Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 177

Thread: N.h.l. '07

  1. #1
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1

    N.h.l. '07

    In cateva zile incepe noul sezon 2006-2007.

    Deocamdata in pre-season games nici o surpriza.

    Toronto Malpe Leafs au o cota mai slaba decat sezonul trecut la castigarea Stanley Cup, anul trecut fiind in categoria 'B', anul asta au ajuns in 'C'.

    It's a canadian game, go Leafs go !!!
    beleafer

  2. #2
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Hehe, ma bucur ca a inceput sezonul de hochei in sfarsit!

    Toronto a inceput cu stangul ieri acasa pierzand cu 4-1.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  3. #3
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1

    NHL 2006/07 season

    a inceput sezonul 2006/07, cu multe goluri deocamdata, un rezultat de 8-6 (Chicago@Nashville), 2 OTL pt. Colorado (hehehe) o victorie si o infringere pt. Toronto vs. Ottawa intr-o dubla (1-4, 6-0),
    iar Pittsburgh si-a cistigat primul opener din '99 cu 4-0 acasa cu Philadelphia.

    urmeaza 7 luni de hockey aproape zilnic.

  4. #4
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    azi am castigat la PSO cu Florida... mai rar vezi sa apere asa de bine cum a facut Auld portarul panterelor... 48 de suturi un singur gol pentru TML in timpul regulamentar in timp ce americanii au avut 25 de suturi un gol... primele doua perioadae 0-0... cu emotii am castigat la penaltyuri cu 2-1 !!
    beleafer

  5. #5
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1

    Mats Sundin, 500 goals!

    Dupa victoria de sambata a TML contra Calgary Flames obtinuta cu un gol superb (sut de la mare distanta in vinclu peste potar) in OT marcat de Sundin (al 500-lea gol marcat de capitanul Leafs in NHL) ieri seara nu am putut sa nu remarc victoria lui Buffalo cu 9-1 in dauna Philadelphia.

    Cum spuneam si in alt mesaj pe langa Anaheim se pare ca favoriti la titlul sezonul curent sunt si Buffalo care in primele 6 meciuri a obtinut 6 victorii.

    Abia astept sa-i vad cu Toronto.
    beleafer

  6. #6
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Malkin marcheaza in primul sau joc din NHL vs. NJD (1-2); Pittsburgh e 2 3 0 dupa 5. mai bine ca anul trecut.

  7. #7
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    un sezon care parca seamana cu ala de anu trecut...calgary a inceput prost, acuma isi revine(la fel ca anu trecut)...anaheim sunt on a roll...iar col(ekipa mea preferata) dezamageste absolut la toate capitolele...o miscare mai mult decat idioata sa-l cedeze pe tanguay la calgary pt leopold, tyler arnason pana acuma nu isi face treaba deloc..asta in ofensiva..iar la defensiva faptu ca blake nu mai e se simte rau de tot(leopold nu reuseste sa-i tina locu)...iar in poarta theodore nu e const deloc...din pacate episodu cu theodore(a fost dat aebischer la montreal pt theodore) nu prea seamana deloc cu episodu din trecut cand in urma unui trade asemanator avs l-au luat pe viitorul hall of famer Roy
    PS:vad ca nu prea posteaza nimeni pe aici,ceea ce ma face sa cred ca nhl-u nu e asa de vizionat de lume, mare pacat.GO AVS!

  8. #8
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    colorado, la fel ca detroit sunt echipe care au cumparat cupa (exceptie colorado in '96).
    aveau un buget de 60 millioane+ si inainte de playoff cumparau toate starurile free agent numa pentru playofful respectiv. echipele nu prea mai semanau cu cele din sezonul regular.

    chestia salary-cap a imbunatatit multe si a trimis in mediocritate echipe care se obsnuisera cu cheltuit saci de bani.

  9. #9
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    e adevarat shi se pare ca pt prima oara de cand s-au mutat in colorado, avs o sa rateze playoffu...totusi cine stie, mai sunt cateva sperante cum ar fi:sakic sa-i mai care iar in spate, sa-si revina svatos la forma de anu trecut inainte de accidentare shi de ce nu wolski sa iasa rookie of the year

  10. #10
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    mai degraba calder trophy il ia Malkin. daca o tine tot asa ajunge la 100 puncte sezonu asta, chiar cu 10 meciuri mai putine. Wolski e 5 6 11 in 21 de meciuri si numai 2 2 4 in special teams.

  11. #11
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Crosby, seara de 6 puncte (1g 5a ) cu Philadelphia (8-4).

  12. #12
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    col da semne de revenire...aseara a 3-a victorie consecutiva impotriva lui oilers. Sunt curios sa vad daca isi continua seria de victorii ..probabil ca nu

  13. #13
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Muad Dib View Post
    col da semne de revenire...aseara a 3-a victorie consecutiva impotriva lui oilers. Sunt curios sa vad daca isi continua seria de victorii ..probabil ca nu

    enough is enough ! norocu' vostru e ca la noi s-au accidentat cativa oameni de baza: Ryan Smyth, Ethan Moreau si Ales Hemsky (ultimul a reintrat in echipa dar inca nu joaca la adevaratul potential). deseara suntem condamnati sa batem. Roloson inchide poarta si cu asta end of story . GO OILERS !
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  14. #14
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    din cate imi dau seama, nu sunt multi forumisti care urmaresc NHL. cum n-am mai fost de cativa ani in Romania habar n-am daca meciurile sunt accesibile pe cablu sau nu. ar fi regretabil ca nimeni sa nu le preia pentru ca e un campionat super-competitiv si interesant .

    despre Oliers, ce sa mai spun? au ratat la mustata cupa in iunie (ce noroc pe Carolina: cu Montreal se accidenteaza Koivu, cu Oilers se accidenteaza Roloson – si acum sunt de parere ca accidentarea aia stupida ne-a costat titlul , basca cei trei jucatori din zona Edmontonului, dintre care a stralucit Cam Ward, castigatorul trofeului Conn Smythe). in 2007 pe Oilers nu-i vad sa treaca mai departe de turul I al play-off-urilor desi, daca e sa ne luam dupa ce s-a intamplat editia trecuta, nu se stie niciodata . apropo, anul trecut Flames au terminat pe primul loc in divizie si au iesit in turul I, in editia asta cam asa se va intampla cu Oilers. in fine, prevad o finala Buffalo-Anaheim, castigata de Anaheim (sa se mai termine uodata dom'le cu dominatia Estului), ca Anaheim il au pe Pronger .

    un site interesant: http://www.edmontonoilers.com/
    Last edited by phil; 19th December 2006 at 20:41.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  15. #15
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    nu transmite nimeni aici NHL shi nici NBA-ul...dar d-aia exista net shi TVU
    on topic: Avs slabe sanse sa prinda PO anu asta, cel mai probabil daca se va intampla se va califica dupa locu 8 in conferinta..nu merge nimic in echipa:apararea scartaie rau, power play nu exista pt Col iar theo pur shi simplu nu e constant deloc, nu stiu cat ii mai cara sakic(sau daca mai poate)...sper ca odata cu intoarcerea lui svatos echipa sa joace mai bine
    Vom vedea diseara impotriva lui Oilers

  16. #16
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Muad Dib View Post
    nu transmite nimeni aici NHL shi nici NBA-ul...dar d-aia exista net shi TVU
    stiam io ca romanii se descurca . in ceea ce priveste calificarile pentru play-offs, situatia e departe de-a fi clara, mai ales in Northwest Division care e prin definitie foarte echilibrata [uita-te si tu: intre locul 1 (Oilers) si locul 5 (Avs) sunt doar doua puncte . . . adica exact o victorie in timpul regulamentar]. pana prin martie se mai pot intampla multe. anyways, victorie Oilers deseara . ultima oara vand am spus asta, rezultatu' final o fost: Oilers – Avalanche 3 – 7 . dup-aia sa aveti si voi bafta si, mai ales, sa le-o trageti cat de des la Flames . si la Vancouver . si la Minnesota .
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  17. #17
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Sunt destui forumisi care urmaresc NHL. Intra pe sectia de pariuri si o sa vezi

    Ce zici, cine ia cupa anul asta? Buffalo? Anaheim?

    Sunt de acord, Oilers castiga deseara. Aveti niste suporteri super. Atmosfera din playoffs este nemaipomenita in Edmonton
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  18. #18
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    hey, thx dj_jaxxx. adevaru-i ca n-am mai intrat de mult pe OLS asa ca nu stiam cat de urmarit e NHL in Romania. da' daca se pariaza la greu inseamna ca exista un interes real . asa cum spuneam, cele mai mari sanse sa joace finala din 2007 le au Buffalo si Anaheim. nu neaparat prin prisma clasamentului (ambele sunt pe primul loc in cele doua conferinte) cat mai ales prin joc. Buffalo era cat pe ce sa ajunga si in 2006 in finala dar (bafta Carolinei ) n-a fost sa fie. spuneau gurile rele ca Oilers aveau mai multe sanse cu Buffalo decat cu Carolina. ma rog, ce-a fost a trecut. Sabres sunt acum pe val, la fel si Anaheim.

    apropo de Anaheim. vara asta a fost iures mare in Edm cand Pronger, care era chipurile semnat pe cativa ani, a anuntat ca nu mai vrea sa continue cu Oilers. se pare ca nevasta-sa nu s-a obisnuit cu clima de aici si salut . poti sa-l condamni? in seara cand Anaheim au jucat in Edm, acu vreo trei saptamani, afara erau minus 28 de grade. pe cand in California . . . trai nene. atmosfera din Rexall Place e intr-adevar incendiara si jucatorii sunt supermotivati din cauza asta insa fiecare trage unde e mai cald, nu ? ce-mi place la Oilers e determinarea. desi clubul are cea mai mica piata din NHL echipa a ajuns in finala si doar nesansa (accidentarea lui Roloson in chiar primul meci al finalei) a facut ca Oilers sa nu castige cea de-a sasea cupa din istorie (e-adevarat ca modificarile la salarizari, introduse dupa greva din 2004-05, vine in avantajul echipelor cu un buget mai mic). exemple concrete apropo de determinare? gramada. in 2006 abia au intrat in play-off iar in turul I au jucat cu Detroit care fusese cea mai buna din liga in sezon. nimeni n-a avut curajul sa parieze pe Oilers si rezultatul (la meciuri) a fost 4-2. in turul II, cu San Jose s-a vazut cine are nervii mai tari: dupa doua infrangeri in deplasare (ambele la limita) Oilers au castigat urmatoarele patru intalniri (trei acasa, una in deplasare). cu Anaheim a fost si mai simplu: 3-0 dupa trei meciuri (primele doua afara), apoi 3-1 si in fine 4-1. pacat de genunchiul lui Roloson din finala ca cin stie cand mai se-ntalneste echipa cu o asemenea sansa.

    pai cand vezi cum lupta baietii pe gheata cum dreq sa nu-i sustii? nah, hai ca m-am luat cu vorba. go Oilers .

    da' Leafs ce fac? ar fi timpu' sa se trezeasca penca de cativa ani buni nu le mai iese pasienta.
    Last edited by phil; 20th December 2006 at 01:42.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  19. #19
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Vad ca s-au mai trezit si Leafs. Au inceput tinerii sa joace mai bine (Welwood, Ponykarovski, etc.) in sfarsit. Nu ma astept la mare lucru de la ei. Daca terminam pe locul 5-6 si POATE castigam o serie in playoffs sa fim multumiti
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  20. #20
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phil View Post
    anyways, victorie Oilers deseara . ultima oara vand am spus asta, rezultatu' final o fost: Oilers – Avalanche 3 – 7
    a fost mai strans de data asta 7-6 pt col ...nu prea as paria pe anaheim sa castige stanley cup; ai vazut ce s-a intamplat anu trecut, au defilat pe langa avs shi au luat-o serios de la oilers
    PS:sper sa-i stinga pe flames in urmatorul meci

  21. #21
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    nah, acuma ma intelegi dj_jaxxx de ce nu intru pe pariuri. cu predictiile mele m-as ruina rapid . si totusi . . . sa conduci, de doua ori!, la doua goluri diferenta, 2-0 si 3-1, numai ca sa pierzi e ceva. as mai putea invoca bara lu' Bergeron din ultimele minute da' nu-s adeptu' teoriilor "daca si cu parca." asta-i trupa, cu asta defilam. pacat ca pierdem puncte aiurea, puncte care o sa coste enorm mai tarziu.

    se simte in mod clar golul lasat de Pronger in aparare. Muad Dib, tocmai asta-i un motiv pentru care ii vad pe Anaheim sus editia asta. ma rog, poate ca nu iau cupa, ca parca s-a format un complex de inferioritate in mintea echipelor vestice, dar cred ca intra in finala. eh, dac-o sa fie Oilers locu' lor, cu atat mai bine ! cat despre victoria cu Calgary v-o doresc din toata inima (Flames suck big time ), da' o sa fie greu ca nasparlii is in vana.

    cat despre Oilers, am avut un vis azi-noapte ca o sa piarda toate meciurile de-acum incolo. si visu' erea atat de real ca cand m-am trezit abia m-am abtinut sa nu ma bag la neste pariuri .

    Sarbatori fericite la toti hocheiasii .
    Last edited by phil; 20th December 2006 at 20:44.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •