View Poll Results: Ce televiziune ati fi preferat sa transmita Ch.Leag.

Voters
96. You may not vote on this poll
  • Pro tv

    41 42.71%
  • Tvr1

    46 47.92%
  • Antena 1

    0 0%
  • Alt post

    9 9.38%
Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 229

Thread: Liga Campionilor la TVR1 ce parere aveti?

  1. #1
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,135
    Reputatie
    0

    Liga Campionilor la TVR1 ce parere aveti?

    TVR va transmite Champions League, Pro TV ramane fara fotbal!
    de A.S. HotNews.ro
    Marți, 1 aprilie 2008, 6:08 Sport | Fotbal


    Postul national de televiziune TVR a castigat drepturile de transmisie pentru prima optiune din Liga Campionilor la fotbal, urmatoarele trei editii (2009 - 2012). TVR plateste 35 de milioane de euro pentru a recupera Liga Campionilor, competitie pe care a transmis-o de la primele editii, dar o pierduse la un moment.

    Castigarea primei optiuni inseamna ca TVR va transmite jocul unei echipe romanesti. A doua optiune si rezumatele apartin Boom TV.

    Actualul detinator al drepturilor pentru Champions League, Pro TV ramane fara licente de transmisie in fotbal: nu a licitat pentru Liga 1 (castigata luni de RCS si RDS), iar in toamna, la licitatia pentru echipa nationala, s-a retras la un moment dat, considerand ca suma platita de concurenti nu este realista din punctul de vedere al rentabilitatii.

    -----------------------------------------------------------------------

    Mie personal imi placeau comentatorii de la Pro tv ce parere aveti ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #2
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    nu e mai rau ca inainte, mai multi au sanse sa se uite, TVR transmite si in HD

    daca lua Antena era dezastru, au comentatori jalnici ...

  3. #3
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,059
    Reputatie
    1
    Este bine ca-i la TVR, ca vede tot poporul meciurile lui dinamo din CL

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  4. #4
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,135
    Reputatie
    0
    Pai incep strainii sa cunoasca orasele Romaniei.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #5
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    E nasol ca de fapt au castigat doar prima optiune. Ce facem cu resdtul meciurilor, sau macar cu rezumatele? Boom are acoperire cam cat GSP, asa ca...
    De comentatorii Protv-ului ma cam saturasem.

  6. #6
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Tot pe PRO TV e cel mai bine
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  7. #7
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,380
    Reputatie
    0
    adica vor transmite doar un meci pe saptamana,si cand o sa iasa urziceni nu vor mai transmite?

  8. #8
    sport legend iuli_vl's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Hala madrid
    Posts
    719
    Reputatie
    1
    Urasc comentatori antenei 1 si tvr-ului,imi placeau comentatori protv-ului si cei din b1 tv,care comentau serie a.

  9. #9
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Cosmescu, Enachescu si Gradinescu sunt, dupa parerea mea, cei mai buni comentatori, cu toate ca si ei mai balbaie cate un cuvant din cand in cand.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  10. #10
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Aceasta decizie se stia inca de anul trecut, cand s-au acordat drepturile de televizare. Iata ca CL revine la TVR 1, cea care a difuzat-o initial si care a promovat-o in tara noastra. Ramane de vazut cine vor fi comentatori, dat fiind ca Gradinescu&co. sunt la trustul Intact, iar Enachescu la Realitatea.
    Ori Emil Hossu-Longin, ori Bogdan Cosmescu ar mai ramane, doar daca nu apar alte figuri noi.

  11. #11
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    deci daca asa sta treaba atunci trebuie sa ma bag si eu pe boom sa-i vad pe astia de la Chelsea.....

    si am o intrebare putin off-topic....

    Liga 1 pe ce posturi de televizune o vom putea vizona ?

    tot Boom ?
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    E nasol ca de fapt au castigat doar prima optiune. Ce facem cu resdtul meciurilor, sau macar cu rezumatele? Boom are acoperire cam cat GSP, asa ca...
    De comentatorii Protv-ului ma cam saturasem.
    Eu stiam ca au prima optiune pentru meciurile de marti si prima optiune pentru cele de miercuri. Asa zisesera initial

  13. #13
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Slava Domnului ca am scapat de mironica ala!

  14. #14
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Si mai era unu cu voce grava, care parca povestea basme cand comenta meciurile...

  15. #15
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Eu stiam ca au prima optiune pentru meciurile de marti si prima optiune pentru cele de miercuri. Asa zisesera initial
    pai asa si este
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  16. #16
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Ori Emil Hossu-Longin, ori Bogdan Cosmescu ar mai ramane, doar daca nu apar alte figuri noi.
    Pai Cosmescu e la GSPTV, cum ar putea sa comenteze pentru TVR?
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  17. #17
    junior rpb's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    124
    Reputatie
    1
    Ar fi trebuit sa se dea o lege ca evenimentele sportive de interes national sa se transmita doar de posturi care au minim 50% acoperire in toata tara. Stiu ca banul primeaza dar nu e corect sa imi pun RDS sa vad Liga I, Boom pentru Liga Campionilor si UPC pentru Franta.

  18. #18
    senior mes_que_un_club's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    galati
    Posts
    245
    Reputatie
    1
    liga campionilor se intoarce acolo unde.i este locul, adica la tvr, acolo unde profesionalismul in materie de sport este la el acasa.
    daca il vor aduce pe sorin hobana ca si comentator pentru meciurile de liga ar fi excelent, este cel mai bun comentator din romania si nici cu emil hossu longin nu.mi este rusine. este o adevarata placere sa.l auzi pe hobana comentand fotbal pe plaja, sarituri cu schiurile sau atletism pe eurosport.
    M..E GIGI augh augh augh

  19. #19
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Sincer eu m-am saturat de mironica. Acum sa vedem ce comentatori o sa aiba tvr-ul, dar cred ca sunt mai buni decat mironica.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  20. #20
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rpb View Post
    Ar fi trebuit sa se dea o lege ca evenimentele sportive de interes national sa se transmita doar de posturi care au minim 50% acoperire in toata tara. Stiu ca banul primeaza dar nu e corect sa imi pun RDS sa vad Liga I, Boom pentru Liga Campionilor si UPC pentru Franta.
    Asa ceva nu prea se poate. In Anglia drepturile pentru premier league le are Sky, in germania pentru Bundesliga le are Premier si asa mai departe, toate posturi pe care le poti viziona doar in cazul in care iti faci abonament la ei, sau la o firma care distribuie canalele lor de sport, si astea nu intra in pachetul standard.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  21. #21
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mes_que_un_club View Post
    liga campionilor se intoarce acolo unde.i este locul, adica la tvr, acolo unde profesionalismul in materie de sport este la el acasa.
    daca il vor aduce pe sorin hobana ca si comentator pentru meciurile de liga ar fi excelent, este cel mai bun comentator din romania si nici cu emil hossu longin nu.mi este rusine. este o adevarata placere sa.l auzi pe hobana comentand fotbal pe plaja, sarituri cu schiurile sau atletism pe eurosport.
    Ai mare dreptate ! Sorin Hobana rullz

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •