Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 385

Thread: Ana Porgras

  1. #64
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Mie mi-a placut mult solul ei din 2008:

    http://www.youtube.com/watch?v=YTXP7HkOybQ

    (am zis-o si-atunci)

    Desi acum se vede clar ca s-a rafinat in miscari, este mult mai intinsa si mai eleganta.

  2. #65
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Chiar ca e tare frumos solul ala!!!!

  3. #66
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ramonica View Post
    saltul inapoi intins cu intoarcere 360 ( cum facea Oana ) are valoare G +0,70
    Mulțam frumos pentru lămurire - am văzut la naționale că îl face fără întoarcere, dar arată chiar bine. Știu că a căzut la individual taman la elementul ăsta, dar am mare încredere în ea. Nu am văzut o bârnă atât de frumoasă de multă vreme. Ba nu: am văzut-o pe cea a Larisei :-)

  4. #67
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Sunt de acord...de altfel, eu, una, o felicit pe Ramona Micu pentru toate eforturile depuse alaturi de fetele acestea. Practic, ne-au uimit extrem de mult la nationalele de acum cateva saptamani tocmai fetitele pregatite si de ea pana anulk trecut: Ana Porgras, Raluca Haidu, Amelia Racea. Daca o mai adaugam si pe Claudia Voicu, care ne uimise anul trecut....tre sa fii un tare bun antrenor sa duci atat de departe acesti copii si, mai ales, sa fii un tare bun prieten pentru ei ca sa ii faci sa ramana pe baricade atata vreme... Asadar:Felicitari, Ramona!!!!!!!!!
    Multumesc.

  5. #68
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stere78 View Post
    Mulțam frumos pentru lămurire - am văzut la naționale că îl face fără întoarcere, dar arată chiar bine. Știu că a căzut la individual taman la elementul ăsta, dar am mare încredere în ea. Nu am văzut o bârnă atât de frumoasă de multă vreme. Ba nu: am văzut-o pe cea a Larisei :-)
    da, a ratat elementul la nationale dar, il face de ceva timp si eu tind sa cred ca a fost doar o emotie sau un gind necontroat.... intr-un moment nepotrivit
    Nu trebuie uitat ca stat mult accidentata si de la europele de junioare ea nu prea a mai concurat, lucru care se resimte

  6. #69
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Ramona, ai cumva idee ce săritură va face AnaP. la Londra? La Naționale a avut un Yurcenko cu o întoarcere, din câte mi-aduc aminte. Și-ar mai putea adăuga ceva și la sol, oare? O ultimă diagonală mai zdravănă?

  7. #70
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Eu zic sa mai avem rabdare inca sapte zile

  8. #71
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Aoleu, Cris, de unde atata rabdare? Poate mai repede, daca o sa avem vesti de la antrenamente?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  9. #72
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stere78 View Post
    Ramona, ai cumva idee ce săritură va face AnaP. la Londra? La Naționale a avut un Yurcenko cu o întoarcere, din câte mi-aduc aminte. Și-ar mai putea adăuga ceva și la sol, oare? O ultimă diagonală mai zdravănă?
    din cite stiu eu Ana va sari ceea ce ati vazut voi la Buzau, iar solul din punct de vedere al liniilor acrobatice va fi la fel, poate doar ceva artistica sa fie modificata.....

  10. #73
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ce bine..ma bucur ca nu forteaza pe ultima suta de metri si ca merge cu ceea a pregatit din timp.
    Abia astept sa vad solul cu micile modificari de la artistica!!!
    www.fangymnastics.com

  11. #74
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Multumim, Ramona!
    Eu inca sper sa schimbe pirueta cu piciorul la 90, care nu ii iesea, cu pirueta Semenovei sau cu cea cu piciorul la cap...ar prinde-o foarte bine!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  12. #75
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Nici mie nu-mi plac fortarile de ultim moment, sint atit de periculoase incit se pierde placerea competitiei

  13. #76
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ramona..stii cumva ceva de barna ei? La Buzau am vazut ca a prezentat mai multe variante de exercitii. Sper sa aleaga varianta care o avantajeaza cel mai mult din punct de vedere al executiei.
    www.fangymnastics.com

  14. #77
    sport legend Auré_Gym's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Canada
    Posts
    479
    Reputatie
    1
    Cred ce daca ea face un exercitiul bun, ea poate castiga o medalie la bârna la Londra. Nota de plecare al Anei pe bârna a fost 6.6 de puncte la individual compus la Buzau astfel este posibil cu o execution bune...
    Hai România pentru Londra 2012 !

  15. #78
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ramona..stii cumva ceva de barna ei? La Buzau am vazut ca a prezentat mai multe variante de exercitii. Sper sa aleaga varianta care o avantajeaza cel mai mult din punct de vedere al executiei.
    sper sa nu ma insel dar varianta cel mai mult lucrata este cu saltul inapoi intins si la artistica cu saritura Kloke la cap, varianta cu Yang Bo a fost din cauza emotiilor

  16. #79
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Mersi Ramona.
    Sa inteleg ca nu era planificat acel Yang Bo?
    www.fangymnastics.com

  17. #80
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Mersi Ramona.
    Sa inteleg ca nu era planificat acel Yang Bo?
    nu, dar a aparut ..... se mai intimpla, cel putin nu la ratat

  18. #81
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cat de tare!!!
    Si chiar i-a reusit! Super!!
    www.fangymnastics.com

  19. #82
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Multumim, Ramona!
    O sa intind si eu coarda un pic : tot la barna, despre combinatia de 2 piruete stii ceva? Am vazut-o la incalzire facand-o de vreo 3 ori si i-a iesit foarte bine de fiecare data, dar in concurs nu a prezentat-o.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #83
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    si inca un pic din Ana Porgras la sol, pe fundal http://www.youtube.com/watch?v=mtgjd...om=PL&index=70

  21. #84
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Pe de altă parte, deși știu că mai toată lumea o compară pe Ana cu Khorkina (ai cărei mari fani nu suntem tocmai noi), mie mi se pare că aduce foarte mult cu Simona Păuca. Mai ales dacă mă gândesc la bârna de aur din '84 a Simonei: extensie, flexibilitate, fluență... toate sunt și la Ana.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •