Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 42

Thread: Ce parere aveti despre Stelea milogul ???

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1

    Ce parere aveti despre Stelea milogul ???

    Ce parere va dati despre fostul portar al nationalei care sta prin tot felul de comisii si cerseste un pumn de bani care oricum nu i se cuvin ??? Adica el pretinde ca, clubul de Fotbal Otelul Galati ii datoreaza 15.000 $ bani care inseamna prima ptr evitarea retrogradarii. Tin sa mentionez faptul ca Stelea deja a incasat 40.000 $ ptr stat degeaba, mers in cluburi... etc

  2. #2
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    ce thread funny

    treaba e cu moralitatea, ca in contract scrie ca i s-a cuveni banii

    dak se preciza in contract ca dak nu joaca nici un minut nu ia nici bani era ok, dar asa probabil scrie ca orice jucator de la Otelul primeste prima dak era in lot
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SAMM View Post
    ce thread funny

    treaba e cu moralitatea, ca in contract scrie ca i s-a cuveni banii

    dak se preciza in contract ca dak nu joaca nici un minut nu ia nici bani era ok, dar asa probabil scrie ca orice jucator de la Otelul primeste prima dak era in lot

    Da ma bravo el merge in cluburi la fete etc... si Otelul sa-l plateasca... Tie ti-ar conveni asa daca ai fi patron de club ??? Uite spre exemplu sa zicem ca "se accidenteaza" Dica... si are salariu 100 de mii de $ + nusht ce bonusuri ptr castigat campionatu... iar el nu joaca deloc niciun minut si nici nu se antreneaza si la sfarsit vrea bani, crezi ca-i da Gigi ceva ? in afara de buna-ziua ??? Ptr bani trebuie sa si muncesti adik sa bagi osu la treaba

  4. #4
    incepator
    Join Date
    May 2006
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    Conteaza ce scrie in contract. Patronii pot foarte bine sa conditioneze primirea banilor de numarul de meciuri jucate, daca e rezerva sau nu etc. Daca sunt fraieri si nu procedeaza asa, sa plateasca prima.

  5. #5
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Acum sa ne spune si noua distinsul domn cristianGL cat castiga si daca pentru domnia sa 15 000 dolari sunt un pumn de... dolari.
    Are dreptate playerul. Daca in contract scrie ca are dreptul la banii astia fie si stand in club cu mana pe maneta asta este. Sunt banii lui.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristianGL View Post
    Da ma bravo el merge in cluburi la fete etc... si Otelul sa-l plateasca... Tie ti-ar conveni asa daca ai fi patron de club ??? Uite spre exemplu sa zicem ca "se accidenteaza" Dica... si are salariu 100 de mii de $ + nusht ce bonusuri ptr castigat campionatu... iar el nu joaca deloc niciun minut si nici nu se antreneaza si la sfarsit vrea bani, crezi ca-i da Gigi ceva ? in afara de buna-ziua ??? Ptr bani trebuie sa si muncesti adik sa bagi osu la treaba
    o sa-ti dau un exemplu din Italia.
    vestitul caz Ronaldo, Inter l-a platit(si platit inseamna platit, nu 15 mii euro) pe toata perioada accidentarii.
    ..dak in contract nu e sti****t ca in caz de accidentari Stelea nu primeste acei bani, atunci jucatorul trebuie sa primeasca banii respectivi.

  7. #7
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristianGL View Post
    Da ma bravo el merge in cluburi la fete etc... si Otelul sa-l plateasca... Tie ti-ar conveni asa daca ai fi patron de club ??? Uite spre exemplu sa zicem ca "se accidenteaza" Dica... si are salariu 100 de mii de $ + nusht ce bonusuri ptr castigat campionatu... iar el nu joaca deloc niciun minut si nici nu se antreneaza si la sfarsit vrea bani, crezi ca-i da Gigi ceva ? in afara de buna-ziua ??? Ptr bani trebuie sa si muncesti adik sa bagi osu la treaba
    deci am spus moral nu e corect

    dar pana la urma dak s-a facut prost contractul, dak in contract scrie ca trebuie sa ia banii, pt Stelea probabil moralitatea nu tine de foame
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  8. #8
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Stelea se comporta ca un mojic. Nu ar trebui sa vada nimic. Numai avocatii il costa jumate din suma pe care o va recupera, probabil.
    Dar imaginea ii va fi sifonata .... fara numar
    Ce lume mica. putin mese

  9. #9
    senior klemi's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    daca in contract spune ca trebuie sa ia banii, nu cred ca mai conteaza ce e moral sau nu, doar au semnat ambele parti respectivul act nu?

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Ia stati asa ma fratilor ce ma atacati asa pe mine ? Eu v-am ridicat o problema si voi daca vreti sa raspundeti, da nu sa ma luati peste picior. Dl Bancaru nu e treaba ta cat castig eu si din ce castig eu.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Eu asa consider ca daca muncesc primesc bani daca nu muncesc ii primesc joi la vara. De ce Stelea sa fie mai cu mot ?

  12. #12
    sport legend guevarax's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    612
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristianGL View Post
    Eu asa consider ca daca muncesc primesc bani daca nu muncesc ii primesc joi la vara. De ce Stelea sa fie mai cu mot ?
    pai si dak ai putea sa iei banii fara sa muncesti, n-ai face-o ???
    [B][COLOR="Red"]ESENTA PURA A VICTORIEI [/COLOR]= [COLOR="Blue"]STEAUA BUCURESTI[/COLOR][/B]
    Cei mai buni jucatori romani din toate timpurile :
    [B]portar - Duckadam, fundas - Belodedici, mijlocas - Hagi, atacant - Lacatus[/B]
    Toti de la STEAUA, emblema fotbalului romanesc

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by guevarax View Post
    pai si dak ai putea sa iei banii fara sa muncesti, n-ai face-o ???
    Daca as putea sa fac asa ceva as faceo, da e imposibil asa ceva, sa primesti bani pe stat in discoteci, frecangit cu feetele in cluburi de noapte, turnat apa in cap lu fosta lui prietena... La prima vedere mocca oricine vrea normal...
    Iti spun eu daca nu prestezi un serviciu patronu pe langa faptul ca te da afara nici nu primesti nik.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Eu zic ca inca i-au dat prea mult 40.000$ e mult ptr frecat menta...

  15. #15
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    E lasa, ca are si Stelica de "hranit" vreo 2-3 fete istetze din astia 40.000... Ca are si el alte "contracte" de respectat!

    Pe bune, ce-i e scris in contract trebuie respectat cu sfintenie!
    Daca M.Stan a fost fraier, asta e... oricum, nu-i mare paguba pt Mittal ala cei 15.000 de $ pe care ii vrea Stelica...

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    contractul e contract si cu asta basta

  17. #17
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    nu e prost cine cere. e prost cine da.

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    E lasa, ca are si Stelica de "hranit" vreo 2-3 fete istetze din astia 40.000... Ca are si el alte "contracte" de respectat!

    Pe bune, ce-i e scris in contract trebuie respectat cu sfintenie!
    Daca M.Stan a fost fraier, asta e... oricum, nu-i mare paguba pt Mittal ala cei 15.000 de $ pe care ii vrea Stelica...
    Normal ca nu e mare paguba, da totusi ne-au dat castig de cauza vreo 2 comisii..

  19. #19
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ASP View Post
    nu e prost cine cere. e prost cine da.
    Corect.... daca da cineva ceva

  20. #20
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    na acuma ctr e ctr....cui ii pasa de moralitate? si mie mi-ar conveni sa ma distrez si sa iau banii...putin imi pasa ca nu m-a bagat antrenoru in teren...daca asa scrie in ctr ce vina am eu? ....ala cu care a negociat ctr e prost...ala sa-i plateasca din buzunarul lui nu a clubului....
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  21. #21
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    corect , milogul moral nu ar merita banii dar daca asa scrie in contract si nu are nici un fel de clauza pentru meciuri in picioare este doar greseala lui marius stan

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •