View Poll Results: Cum se va termina meciul Steaua - Real Madrid

Voters
184. You may not vote on this poll
  • Bate Steaua

    65 35.33%
  • Se termina egal

    37 20.11%
  • Pierde Steaua

    82 44.57%
Page 3 of 52 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1089

Thread: Steaua - Real Madrid

  1. #43
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    eu nu consider dubla cu real esentiala. nu uitati ca in ultimele 3 meciuri va juca si radoi. multi dintre voi vedeti echipa deja batuta in retur la lyon. ei la bucuresti nu au jucat exceptional, dar au avut ai nostri un morcov...mama doamne...parca eram speriati de bombe. dupa parerea mea, ar fi super sa batem real-ul dar si un egal ar fi ok, cu conditia, ca si la ei sa obtinem un egal, sa ii batem pe kiev la bucuresti, iar lyon sa faca macar un egal la real, si in ultimul meci sa reusisem sa facem macar un egal. in felul acesta i-am sarii din schema pe real ....dar daca si cu parca....

  2. #44
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zapada View Post
    hopaaaaaaaaa
    s-au molipsit stelistii de la meciul frumos si extraodinar facut de rapid in deplasare unde a batut cu 2-1 si s-au napustit aici sa voteze cu victoria stelei!

    de ce nu sunt stelisti realisti sa recunoasca la rapidul trebuia sa joace in CL dar a avut grije ciobanel sa aranjeze cateva meciuri si acum steaua joaca in CL

    dupa stelisti steaua ar trebui sa castige toate meciurile si poate ca le-ar castiga daca victoriile s-ar acorda dupa votul unora
    1. In primul rand acel meci frumos si extraordinar nu cred ca i-a incantat prea tare pe rapidisti ca daca era asa aveau 4 sau 5 la 0 dupa 90 de minute....
    2. Merita Rapidul sa joace in Ch. League cum a meritat in Italia si Chievo... ... S-a facut de ras pe unde a putut...
    Si apropo la exprimare...... (nu exista dovezi si nu se fac personificari in randul presedintilor de club)
    3. Nici o echipa din lume nu poate castiga toate meciurile pentru ca fotbalistii nu sunt roboti...

    On-topic:
    Steaua-Real e un vis care s-a implinit pentru suflarea din Ghencea...

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zapada View Post
    hopaaaaaaaaa
    s-au molipsit stelistii de la meciul frumos si extraodinar facut de rapid in deplasare unde a batut cu 2-1 si s-au napustit aici sa voteze cu victoria stelei!

    de ce nu sunt stelisti realisti sa recunoasca la rapidul trebuia sa joace in CL dar a avut grije ciobanel sa aranjeze cateva meciuri si acum steaua joaca in CL

    dupa stelisti steaua ar trebui sa castige toate meciurile si poate ca le-ar castiga daca victoriile s-ar acorda dupa votul unora
    mai Zapada,trebuie sa te impusti,de ce nu ne spui tu cum ar trebui Mititelu ala al vostru sa-i mobilizeze pe olteni sa joace in CL,poate niste esenta de praz...

  4. #46
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Io zic ca va fi muuult mai usor cu Real decat cu Lyon. Problema e ca in fata Lyonului Steaua nu a avut nici macar un atu. Sunt doua echipe construite foarte asemantor zic eu. Diferenta e ca Steaua a fost construita in Romania cu buget de 5-10 milioane de euro iar Lyon a fost construita in Franta si are bugetul de peste 100 de milioane de euro. Sa nu mai vb ca beneficiaza de scoala franceza de fotbal. Faptul ca are 8 jucatori chemati la nationala spune totul. Diferenta s-a facut doar la valoare, unde Lyon este clar castigatoare. In meciul cu Real, diferenta se va face si in alte puncte, de aceea cred ca Steaua are toate sansele sa obtina cel putin un egal. Asta nu inseamna insa ca nu poate sa piarda. Insemana ca e un meci de 1x2, fata de meciul cu Lyon care a fost mai mult de 2(nici macar x2).
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  5. #47
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    iata ca nu vreau suporterito

    nu cumva esti tu acea blonda care te-ai dat la "batranul portar din poza" ca sa pui mana pe fisu?
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  6. #48
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    @ sun
    imediat de se termina meciul cu real , ban la zapada pt topicuri si gata treaba
    ! glumeam desigur
    on topic:
    steaua va bate pentru ca pentru unii din componentii ei s-ar putea sa fie ultimul meci pentru steaua in europa( ex carlos, bostina )
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

  7. #49
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MAN_US View Post
    Da, pana la ora meciului de la Lyon francezii o sa fie calificati deja. E mai greu de crezut ca vor face cadouri dar un punct macar am putea smulge. Cu multa determinare si sacrificiu. Pe de alta pare Kiev-ul pare scos din joc ...toti o vor bate si la ei acasa si la Kiev. Deci batalia se va da intre Real si Steaua pentru locul 2...
    Daca nu batem Realul acasa nu putem aspira la locul 2. Ei au deja golaverajul mai bun decat Steaua.
    E de-ajuns sa spuna gigi o prostie ca se si gasesc o gramada sa-l citeze.
    E frumos sa speri, dar e o prostie sa aberezi.
    Mai sunt patru meciuri si steaua poate termina pe oricare din locurile1 2 3 sau 4 - teoretic.
    Practic dupa meciul cu Lyon, lucrurile stau cam asa: real si lyon in optimi. Steua si kiev lupta pentru locul 3, iar pana acum steaua are prima sansa.
    Mai lasati-o mai moale cu bataia realului, cu lyon care vor dormi la meciul cu steaua si cu kievul care e deja varza, ca din optimi s-ar putea sa ajungem pe locul 4.
    meciul cu OL ar fi trebuit sa trezeasca steaua

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danpuric78 View Post
    E de-ajuns sa spuna gigi o prostie ca se si gasesc o gramada sa-l citeze.
    E frumos sa speri, dar e o prostie sa aberezi.
    Mai sunt patru meciuri si steaua poate termina pe oricare din locurile1 2 3 sau 4 - teoretic.
    Practic dupa meciul cu Lyon, lucrurile stau cam asa: real si lyon in optimi. Steua si kiev lupta pentru locul 3, iar pana acum steaua are prima sansa.
    Mai lasati-o mai moale cu bataia realului, cu lyon care vor dormi la meciul cu steaua si cu kievul care e deja varza, ca din optimi s-ar putea sa ajungem pe locul 4.
    meciul cu OL ar fi trebuit sa trezeasca steaua
    Nu stiu ce a spus Gigi dar stiu ca o echipa deja calificata, anume Lyon nu va mai avea as amare motivatie la meciul de la ei de acasa. pentru ca deja o sa fie calificata. Si un egal e posibil daca o sa avem nevoie de puncte. CU multa multa lupta si determinare. Pe de alta parte cine garanteaza ca OL va mai fi in forma asta peste 2 luni?
    Pe kiev mai toti o sa o bata mai ales ca o sa le lipseasca portarul la next 2 games si rebrov accidentat. Deci nu se pune la clasament.
    Importante ce facem noi cu Realul presupunand ca Lyon va lua locul 1 fiind de departe cea mai buna. Daca nu batem realul acasa nu avem sanse pentru locul 2. Ahh teoretic e orice posibil...dar practic...

  9. #51
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MAN_US View Post
    Nu stiu ce a spus Gigi dar stiu ca o echipa deja calificata, anume Lyon nu va mai avea as amare motivatie la meciul de la ei de acasa. pentru ca deja o sa fie calificata. Si un egal e posibil daca o sa avem nevoie de puncte. CU multa multa lupta si determinare. Pe de alta parte cine garanteaza ca OL va mai fi in forma asta peste 2 luni?
    Pe kiev mai toti o sa o bata mai ales ca o sa le lipseasca portarul la next 2 games si rebrov accidentat. Deci nu se pune la clasament.
    Importante ce facem noi cu Realul presupunand ca Lyon va lua locul 1 fiind de departe cea mai buna. Daca nu batem realul acasa nu avem sanse pentru locul 2. Ahh teoretic e orice posibil...dar practic...
    Astea toate sunt supozitii. Cine spune ca peste 2 luni Ol va jucamai prost ca acum? cine spune ca realul va juca cu steua la fel de prost cum a facut-o la inceputul sezonului? cine garanteaza ca kievul va continua sa joace la fel de prost si toti vor bate la kiev? si nu in ultimul rand, exista vreo garantie ca steaua va juca toate meciurile din CL asa cum a facut-o cu Standard si la kiev?

  10. #52
    CAMPION ! Red-Castorryy's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    935
    Reputatie
    1
    mult succes steaua , dar tare mi-e frica ca va dau si astia vreo 3 boabe

  11. #53
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Si care e problema? ramanem in continuare cu 3 puncte iar locul 3 e perfect accesibil.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  12. #54
    CAMPION ! Red-Castorryy's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    935
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Si care e problema? ramanem in continuare cu 3 puncte iar locul 3 e perfect accesibil.
    mult succes steaua

  13. #55
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Meci eroic din partea stelistilor si reusesc un 1-1 . .. revin de la 0-1

    Real e echipa de batut ... ... pentru Lyon
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #56
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Red-Castorryy View Post
    mult succes steaua
    Asta nu pare ironie, frumos........eu intotdeauna in cupele europene am fost pro-Dinamo.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  15. #57
    CAMPION ! Red-Castorryy's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    935
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Asta nu pare ironie, frumos........eu intotdeauna in cupele europene am fost pro-Dinamo.
    am tinut intotdeauna cu orice echipa romaneasca care joaca in cupele europene .

  16. #58
    alb si rosu johny bravo's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    484
    Reputatie
    1
    am votat ca Steaua va pierde. fara suparare. daca joaca asa cum a facut-o cu Rapid, Dinamo, Bistrita si Lyon atunci, fara nici un dubiu: VA PIERDE.

    sincer nu cred insa ca Steaua nu are valoare si nu ar putea scoate un rezultat bun contra lui Real Madrid. imi doresc sa le dati spaniolilor peste nas si sa bateti cu un 2-0 de sa vuiasca Europa; dar pe de alta parte Steaua nu a aratat mai nimic in ultimele meciuri... si daca nu isi revine pur si simplu nu are nici o sansa contra lui Real. Nu stiu cat de proasta zi ar trebuia sa prinda Realul ca Steaua sa poata sa ii bata, in conditiile in care Steaua ar juca cum a facut-o contra Gloriei, spre exemplu.

    daca insa Steaua isi vede de treaba si arunca "morcovul" cat colo - asa cum spuneau cativa stelisti pe forum- atunci Steaua bate. fara gluma. Olympique Lyon este mult peste Real, si cu toate astea nici OL nu a facut mare branza in Ghencea pana la gafa lui Carlos (zica lumea or ce-o zice eu tot cred ca fara greaseala lui Carlos Steaua reusea un egal).

    scoateti-va morcovul si veti face o mare surpriza (2-0 sau 1-0), pastrati-va morcovul si o s-o luati la scor (de la 0-2 in sus...)

    oricum, mult succes Stelei
    mrr-ham-ham

  17. #59
    alb si rosu johny bravo's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    484
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MAN_US View Post
    Nu stiu ce a spus Gigi dar stiu ca o echipa deja calificata, anume Lyon nu va mai avea as amare motivatie la meciul de la ei de acasa. pentru ca deja o sa fie calificata. Si un egal e posibil daca o sa avem nevoie de puncte. CU multa multa lupta si determinare. Pe de alta parte cine garanteaza ca OL va mai fi in forma asta peste 2 luni?
    Pe kiev mai toti o sa o bata mai ales ca o sa le lipseasca portarul la next 2 games si rebrov accidentat. Deci nu se pune la clasament.
    Importante ce facem noi cu Realul presupunand ca Lyon va lua locul 1 fiind de departe cea mai buna. Daca nu batem realul acasa nu avem sanse pentru locul 2. Ahh teoretic e orice posibil...dar practic...
    chiar si pt o echipa din vest, cateva sute de mii de euro sunt o motivatie serioasa. lyon nu o sa lase Stelei nici un punct, chiar daca lyonul ar avea deja 100%. pur si simplu vor juca sa castige.

    intr-adevar, trebuie sa bateti pe real acasa pt a avea sanse la locul 2. ar fi extraordinar
    mrr-ham-ham

  18. #60
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Dar e posibil s anu joaca cu oti titularii...
    Oricum cu Real va fi un meci greu...si pana atunci Real are totmtimpul sa se inchege...are supervalori in echipa si odata ce se va inchega va fi iar o candidata la castigarea UCL.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  19. #61
    sport legend guevarax's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    612
    Reputatie
    1
    dak vor intra cu aceeasi atitudine cu care au intrat cu OL vom pierde

    dak se vor motiva ca la Kiev, vom castiga cu siguranta, realul este o echipa buna dar nu o masina de fotbal cum era lyon
    [B][COLOR="Red"]ESENTA PURA A VICTORIEI [/COLOR]= [COLOR="Blue"]STEAUA BUCURESTI[/COLOR][/B]
    Cei mai buni jucatori romani din toate timpurile :
    [B]portar - Duckadam, fundas - Belodedici, mijlocas - Hagi, atacant - Lacatus[/B]
    Toti de la STEAUA, emblema fotbalului romanesc

  20. #62
    Alb-Albastra
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Polul Nord
    Posts
    1,546
    Reputatie
    1
    In meciul cu Lyon tactica de joc (la meci egal) a fost facuta de MM Stoica
    Pacat ca limbutul ala se bagat si peste munca antrenorului!

    Sper ca in meciurile urmatoare Steaua sa joace la victorie nu la meci egal, iar lingaul ala de Stoica sa nu se mai bage peste antrenor.

    Nu sunt stelist si nici dinamovist sau rapidist, dar sunt roman si doresc ca toate echipele romanest sa castige toate meciurile din cupele europene.
    [B]Dinamo a castigat cupa si in 2005 [/B] [COLOR=Red][B]cu arbitri![/B][/COLOR]

  21. #63
    soccer rulez maximus3ad's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Lone Star State
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    Lyonul nu e masina de fotbal, noi am facut-0 asa de aceea am si pierdut meciul, dupa un meci de exceptie la Kiev Steaua nu se mai gaseste, daca joaca tot asa de prost si cu frica si Realul ne va da tot 3-0, oricum Hai Steaua

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •