Results 1 to 10 of 10

Thread: Victor Crivoi

  1. #1
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Post Victor Crivoi

    Iata ca saptamana aceasta Victor Crivoi a ajuns nr. 88 mondial, cea mai buna clasare a carierei sale El se alatura in top 10 lui Hanescu, Romania avand astfel 2 jucatori in top 100, dupa multa vreme.
    Crivoi trebuie sa traga tare in urmatoarea perioada, pentru a nu cade adin nou sub locul 100 dupa 6 iulie, atunci cand i se vor scadea 104 puncte. Ar trebui sa renunte la Challenge-uri si sa intre in turneele ATP adevarater, macar in cele de 250p. Cred ca asta e cel mai bun moment sa o faca.

  2. #2
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    am vrea noi sa se alaturi lui hanescu in top 10 ATP
    Sa speram ca va face o figura frumoasa pe iarba de la Wimbledon!
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  3. #3
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    ar fi foarte bine sa castigi un grand slem..

  4. #4
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Crivoi urca 20 de locuri in clasamentul de dublu, pana pe 710.
    Din pacate la simplu cade 10 locuri fata de saptamana trecuta, iesind astfel din top 100, si ajungand pe locul 108 cu 529p.
    Pe 12 octombrie i se vor scadea cele 20p. obtinute anul trecut la Viena.

  5. #5
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Crivoi va juca la Stockholm, iar in runda inaugurala adversar ii va fi italianul Seppi. Interesanta confruntare. Sa speram ca Victor va face macar un meci bun, desi are clar sansa a doua.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  6. #6
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Crivoi mai cade o pozitie, pana pe 124, cu 460p. El are de aparat in perioada urmatoare 5p. la Meknes si 29p. la Rabat.

  7. #7
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Crivoi este eliminat de Andreev, in primul tur la Acapulco, 63 64, dar al nostru a avut numai putin de 10 de mingi de break. Din nefericire a fructificat doar una.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  8. #8
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Victoras cade nu mai putin de 26 de locuri, pana pe 184, si in ritmul asta va iesi fluierand din top 200 Pacat de acest jucator, la un moment dat era in top 100, avea cat de cat rezultate, insa acum se afla in vrie...

  9. #9
    sport legend quebec's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    EGGD + LROP
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    Acum vreo doua saptamani am schimbat cateva mingi cu Victor, n-am castigat niciuna, nimic anormal, un tip foarte haios si plin de optimism, se ocupa de copii carora le ofera lectii de tenis.

  10. #10
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by quebec View Post
    Acum vreo doua saptamani am schimbat cateva mingi cu Victor, n-am castigat niciuna, nimic anormal, un tip foarte haios si plin de optimism, se ocupa de copii carora le ofera lectii de tenis.
    Si eu am stat de vorba cu omu' la cateva turnee FU si e f de treaba! Ca si favoritul lui John, Mos Craciun, care saptamana asta l-a batut pe Luncanu si i-a luat set lui Dima .
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •