View Poll Results: Cum se termina acest meci ?

Voters
90. You may not vote on this poll
  • Bate Franta

    33 36.67%
  • Egal

    14 15.56%
  • Bate Romania

    43 47.78%
Page 4 of 26 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 534

Thread: Franța - România 1-1 (05.09.2009)

  1. #64
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Nasri stiu ca e out ceva timp
    Ribery nu e intr-o perioada buna deloc plus ca e accidentat parca
    Cred ca va fi convocat Cheyrou de la OM un jucator extraodinar la mijloc , si pe Ben Arfa l-as lua , are Franta de unde alege
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  2. #65
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Ce bine ne sade cu dizabilitatii astia in atac: Mutu si cu Surdu
    nu rade nu vezi ca astia se potrivesc perfect si numai dupa nume, dar cand ajung pe teren... numai bine merg impreuna

    cu un Surdu si un Mutu in atac... mi'e mila de francezi
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  3. #66
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Nu au jucat niciodata impreuna ... cred ca nici nu au stat de vorba 5 minute unul cu celalalt ...
    si voi aveti pretentia sa batam Franta cu cei 2 in atac
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #67
    sport legend cristi13's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    836
    Reputatie
    1
    daca venea mutu la meciul amical cu ungaria am fi vazut cum se inteleg ........

  5. #68
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution View Post
    Am primit si eu fax, pe mine de ce nu m-ai bagat in lista?
    vezi ca te bronzezi prea tare...
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

  6. #69
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristi13 View Post
    daca venea mutu la meciul amical cu ungaria am fi vazut cum se inteleg ........
    pai Surdu a fost titular ? ... daca venea Mutu, Surdu nu mai prindea nici un minut.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  7. #70
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Eu nu stiu de ce tot va luati de ei. E ok daca sunt Surzi si Muti si SurdoMuti; atata timp cat nu-s Chiori si Schiopi treaba-i buna.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  8. #71
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aetius View Post
    vezi ca te bronzezi prea tare...
    N-am treaba ca eu sunt inchis la culoare si ma ard greu, dar cred ca te refereai la logodnica mea, nu? ...fata din avatar.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  9. #72
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    De azi intr-o saptamana vom castiga in Franta! Hai ROMANIA!!!
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  10. #73
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Vrei sa elimini Franta ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #74
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Cine nu vrea? Franta eliminata ar insemna Romania aproape calificata. Da spune-ne si noua, se vorbeste acolo oleaca pe la stiri sau talkshowuri despre Romania, Chivu, Mutu, Razvan Lucescu...? Ce zic francezii de noi?
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  12. #75
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Le e frica la francezi de nationala Romaniei mai ales ca jocul echipei lui Domenech lasa de dorit. Despre jucatorii romani nu prea se vorbeste in presa, doar poate de cei care au jucat in campionatul francez.
    Apropos, esti sigur ca Romania mai are sanse la calificare in caz de victorie ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #76
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Cred ca francezilor le este mai frica de Domenech, decat de Romania.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #77
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Kansas City
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Ne calificam daca batem Franta si Serbia si daca pierde Franta in Serbia...

    Daca Franta pierde si cu Austria, atunci putem pierde cu Serbia.

    In fine, va fi un meci de tot rahatul. Plicticos, etc. Cu Piturca II si Lucescu Jr. nici ca se poate altceva...

    Francezii sunt nuli, dar CU Radoi in aparare ne-o luam de 2 ori macar. Si iar atacam in 2 oameni a la Gloria Bistrita.
    Dezvoltarea aeroporturilor: 5mld Euro
    Dezvoltarea drumurilor: 8mld Euro
    10 Stadioane regulamentare: 10mld Euro
    EURO 2020 in Romania: PRICELESS

  15. #78
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Tu respiri cand tastezi??

    Cei cu ultima teorie a ta? In primul rand vom vedea daca sunt nuli sau nu Francezii. Sunt nuli poate contra unor echipe de acelasi nivel (Italia, Germania, Anglia) dar contra nationalei noastre nu le-ar trebui o asezare pefecta. Au jucatori cu calitati care ar darama orice formula de start am construi daca ar fi prinsi intr-o forma prea mare. Ei de o singura ocazie au nevoie sa inscrie. Iar Chivu - Radoi zic eu ca e cuplul ideal in centrul defensivei noastre.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  16. #79
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    probleme in privinta meciului cu Franta....datorita datoriei mari catre Chelsea Mutu „este fortat sa se lase ”

  17. #80
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    probleme in privinta meciului cu Franta....datorita datoriei mari catre Chelsea Mutu „este fortat sa se lase ”
    de ce sa se lase?(fumat,ganja,coca)
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  18. #81
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    de fotbal

  19. #82
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Kansas City
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution View Post
    Sunt nuli poate contra unor echipe de acelasi nivel (Italia, Germania, Anglia)

    Ai uitat de Feroe. Marea echipa a tamplarului Rogvi Jacobsen.

    Eu am vazut meciul Feroe-Franta. Da, n-au jucat anumiti jucatori (Ribery parca, de ex), dar au fost nuli. Cum au fost nuli si cu Romania la Euro (dar asta a fost de demult). Nu zic de amicale, ca poate nu le-a pasat.

    Si chiar daca jucatorii, luati individual, sunt foarte buni, antrenorul e zero si echipa nu merge.

    Si daca bat Romania, asta nu inseamna nimic Ca totusi echipa Romaniei e slaba. Vom vedea daca sunt nuli, cu Serbia. Pana atunci nu putem.

    Radoi, iarasi, este seicul echipei nationale. Pe moment, e cuplul perfect.... Dar asta zice ceva. Radoi joaca mijlocas defensiv in desert. Dar daca au adversarii orice jucator peste 1,85, we're screwed.

    Ma bucur ca dati in Mutu. Avem genii pe-aici. Sigur, n-a calificat echipa la campionate finale, dar cand joci in 3 jucatori, nu ai cum. Nu e vina lui. E singurul fotbalist roman la momentul actual, alaturi de Chivu. Daca a luat cocaina, ce? Nu afecteaza performanta sportiva. Si nu-l mai injurati ca a luat cocaina cu berea in mana.
    Last edited by Boeing; 31st August 2009 at 02:05.
    Dezvoltarea aeroporturilor: 5mld Euro
    Dezvoltarea drumurilor: 8mld Euro
    10 Stadioane regulamentare: 10mld Euro
    EURO 2020 in Romania: PRICELESS

  20. #83
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    am vazut lotul Frantei ... acum sa votez
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  21. #84
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Dolha nu a fost luat ...MINUS pt Razvan

    nush ce o vedea la Pantilimon si Tatarusanu...2 portari bunicei, dar care mai au multe invatat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •