Results 1 to 11 of 11

Thread: Semintele interzise pe Stadionul Municipal Vaslui !!!

  1. #1
    galben-verde
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    899
    Reputatie
    1

    Semintele interzise pe Stadionul Municipal Vaslui !!!

    "Conducerea clubului FC Vaslui a stabilit ca, incepand din sezonul 2009-2010, semintele sa fie interzise pe Stadionul Municipal Vaslui. Astfel, fanii nu vor mai putea intra pe stadion cu seminte, evident, fiind astfel interzis si consumul acestora in incinta arenei."

    O lovitura de imagine extraordinara !!!
    dar sa vedem cum o sa fie in practica,daca se va pune in practica !

  2. #2
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    I-a afectat grindina productia lui Porumboi?

  3. #3
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Foarte bine... CFR Cluj a dat tonul in privinta asta si mi s-ar parea normal ca toate cluburile sa faca la fel...

  4. #4
    galben-verde
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    899
    Reputatie
    1
    eu nu am mai auzit ca pe vreun stadion din Romania sa fie interzise semintele ,dar daca tu spui ca la CFR era deja regula asta ,te cred.
    mi se pare o initiativa laudabila ,cu toate ca atunci cand ma duceam pe stadion mai manacam si eu seminte ...

  5. #5
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    foarte bine! cred ca vor pierde 25% din spectatori ...

  6. #6
    galben-verde
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    899
    Reputatie
    1
    legat de mancatul semintelor trebuie sa va zic ceva :

    eram la meciul Vaslui-Timisoara(frumos meci ),si in spatele meu un domn la 50 de ani ,normal,manca seminte .mancam si eu .la un moment data faza spectaculoasa ,se ridica tot stadionu,aia din spate se pun jos,eu mai stau vreo 30 de secunde in picioare ,cand sa ma asez scaunul plin de coji de seminte .ma uit la el cu o privire de parca as fi vrut sa il mananc(cred ca mai era si 0-2) ,mai trece timpul,am mai simtit cate o samanta asa pe langa mine ,cred ca m-a vazut ca eram grav deranjat ,si imi sopteste la ureche :" esti pe stadion ,nu esti la teatru", m-am intors la el si i-am zis :"daca nu bate Vasluiu vezi tu stadion ." dar a batut Vasluiul (4-3).meci de poveste !intamplare de povestit .

  7. #7
    galben-verde
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    foarte bine! cred ca vor pierde 25% din spectatori ...
    sa zicem pierd 25% dintre spectatori pt sezonul urmator,dar cu timpul se vor intoarce ,si vor fi si mai civilizati .
    off topic- legat de intunecarea globala ,am facut un referat pt la facultate ,am luat 10

  8. #8
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Asta nu e stire, e science-fiction. Sa incerci in Moldova sa interzici semintele ( nu doar pe stadion, oriunde ) e ca si cum ai incerca sa interzici whisky-ul in Irlanda. Ar fi revolutie, oamenii ar incepe sa stranga arme si explozibil

  9. #9
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Ma, la cata reclama i-ai facut topicului astuia ma asteptam la mai multe discutii pe-aici.

    Fumatul pe stadion cand il interziceti?
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  10. #10
    galben-verde
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Asta nu e stire, e science-fiction. Sa incerci in Moldova sa interzici semintele ( nu doar pe stadion, oriunde ) e ca si cum ai incerca sa interzici whisky-ul in Irlanda. Ar fi revolutie, oamenii ar incepe sa stranga arme si explozibil
    cred ca in toata Romania se mananca seminte ,mai ales pe stadion.nu inteleg de ce ai zis tu numai de Moldova ??? pt ca esti un pic redus ...

  11. #11
    sport legend iuli_vl's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Hala madrid
    Posts
    719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Stefan_Cel_Mare View Post
    "Conducerea clubului FC Vaslui a stabilit ca, incepand din sezonul 2009-2010, semintele sa fie interzise pe Stadionul Municipal Vaslui. Astfel, fanii nu vor mai putea intra pe stadion cu seminte, evident, fiind astfel interzis si consumul acestora in incinta arenei."
    Foarte tare frate!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •