Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 385

Thread: Ana Porgras

  1. #1
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1

    Ana Porgras

    In ultimele zile, am observat ca atentia noastra, a tuturor a fost atrasa de un nume: Ana Porgras! Incepand cu Internationalele Romaniei, Ana ne-a dat startul unor discutii frumoase despre exercitiile ei de la acel concurs si acum si de la concursul amical Romania-Spania.
    Anul trecut, Ana ne-a bucurat pe toti atat de mult castigand acea medalie frumoasa la barna, si atat de stralucitoare, ocupand locul 1 la Campionatele Europene de junioare. Dupa acel moment frumos, a urmat o perioada grea pentru Ana, cu probleme de sanatate, cu speranta refacerii, dar cu multa ambitie din partea ea de a continua, de a merge mai departe si de a arata ce poate. ( http://www.prosport.ro/alte-sporturi...opeana-3481964 )
    Timpul a trecut, ea s-a refacut, incet-incet, iar la Internationale ne-a bucurat foarte mult, pe mine, cel putin, revenirea ei atat de frumoasa, si mai ales barna ei, care ne da tutror sperante! Un exercitiu cum rar intalnesti in Romania: http://www.youtube.com/watch?v=mHf5KIzSLq8 si exercitiul recent din Spania: http://www.youtube.com/watch?v=-vItl...layer_embedded

    M-am gandit sa deschid o discutie separata despre Ana, pentru ca am vazut ca... in ultimul timp se tot discuta despre ea si... eu trebuie sa recunosc ca...am asteptat cu mari emotii, asa cum am mai zis si in alta parte, revenirea ei, si speram ca va fi bine, dar... m-am bucurat mult prea mult cand am vazut ca a revenit foarte bine si ca e in continuare la inaltime. Nu ma mai satur sa o privesc evoluand si ma bucur ca de acum voi mai avea ocazia sa o vad, sper din tot sufletul! Si mai sunt si mandra ca e si moldoveanca de-a mea!

    Voi incerca sa adun o lista cu filmuletele si pozele cu Ana, daca vrea cineva sa adauge aici, abia astept!
    Attached Images Attached Images
    Last edited by cineva_cineva; 16th June 2009 at 18:33.

  2. #2
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Prima ei (daca nu ma insel) aparitie in IGM cu o poza pe barna la Euro 2008.

    http://www.intlgymnast.com/index.php...orts&Itemid=55

  3. #3
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cineva_cineva View Post
    Nu ma mai satur sa o privesc evoluand si ma bucur ca de acum voi mai avea ocazia sa o vad, sper din tot sufletul! Si mai sunt si mandra ca e si moldoveanca de-a mea!
    Inteleg ce vrei sa spui

  4. #4
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    De unde e Ana?

  5. #5
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Inteleg ce vrei sa spui
    Subscriu
    Luiza, Ana e galateanca. Nu e chiar foarte moldoveanca, sa zic asa, dar nu conteaza
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #6
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da, Ana e din Galati si este nascuta pe 18 decembrie.
    Last edited by mikeyy; 16th June 2009 at 21:26.
    www.fangymnastics.com

  7. #7
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Pai ce, Galatiul e 100& moldovenesc

  8. #8
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Subscriu
    Luiza, Ana e galateanca. Nu e chiar foarte moldoveanca, sa zic asa, dar nu conteaza
    Cum nu e moldoveanca, Catalina? Cum spunea si Cris, Galati e 100% Moldova. Deci, e moldoveanca de-a noastra!

    Edit: am inceput examenele, deci sa nu va speriati de cat de activa sunt eu pe aici! Stiti voi ce vreau sa zic! O sa ma vedeti mai des cred pe aici decat in ultimul timp!

  9. #9
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Sa nu deviem de la subiectul thread-ului
    Suntem pe prima pagina a topicului....e prea vizibil off-topicul
    www.fangymnastics.com

  10. #10
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Galati e in Moldova...dar aproape de partea de sud, la asta ma refeream
    Mihai, scuze, asa se vede ca avem treaba cu facultatea Imi pare tare rau ca nu ne putem muta noi mesajele la off-topic, sa nu iti facem tie treaba.

    Si acum on-topic: un link de pe Gymbox cu cateva poza - http://www.gymbox.net/ana_porgras.htm Inca o data spun...are o expresie si o atitudine cu totul aparte, atat pe barna cat si pe sol.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #11
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,217
    Reputatie
    1
    Excelente pozele Anei!
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #12
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Asa este Cata...are o expresie a fetei cu totul aparte. Imi place mult atitudinea ei. Tot incerc sa gasesc o alta gimnasta de la noi cu care sa o compar, dar nu gasesc....imi aminteste de Gina Gogean si poate putin din Aurelia Dobre sau Maria Olaru...nu stiu. Pana la urma cred ca isi impune propriul stil de gimnastica...si asta e cel mai bine.

    Alte poze:
    http://www.ffgym.com/var/plain_site/...na_porgras.jpghttp://www.ffgym.com/var/plain_site/...na_porgras.jpg
    Last edited by mikeyy; 16th June 2009 at 23:45.
    www.fangymnastics.com

  13. #13
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare ca are o elganta aparte, ca Svetlana Khorkina. Stiu..voi majoritatea nu o placeti pe Khorkina dar sa stiti ca e copliment
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  14. #14
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Intr-adevar...are cate ceva din stilul Khorkhinei, a lui Liukin...sa speram ca va fi la fel de placuta de arbitrii
    Ca tot am adus vorba de Liukin..parca seamana si cu mama lui Liukin - Anna Kochneva http://www.gymwatch.com/wp-content/u...-15_142124.jpg
    www.fangymnastics.com

  15. #15
    senior Maxmold's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Rusia, Yaroslavl
    Posts
    174
    Reputatie
    1
    Pentru mă Ana Porgpas e realizare de tradiția mare gimnastica româneasca pe bârna.
    O lucru va fi încîntat cu grația și eleganța. Eu îmi amintesc dintr-o dată de combinațiile Aureliei Dobre și Celestinei Popa.
    Aș numi tot așa Claudiei Voicu, ea extraordinar de talenta pe acest aparat (desigur la bârna).

    Mulțumesc pentru pozele, Mihai!

  16. #16
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am o veste...dar va rog sa nu ma intrebati mai multe
    - va participa la mondiale
    - o nota de plecare cu muuult mai mare decat ce a prezentat pana acum la barna...si cand zic mare, e chiar mare
    www.fangymnastics.com

  17. #17
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Am o veste...dar va rog sa nu ma intrebati mai multe
    - va participa la mondiale
    - o nota de plecare cu muuult mai mare decat ce a prezentat pana acum la barna...si cand zic mare, e chiar mare
    Suuuuper


    Din pacate in aceste conditii eu cred ca Gabi nu prea mai are sanse la a merge la Mondiale. O cam depasesc ambele Ane la barna.

  18. #18
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    Suuuuper


    Din pacate in aceste conditii eu cred ca Gabi nu prea mai are sanse la a merge la Mondiale. O cam depasesc ambele Ane la barna.
    Nu stii ce nota de plecare are Gabi la barna asa ca nu cred ca ar trebui sa ne bazam pe asta. Dar cine stie? Cred ca la nationale vom afla mai multe. Sa dea dumnezeu sa fie toate sanatoase pana atunci si sa se pregateasca asa cum trebuie.

  19. #19
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Gabi m-a surprins in ultima vreme...am impresia ca si-a cam pierdut motivatia si nu prea inteleg de ce. Sper sa ma insel!
    Cat despre Ana, mi-e si frica sa visez frumos pentru la toamna Important e sa-si stapaneasca foarte bine exercitiul in conditii de concurs! Aviz oficialilor, sa o scoata la concursuri inainte.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #20
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    6.8? Sunt aproape?
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  21. #21
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    O sa vedem despre ce nota de plecare e, cand apare oficial.
    Din punctul meu de vedere..ar fi bine nici sa nu apara public nota. Sa fie tinuta secret pana la mondiale...sa nu afle chinezii Ar fi singurii care ar putea sa o egaleze.
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •