Page 12 of 39 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 232 to 252 of 819

Thread: Micile gimnaste din Romania

  1. #232
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by neacsu laura View Post
    va povestesc cate ceva despre mn .
    am 11 ani sunt la clubul css2 bucurersti am inceput gimnastica la 8 ani si am concurat la 3 concursuri pana acum am luat doua meadli de bronz la sol si la barna
    Spune-mi te rog la ce nivel sau la ce categorie ai concurat? Felicitari!

  2. #233
    incepator
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    la categoria a 4 nivelul 2

  3. #234
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by neacsu laura View Post
    la categoria a 4 nivelul 2
    Ati fost in cantonament sau mergeti?

  4. #235
    sport legend mesteritza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Timisoara/Caransebes
    Posts
    549
    Reputatie
    1
    Bine ai venit Laura Felicitari pt rezultate! Tine-te in continuare de treaba si mult succes in continuare! Te asteptam sa ne mai povestesti de gimnastica atunci cand ai timp
    Pentru Titus: Jos palaria!( ca tot e campania asta pe pe la TV)
    zambeste si lumea va zambi cu tine...

    Promotia 2009 Automatica si Calculatoare
    "Vom ramane in suflet alb-violeti! Poli suntem noi!"

  5. #236
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Salut, Silvana
    A fost reportejul cu micile gimnaste le la deva, ca nu l-am prins si nu-l gasesc pe net?
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  6. #237
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liuta View Post
    Salut, Silvana
    A fost reportejul cu micile gimnaste le la deva, ca nu l-am prins si nu-l gasesc pe net?
    ceao,
    Nu inca nu s-a difuzat, am sa va anunt cand se va difuza sau cu proxima ocazie cum am noutati.

  7. #238
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    ceao,
    Nu inca nu s-a difuzat, am sa va anunt cand se va difuza sau cu proxima ocazie cum am noutati.
    Merci,
    Abia astept sa-l vad.
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  8. #239
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    In continuare va prezint articolul despre Asiana Lida Peng:
    Attached Files Attached Files

  9. #240
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Articolul acesta este publicat undeva?

    Silvana l-ai scris tu? Daca da..incearca sa-l reduci la aprox 2-3 pagini. Este foarte lung si se pierde esentialul....mai bine mai scurt si la obiect.
    Sau o alta posibilitate e sa-l imparti..si sa fie mai multe articole.
    E cam prea mult 9 pagini de text + poze.


    Deci pana la urma...se antreneaza doar 5 ore pe zi (4 zile pe saptamana) si 2 ore (joi si sambata). Asa este mai oki...nu cum ziceai tu 8 ore zilnic de antrenament....stiam eu ca e ceva gresit la mijloc si nu au cum sa fie antrenorii atat de inconstienti incat sa tina copii 8 ore la antrenament in fiecare zi.

    Aaaa..si inca o chestie care zic eu ca e importanta:
    - pe forum ai zis ca lunar cheltuielile se ridica la 420 + masa
    - in articol se spune ca lunar cheltuielile sunt de 320 (cu masa inclusa)
    Pana la urma cum e? Astea sunt detalii care atrag atentia...si eu nu prea inteleg.

    Eu as putea sa te ajut si sa public un rezumat al articolului pe blog, insa sunt prea multe lucruri care difera intre ce ai zis pe forum si ce e in articol....
    Last edited by mikeyy; 10th August 2009 at 13:36.
    www.fangymnastics.com

  10. #241
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Pun si eu o intrebare...ca nu stiu....(sper sa nu fie stupida) clubul sportiv Cetate Deva nu intra in categoria entitatilor nonprofit catre care se pot directiona 2 % din impozit? am vazut ca unele cluburi sportive intra in aceasta categorie...

  11. #242
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Articolul acesta este publicat undeva?

    Silvana l-ai scris tu? Daca da..incearca sa-l reduci la aprox 2-3 pagini. Este foarte lung si se pierde esentialul....mai bine mai scurt si la obiect.
    Sau o alta posibilitate e sa-l imparti..si sa fie mai multe articole.
    E cam prea mult 9 pagini de text + poze.


    Deci pana la urma...se antreneaza doar 5 ore pe zi (4 zile pe saptamana) si 2 ore (joi si sambata). Asa este mai oki...nu cum ziceai tu 8 ore zilnic de antrenament....stiam eu ca e ceva gresit la mijloc si nu au cum sa fie antrenorii atat de inconstienti incat sa tina copii 8 ore la antrenament in fiecare zi.

    Aaaa..si inca o chestie care zic eu ca e importanta:
    - pe forum ai zis ca lunar cheltuielile se ridica la 420 + masa
    - in articol se spune ca lunar cheltuielile sunt de 320 (cu masa inclusa)
    Pana la urma cum e? Astea sunt detalii care atrag atentia...si eu nu prea inteleg.

    Eu as putea sa te ajut si sa public un rezumat al articolului pe blog, insa sunt prea multe lucruri care difera intre ce ai zis pe forum si ce e in articol....
    Draga mea,
    Articolul e realizat de Antena 3. Legat de programul de antrenament, eu ti-am spus exact orele intre care Asi e la antre. Legat de tarif, 350 lei plateam acum 2 ani eu de copil.

  12. #243
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by silvana peng View Post
    Draga mea,
    Articolul e realizat de Antena 3. Legat de programul de antrenament, eu ti-am spus exact orele intre care Asi e la antre. Legat de tarif, 350 lei plateam acum 2 ani eu de copil.
    Ma cheama Mihai...dar nicio pb...username-ul poate produce confuzii

    Aaaaa deci asta NU e un articol...e script-ul emisiunii/reportajului. Ai zis articol si de asta intelesesem gresit.

    Deci pana la urma la cat se ridica cheltuielile?...sincer nu mai inteleg.....in cine sa am incredere?
    www.fangymnastics.com

  13. #244
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ma cheama Mihai...dar nicio pb...username-ul poate produce confuzii

    Aaaaa deci asta NU e un articol...e script-ul emisiunii/reportajului. Ai zis articol si de asta intelesesem gresit.

    Deci pana la urma la cat se ridica cheltuielile?...sincer nu mai inteleg.....in cine sa am incredere?
    Cheltuieli - cazare 50 lei/luna
    - masa 9,9 lei/zi

  14. #245
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumesc...deci aproximativ 350 lei.

    Sa ne anunti te rog cand va fi dat reportajul...probabil ca va fi in cadrul emisiunii "Reporter special" ca sa putem inregistra ca sa poata vedea toata lumea de pe forum.

    @Oana: cred ca se poate la orice club sportiv, dar nici eu nu sunt ft sigur.
    www.fangymnastics.com

  15. #246
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Astazi astept confirmarea ca maine vin la sala cei de la Jurnalul National.

  16. #247
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Multumesc...deci aproximativ 350 lei.

    Sa ne anunti te rog cand va fi dat reportajul...probabil ca va fi in cadrul emisiunii "Reporter special" ca sa putem inregistra ca sa poata vedea toata lumea de pe forum.

    @Oana: cred ca se poate la orice club sportiv, dar nici eu nu sunt ft sigur.
    Legat de faptul ca am afirmat ca taxa ar fi de 420lei/luna ( dar in nici un caz nu am lasat sa se inteleaga 420lei + casa sau masa )este ce mi-a spus unul din parinti ca a platit in iunie.

  17. #248
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumesc ca m-ai lamurit...chiar nu mai stiam ce sa cred.
    www.fangymnastics.com

  18. #249
    manager Ramonica's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Deva
    Posts
    272
    Reputatie
    1
    nu imi place sa contrazic decit daca aceasta contrazicere este constructiva si benefica, dar doresc sa fac unele precizari...
    vizavi de discutia voastra - cite ore de antrenament se antreneaza micile gimnaste. Nu au cum sa se antreneze 4 ore dimineata si 4 dupamasa, de fapt nu cred ca pot avea antrenamente care sa dureze 4 ore
    cele mai lungi antrenamente sint de 3 ore, si acum vorbesc de antrenamente la nivel de lot de junioare nu antrenament de club
    in sala clubului de la Deva se antreneaza 4 grupe de performanta, sala este deschisa de dimineata de la 7: 30 pina seara la 20:00,
    sper ca am reusit sa clarific cit de cit aceasta problema? pentru mai multe precizari va rog sa intrebati

  19. #250
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce va place sa interpretati si sa luati lucrurile doar cum nu trebuie.
    La Deva, la gimnastele mici de 8,9 ani e un singur antrenor. Actualmente sunt 14 fete.
    Trebuia sa realizati cat de greu vine randul unei fete la aparat, si ati fi realizat cat timp de fapt e alocat antrenamentului efectiv, adica poate nici macar 2 ore.

  20. #251
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Eu una am considerat acest forum o parghie de sprijin pentru micile gimnaste cu rezultate la competitii, dar din pacate in afara barfelor ieftine, chiar nu reprezinta mare lucru.

  21. #252
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Noi nu interpretam nimic Silavana...discutam pe baza lucrurilor pe care tu le spui. Tu ai zis ca Asiana se antreneaza 4 ore dimineata si 4 dupa-amiaza...uite aici dovada: http://www.onlinesport.ro/forum/show...&postcount=211

    In fine...m-am convins....

    In alta ordine de idei..un articol despre micile gimnaste de la Focsani care se afla in cantonament la Lepsa pana pe 13 august : http://www.ziaruldevrancea.ro/index.php?articol=31381
    Aflam de asemenea si componenta echipei care a castigat aurul anul acesta la Buzau: Oana Spinu, Aida Orhean, Diana Damian, Dora Vulcan si 2 dintre surorile Postolache (Malina si Ana)

    In articol e si o poza micuta:
    http://www.ziaruldevrancea.ro/photo.php?id=20907
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •