Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 52 of 52

Thread: Tocilarii prosti care se uita la tenis

  1. #43
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Ati stricat thread-ul omului

  2. #44
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    Cine ma'...eu???
    [B][COLOR="DarkRed"]Rapid e numele.
    Avem traditie. Avem istorie plina de glorie.
    De-ar fi maine sa mor, de-un lucru mi-ar fi dor,
    sa flutur acel steag, ce-n viata m-a ghidat !
    [/COLOR][/B]

  3. #45
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Voi ... toti

  4. #46
    junior
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Oradea
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Nu a distrus nimeni nimik.

    Intentia acestui topic era sa faca "audienta". Inclusiv "titlul" era creat ca "ceva imputit" care sa atraga mustele. In ce priveste afirmatiile lui Iuli ca scriu ca un scoler o sa o iau ca pe un compliment. Asta era si intentia, ce ai impresia ca amatorii de sport citesc Kant sau Freud? Eu am citit si inca mai citesc psihologie si filosofie la greu. Daca as pune un articol cu pretentii cine dracu l-ar citi? Cine dracu l-ar pricepe? Nici macar tu mare doct ce esti tu, domnu Iuli.

    Articolul asta a avut menirea sa atraga multimea. In ce priveste titlul si-a facut treaba foarte bine, a atras foarte multi useri si s-a inrosit in cateva ore de la postare.
    Care-i problema ca are unele hibe? Ce manelele sunt muzica de calitate? Nu, DAR ... se vand. Ce dracu vrea orice publicatie? Vrea sa vanda. Eu asta am facut am vandut. Si bravos mie, inclusiv domnu Iuli a cumparat.

    Multumesc.

  5. #47
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Orochimaru View Post

    Intentia acestui topic era sa faca "audienta". Inclusiv "titlul" era creat ca "ceva imputit" care sa atraga mustele.
    Aham...auzi...tu ne faci muste mai..?!! Eu chiar nu am intrat aici ca sa-ti citesc tie articolul sau sa-ti fac audienta...Am simtit nevoia sa dau o replica unei vietati care inca nu sunt sigura daca e moarta sau mai traieste...

    All the best
    [B][COLOR="DarkRed"]Rapid e numele.
    Avem traditie. Avem istorie plina de glorie.
    De-ar fi maine sa mor, de-un lucru mi-ar fi dor,
    sa flutur acel steag, ce-n viata m-a ghidat !
    [/COLOR][/B]

  6. #48
    junior
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Oradea
    Posts
    84
    Reputatie
    1

    Smile

    Quote Originally Posted by samar View Post
    Aham...auzi...tu ne faci muste mai..?!! Eu chiar nu am intrat aici ca sa-ti citesc tie articolul sau sa-ti fac audienta...Am simtit nevoia sa dau o replica unei vietati care inca nu sunt sigura daca e moarta sau mai traieste...

    All the best
    Scuze nu am vrut sa te fac musca.

    Era o metafora sau poate o comparatie ceva mai explicita.
    Last edited by Orochimaru; 15th July 2009 at 15:57.

  7. #49
    junior
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Oradea
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Dupa ce am urmarit feedback-ul la mai multe articole mi-am facut cateva observatii si am tras unele concluzii.

    Dupa cum se poate observa acest articol care are un titlu care te baga in ceata a avut cele mai multe vizualizari. Deci in concluzie daca vrei sa vinzi te adaptezi la public. Se pare ca tot ce "pute" se vinde. Cred ca trebuie sa mai scriu articole cu titluri care "put". As putea face un blog reusit cu "imputiciuni". Daca se mai gaseste cineva sa doreasca reclama pe blogul meu pot sa o duc destul de binisor. Ar fi o idee buna.

    Pe de alta parte articole precum "Fotbalul la puscarie" "Grasoli Superstar" sau altele care au fost scrise mai la obiect nu au avut nici jumatate din numarul de vizualizari de care se bucura acest articol.

    Concluzie: Daca vrei sa faci articole de calitate si sa stai cu marfa in soare e treaba ta. Eu prefer sa vand "titluri imputite" decat sa stau cu marfa in soare.
    Last edited by Orochimaru; 15th July 2009 at 16:20.

  8. #50
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Poti sa scrii tu o gramada de articole din astea cu titlul ca numele threadului asta. Insa daca le scrii in alta parte decat pe OLS o sa ai audienta ca OTV-ul ziua. Toti si-au tras blog insa au grave probleme cu limba romana. Sa stii ca sectiunea asta cu 'Jurnalist pentru o zi' este citita dintr-un motiv lesne de inteles: curiozitatea de a vedea ce aberatii a mai scris unul sau altul. Se mai intampla uneori sa gasesti si articole frumoase.

    Era un pusti acum 3-4 ani pe onlinesport(suporter al echipei Farul daca imi aduc bine aminte) care a deschis un thread pe suporter Farul de genul: Mutu se **** in cur pe 5 euro...(pe-atunci era si moderator, la initiativa unui farist ) Motivul a fost usor de inteles: nu intra nimeni sa ii citeasca aberatiile si a vrut sa faca trafic.

  9. #51
    junior
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Oradea
    Posts
    84
    Reputatie
    1

    Smile

    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Poti sa scrii tu o gramada de articole din astea cu titlul ca numele threadului asta. Insa daca le scrii in alta parte decat pe OLS o sa ai audienta ca OTV-ul ziua. Toti si-au tras blog insa au grave probleme cu limba romana. Sa stii ca sectiunea asta cu 'Jurnalist pentru o zi' este citita dintr-un motiv lesne de inteles: curiozitatea de a vedea ce aberatii a mai scris unul sau altul. Se mai intampla uneori sa gasesti si articole frumoase.

    Era un pusti acum 3-4 ani pe onlinesport(suporter al echipei Farul daca imi aduc bine aminte) care a deschis un thread pe suporter Farul de genul: Mutu se **** in cur pe 5 euro...(pe-atunci era si moderator, la initiativa unui farist ) Motivul a fost usor de inteles: nu intra nimeni sa ii citeasca aberatiile si a vrut sa faca trafic.
    Acuma daca e sa vorbim serios pe mine ma enerveaza faptul ca alte articole mai serioase scrise de mine au trecut neobservate inclusiv un articol care se numea "Fotbalul la puscarie" care a fost si publicat de altfel pe pagina onlinesport.ro.

    In schimb un thread cu un titlu aberant ca asta are peste 600 de vizualizari.

    Pai zi si tu ce sa fac? Articolul in sine era serios pentru ca intr-adevar eu am o problema cu comentatorii TV. Am deja o fobie legata de ei. De multe ori mi-e frica sa ma uit la meci ca sa nu aud nush ce tampit si sa ma enervez la culme in loc sa ma bucur de frumusetea meciului. M-am gandit sa pun si eu un titlu asa mai cu mot sa vad reactii.

    Daca te uiti la datele potarilor o sa vezi ca lucrurile s-au schimbat pe parcurs. Si articolele ulterioare au alte titluri si o maniera diferita de abordare. Unele le-am scris chiar serios.

    Problema e ca un astfel de titlu inca mai face vizualizari desi are o vechime, in timp ce titlurile serioase, mai recente, nu fac mare branza.
    Last edited by Orochimaru; 15th July 2009 at 19:14.

  10. #52
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Aceste cuvinte ne doare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •