View Poll Results: Se califica Dinamo?

Voters
86. You may not vote on this poll
  • DA

    50 58.14%
  • NU

    36 41.86%
Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 175

Thread: Dinamo - Partizan

  1. #85
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    valy eu ma consider foarte roman ca vreau sa starpesc bolsevismul din tzara. De coruptie, hotie si alte chestiuni specifice Dinamului nu mai are rost sa amintesc.

    Daca l-am impuscat pe Ceausescu (roman la origini) inseamna ca nu-s patriot?

  2. #86
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by valy2345
    Ba, aia care va bucurati de necazul lui Dinamo, sau aia care au fost la Belgrad sa sustina Partizanu' dracului nu sunteti ROMANI. Asta e adevarul. Traiti in romania dar nu sunteti ROMANI!
    nu te mai agita inainte de folosinta... citeste prima oara acest articol, apoi bea o gura de apa... http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2092
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  3. 17th September 2004, 05:33


  4. #87
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Dinamo a aratat ca poate si mai mult , in prima rapriza , nu trebuie sa se teama de Partizan , au luat goluri din greseli personale si scaderea atentiei din rindul unor jucatori !!! Un gol in deplasare este un lucru mare , si poate face diferenta dintre ei pe 30 septembrie !!! Succes Dinamo !!! You can do it !!! Trebuie sa se pregateasca bine pentru retur , si daca este necesar poate sa amine un joc de campionat pentru asta , mai ales ca au de jucat si o restantza de campionat , inainte de returul din UEFA !!!

  5. #88
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cocomic
    nu te mai agita inainte de folosinta... citeste prima oara acest articol, apoi bea o gura de apa... http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2092
    Eu nu am pomenit nimic de mandria de a fi roman, asa ca nu vad ce legatura are linku' ala care l-ai pus tu acolo. Am zis ca nu sunteti ROMANI si imi mentin afirmatia. Asa ca bea tu o gura de apa, dar din partea iugoslava a Dunarii.

  6. #89
    junior vladONE's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    DINAMO, tine-ti-o tot asa!
    Ceea ce trebuie sa se intample, se va intampla - STEAUA CAMPIOANA!

  7. #90
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Iata ce spune un reprezentant al lui Partizan dupa meciul de aseara! (Vladimir Vermezovici) :
    "Nu pot să remarc vreun jucător de-al meu în afară de Kralj. Nu este nimic terminat. Ne aşteaptă un meci infernal la Bucureşti în faţa a 60.000 de oameni"

    Sarbul crede ca in fiecare zi e joi, shi vine la Bucureshti Manchester United! Pretini de la Belgrad, nenea Borcea o sa organizeze meciul in Groapa, ca pe Lia Manoliu n-o sa vina mai mult de 15 000 de caini !!!
    ex-alpopa

  8. #91
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Ba eu cred ca or sa faca galerie Borcea si cu restul conducerii+jucatorii de rezerva. Dracu se mai duce pe stadion. Poate doar cateva zeci de persoane, sa afiseze niste banere de protest si apoi sa joace o carte, ca pe teren nu au ce sa vada.

    Quote Originally Posted by giovanni BV
    Dinamo a aratat ca poate si mai mult , in prima rapriza , nu trebuie sa se teama de Partizan , au luat goluri din greseli personale si scaderea atentiei din rindul unor jucatori !!! Un gol in deplasare este un lucru mare , si poate face diferenta dintre ei pe 30 septembrie !!! Succes Dinamo !!! You can do it !!! Trebuie sa se pregateasca bine pentru retur , si daca este necesar poate sa amine un joc de campionat pentru asta , mai ales ca au de jucat si o restantza de campionat , inainte de returul din UEFA !!!
    Vorbesti la misto sau pe bune? Esti mai optimist decat mine. Cu cine sa se califice Dinamo ? Cu niste gloabe indolente, fara vointa si fara pregatire fizica (de, un antrenament pe zi este cam mult) gen: Niculescu, Tames, Grigorie, Balan, Galamaz, Alistar, Iordache ?
    Last edited by IlMILAN; 17th September 2004 at 11:04. Reason: Fara quote la mesajul anterior , te rog
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  9. #92
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Nu am vazut prima repriza dar in a doua Dinamo nu a jucat nimic. Cat despre fundasii lor centrali, nu cred ca sunt altii mai rai in tara si spun asta fara exagerare. De aceea nu le merge nici jocul. Mijlocasii sunt nevoiti sa coboare mult pentru a respinge mingile, iar Danciulescu si Niculescu raman singuri in fata. Amintiti-va de cate ori a ajuns aseara Fl. Petre sau Tames - jucatori ofensivi - in preajma careului propriu in sprijinul defensivei. Si de cate ori au mai urcat mijlocasii din linia, punand probleme defensivei adverese, cum faceau sezonul trecut? Rar, prea rar. Si toate acestea pentru ca se munceste prea mult pentru a acoperi greselile apararii. Si cand nu se munceste in aparare, se ia gol. Fundasii nu sunt in stare sa rezolve nici o sansa singuri. Pacat. Partizan e slaba. Dinamo putea mai mult. 2-0 nu e imposibil in retur, dar la cum au jucat azi si pana azi, nu e nici prea posibil.

  10. #93
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Nu prea cred ca mai are sanse Dinamo, pt ca iau goluri in fiecare meci. Ma bucur doar pentru palma luata de conducerea clubului, in rest ... pacat ca asa patim in fiecare an, in afara de Steaua celelalte cluburi care merg bine un campionat, vara urmatoare vand tot si ne alegem cu rusine in europa.
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  11. #94
    senior onci66's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    167
    Reputatie
    1

    Ghinionistii!!

    pacat de voi,am crezut ca puteti mai mult..... se pare ca m-am inselat da' mai este un joc,cine stie? eu va doresc noroc, pentu binele shi coeficientul ROMANIEI.

  12. #95
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1
    Ptiu drace sincer nu credeam ca o sa ajung sa ma uit cu mila la Dinamo. Ii inteleg pe ciini. Sunt in aceeasi situatie cu noi. Pacat ca ati furat-o ieri dar asa este fotbalul daca nu te mai concentrezi pierzi. Poate va treziti aici si le dati doua boabe si gata calificarea! Bafta ciinilor in meciul retur!

    SI pregatiti-va pentru meciul cu noi! Exista posibilitatea sa se decida echipa care retrogradeaza! Unde am ajuns drace, unde am ajuns!
    Rad si oile de noi....
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  13. #96
    MMA(NIAC)
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Au mama ce si-au furat-o de la Partizan. I-au invatat sarbii fotbal, pe bune asta lectie de fotbal s-a numit. Dinamo e echipa de fotbal profesionist ... de o repriza. Mai mult nu poate acesta echipa ... barem de nu s-ar mai incorda atata cu jocul lor bun si vezi doamne cat sunt ei de buni (imi aduc aminte de comentariile lui Borcea). Sunt buni aici in tara unde merge bine mita si coruptia, cand ies afara si nu mai exista aceste ajutoare se poate vedea clar valoarea lor si ar trebui sa inteleaga odata si aceasta problema.
    Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc cainele mai mult.

  14. #97
    sport legend jhon_goodboy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Suceava
    Posts
    667
    Reputatie
    1
    Dinamo a cazut psihic si fizic inca de la aflarea vestii ca vor juca cu Manchester United in preliminariile Ligii Campionilor.De atunci nu a mai mers aproape nimic,nici in cupele europene unde s-a vazut ca Partizan Belgrad a fost net superioara si a depasit-o pe Dinamo dar cu ceva emotii,dar nici in campionat unde se afla pe un loc retrogradabil.
    De ce spun ca au avut emotii in a obtine victoria belgradenii?
    Pentru ca la 1-0 daca nu rata Dancilescu mai apoi Niculescu prin doua suturi puternice puteam privi altfel partida.
    Am ramas cu bucuria evolutiei lui Margaritescu care cred ca Andone i-a si pregatit un loc de titular in echipa.
    Cainii trec printr-o perioada foarte grea.Ar fi momentul sa-si revina.E prea mult ce a fost pana acum.
    _____________________
    Hai DINAMO!!

  15. #98
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vietnam
    [...]Rad si oile de noi....

    Ce vrei sa zici mai Vietnam mai. Vezi ca e interpretabil.
    Dupa cum joaca, Dinamo nu cred ca o sa mai castige ceva in viitorul apropiat, poate cel mult un egal, si ala chinuit.

    MagnuM, si toamna trecut tot Dinamo a jucat in UEFA si nu cred ca s-a facut de ras. Acel 4-0 s-a vazut ca a fost un accident. Ce spui tu pe final a intrat deja intr-un tic verbal foarte raspindit la multi dintre cei care nu ingit pe Dinamo. Adica, atunci cand pierde isi arata Dinamo adevarata valoare, iar cand castiga este clar meci trucat, aranjat, inlesnit de arbitrii sau mai stiu eu cum?
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  16. #99
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    s-a facut dreptate , nu ma bucur cu un ochi pling si cu altul rid.nu incercati sa minimalizati criza,ea este profunda la Dinamo.dati-i afara pe toti din conducere, dar nu se poate ,nu sta in puterea noastra a suporterilor sa-l dam afara pe Cap de Butelie,pe Netoiu-l si pe marele Patat care spunea aseara in timpul meciului cu Partizan,"sa remarcam urcarea in atac a lui Fl. Dumitru ca una pilduitoare",calcindu-ne zi de zi pe nervi cu filozofia sa de doi bani care in fotbal nu-si are sensul.cred dragii mei prieteni dinamovisti ca ar fii timpul sa va duce-ti pe stadion sa strigati acum nu"hai Dinamo"afara cu mafiotii,"pleaca "Cap de Butelie,dispare-ti ca v-ati imbogatit destul,ati distrus un club nu o echipa.

  17. #100
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    suporterita, multumim pt. suport

    Totusi, daca Ando nu renunta la lupta...trebuie sustinut si la returul cu Partizan. De atunci incolo...trebuie s-o luam de la inceput.
    ...always look on the bright side of life...

  18. #101
    GRUPPO MAXIMA Vietnam's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    909
    Reputatie
    1
    [QUOTE=RstInPc] Ce vrei sa zici mai Vietnam mai. Vezi ca e interpretabil.


    La ce te-ai gindit tu m-am gindit si eu!
    Atit de rau am ajuns ...

    Oricum cu fomistii astia de conduc cluburile la noi, cum se ridica un jucator si joaca bine cum a zburat peste hotare! Cu mentalitatea asta nu mai cistigam un meci in Uefa sau Cupa Campionilor!

    Ba da rau am ajuns, discut prieteneste cu un dinamovist? Ciine rosu ce esti!
    " Tinem cu echipa noastra / Si la bine si la rau
    O iubire alb-albastra / La [COLOR=DarkSlateBlue][B]Craiova[/B][/COLOR] e mereu !"

  19. 17th September 2004, 16:17


  20. 17th September 2004, 16:22

  21. 17th September 2004, 16:27

    Reason
    Pentru asemenea mesaje de la inceput - ban direct

  22. #102
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    mamaaa, nici otzelul n-a luato asha de urat cu partizanul
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  23. #103
    asa ceva... cocomic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,516
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by valy2345
    Eu nu am pomenit nimic de mandria de a fi roman, asa ca nu vad ce legatura are linku' ala care l-ai pus tu acolo. Am zis ca nu sunteti ROMANI si imi mentin afirmatia. Asa ca bea tu o gura de apa, dar din partea iugoslava a Dunarii.

    nici nu ma asteptam sa intelegi... nici macar nu te-ai regasit in articol in rolul suporterului 'mandru' de faptul ca esti roman ca danciulescu si ce gol frumos a dat...

    pe de alta parte, sincer nu dau doi bani daca tu esti sau nu esti de acord cu faptul ca ma bucur ca a pierdut de dinamo...

    dupa parerea ta, ar trebui ca toti sa ne bucuram pentru dinamo, ca sunt romani ca noi, sau sa ne bucuram noi "din oficiu", ca suntem romani ca ei...?

    chiar daca pe aceasta tema, dar la general, cu o echipa X ce participa in cupele europene, s-ar mai putea discuta, avand in vedere ca dinamu este la mijloc, imi rezerv dreptul de a fi si subiectiv... iar eu nu pot bucura pentru un hot care a furat de la mine ani la randul, pentru ca vezi Doamne a prins un post beton pe undeva... si nici nu sunt caine ca si ei, sa ma injosesc sa ling mana care m-a lovit...

    si totusi, ce te-a deranjat pe tine faptul ca noi am tinut cu partizan?
    [B]I NOBILI EREDITANO I TITOLI... I [COLOR=Red]ROSSO[/COLOR]NERI LI CONQUISTANO !

    Exista un lucru pe lumea asta stiut de toti interistii: e mult mai bine sa fii [color=red]MILANIST[/color]!
    [/B]

  24. #104
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc cainele mai mult.

    misto
    de mult n-am mai auzit o vorba asa de misto !



    Quote Originally Posted by MagnuM
    Au mama ce si-au furat-o de la Partizan. I-au invatat sarbii fotbal, pe bune asta lectie de fotbal s-a numit. Dinamo e echipa de fotbal profesionist ... de o repriza. Mai mult nu poate acesta echipa ... barem de nu s-ar mai incorda atata cu jocul lor bun si vezi doamne cat sunt ei de buni (imi aduc aminte de comentariile lui Borcea). Sunt buni aici in tara unde merge bine mita si coruptia, cand ies afara si nu mai exista aceste ajutoare se poate vedea clar valoarea lor si ar trebui sa inteleaga odata si aceasta problema.
    campioana fabricata a FURAT-O
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  25. #105
    sport legend Florentin's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Glen Ellyn, IL
    Posts
    461
    Reputatie
    1
    Deci vrem nu vrem ajungem din nou la controversa patriot vs suporter. Oare cine il intreaba pe Porcea, cind plingea de ciuda ca Steaua a cistigat CCE, era patriot?
    Stelist deci ... invingator.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •