Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 22

Thread: Ce salarii au antrenorii de Liga a 2a?

  1. #1
    Campion sHperacLu's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    ân priză
    Posts
    312
    Reputatie
    1

    Ce salarii au antrenorii de Liga a 2a?

    Sunt curios pt. ca in fo' 10 ani intentionez sa ajung pana in acest punct, si as dori sa stiu in ce ape ma scald. Sunt constient ca nivelul fotbalului probabil ca se va ridica nitel, totusi.

    Cine are informatii in legatura cu subiectul, sa zbiere! N-ar fi rau nici niste informatii despre echipe de Liga a 3a.
    [B][SIZE=1]I have nothing do declare except my genius.[/SIZE][/B]
    [COLOR=White]------------------[/COLOR]- Oscar Wilde

  2. #2
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    In 10 ani vei ajunge sa antrenezi in Champions League !

  3. #3
    Campion sHperacLu's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    ân priză
    Posts
    312
    Reputatie
    1
    Fara caterinca, chiar nu stie nimeni niste exemple de salarii de div. B la antrenori?
    [B][SIZE=1]I have nothing do declare except my genius.[/SIZE][/B]
    [COLOR=White]------------------[/COLOR]- Oscar Wilde

  4. #4
    1921 Bogdann's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Timișoara
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    In medie 10.000 euro pe an...sunt care au si 5.000 - 7.000..
    "In Europa totul este diferit: mananci fotbal, respiri fotbal, bei fotbal. Totul este despre fotbal." Thomas Dooley

  5. #5
    sport legend dragosh_vl's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,209
    Reputatie
    1
    Antrenorul de La CSM Rm.VAlcea Costel Pana are 15000 de euro-dar vad ca echipa nu prea merge .
    Forza Csm Rm.Valcea

  6. #6
    nationalist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    la Oradea Andone a avut 75.000,Ionut Popa 35.000,Bondrea 15.000, Ion Marin 35.000 ,Artimon 15.000,etc
    PS: salarii in euro cu exceptia lui Andone care a avut in $
    FC BIHOR per sempre !!!!
    [COLOR="Red"][/COLOR] Mitica Dragomir: 'Ardealul m-a invatat de ce e bine sa faci dus in fiecare zi'

  7. #7
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Sapaliga a avut la noi 55.000 nu stiu daca dolari sau euro, Grozavu 20.000 de euro, Falub are acuma tot cam in jur de 20
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  8. #8
    Campion sHperacLu's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    ân priză
    Posts
    312
    Reputatie
    1
    Hmm, interesting. Multumesc frumos!
    [B][SIZE=1]I have nothing do declare except my genius.[/SIZE][/B]
    [COLOR=White]------------------[/COLOR]- Oscar Wilde

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    dar antenorul din lugoj cat are? stie cineva?

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    eu nu am mai primit raspuns........sa inteleg din asta k nu intereseaza sau nu stie nimeni?! :p Forza Auxerre Lugoj!!!

  11. #11
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Probabil e platit cu o gaina, doua, pe meci. Lugoj, lol

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    esti un nesimtit...........puteai scrie k nu intereseaza si gata.......si nu trebuie sa jignesti Lugojul si nici antrenorul (pt k ce a facut antrenorul in 2 ani.....tu nu ai sa reusesti nici in 20 de ani )..... asa k un pic respect.....

  13. #13
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Vai doamne...1 la mana nici nu stiu cine ii antrenor la Lugoj, si ma indoiesc sa stie cineva p'aci in afara de tine...2 la mana, ce o facut? O promovat din C in B (pe baza a 2 butelii de vin date meci de meci la arbitrii si echipe adverse...si aici nu ma poti contrazice, ca asa am promovat si noi, si orice echipa din C in B) . Iar acum e pe locu 15 sau cat e...noh ce performanta lu peste e aia?

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    unu la mana sunt mai multi aici care stiu de ce echipa vorbesc si cine e antrenorul.... 2 la mana dk voi ati obtinut in aceea modalitate promovarea asta nu inseamna k e universal valabil sau cel putin aplicabil si in cazul Lugojului..... 3 la mana pt un antrenor la 29 ani sa promoveze o echipa in 2 ani din D, repet D, in C si apoi din C in B da e ceva realizat in cariera lui....si 4 la mana campionatul inca nu e terminat.....mai e si returul si mai au timp sa isi revina in clasament lucru de care sunt si convinsa ....scuze k te-am facut nesimtit si nu am stiut d gluma dar putina grija in ceea ce afirmi de o alta echipa ai putea sa ai... te pup k stiu k nu-ti place

  15. #15
    1921 Bogdann's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Timișoara
    Posts
    534
    Reputatie
    1
    Chiar cine e antrenor? Chiar nu stiu...
    Eu stiu ca au stat 2 ani in C si apoi in B. In sezonul 2004-2005 a terminat pe 6 cu 35 pct, iar in sezonul 2005-2006 a terminat pe 1 cu 56 pct. Uite ca sa nu zici k te mint:
    2004-2005: 6. Auxerre Lugoj 24 9 8 7 26 - 28 35p (Div.C Seria VI)
    2005-2006: 1. Auxerre Lugoj 26 16 8 2 30 - 9 56p (Div.C Seria VII)
    Eu zic ca asa e...informeaza`te si spune`mi daca am dreptate.
    Last edited by Bogdann; 31st October 2006 at 22:10.
    "In Europa totul este diferit: mananci fotbal, respiri fotbal, bei fotbal. Totul este despre fotbal." Thomas Dooley

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    Antrenorul (pe care il cheama Cosmin Petruescu) zice k au fost in D apoi in C si din C in B......dar am sa ma interesez si eu.....promit...

    nah m-am interesat....si ai dreptate am inteles eu gresit....jos palaria...multumesc de corectie......scuzi

    am fost surda de urechi de sa fac?!.....

    dar oricum erau tot de 2 ,,praguri,,au trecut in k divizia C au fost in serii diferite, nu? nu stiu dk intelegeti ce vreau sa exprim?!.....ideea era ca intr-un timp scurt antrenorul a reusit sa promoveze echipa ......
    Last edited by King of Hell; 1st November 2006 at 16:54.

  17. #17
    junior Wily_B.L.U's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Lugoj
    Posts
    108
    Reputatie
    1
    Am un mare respect dl antrenor Cosmin Petruescu !!!!! A facut foarte multe la echipa Auxerre Lugoj chiar daca in acest moment echipa trece printr-un moment greu dar o sa vedetzi in retur adevarata valoare a Lugojului
    [SIZE="5"][COLOR="DarkOrange"]Blue LINX Ultra'[/COLOR] [/SIZE] [SIZE="4"][COLOR="Blue"]MEMBER [/COLOR][/SIZE]

  18. #18
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    HUNEDOARA
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by King of Hell View Post
    Vai doamne...1 la mana nici nu stiu cine ii antrenor la Lugoj, si ma indoiesc sa stie cineva p'aci in afara de tine...2 la mana, ce o facut? O promovat din C in B (pe baza a 2 butelii de vin date meci de meci la arbitrii si echipe adverse...si aici nu ma poti contrazice, ca asa am promovat si noi, si orice echipa din C in B) . Iar acum e pe locu 15 sau cat e...noh ce performanta lu peste e aia?
    1 la mana: nu toate persoanele care intra pe acest forum sunt necunoscatori sau stiu numai cine e antrenor la sdr.
    2 la mana: Cosmin Petruescu are 29 de ani si a promovat cu o echipa de necunoscuti, jucatori adunati care de pe unde.
    3 la mana: Meritul sau e cu atat mai mare cu cat el nu a jucat niciodata fotbal de performanta si tot ce a facut a facut pe propriile sale puteri.
    4... la picioare cu cine mai vorbeste numai de dragul de a se baga in seama
    [I]O echipa orasul are si cu totii o iubim / E Corvinul Hunedoara, numele ce il cinstim![/I]

  19. #19
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Multescu la Sportul are acum salariu peste multi dintre antrenorii din Liga 1.

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    48
    Reputatie
    1
    Big brother.....dk voi avea o data ocazia sa te cunosc voi fi onorata sa iti strang mana macar....iti multumesc pt vorbele frumoase despre DOMNUL antrenor Petruescu (si tp ca mi-ai luat intr-un fel si mie apararea ... )........respectele mele....

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Romania
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Antrenorul despre care vorbiti este Cosmin Petruesc, un professor de sport, care este si un mare caracter! Putini antrenori din fotbal se pot lauda cu cinstea si onestitatea sa! Nu stiu cu cati bani il plateste Ambrus-patronul, dar pot sa aflu !Cert este ca nu prea multi, dimn moment ce profesiaza si la Liceul! Apoi au fost la un pas sa nu se inscrie in liga a doua! Oricum ei formeaza un cuplu aproape ideal antrenor-patron! Echipa a fost creata din fotbalisti tineri aproape juniori! Este un model de organizare a unui club! De vazut cum se descurca cu partidele de acasa! Are si arbitraje bune, ar trebui sa apara si rezultatele mai bune!1

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •