View Poll Results: Cine credeti ca va castiga ?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Andy Roddick

    9 31.03%
  • Roger Federer

    20 68.97%
Page 241 of 241 FirstFirst ... 141191231239240241
Results 5,041 to 5,050 of 5050

Thread: Wimbledon 2009

  1. #5041
    Nole FTW! JoeDirt's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Slatina
    Posts
    1,953
    Reputatie
    1
    Sa stii ca greseala asta ne-a aiurit pe toti
    [SIZE="1"][B][Center][B]Real Madrid[/B] - [COLOR="Red"][B]Dinamo București[/B][/COLOR] - [COLOR="Blue"][B]Chelsea Londra[/B][/COLOR] - [COLOR="Green"]Sporting Lisabona[/COLOR] [/B][/SIZE][/center]

    [center][COLOR="Blue"][b]ALRO SLATINA[/b][/COLOR]- [b][COLOR="Blue"]NOVAK DJOKOVIC[/COLOR] [/b][/center]
    [center]
    [SIZE="1"][B]Federer, Hănescu, Gulbis, De Bakker, Almagro, Murray, Davydenko, Baghdatis, Isner, Fish, Querrey, Wawrinka, Gasquet, Troicki, Volandri
    [/B][/SIZE][/center]

  2. #5042
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Dar nu e normal sa comparam perioada de acum cu perioada din 2003. Atunci nu erau asa mari nume, mari cum sunt acum Federer si Nadal...erau Roddick, Hewitt, Safin, Ferrero si Federer si cam atat, toti tineri, nu era nimeni atat de dominant, dar acum, Murray este langa cei doi colosi. Este clar ca Murray are mai mult potential decat Roddick. Anyway, nu e aici discutia potrivita pt asa ceva...
    .

  3. #5043
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    eu doar judecam dupa statistici.Asa putem spune si ca Federer nu a avut adversarii lui Sampras.Nu e relevant acest lucru.

  4. #5044
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Tocmai,adversarii lui Sampras au castigat GS-uri,pe cand cei ai lui Federer,in afara lui Nadal si cateva surprize de genul Djokovic sau Safin,nu prea ai vazut.


    AO Fed,Safin,Djoko,Nadal

    Wimbledon 2003-2007 Fed 2008 Nadal, 2009 Fed


    RG Nadal, si acum,Fed

    US Open -Fed.

    SE poate spune ca s-a impus si merita sa fie numit cel mai bun din Generatia asta.

    Este relativa definitia `` Cel mai bun din istorie``


    Mereu va fi cineva mai bun ca tine.
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

  5. #5045
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Inca un lucru pe care-l doresc sa-l subliniez.Am observat ca in acest an la Wimbledon ``lupii tineri`` nu au avut castiga de cauza.

    Federer(27),Haas(31)Simon(25),Roddick(face 27),Hewitt(29),Ferrero(29)-trecuti de 25-26 de ani.In afara de Djokovic si Murray,numai jucatori cu multi ani in tenis s-au impus.

    Pe cand Del Potro nici nu a trecut de turul 2,fiind eliminat de...Hewitt


    Ai batrani au fost anul acesta pe prima pagina.
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

  6. #5046
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Mi-am adus aminte de replica asta pe care am folosit-o inainte de o alta finala a celor doi la wimby:

    intr-o noapte roddick a visat ca il batea pe federer la wimbledon in 3 seturi. dimineata l-a sunat si si-a cerut scuze

    : ))

  7. #5047
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ady_Einstein View Post
    Mi-am adus aminte de replica asta pe care am folosit-o inainte de o alta finala a celor doi la wimby:

    intr-o noapte roddick a visat ca il batea pe federer la wimbledon in 3 seturi. dimineata l-a sunat si si-a cerut scuze

    : ))
    Buna asta!
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  8. #5048
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    o sa vina si clipa aia

  9. #5049
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    eu chiar as vrea sa vina, rodd trebuie sa aiba un wimbly in palmares, ar fi pacat sa se retraga fara unul
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  10. #5050
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Nu mai atat de tanar,27 de ani,mai merge 4-5 ani,dar daca nu reuseste sa ajunga in urmatorii 2-3 in finala,ceea ce va fi foarte gre,deoarece vedem o generatie noua,atunci nu cred ca mai are vreo sansa.Insa mai are timp.

    Simt ca vom avea un jucator roman care va face treaba buna..chiar foarte buna in viitor,posibil Luncanu,Copil,sau unul pe care nu-l avea nimeni pe lista.
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •