Page 4 of 39 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 819

Thread: Micile gimnaste din Romania

  1. #64
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Nu mai vrea numei sa ne prezinte mici gimnaste....................?
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  2. #65
    incepator fleurdelune's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ploiesti
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Buna,
    Sunt Gabriela si fetita mea, Larisa-Georgiana este gimnasta. Are 10 ani, face gimnastica de la 4 ani si jumatate si inca mai are dorinta si vointa de a merge mai departe. Primul concurs a fost anul trecut la Bacau, unde a participat cu echipa, la nivelul 1, iar anul acesta la Focsani si Buzau, la nivelul 2. Rezultatele nu sunt asa de stralucitoare, dar faptul ca munceste, zi de zi, foarte mult, ne face pe noi, parintii si pe cei din jur, care o cunosc si-i cunosc pasiunea, sa fim foarte mandri de ea.
    Cat priveste acest forum, va urmaresc de f.mult timp, cred ca pe cateva dintre voi v-am vazut pe la diverse concursuri, sau am intuit doar ca sunteti, dupa mesajele postate ulterior. Ma bucur ca, inca exista oameni pasionati de acest sport, lasand la o parte pe cei ai caror copii il practica si sper sa auzim numai de lucruri bune in acest domeniu.
    Attached Images Attached Images

  3. #66
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ce brunetica frumoasa foc ne-ai prezentat, Gabriela!!! Sa fiti sanatoase si sa aveti mereu dragoste de gimnastica Si cat mai multe rezultate foarte bune!!!!

    Am uitat sa iti urez bun venit in aceasta discutie atat de placuta si, mai ales, pe forum Te mai asteptam

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Bine ai venit Gabriela! Multa sanatate, succese si medalii Larisei-Georgiana! Se vede ca e pasionata de gimanstica. In a 3-a fotografie, toate doamnele stau cu spatele si ea isi vede de treaba ... sau am interpretat eu gresit poza. Oricum, asteptam sa ne mai tii la curent cu ce se intampla si sa participi si la alte discutii daca tot ne citesti... sa te citim si noi!

  5. #68
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    SALUT, bine ai venit printre noi, mamici/tatici de mici gimnaste dar cu marii emotii.
    Cum ei spus si tu nu conteaza cate medalii a castigat , ci munca care a depus-o in acesti 4 ani.
    Mult succes in continuare .....
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  6. #69
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Bun-venit,Gabriela!
    Multumim pentru prezentare,ai o fetita frumusica-foc si eleganta,sa-ti traiasca,sa fie sanatoasa si o sa o sustinem la urmatoarele concursuri.E bine ca-i place ce face si sper sa vina si succesele.Numele "Georgiana" imi place mult.
    Tess,cred ca doamnele acelea arbitreaza sau urmaresc gimnasta de la paralele.

  7. #70
    incepator fleurdelune's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ploiesti
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Va multumesc pentru primire, pentru incurajari si pentru urari. Am sa incerc sa mai particip si la alte discutii. Imi pare tare rau ca nu am putut posta ceva poze si filmari de la Campionatele de la Ploiesti, dar timpul asta care ne preseaza....
    Cat priveste comentariul la ultima poza a fititei mele, intr-adevar doamnele arbitrau fetita de la paralele. Se intampla la Mica gimnasta, in urma cu un an.

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Eu am crezut ca e la antrenament... Noroc cu ochiul ager (de soacra in devenire ) al Miei Oricum, din ce zici e serioasa in pregatire. Mult succes!

  9. #72
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Tess,erai obisnuita ca arbitrele sa fie imbracate mai elegant,dar la acest nivel probabil ca se mai practica si tinuta mai lejera.

  10. #73
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    De fapt si eu am crezut ca sunt in sala de antrenament, sau la verificari la club.
    Stiam ca arbitrele trebuie sa se imbrace in alb si albastru(fusta sau pantalon).
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  11. #74
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1

    CSS Cetate Deva

    Am sa va arat cateva poze cu echipa CSS Cetate Deva
    Attached Images Attached Images

  12. #75
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1

    Valori ale gimnasticii romanesti

    Avem valori, pacat ca nu stim sa le pretuim decat atunci cand sunt in varf pentru putin timp sau post-mortem, si pacat ca cei ce au puterea sa puna pret nu o fac...
    Attached Images Attached Images

  13. #76
    sport legend shagya's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    germany
    Posts
    365
    Reputatie
    1
    silvana, please can you tell me the name from the girlīs ? The pic with the icecreme :-) The first girl is Asina, or ?

  14. #77
    senior
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Deva
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by shagya View Post
    silvana, please can you tell me the name from the girlīs ? The pic with the icecreme :-) The first girl is Asina, or ?
    yes, in left side of the picture is my doughter: Asiana Peng

  15. #78
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Imi plac mult pozele, am recunoscut-o pe Asiana si pe Laura.
    Ni le poti prezenta si pe celelalte fetite?
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  16. #79
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Haideti sa va prezint cateva fetite de la C.S.S 2 Bucuresti
    101_0560.jpg - BUTUC ANDA - 9 ANI - NIVELUL I
    101_0590.jpg - ANGHELESCU FLAVIA - 9 ANI - NIVELUL I
    101_0591.jpg - JEANA P..... - FRANTUZOAICA - SE ANTRENEAZA CU NOI
    a participat la scolare la HC
    101_0639.jpg - GRIGORE LUMINITA - 9 ANI - NIVELUL I
    101_0570.jpg - BACIU ROXANA - 10 ANI - NIVELUL I
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Multumesc de poze. Liuta, foarte draguta ideea de prezentare. (ce inseamna HC? ai zis ca Jeana a participat la HC, am vazut si la Deva cand am fost ca au fost doua clasamente, unul HC dar nu stiu ce inseamna.)
    Silvana, spune-ne numele fetitelor din echipa Asianei... si cate ceva despre ele. Sau las-o pe Asiana sa ne zica... bineinteles daca vrea si are timp.

  18. #81
    manager Liuta's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Multumesc de poze. Liuta, foarte draguta ideea de prezentare. (ce inseamna HC? ai zis ca Jeana a participat la HC, am vazut si la Deva cand am fost ca au fost doua clasamente, unul HC dar nu stiu ce inseamna.)
    Silvana, spune-ne numele fetitelor din echipa Asianei... si cate ceva despre ele. Sau las-o pe Asiana sa ne zica... bineinteles daca vrea si are timp.
    HC este o catergorie de participare dar dar nu se ia in considerate (se mai numeste parca demonstrativ)
    [B][COLOR="Indigo"][SIZE="5"]我的冠軍亞歷山德拉[/SIZE][/COLOR][/B]

  19. #82

  20. #83
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Liuta View Post
    HC este o catergorie de participare dar dar nu se ia in considerate (se mai numeste parca demonstrativ)
    Multumesc. Deci un fel de "in afara de concurs", dar se dau note si se face si clasament. Stie cineva de unde vin initialele HC?
    Felicitari Silvana pentru articol.

  21. #84
    sport legend shagya's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    germany
    Posts
    365
    Reputatie
    1
    beautiful girlīs :-)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •