Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 253 to 263 of 263

Thread: Cele mai frumoase exercitii la barna

  1. #253
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Acum mai ramane sa aflam cati ani are, ce exercitii are...nu am gasit nimic despre ea.
    Oana?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #254
    Radu :] Gimnastique's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    208
    Reputatie
    1
    Nu e tocmai un exercitiu, ci o coborare destul de deosebita [nu stiu sigur daca asta este topic-ul potrivit, dar n-aveam idee unde altundeva sa postez ]. La prima vedere, pare doar un round-off + back pike, insa daca priviti atent, gimnasta nu isi mai pune picioarele pe barna la capatul ei.. nu cred ca am explicat prea bine, asa ca las filmuletul:
    http://www.youtube.com/watch?v=bp7KdGaJJp4

  3. #255
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    eu am senzatia ca nici mainile nu le pune in totalitate
    wow,intr-adevar frumoasa coborarea!
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  4. 17th March 2011, 21:09
    Reason
    double post

  5. #256
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    am si eu o intrebatre, am vazut clipurile cu nota Catalinei Ponor din 2004 dupa codul de azi. Intrebare: exercitiul ei, care azi nu valoreaza mare lucru, nu e de fapt foarte greu?
    Gimnastele care fac acum exercitii din 5.4 (sau cat e , nu mai tin minte, dar e sub 6),sunt in stare sa faca exercitiul Catalinei de la Olimpiada??

  6. #257
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    am si eu o intrebatre, am vazut clipurile cu nota Catalinei Ponor din 2004 dupa codul de azi. Intrebare: exercitiul ei, care azi nu valoreaza mare lucru, nu e de fapt foarte greu?
    Gimnastele care fac acum exercitii din 5.4 (sau cat e , nu mai tin minte, dar e sub 6),sunt in stare sa faca exercitiul Catalinei de la Olimpiada??
    Acrobatica e extrem de dificila. Dupa codul de astazi are o plecare foarte mica pentru ca nu indeplineste anumite cerinte care la vremea respectiva nu existau.
    Daca isi recupereaza vechile elemente + legari eu cred ca si le poate rearanja astfel incat sa ajunga la cel putin un 6.5-6.7

  7. #258
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Am incredere in Catalina si vreau o barna nu din 7 dar din 6.5 si executie sigura......e suficient.Succes!!!Atunci..nu aveam emotii ca va cadea acum am emotii la toate gimnastele noastre..mai putin la Sandra..Probabil fetele se adapteaza mai greu noilor cerinte a antrenorilor..Sandra face fata bine dar...e matura,are experienta si ii place concursul..

  8. #259
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1

  9. #260
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  10. #261
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Svetlana Boguinskaia in 1995 (dupa 3 ani de pauza): http://www.youtube.com/watch?v=0uRshROVViM
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  11. #262
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Fiti atenti si cu precautie la elementul de la 0:49: http://www.youtube.com/watch?v=QRZkq...eature=related
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  12. #263
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Un exercitiu foarte diferit si unic; anul ar trebui sa fie schimbat cu circa 1980 caci imi aminteste mult de exercitiile de pe timpul acela
    https://www.youtube.com/watch?v=zqicG45tUKE
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •