View Poll Results: Cum se va termina meciul Steaua - Real Madrid

Voters
184. You may not vote on this poll
  • Bate Steaua

    65 35.33%
  • Se termina egal

    37 20.11%
  • Pierde Steaua

    82 44.57%
Page 50 of 52 FirstFirst ... 404849505152 LastLast
Results 1,030 to 1,050 of 1089

Thread: Steaua - Real Madrid

  1. #1030
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Mass media dornica de audienta ii invita pe acesti clovni la fiecare emisiune. Iar romanul ii priveste si se tampeste. Rusine!
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  2. #1031
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1

    Total off topic.

    Quote Originally Posted by luctoronto View Post
    Nu mai plati pe uefa ,vezi ca sunt antene de satelit care prind 4 programe romanesti si costa aprox $400 si apoi card-ul.(Sau cable)
    Am o intrebare, se dau pe satelit meciurile live ?
    Oricum abonamentul este aberant de mult $40 USD pe luna pentru 4 programe romanesti, comparativ spre exemplu cu oferta italiana promovata de tln $14 CAD pe luna pentru 5 programe italiene.
    Iar chestia cu codul spart este un pic cam aiurea, pana se sparge codul actual, se instaleaza altul pe transmisie, bani investiti degeaba, parerea mea, din doua motive: a) avem toate info 'on demand' pe internet, chiar daca nu video/live (doar o chestie de timp pana vor fi si asa) si b) am plecat din Romania si pentru ca atunci cand deschideam teveul numai moaca lui ilici sau sapte case o vedeam, acuma ar fi chiar culmea sa platesc pentru a avea ceva ce de fapt detestam acolo.
    beleafer

  3. #1032
    senior luctoronto's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Toronto(On),Ca.
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Fiecare are dreptul sa aleaga ce este mai bine sau avantajos pt el.
    Despre antena care vb se dau meciurile care se transmit pe cele 4 canale.
    - antena respectiva e ilegala asa ca nu stiu cui platesti $40 usd(probabil cad) pe luna?
    - pe tele latino nu stiu cate meciuri romanesti vezi?si ca sa ai tln iti tb cel putin basic+ care e cel putin 25Cad + taxes + 14cad care spui tu.
    - internetul e o varianta excelenta dar inca de viitor asa ca inca la tv ramanem.
    - iar daca nu vrei sa-l vezi pe ghinion iliescu mai sunt inca aprox 200 de programe sa alegi,sa nu se inteleaga ca sunt numai 4 programe romanesti.
    (programe americane + din toata lumea)
    Este off-topic dar folositor pt aprox. 60.000 de romani in Toronto si probabil la fel in Montreal.Asa ca se poate muta posting-ul unde crede-ti numai sa fie vazut de cat mai multi romani din CANADA.

    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Am o intrebare, se dau pe satelit meciurile live ?
    Oricum abonamentul este aberant de mult $40 USD pe luna pentru 4 programe romanesti, comparativ spre exemplu cu oferta italiana promovata de tln $14 CAD pe luna pentru 5 programe italiene.
    Iar chestia cu codul spart este un pic cam aiurea, pana se sparge codul actual, se instaleaza altul pe transmisie, bani investiti degeaba, parerea mea, din doua motive: a) avem toate info 'on demand' pe internet, chiar daca nu video/live (doar o chestie de timp pana vor fi si asa) si b) am plecat din Romania si pentru ca atunci cand deschideam teveul numai moaca lui ilici sau sapte case o vedeam, acuma ar fi chiar culmea sa platesc pentru a avea ceva ce de fapt detestam acolo.
    Steaua, siempre contigo!

  4. #1033
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Am o intrebare, se dau pe satelit meciurile live ?
    Oricum abonamentul este aberant de mult $40 USD pe luna pentru 4 programe romanesti, comparativ spre exemplu cu oferta italiana promovata de tln $14 CAD pe luna pentru 5 programe italiene.
    Iar chestia cu codul spart este un pic cam aiurea, pana se sparge codul actual, se instaleaza altul pe transmisie, bani investiti degeaba, parerea mea, din doua motive: a) avem toate info 'on demand' pe internet, chiar daca nu video/live (doar o chestie de timp pana vor fi si asa) si b) am plecat din Romania si pentru ca atunci cand deschideam teveul numai moaca lui ilici sau sapte case o vedeam, acuma ar fi chiar culmea sa platesc pentru a avea ceva ce de fapt detestam acolo.
    Eu pot sa-ti ca, chiar daca pana se sparg codurile nu vezi nimic, e mult mai rentabil decat cu abonament. Platesti doar dishul si gata. Apoi poti sa o orientezi pe ce satelit vrei, nu numai pe romani. In fine nu e domeniul meu tare si nu stiu multe amanunte, dar cam asta fac romanii pe aici.

  5. #1034
    senior luctoronto's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Toronto(On),Ca.
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Exact ceea ce vroiam si eu sa spun dar tu ai sintetizat mult mai bine.
    U r da man!
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Eu pot sa-ti ca, chiar daca pana se sparg codurile nu vezi nimic, e mult mai rentabil decat cu abonament. Platesti doar dishul si gata. Apoi poti sa o orientezi pe ce satelit vrei, nu numai pe romani. In fine nu e domeniul meu tare si nu stiu multe amanunte, dar cam asta fac romanii pe aici.
    Steaua, siempre contigo!

  6. #1035
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luctoronto View Post
    - antena respectiva e ilegala asa ca nu stiu cui platesti $40 usd(probabil cad) pe luna?
    - pe tele latino nu stiu cate meciuri romanesti vezi?si ca sa ai tln iti tb cel putin basic+ care e cel putin 25Cad + taxes + 14cad care spui tu.
    Da, daca vrei sa fie legala atat te costa 36.99 USD pe luna + 4.99 USD chirie receiver (daca nu-l umperi) vezi aici la providerul legal pentru North America:

    http://www.romsatnet.com/servicii.php

    Da, pe telelatino se face doar reclama la 5 canale italienesti la 14.99 CAD pe luna, dar nu receptionate pe cablu clasic, poate pe digital nu m-a interesat.

    Cu antena/receiver care prinde romanii pe Intelsat5 mai prinzi 100 alte programe in majoritate arabesti/indiene/philipino alte cateva poloneze dar niciunul american/european cu exceptia euronews (parca) care si ala este codat. Direct TV or Bell expressVu nu merg cu antena asta, nu stiu detalii tehnice de ce nu...

    Quote Originally Posted by luctoronto View Post
    Este off-topic dar folositor pt aprox. 60.000 de romani in Toronto si probabil la fel in Montreal.Asa ca se poate muta posting-ul unde crede-ti numai sa fie vazut de cat mai multi romani din CANADA.
    ok, daca esti admin gaseste-i un loc in alta parte acestui nou inceput de thread, sunt 4-5 mesaje...
    beleafer

  7. #1036
    senior luctoronto's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Toronto(On),Ca.
    Posts
    222
    Reputatie
    1
    Nu sunt admin.
    Nu cred ca vorbim de aceeesi antena.cate meciuri din Liga 1 sau alte meiuri cu echipe romanesti se vad pe tln?
    Cum am mai spus era o varianta,buna sau nu depinde de fiecare.
    Varianta asta este valabila pt cei care au parinti in vizita in TO si au cu ce sa-si petreaca timpul.
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Da, daca vrei sa fie legala atat te costa 36.99 USD pe luna + 4.99 USD chirie receiver (daca nu-l umperi) vezi aici la providerul legal pentru North America:

    http://www.romsatnet.com/servicii.php

    Da, pe telelatino se face doar reclama la 5 canale italienesti la 14.99 CAD pe luna, dar nu receptionate pe cablu clasic, poate pe digital nu m-a interesat.

    Cu antena/receiver care prinde romanii pe Intelsat5 mai prinzi 100 alte programe in majoritate arabesti/indiene/philipino alte cateva poloneze dar niciunul american/european cu exceptia euronews (parca) care si ala este codat. Direct TV or Bell expressVu nu merg cu antena asta, nu stiu detalii tehnice de ce nu...



    ok, daca esti admin gaseste-i un loc in alta parte acestui nou inceput de thread, sunt 4-5 mesaje...
    Steaua, siempre contigo!

  8. 24th October 2006, 04:52

  9. 24th October 2006, 05:33

  10. #1037
    junior clara.warren's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    anglia
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Bai, topicul nu are legatura cu dinamo. Cat despre performantele europene ale stelei, las-o mai moale. Alegeti alt moment. Eu nu-mi aduc aminte de dinamo sa-si ia 7 goluri in doua meciuri consecutive pe teren propriu, nici sa piarda cu 4-2 dupa ce a avut 2-0.
    Mai las-o cu performantele astea in europa de care stiti numai voi. Lumea e si asa destul de amarata de prestatia stelei in europa.
    baaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!trezeste-te draqu...dinamo a luat bataie de la foresta cu 5-4 dupa ce conducea cu 4-0 si mai erau 15 min din joc asa ca .....taci drag...pe noi ne-a batut echipa aia de ***** care tocmai la 4 zile dupa aceia a batut barcelona fara drept de apel sau in mintea ta si barca e de cacao si dinamo o batea....

  11. #1038
    junior clara.warren's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    anglia
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by apercele View Post
    cam asa ceva, deaia ronaldo si beckham au intrat in min 75
    si tu nu ai vazut omule ca nici nu trageau? sau tu crezi ca din cauza stelei nu v-au mai dat inca vreo 3?
    auzi atot stiutorule ....pt cultura ta generala de cand a venit capello la real BECKHAMe mereu rezerva de aceea a si intarziat sa semneze prelungirea contractului iar ronaldo e prea gras sa mai fie titular(vezi meciul barca)...

  12. #1039
    sport legend apercele's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    902
    Reputatie
    1
    deci domnisoara clara, ronaldo nu a jucat contra barcelonei nu ca e pt prea gras; eu zic sa te documentezi umpic inainte "sa te bagi in seama cu baietii"

    daca tot ma faci ATOT STIUTORULE, macar dovedeste-mi ca nu stiu; nu imi da si tu VORBE GOALE SI EXPIRATE ca sunt destui pe aici care fac exact asta
    [SIZE="3"][B][I][COLOR="Red"]Oleeee Olaaaaa, DINAMO e viata mea....[/COLOR][/I][/B][/SIZE]

  13. #1040
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    Cat despre performantele europene ale stelei, las-o mai moale. Alegeti alt moment. Eu nu-mi aduc aminte de dinamo sa-si ia 7 goluri in doua meciuri consecutive pe teren propriu, nici sa piarda cu 4-2 dupa ce a avut 2-0.
    Mai las-o cu performantele astea in europa de care stiti numai voi. Lumea e si asa destul de amarata de prestatia stelei in europa.
    Greşeşti...Dinamo sau altă echipă românească nu a luat 7 goluri în două meciuri consecutive acasă pentru că niciodată nimeni din România nu a jucat două meciuri consecutive cu echipe de clasa lui Lyon şi Real .
    Performanţele Stelei din Europa...de ce să le ignorăm ? Suntem semifinaliştii Uefa , iar acum două luni consideram o mare performanţă că am intrat în CL ! Cum să nu fie ceea ce a făcut Steaua în Europa anul ăsta performanţă ? Lăsând la o parte ultimele două jocuri , trebuie să sintetizăm situaţia aşa : Steaua 2006 - semifinalistă Uefa , eliminată dramatic cu un gol în ultimele minute şi actuală ocupantă a locului 3 în grupa E a CL , cu 3 puncte , după 3 meciuri , cu mari şanse de a ajunge în primăvara Uefa ! Unde e buba ? Trebuie să ne fie jenă , nouă steliştilor , de aceste performanţe ? Nu le-a realizat nimeni în România post-89 ! Să dea Dumnezeu să le realizeze şi celelalte echipe , să avem succes cu toţi în Europa ! Până când şi ceilalţi vor ajunge la performanţele Stelei , noi , steliştii , atât le cerem rivalilor din ţară : RESPECT !

  14. #1041
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MisterLiviu View Post

    Greşeşti...Dinamo sau altă echipă romānească nu a luat 7 goluri īn două meciuri consecutive acasă pentru că niciodată nimeni din Romānia nu a jucat două meciuri consecutive cu echipe de clasa lui Lyon şi Real .
    Performanţele Stelei din Europa...de ce să le ignorăm ? Suntem semifinaliştii Uefa , iar acum două luni consideram o mare performanţă că am intrat īn CL ! Cum să nu fie ceea ce a făcut Steaua īn Europa anul ăsta performanţă ? Lăsānd la o parte ultimele două jocuri , trebuie să sintetizăm situaţia aşa : Steaua 2006 - semifinalistă Uefa , eliminată dramatic cu un gol īn ultimele minute şi actuală ocupantă a locului 3 īn grupa E a CL , cu 3 puncte , după 3 meciuri , cu mari şanse de a ajunge īn primăvara Uefa ! Unde e buba ? Trebuie să ne fie jenă , nouă steliştilor , de aceste performanţe ? Nu le-a realizat nimeni īn Romānia post-89 ! Să dea Dumnezeu să le realizeze şi celelalte echipe , să avem succes cu toţi īn Europa ! Pānă cānd şi ceilalţi vor ajunge la performanţele Stelei , noi , steliştii , atāt le cerem rivalilor din ţară : RESPECT !
    Eu cred ca m-ai inteles gresit. Performantele Stelei trebuie respectate, iar stelistii pot sa se mandreasca cu ele. Singurul lucru pe care am vrut sa-l spun este ca nu mi se pare chiar rational ca aceste performante sa fie folostie pentru a justifica fel de fel de ineptii despre alte echipe, inclusiv Dinamo. Mai ales ca momentul, dupa ce ai luat 7 goulri in doua meciuri pe teren propriu, nu e cel mai potrivit.
    Daca unii vor sa sustina ca steaua e "spaima europei" e treaba lor, dar cand au ales sa o faca dupa meciul cu real, mi se pare un pic ridicol.

  15. #1042
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Bai certaretilor asta e threadul meciului tur treceti la meciul de saptamana viitoare ca exista si Real - Steaua.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  16. #1043
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Bai certaretilor asta e threadul meciului tur treceti la meciul de saptamana viitoare ca exista si Real - Steaua.
    Si acolo ce sa discutam? Daca oli ii va pune sa joace sau prioritatea va sa-si faca nicolita&co. poze pe bernabeu?

  17. #1044
    Banned remy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,858
    Reputatie
    0
    "Becali a incercat sa vanda clubului Real un jucator accidentat, Radoi"

    Ziarul Gandul | 25 octombrie 2006


    Cotidianul AS a scris ca la dineul oficial de dinaintea meciului Steaua - Real Madrid, din etapa a treia a grupei E a Ligii Campionilor, presedintele CA al FC Steaua, Gigi Becali, a incercat sa vanda gruparii madrilene un jucator accidentat, capitanul Mirel Radoi.

    Presedintele clubului Real Madrid, Ramon Calderon, si jucatorii madrileni au numit discutiile de dinaintea meciulului cu FC Steaua, scor 4-1, din etapa a treia a grupei E a Ligii Campionilor drept "pactul de la Bucuresti", informeaza presa spaniola.

  18. #1045
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Steaua - Real
    1 - 4

    hahahaha .... ne faceti de rusine in Europa

    mai bine jucam cu prietenii mei de la bloc ... macar ne faceam cu niste autografe

    RUSINE!
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  19. #1046
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    bla bla, vai, o sa fugim toti sa ne ascundem :ras-plans:
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  20. #1047
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    void face un bilet gros pe: Lyon - Dinamo Kiev 1/1 si pe Real Madrid - Steaua 1/1

    Deabia astept

  21. #1048
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    cote mici nici o smecherie

    cota mare era la polonia varsovia-dinamo 1

    Astia sunt bani, asta e valoarea, Nationala e la pamant, ne bazam mai mult pe jucatori autohtoni - cum naiba sa batem selectionatele astea mondiale
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  22. #1049
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pink_me View Post
    bla bla, vai, o sa fugim toti sa ne ascundem :ras-plans:
    imi faci tu mie favoarea asta? ar fi fenomenal ... duceti-va in Irak cu toti
    acolo au nevoie de astia cu rangi si pietre!
    Last edited by Cucu; 26th October 2006 at 00:12.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  23. #1050
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    haha, daca si eu mai sunt cu ranga si cu pietrele

    adica, daca te intrebai, sunt fata ma jignesti asa, gratuit! se poate?
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •