Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 49 of 49

Thread: Marsul suporterilor stelisti!

  1. #43
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    Ai fost bai mariusica la miting?
    binenteles... prima parte (marsul propriu-zis) a fost neasteptat de reusita, a doua parte ("discursurile") mai putin. in ansamblu, ca o prima actiune organizata, a fost destul de bine.

    Dario...

    pacat ca nu intelegeti ma... as putea sa pariez ca nici macar 1% din cei prezenti nu l-au votat pe cioban.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #44
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    eu inteleg perfect Marius,am incercat o gluma.
    app,tu ai dat interviul la televiziune....a fost un tip,unul Marius,care zicea ca este seful AISS.

  3. #45
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Nu, e un amic

    Nu e seful AISS ci mai mult un reprezentant. Un baiat pe care il imbracam bine si il trimitem sa discute cu duduile blonde sau brune
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  4. #46
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    ... as putea sa pariez ca nici macar 1% din cei prezenti nu l-au votat pe cioban.
    Eu l-am votat,ai cuvantul meu.

  5. #47
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Comunicat AISS
    www.fcsteaua.ro

  6. #48
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,051
    Reputatie
    1
    Dario, tu ai stat acasa deci nu despre votul tau se discuta aici.

    Marius, baiatul ala mai este numit si cel care poarta cuvintele




    "Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti doreste sa multumeasca celor cateva mii de suporteri stelisti care au participat la marsul de sambata “62 – Ne vrem clubul inapoi!”, prin care am dorit sa ne exprimam pozitia fata de situatia in care clubul Steaua a fost adus de catre conducerea actuala, in frunte cu George Becali. Multumiri deosebite grupurilor de suporteri din provincie, veniti din Iasi, Cluj, Constanta sau Brasov in apararea Stelei si a trecutului ei.

    AISS precizeaza ca marsul s-a petrecut fara niciun fel de incidente, in limitele legii si ale autorizatiei acordate. Pe aceasta cale, dorim sa multumim tuturor suporterilor care s-au comportat civilizat si care n-au cazut in capcana adresarii de injurii sau a inducerii unei conotatii politice. AISS a precizat de la bun inceput ca marsul are strict motive de ordin sportiv si emotional - ne bucuram ca am avut ocazia sa confirmam acest fapt si sa aratam ca suporterii Stelei nu sunt o masa de manevra, fiind ghidati numai de dorinta salvarii blazonului si reputatiei marii noastre campioane.

    Nu in ultimul rand, dorim sa multumim Primariei Municipiului Bucuresti si fortelor de ordine care au colaborat cu noi pentru organizarea in bune conditii a acestei manifestatii. Multumim si tuturor jurnalistilor prezenti la miting, precum si celor care au sustinut mediatizarea acestui eveniment in saptamana care a trecut. Speram ca pe viitor acestia sa ramana la fel de sensibili la argumentele suporterilor si sa ne ajute sa oprim Steaua din caderea libera in care se afla. Multumiri deosebite adresam si tuturor fostelor glorii ros-albastre care au sustinut aceasta actiune a suporterilor, precum si tuturor persoanelor publice – sustinatori ai Stelei – care ne-au fost alaturi.

    Ne dorim ca acest mars sa fie ultimul si ca suporterii sa vorbeasca de-acum incolo numai prin cantece, pe stadion. Nu vom inchide insa niciodata ochii atunci cand un individ rau-intentionat si infatuat precum George Becali umileste Steaua prin atitudinile sale publice. Steaua suntem noi !

    AISS
    "

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  7. #49
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by barbarella View Post
    Sper ca Jiji sa inteleaga mesajul, sau macar sa aiba o stare de disconfort dupa meetingul asta. Eu cred ca va vinde in cele din urma, poate nu imediat, dar va vinde. Oricum, e important sa lupti atunci cand crezi in ceva, noi am facut la fel. Va doresc sa va luati clubul inapoi!!
    Mersi ! E o placere sa vezi ca mai exista si persoane civilizate in curtea vecinilor de campionat . Va dura o vreme, dar tot tre sa plece si oligofrenul, da-l dracului. E important insa ca Steaua sa rateze Sampons Lig macar inca 3 sezoane de acum incolo.

  8. 8th June 2009, 16:08
    Reason
    ma abtin

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •