Results 1 to 19 of 19

Thread: CFR Cluj - Transferurile verii

  1. #1
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1

    CFR Cluj - Transferurile verii

    Pana acuma s-au transferat 3 jucatori la Cluj:

    Boris Peskovici (Academica de Coimbra): portar, liber de contract, a semnat pe 3 sezoane.
    Eugen Trica (liber de contract): mijlocas ofensiv, a semnat pe 2 sezoane.
    Emil Dica (Rapid): mijlocas/inchizator, liber de contract, a semnat pe 3 sezoane.

    Cel mai probabil se vor despartii de gruparea din Gruia cel putin 3 jucatori:

    - Augustin Viana (ii va expira contractul)
    - Paolo Frangipane (ii va expira contractul)
    - si un portar (cel mai probabil Hirchsfeld)

    Daca mai apar jucatori noi, sau daca apar zvonuri, si doriti sa le comentati acum aveti unde (sau cel putin pana se vor deschide threadurile "oficiale" despre transferuri).

  2. #2
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    E clara politica de transferuri a clubului... dam pe bani multi, luam doar jucatori liberi de contract. Pe undeva e de inteles, pe praful din ziua de azi trebuie sa fi atent la bani, insa ramane de vazut calitatea jucatorilor.

    Pe Trica l-am mai vazut, stim ce poate, insa nu cred ca va mai reusi sa se ridice la nivelul sezonului trecut. Insa oricand poate rezolva un meci de unul singur. Despre ceilalti 2, nu prea stiu ce sa zic. Pe portar l-am vazut intr-un filmulet pe youtube pare sa aiba reflexe bune, insa intr-un video orice panarama de jucator poate sa para bun. Pe Emil Dica nu l-am vazut nici macar in video, cum n-am urmarit decat meciurile CFR-ului in ultimele 2 sezoane. Poate ne va zice chiar un rapidist (in caz ca intra pe aici) daca e un transfer bun sau nu.

  3. #3
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Foarte buna idee cu threadul asta...
    Se pare ca CFR se misca cel mai repede pe piata transferurilor, sper doar sa fim mai inspirati decat in ultima perioada de transferuri.
    Dica a jucat destul de slab in ultimele meciuri, cel putin asa am citit , insa preseupun ca situatia din Giulesti nu e chiar cea mai propice performantei... Din ce am citit pe diverse siteuri, majoritatea rapidistilor par sa-l regrete, ceea ce denota ca e un jucator ok... Sa speram ca se va acomoda repede si va deveni un jucator de baza...

  4. #4
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    PerVision, pe Dica l-am mai urmarit (am o simpatie Rapidista ), e ok. Nu e genul de jucator care poate sa rezolve un meci de unul singur, dar e muncitor, da pase bune, intra la sacrificiu si isi da interesul. Oricum, din cate stiu eu el a fost jucator la CFR pe vremuri, deci s-ar putea sa fie si o simpatie a lui Muresan. Peskovici asta are intradevar reflex bune, dar e sub orice critica la iesirile din poarta si la organizarea defensivei.

  5. #5
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Eu unul nu-mi amintesc sa fi jucat vreodata Dica la noi. Doar daca n-a facut-o in divizia C, ceea ce nu prea cred ca s-a intamplat.

  6. #6
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Am auzit un zvon care in principiu, daca e adevarat, ar trebui sa se confirme astazi: s-ar parea ca Pablo Brandan a semnat cu CFR...

  7. #7
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Augustin Viana - Imprumutat la Unirea Alba-Iulia.

  8. #8
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grasu2 View Post
    Pana acuma s-au transferat 3 jucatori la Cluj:

    Boris Peskovici (Academica de Coimbra): portar, liber de contract, a semnat pe 3 sezoane.
    Eugen Trica (liber de contract): mijlocas ofensiv, a semnat pe 2 sezoane.
    Emil Dica (Rapid): mijlocas/inchizator, liber de contract, a semnat pe 3 sezoane.
    dar va miscati nu gluma
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  9. #9
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Pina la urma si in acest intersezon transferam mult si spectaculos dar nimic pe posturile deficitare! Am avea nevoi de cel putin 2 fundasi centrali, un fundas stanga in locul lui Perreira, dar noi luam mijlocasi unde avem cel putin 7-8 jucatori pe post!
    @perversion - in ziua de azi nici jucatorii liberi de contract nu sunt o afacere ieftina, si pe aia trebuiesc tinuti cu salarii! Presupun ca un jucator liber de contract poate semna pe o suma mult mai mare decat unul transferat!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  10. #10
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Alvaro Pereira - A facut ieri vizita medicala la Porto si din cate stiu eu, a fost si prezentat.



    ZVONURI:


    - Portarul Lars Hirchsfeld este ca si transferat la Cottbus in Germania. (GSP)
    - Frangipane isi va rezilia contractul cu CFR dupa ce revine in tara pe la inceputul lunii viitoare. (GSP)
    - Diego Ruiz si De Souza sunt pe lista de transferuri. (GSP)
    - De Souza are oferta din Olanda. (?!?)


    ZVONURI



    In alta ordine de idei Muresan a declarat ca va mai pleca un jucator din primul 11 si vor mai veni doi. Cel mai probabil, dupa parerea mea, e vorba ori de De Souza ori de Culio si cred ca amandoi au sanse aproximativ egale.

  11. #11
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Nici nu ma supar daca ne scapa cineva de De Sousa. Desi pare un fotbalist model, familist, nu cred ca isi pierde noptile prin cluburi, ii lipseste talentul. Plus ca nu se intelege cu nimeni in defensiva in afara lui Cadu.

  12. #12
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Nu esti singurul care s-a saturat de de Sousa... Cred ca ar putea fi inlocuit foarte usor cu un fotbalist mai bun, fara un efort financiar substantial...

  13. #13
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Nu esti singurul care s-a saturat de de Sousa... Cred ca ar putea fi inlocuit foarte usor cu un fotbalist mai bun, fara un efort financiar substantial...
    Am mai spus-o si eu: Sousa nu poate juca fara Cadu. Asa ceva e cam de liga a III-a.

    In fine, sa revenim ontopic.

    ZVONURI

    CFR Cluj ar fi interesata in imprumuturile unor jucatori de la Porto: Joao Paulo Andrade (fundaș, 28 de ani), Bruno Gama (mijlocaș dreapta, 21 de ani) și Helder Barbosa (mijlocaș stînga, 22 de ani); Vieirinha (atacant, 23 de ani), Leandro Lima (mijlocaș central, 23 de ani) și Diogo Valente (mijlocaș, 24 de ani). (GSP)
    Sanmartean a dat o proba de 2 zile la Cluj. (GSP)
    CFR ar fi interesata de serviciile lui Semedo. (all)
    Cadu a fost ofertat de APOEL. (all)

    ZVONURI

    Oricare dintre cei de la Porto sunt exceptionali. Ar fi de vis sa vina macar 1 din cei 6.

  14. #14
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Iuliu Muresan a CONFIRMAT OFICIAL interesul CFR-ULUI pentru doi jucatori de la PORTO.

  15. #15
    vraciul spartacus's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,173
    Reputatie
    1
    muresan confirma inca un jucator portughez...cel mai promitator nume pare Helder Barbosa...

  16. #16
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Se pare ca transferurile s-au cam blocat... Am fost si eu plecat 2 saptamani in concediu si, pe cand m-am intors. nu s-a mai transferat nimic si nu mai avem nici echipa a doua

  17. #17
    The One PerVersion's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Madrid
    Posts
    1,571
    Reputatie
    1
    Am transferat destul, zice Muresan ca avem echipa beton. Eu cred ca cel mai mare castig e portarul ala, abia astept sa-l vad cum se misca si in urmatoarele meciuri amicale. Un fundas central de valoare ar fi fost totusi de mare ajutor in noul sezon.

  18. #18
    manager
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Sunt o gramada de jucatori, aduc insa sange proaspat

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Cluj
    Posts
    596
    Reputatie
    1
    au de 3 echipe ... chiar numai au nevoie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •