View Poll Results: Se califica Steaua?

Voters
98. You may not vote on this poll
  • DA

    87 88.78%
  • NU

    11 11.22%
Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 211

Thread: Steaua - CSKA Sofia

  1. #85
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Polichampion, pentru informarea ta cat mai buna, antrenorul de portari de la Steaua se numeste Speriatu.
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Steaua trebuie sa-si asigure joi in proportie de 80% calificarea,deci este esential sa avem din primul minut cea mai buna formula de joc.nasol fara Radoi,Petre Marin nu este cea mai fericita solutie in aparare,tare as vrea sa stiu de ce Nesu nu joaca.falemi este lent ca un elefant plin de pojar si mai ca-i dau dreptate lui Gigi cu jucatorii pitici.ma ingrijoreaza lipsa de idei a lui FL. Dumitru care este de fapt motorul echipei.acum este momentul adevarului, avem ocazia sa vedem unde ne aflam.

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    @Madmax : Nu cred k ar fi oportuna intrarea lui Falemi la mijloc. In primul rand pentru ca el inoata pe teren shi in al doilea rand pentru ca nu e facut pentru a da pase la distantze mai mari decat catziva metri; locul lui e acum in aparare, altfel pare in plus pe teren.
    @Florentin : Hamutovski trece intr-adevar printr-o perioada mai slaba. Asha cum il vad eu, mi se pare un tip cu capul pe umeri, serios shi foarte muncitor. Sunt sigur ca va reveni. Cat despre gafa, sunt la fel de sigur ca nu o va mai comite niciodata.
    @Armin : Petre Marin ma ingrijoreaza shi pe mine! La meciul cu Argeshul lasa extrem de libera banda noastra stanga shi nu ishi ataca adversarul, lasandu-l sa patrunda pana aproape de careu! De fapt, golul primit a venit in urma unui centrari din zona lui de actziune. Mai indicat ar fi un Neshu, care chiar daca nu e inca stapan pe faza defensiva parca e mai agresiv; shi in orice caz mai util pe faza de atac.
    ex-alpopa

  4. #88
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    29
    Reputatie
    1
    Va spun eu: acasa Steaua o sa joace frumos si o sa bata . Am eu o presimtire. Totusi in deplasare cred ca o sa joace frumos si iarasi o sa bata. NU cred ca o sa ne puna probleme bulgarii. Iar scorurile de 6-0 cu ultimii clasati nu ma impresionneaza deloc. Si Steaua a facut 5-0 cu Craiova.
    [COLOR=Red]HAI [/COLOR][COLOR=Blue]STEAUA[/COLOR]

  5. #89
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    FORZA STEAUA!
    Daca nici cu bulgarii, atunci cu cine?

  6. #90
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    P.Marin va fi pe teren din cauza ca "are experienta mai multa decat Nesu". Cred ca aici va fi problema noastra nr.1, bulgarii au banda lor dreapta foarte buna, urca si centreaza bine. Sa speram ca Marin nu-i va lasa, desi aici mi-e frica. De fapt asa putem castiga noi lejer, daca facem presing avansat si nu-i lasam sa paseze in adancime.
    "Lipsa de idei a lui Fl.Dumitru" este faptul ca orice echipa care joaca cu Steaua se gandeste prima data la neutralizarea lui Dumitru, care pare cel mai periculos stelist. Asa o sa fie si joi.
    Falemi nu are loc la mijloc, pt ca mijlocul e batut in cuie: Munteanu, Dica, Parashiv si Dumitru, asa ca aici nu tre sa ne facem probleme.
    Daca nu-i batem joi, ii vom bate la ei acasa, sper ca stelistii sa nu fie huiduiti chiar daca fac egal, pt ca sanse avem la ei acasa. Nu inteleg atitudinea celor care i-au huiduit pe stelisti duminica la Pitesti, acolo eu zic ca am jucat bine.
    Forza STEAUA!
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  7. #91
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Meci greu...or fi ei bulgari dar si bulgarii joaca fotbal...merg pe un egal

  8. #92
    senior bill's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    O sa-i bata Steaua. Sper sa-i ia tare de la inceput si pana se dezmeticesc sa fie vreo 2-0
    [B]Intotdeauna Unirea![/B]

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    @Madmax : Nu cred k ar fi oportuna intrarea lui Falemi la mijloc. In primul rand pentru ca el inoata pe teren shi in al doilea rand pentru ca nu e facut pentru a da pase la distantze mai mari decat catziva metri; locul lui e acum in aparare, altfel pare in plus pe teren.
    @Florentin : Hamutovski trece intr-adevar printr-o perioada mai slaba. Asha cum il vad eu, mi se pare un tip cu capul pe umeri, serios shi foarte muncitor. Sunt sigur ca va reveni. Cat despre gafa, sunt la fel de sigur ca nu o va mai comite niciodata.
    @Armin : Petre Marin ma ingrijoreaza shi pe mine! La meciul cu Argeshul lasa extrem de libera banda noastra stanga shi nu ishi ataca adversarul, lasandu-l sa patrunda pana aproape de careu! De fapt, golul primit a venit in urma unui centrari din zona lui de actziune. Mai indicat ar fi un Neshu, care chiar daca nu e inca stapan pe faza defensiva parca e mai agresiv; shi in orice caz mai util pe faza de atac.
    Al Popa,ce fel de frate imi esti tu?nici o atentie nu imi dai.

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1

    Pai ce vroiai sa-tzi raspund la acel mesaj?! Eram de acord intru totul. Doar daca am ceva de obiectat scriu cate ceva........ca altfel o sa apara mesaje de genul "de acord", "ai dreptate" etc. Shi cik e "spamming".
    ex-alpopa

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    e bine,am crezut ca ma urasti!!ma enerveaza italianul ca nu il baga pe Nesu.

  12. #96
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Trica a spus de bulgari ca-s foarte enervanti. In ultimul meci (cu ultima clasata), la 4-0 din cate am inteles eu, un bulgar s-a culcat jos si a executat o lovitura libera cu capul. Deja ma enerveaza si pe mine
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  13. #97
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    cica sunt iuti si tehnici la mijloc , rudimentari in aparare , atac percutant .

    Sunt o nuca tare ... dat sunt sigur ca daca vom invinge cu 1-0 ( la Bucuresti ) ne calificam !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  14. #98
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Eu personal as prefera un 2-0 sau mai sus fara gol primit.
    Stelist deci ... invingator.

  15. #99
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    este evident ca ar fi de preferat ca steaua sa nu primeasca gol pe teren propriu... totusi, in cazul in care aceasta s-ar intampla, mi-ar placea sa revad in retur steaua de acu' cativa ani, care obtinea calificarile in cupele europene mai ales cand juca in deplasare...
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  16. #100
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Asa va fi, indiferent de rezultat, Steaua va invinge la Sofia mai usor decat la Bucuresti. Bulgarii au ceva talent in atac, dar sunt foarte naivi, si la nivelul asta tehnica nu le tine de foame, plus ca nu au deloc experienta sau talentul ala de a juca in europa. S-a vazut diferenta dintre scorurile lor din campionat si greutatea cu care au eliminat Omonia Nicossia, echipa care a gafat la Sofia mai mult decat orice echipa din divizia A.
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  17. #101
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Uh, Hamutovski asta e crima si pedeapsa. Steaua a incasat degeaba golul ala.

  18. #102
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    S-a gatat. 2-1. La cum s-a jucat in repriza a doua putea fi mai mult. Oricum, dupa meciul de azi am cam vazut posibilitatile bulgarilor. Cateva patrunderi periculoase la inceputul meciului, pana s-au obisnuit aparatorii nostri cu ei. Au parut periculosi pentru ca l-au prins pe Hamutovsky intr-o repriza mai proasta, in a doua a fost mult mai sigur pe el(i-o fi spus Zenga ceva). Steaua se va califica sigur la Sofia, bulgarii au aratat ca nu pot rezista. Au incercat sa tina de rezultat, nu au putut. Au incercat sa egaleze din nou, au avut noroc ca nu au luat ei gol(pe sfarsit Cristea mi s-a parut accidentat, nu a mai putut fugi asa bine). Si-a aratat si Dica valoarea. A jucat mai slab, dar cand a avut ocazia, a marcat. Ce s-a intamplat la Pitesti a fost un accident. Neaga a jucat din nou bine. Primul gol a fost extraordinar(a semanat putin cu cel din meciul cu Nationalul din primavara). Pacat ca a fost egoist pe sfarsit cand, dupa ce a driblat 3 adversari, a sutat la poarta din unghi desi Cristea era liber in centrul careului, la punctul de 11m. Pacat si de bara lui Paraschiv(eu deja o vazusem gol si saream in sus de bucurie). Per total, un meci bun al jucatorilor nostri, care ne da siguranta pentru returul din Sofia.

  19. #103
    100% FAN OTELUL M|tea's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    GALATI, ROMANIA
    Posts
    203
    Reputatie
    1
    Sper ca Steaua va reusi sa ajunga in grupele UEFA....despre Dinamo...NO COMENT! Au fost injositi de o echipa care sa chinuit sa treaca de Otelul.Ma uit acum la TV-e min 94 si nu imi vine sa cred cum se distreaza astia cu cainii

    FORTA STEAUA...ai fost si vei fi mereu unika echipa adevarata din ROMANIA!Ultima care a ajuns in grupele CL si prima sper care ajunge in grupele UEFA!
    [B][SIZE="3"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"]100% FAN OTELUL GALATI ![/COLOR][/FONT][/SIZE][/B]

    [FONT="Georgia"][B][SIZE="2"]Ai fost, esti , si vei fi mereu
    Echipa sufletului meu!
    Eu imi dau viata pt tine
    Tu lupta si castiga pt mine!
    OTELUL![/B][/SIZE][/FONT]

  20. #104
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Greu,chinuit,dar meritat!
    Vadim,sunt de acord cu tine,i-au citit bine,dar la Sofia va fi altceva.Vom avea spatii pt contraatac(daca nu vor da gol repede)si-i facem!Din pacate,desi imi propusesem,nu am ajuns la Bucuresti desi aveam intentia sa asist la meci.Din cauza imbolnavirii unui coleg,mi-a fost amanata acordarea concediului de odihna cu o saptamana!
    Oricum o seara buna,asa ca...sa curga berea!!!(vezi semnatura)
    Last edited by apparte; 17th September 2004 at 00:39.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  21. #105
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    2-1

    rezultat care ne da prima sansa !
    O sa-i prindem pe contraatac la Sofia , pentru ca vor fi nevoiti sa atace . Important este sa nu primim gol , daca totusi vom lua unul atunci trebuie sa si inscriem ... si Steaua n-a avut demult vreun meci in care sa scrie 0 ( zero ) in dreptul ei !
    NE CALIFICAM !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •