View Poll Results: ?

Voters
115. You may not vote on this poll
  • 5-0 Franta

    13 11.30%
  • 5-0 Romania

    1 0.87%
  • 4-1 Franta

    40 34.78%
  • 4-1 Romania

    5 4.35%
  • 3-2 Franta

    21 18.26%
  • 3-2 Romania

    35 30.43%
Page 5 of 41 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 849

Thread: Romania vs Franta - primul tur al Cupei Davis 2007

  1. #85
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    jucatorii francezi nu merita atatia kilometri batuti ...
    grosjean imi place mult cum joaca, da' in ultima vreme nu prea se mai aude nimic nici de el asa ca ...
    pe ai nostri ii vad in sferturi acasa cu rusia

    am vazut astazi o emisiune despre meciul cu coreea, erau segarceanu, marcu, crivoi si mergea si la un moment dat a venit vorba de ala cu jobenul care dadea tonul si ziceau ca incearca sa le gaseasca un sponsor si sa ii ia cu ei si in franta ... au mai auzit asta si dupa meciul cu croatia ...
    a ... se pare ca grupul de care ziceam mai sus e din constanta, sau cel putin asa au zis ei, si d-aia era si tatal lui andrei cu ei ...

  2. #86
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Mie mi-a placut tare mult tipul ala. Si mai ales jobenul. Fetelor, e cu sponsor! Va bagati?
    @Ady, eu as face atata drum. Nu de drum imi e mie! A! Si nu pentru jucatorii francezi...

  3. #87
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luma View Post
    Si nu pentru jucatorii francezi...
    asta stiu

  4. #88
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Franta va elimina mai mult ca sigur Romania sunt prea buni, atät la dublu cät si la simplu..numai dacä mä uit la Gasquet mä intre´b cät va fi 3-2 sau 4-1..asta este..

  5. #89
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Daca e sa o iau dupa ratiune...as spune un 3-2 dar, cum sunt o persoana optimista, spun 2-3. Speranta moare ultima si de ce sa nu cred ca suntem in stare?

    Acum nu vreau sa dau un pronostic. Astept sa vad care vor fi echipele, cine, ce si cum...

  6. #90
    AndreiPavel fan ana888's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Southside
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luma View Post
    Sa inteleg ca ai vreun gand?
    ce n-as da eu sa ma duc...poate k ma duc...dar noaptea in vis
    Adevarata frumusete izvoraste din sublim si simplitate.

  7. #91
    incepator
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Nu se poate reface tragerea la sorti? Nu-mi plac francezii, sunt prea multi si prea buni.Cred ca va fi 4-1 pentru Franta sau in cel mai bun caz 3-2. Si nu-l mai blamati atāta pe Hanescu. Vedeti cāta nevoie avem de el intr-un meci de Cupa Davis. Este un jucator valoros, nu este Pavel, dar este totusi cel mai bun de dupa Pavel, la distanta mare de urmatorii.
    Grupul din care facea parte tipul cu joben era din Timisoara si din Brasov. Le datoram foarte mult pentru modul in care au condus galeria. Daca se organizeaza vreo campanie de strāns fonduri ca sa-i trimitem in Franta, contribui si eu.

  8. #92
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MCV View Post
    Nu se poate reface tragerea la sorti? Nu-mi plac francezii, sunt prea multi si prea buni.
    Putem incerca. Motivul..."dom'le, aveti 6 jucatori in primii 50 si noi nu"
    Hane este un jucator talentat, un jucator valoros si nu ne dorim decat sa revina cat mai repede. Este un jucator de baza al echipei.
    Last edited by luma; 2nd October 2006 at 22:42. Reason: imi e foame :)

  9. #93
    junior alexbucur's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti,Brasov
    Posts
    59
    Reputatie
    1

    Smile

    Quote Originally Posted by MCV View Post
    Nu se poate reface tragerea la sorti? Nu-mi plac francezii, sunt prea multi si prea buni.Cred ca va fi 4-1 pentru Franta sau in cel mai bun caz 3-2. Si nu-l mai blamati atāta pe Hanescu. Vedeti cāta nevoie avem de el intr-un meci de Cupa Davis. Este un jucator valoros, nu este Pavel, dar este totusi cel mai bun de dupa Pavel, la distanta mare de urmatorii.
    Grupul din care facea parte tipul cu joben era din Timisoara si din Brasov. Le datoram foarte mult pentru modul in care au condus galeria. Daca se organizeaza vreo campanie de strāns fonduri ca sa-i trimitem in Franta, contribui si eu.
    ok. Hai sa va lamuresc in legatura cu tipul cu jobenul (pt ca vad ca se tot discuta despre el) si despre grupul lui din care fac si eu parte, pt ca suntem toti prieteni de niste ani.
    Pe tipul cu jobenul il cheama Adrian, este din Petrosani si momentan este la facultate in Paris. De obicei reuseste sa fie in tara cand se intampla o cupa davis. Grupul (desi este format din oameni din Brasov,Petrosani, Valcea, Galati, Iasi, Bucuresti, Bacau) s-a format in Bucuresti fiind toti studenti aici (intre timp am terminat facultatea cu totii si majoritatea am ramas aici). Totul a inceput cu intalnirea cu Slovacia de la Presov cand Pavel & co au fost sustinuti de cativa dintre noi (putini , e drept, dar cu ocazia asta ne-am cunoscut mai bine cu familia lui Pavel-de aici legaturile cu constanta). Au urmat intalnirile cu Franta, Elvetia la bucuresti, cu Belarusul la Brasov, si Croatia pentru care ne-am organizat cu niste luni inainte) . Adrian e un sufletist si e liantul in grupul asta.
    Cat despre deplasari, in euforia meciului cu croatia, Nastase a promis niste bani. Stim ca va fi greu sa obtinem ceva asa ca probabil ne vom descurca singuri ca si pana acum.
    O sa ii transmit ce se scrie despre el pe forum si o sa il invit sa va scrie

  10. #94
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alexbucur View Post
    ok. Pe tipul cu jobenul il cheama Adrian, este din Petrosani si momentan este la facultate in Paris. De obicei reuseste sa fie in tara cand se intampla o cupa davis.
    Sa inteleg ca va fi si in meciurile disputate de echipa noastra in Franta? Asta e...
    Multumim, noi eram de-a dreptul nedumeriti, erau mai multe variante...Daca are timp, ne-am bucura sa vorbim cu el. S-a lansat si varianta contributiilor. Acum...nu se stie niciodata. Oricum este important ca echipa sa fie sustinuta, incurajata. Sa simta, sa vada ca fanii sunt alaturi de ei.
    Last edited by luma; 3rd October 2006 at 13:28.

  11. #95
    junior alexbucur's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti,Brasov
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    Daca noi nu vom ajunge sa ii sustinem el sigur va fi acolo

  12. #96
    senior
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    E o utopie ce zic, dar cred ca Andrei ar trebui sustinut si in turnee nu numai in Cupa Davis. In fata publicului parca e alt jucator, de altfel singur a recunoscut-o chiar pe sleau. Nu mai departe de saptamana trecuta, dupa doua meciuri senzationale in Cupa Davis se duce si ia bataie la Palermo de la un neica-nimeni. Sa nu-mi ziceti ca a fost obosit ca nu va cred.
    Eu sunt dispus sa contribui daca se formeaza o galerie care sa-l sustina pe Andrei in turnee, macar in Europa. Pentru ca, mie cel putin, programul incarcat nu-mi permite sa ma deplasez.

  13. #97
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Ar fi bine daca l-am putea incuraja si in turnee. Doar ca pt asta trebuie sa dispui de timp si bani. Si pasaport...ca eu n-am.

  14. #98
    junior alexbucur's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti,Brasov
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    Ideea e ca in turnee lucrurile stau putin diferit fata de cupa davis. Cel putin din punct de vedere al galagiei pe care o poate face publicul. Nu am vazut tobe, tuburi pt aplaudat, etc la turnee si nici nu cred ca e permis. Evident ca oricare dintre noi ii incurajeaza pe romani cand merge sa ii vada la un turneu dar sa umbli saptamanal dupa ei prin lume e cam dificil

  15. #99
    sport legend coiscif's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    755
    Reputatie
    1
    eu as fi foarte multumit daca andrei ar putea sa citeasca ce scrie pe aici (pe forum)! sunt sigur ca ii va ridica moralul! dar cum sa facem!?
    Roger Federer, the sixth man to complete a Career Grand Slam

  16. #100
    Just a girl Ad3ana's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    354
    Reputatie
    1
    cu asta ne-ar putea ajuta doar cineva care il cunoaste pe andrei si e dispus sa faca acest lucru pt noi .
    ar fi supermisto k ar mai citi ce postam noi aici si poate i-am mai ridica moralul inaintea si dupa unele turnee.
    nush cum sa procedam

  17. #101
    senior
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Orice jucator de tenis inainte si dupa terminarea meciului, cand e lucid, iti spune ca nu e frumos sa injuri sau sa dai cu racheta de pamant. Dar in tensiunea partidei o face. Atunci ii trebuie incurajari, nu prin scrisori fie ele si electronice. Cred ca Andrei Pavel e constient de cat de mult este iubit in Romania, dar asta nu-l ajuta foarte mult in turnee. Acolo pe teren, cand zeci de ochii te privesc cu speranta la fiecare minge jucata si se bucura alaturi de tine la fiecare reusita, n-ai dreptul sa renunti. Jucatorul scapa de presiunea si miza jocului, probabil ca uneori si uita scorul, joaca pentru a fi aclamat inca o data si inca o data...Uita oboseala, uita tot. Asta ii da forta de a reveni in meci cand totul pare pierdut, sau de a defila cand obtine un ajantaj care sa ii dea si mai mare incredere in fortele proprii.

  18. #102
    sport legend coiscif's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    755
    Reputatie
    1
    adevarat! dar asta e tot ce se poate realiza in momentul de fata! anything is better than nothing!
    Roger Federer, the sixth man to complete a Career Grand Slam

  19. #103
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bamby View Post
    cu asta ne-ar putea ajuta doar cineva care il cunoaste pe andrei si e dispus sa faca acest lucru pt noi .
    ar fi supermisto k ar mai citi ce postam noi aici si poate i-am mai ridica moralul inaintea si dupa unele turnee.
    nush cum sa procedam

    Am mai avut noi ideea asta dar nu s-a materializat. Nu am stiut cum s-o punem in practica, nu am avut curajul necesar. M-am ales insa cu o poza alaturi de Andrei si de prietenii de pe OLS. Ma rog, o parte din ei.

  20. #104
    AndreiPavel fan ana888's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Southside
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    Daca am afla adresa lui din germania sau de la constanta sau macar pe cea de mail am putea sa i le trimitem...si cred ca ar ajunge o data la el..numai ca ar fi prea multe si cineva ar trebui sa le selecteze...
    Adevarata frumusete izvoraste din sublim si simplitate.

  21. #105
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Nu ma pot abtine sa nu zic si eu ceva cand vad 7 voturi pt 3-2 in favoarea Romaniei. Sigur ca e frumos sa fii patriot si sa crezi in sansele tarii tale dar in cazul de fata mi se pare aberant sa crezi ca Romania poate sa bata Franta. Vad ca s-a trezit unu' sa voteze chiar 4-1 pt noi (trebuie sa fie fotbalist crezand ca v-om bate la penalty-uri). Eu am votat 4-1 pt Franta si sunt foarte sceptic ca vom putea lua un puct Frantei. Alegeti voi ce jucatori vreti pt Franta si tot nu avem nici o sansa. Francezii sunt caliti in turnee mari de ani de zile si sunt foarte "fit" ca sunt in stare sa joace 10 ore pe zgura exact ca in primele ghemuri. Astia se bat in continuu pt un loc in echipa de Cupa Davis. Francezii8 cand joaca in Cupa Davis sunt mai buni decat Federer pe iarba. Sunt in stare sa moara cu racheta de gat pe teren si tot nu cedeaza. Putem lua un punct decat daca ei au 3-0 dupa primele 2 zile si daca pt urmatoarele 2 meciuri trimit juniorii sa joace.

    Later edit cu PS:

    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Teoretic elvetienii sunt in aceeasi situatie ca si noi, cu diferenta ca echipa lor e si mai dezechilibrata ca a noastra.
    Cristi ... vorba americanului.." You gotta be kidding me !!! " Dude... Federer e numero uno si poate castiga lejer 2 puncte iar cu Almagro la dublu din nou au prima sansa . Deci ... tot teoretic vorbind...ceea ce ai spus tu ESTE E O PERLA !!

    @Ady_Einstein: Unde ziceai ca-i thread-ul ala cu Perlele Forumistilor ??? L-au mancat hackerii ? Era prea bun !
    Last edited by DJ Klaus; 5th October 2006 at 15:49.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •