Page 13 of 19 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 253 to 273 of 385

Thread: Ana Porgras

  1. #253
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Lasa, Oana ca si eu asa mi-am petrecut toata ziua-acum e randul tau- in tura de noapte

  2. #254
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Lasa, Oana ca si eu asa mi-am petrecut toata ziua-acum e randul tau- in tura de noapte

    Nu cred ca o sa am succes insa...vad ca nu a mai postat nimic de 5 ore

  3. #255
    senior simonad's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Milan - Italy
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    Ah, deci era adevarat ca Ana mergea in Belgia...Eu credeam ca este o greseala a persoanei care mi-a zis...Dar ciudat, i-am urat succes Anei in Olanda, cand i-am trimis sms de ziua ei si mi-a raspuns dar nu m-a corectat...

  4. #256
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    "Ana Porgras. I don't think I know of anyone who doesn't like her. She's a fabulous gymnast, and hopefully signals a return to more artistry. I love her floor as well, but I think she has the best beam routine of the year"

    Din nou cuvinte frumoase la adresa Anei..de data asta din partea MunchtheSilivasfan.

  5. #257
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Si tot de la ea: "Ana Porgras - the gymnast everyone is in love with, or at least anyone with half a brain should be in love with"
    Nici nu stiam ca are blog. Super, inca unul de urmarit!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #258
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ce frumoase cuvintele!!! PE de alta parte, citeam pe gymworld cred ca la Sri Ea ca farmecul barnei Anei s-a mai estompat dupa ultima barna de la Brindisi...eu, una, sper sa revina la barna aceea superba

  7. #259
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    In prima secventa se vede putin si Ana:
    http://www.youtube.com/watch?v=bUdg-yi3AyA&feature=sub

  8. #260
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Am vazut-o Ce bine, poate apar si filmulete, chiar sunt curioasa

  9. #261
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1

  10. #262
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca ati vazut asta, dar o sa pun linkul pentru ca Oana a facut o munca extraordinara dupa parerea mea ca sa adune acele rezultate...si ii multumim tare mult

    Si cred ca asta este locul cel mai potrivit
    http://fangymnastics.com/2009/12/20/...ana-porgras-i/

  11. #263
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    L-am vazut si eu acuma vreo doua zile si m-am minunat de cate informatii a reusit sa adune Oana...incredibil! Si pe langa asta, are si talent la scris, am mai remarcat asta si la articolul despre junioare de acum ceva timp. Felicitari, Oana!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  12. #264
    sport legend Andraf's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca s-a mai pus acest interviu cu Nadia de la Mondialele de la Londra 2009
    http://www.youtube.com/watch?v=RGjIkw0s0f8

    Vorbeste atat de frumos despre Ana... in finalul reportajului o vedeti pe comentatoarea Christine Still despre care imi amintesc ca s-a discutat mult pe topicurile de la Mondiale.

  13. #265
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Couchgymnast "decerneaza" premiul "Best new elite talent"....Anei Porgras

    "Yawn if you like, but for me, this one goes out to Ana Porgras. There has been few people around the gymnastics traps who have not delighted in this breath of fresh air from Romania. Breaking all kinds of Deva tradition with her delicate dance and fragile grace, gymfans watched her emergence onto the world elite scene with pleasure and anticipation this year. Her balletic style and innate elegance was perhaps as surprising a treat from a Romanian as Cheng Fei's emergence as a vaulting power from China was so many years ago. Hopefully, she will break away from a more recent tradition of badly-timed injuries for Romanians and be a gym star we can savour for some time."

  14. #266
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ce dragut au scris!!!

    Oana, sper sa nu te superi pe mine, dar o sa pun aici si linkul catre partea a doua a felului nostru de a o sarbatori pe Ana...mai ales ca, cel putin din punctul meu de vedere, este o parte a doua atat de frumoasa!!!! Multumim, Oana

    http://fangymnastics.com/2009/12/24/...ana-porgras-2/

  15. #267
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    am vazut azi un pic din concertul traditional de Filarmonica din Viena si am avut asa, ca o revelatie...ce mult mi-ar placea sa vad un sol de-al Anei (cu o coregrafie bine realizata, ca si anul asta, sau chiar mai bine) pe un vals de-al lui Strauss !!!! Valsul la care am gandesc eu este "An der schonnen blauen Donau" (cred ca e "Dunarea albastra") http://www.youtube.com/watch?v=N0gMCxmpGk8
    Este valsul meu preferat, dar cred ca ar fi superb ca sol al Anei...ar merge, cred, si varianta "Valurile Dunarii"...mai ales ca ea este galateanca...sau, la urma urmelor, poate fi orice alt vals!!!! Pe mine azi m-au innebunit, dansam prin casa

    ce credeti? m-au innebunit pe mine valsurile???

  16. #268
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Eu cred ca i s-ar potrivi multe fragmente de muzica clasica Totusi sper sa mai pastreze melodia pe care o are inca un an...mi-e frica sa nu ii faca un sol nepotrivit. In ultimii ani, unele soluri vechi au fost mai bune decat cele noi...cel putin din punctul meu de vedere
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #269
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post

    ce credeti? m-au innebunit pe mine valsurile???
    Inseamna ca eu sunt nebuna de legat.De cind ma stiu,ziua de anul nou inseamna concertul de la Viena,mai putin partea cu dansatul prin casa,de obicei stau in pat si ma delectez.

    Si eu ma gindeam,in timp ce orchestra cinta "Frumoasa Dunare albastra",la Ana si la patinaj artistic.Au insotit prezentarea si cu frumoase imagini de la originea fluviului pina la varsarea in mare.

  18. #270
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    EXACT ...chiar au fost momente frumoase, asa cum au pregatit ei spectacolul...

    Edit: tocmai am vazut ca pe gymworld, la concursul initiat de Marco, gimnasta anului 2009 a iesit.... TA-TA-TA-TAAAAMMM....ANA PORGRAS!!!!!!!!

    A acumulat 25 de puncte, fiind urmata de Bridget Sloan, cu 23 si de Lauren Mitchell, cu 15 puncte. In clasament se ragsesc, in ordine, si Koko Tsurumi, Rebecca Bross, Beth Tweedle, Kayla Williams si Deng Linlin si He Kexin (ultimele doua la egalitate).

    Pun aici si rezultatele de la baieti: MARIAN DRAGULESCUUUUUUU!!!!!! (29 puncte), urmat de Kochei Uchimura (27), Ryazanov, Keatings, Epke Zonderland, Hambuchen, Shatilov si Hortorn.

    Dubla romaneasca, putem spune Pacat ca nu se dau si medalii
    Last edited by crisloregym; 2nd January 2010 at 19:37.

  19. #271
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Wow, Cristina si Mia! AM revenit si eu din vacanta si daca pana acumluam forumul la citit de la coada la cap acum am intrat intai sa vad ce s-a mai scris despre Ana! Si iaca ce vad aici! Uite ca mai vine o ''innebunita'' dupa concertul de la Viena. Si eu ca si Mia, de cand ma stiu, nu astept revelionul decat gandindu-ma la concertul de la Viena de pe 1 Ianuarie! Si din toata muzica clasica si mie cel mai mult imi place Strauss, asta si poate datorita concertelor de la Filarmonica din Iasi, la care merg destul de des, si mai ales ma interesez atunci cand sunt concerte cu muzica de Strauss, mai ales ca e si un dirijor foarte cunoscut pe care il tot urmaresc cand vine in Iasi, Ilarion Ionescu Galati daca ati auzit! Si ca sa vedeti ca ''ne-am vorbit'' sa ne gandim la acelasi lucru, prima data anul asta, ascultand concertul de la Viena, tot in pat si delectandu-ma, nu mi-a mai ramas gandul la concert, doar, si chiar pe imaginile alea frumoase cu Dunarea, mai ales imaginile din Austria superbe, eu totusi o cam vedeam tot pe... Ana!!!!!! Ma gandeam ca doar eu... dar vad ca v-ati gandit si voi tot la Ana! Si eu as vrea sa o vad pe Ana facand un sol pe muzica de Strauss! Ar fi minunat! Eu chiar ma gandeam in timp ce se derula muzica ce portiuni ar veni bine pe solul ei! Trebuie sa recunosc ca inca ma mai gandesc la asta, acum ca mi-ati redeschis voi cheful!

  20. #272
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Amalia,nu degeaba avem aceeasi zi de nastere.

    Cris,imi plac clasamentele prezentate aici!

  21. #273
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Ca sa vedeti ce am muncit eu de mai mult de doua ore incoace... v-am zis ca m-ati starnit! O mostra de cum ar arata Ana cu muzica de Strauss, bine... calitatea e slaba de tot la video, cum l-amluat de pe youtube si apoi prelucrat si reprelucrat, mai mergea inca lucrat si la muzica dar... daca tot m-a chinuit talentul, sa va arat si voua:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •