Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 50

Thread: 200 ATP vs 1 WTA: Cine va castiga?

  1. #22
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Si ma rog unde ai vazut tu frustrarea?

  2. #23
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by meth View Post
    mare chestie, ce sa zic; v-ati gasit voi sa comparati 200 atp cu 1 wta.

    oare cine ar castiga in meciul dintre oricine de pe forumu asta si 1000 wta?

    cred ca e clar raspunsu.

    ca si cum ai compara mere cu pere.

    frustratilor.
    cred ca frustrat esti tu
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  3. 2nd June 2009, 20:36
    Reason
    empty post

  4. #24
    manager meth's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    299
    Reputatie
    1
    pentru toti care au scris pe threadul asta:
    Attached Images Attached Images

  5. #25
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    meth, scrii si posturi bune, dar de multe ori exagerezi prea tare
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  6. #26
    junior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    82
    Reputatie
    1
    eu cred ca pana si numarul 1 din circuitul tenispartener o bate pe Safina

    internetul abunda de povesti cu diversi jucatori din prima 1000ATP sau din colegiul american care le bateau la orice ora din zi si din noapte pe fete
    din primele 10 WTA.

    si nu glumesc!

    oricum aia cu sa nu foloseasca primul serviciu si lovit castigatoare suna foarte real
    Babolat PD+ L3
    MSV Focus Hex 1.10@26

  7. #27
    junior RaydeN's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    E foarte clar ca un profesionist din ATP, indiferent de locul pe care il ocupa, bate fara probleme numarul 1 din WTA. E diferenta prea mare de forta si de ritmul jocului.
    [COLOR="RoyalBlue"][I]Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.[/I][/COLOR]

  8. #28
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    apropo, credeti ca victor crivoi(ca tot e`n top 100) ar putea s`o bata pe serena williams ?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  9. #29
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ade17 View Post
    apropo, credeti ca victor crivoi(ca tot e`n top 100) ar putea s`o bata pe serena williams ?
    Rayden spune ca orice jucator indiferent de clasament ar putea sa bata nr. 1 WTA

  10. #30
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Evident ca o bate Victor.Nu conteaza atat forta loviturilor, cat ritmul jocului...

  11. #31
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    as fi curioasa sa vad un asemenea meci. si mai vedem, nu puteti fi asa siguri
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  12. #32
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    eu as zice ca Serena i-ar pune ceva probleme lui Victor...oricum ar fi interesant o astfel de partida....Serena e cam barbata,si cred ca s-ar putea lupta de la egal la egal cu Victor

  13. #33
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Acum 1-2 ani un jucator de la noi din tara ( nu vreau sa ii dau numele ) a jucat un demonstrativ cu R. Olaru si din ce imi aduc aminte ori a pierdut , ori Raluca i-a pus mari probleme
    Totusi a fost demonstrativ ...

  14. #34
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    De la egal la egal?... Oricat s-ar strufoca Serena, ar zbiera, ar urla... "o face" fara probleme.... Victor Crivoi e mult mai rapid, loveste mai cu usurinta, loveste mai puternic, muta mingea dintr-un colt al terenului in celalalt... Serena are dificultati in acest sens. Poate Justine Henin(in zilele de glorie) sa-i ia vre-un set.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  15. #35
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ade17 View Post
    apropo, credeti ca victor crivoi(ca tot e`n top 100) ar putea s`o bata pe serena williams ?
    Mai mult de 5 gameuri nu pierde.
    .

  16. #36
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Mai mult de 5 gameuri nu pierde.
    cine, Serena?
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  17. #37
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Criss88 View Post
    eu as zice ca Serena i-ar pune ceva probleme lui Victor...oricum ar fi interesant o astfel de partida....Serena e cam barbata,si cred ca s-ar putea lupta de la egal la egal cu Victor
    Try and put a lot spin on the ball - I was hitting the ball with a degree of spin they don't face week-in, week-out. Another key is to chase down every shot. In our match, they were putting shots into the corners that on the women's tour would be winners but I was able to return them.
    nu e vorba neaparat de putere, ci pur si simplu ca barbat, jucand pana si futures-uri, esti obligat sa joci intr-un anumit fel ca sa faci fata macar si fara sa vreau sa fiu misogin, dar femeile nu pot practica jocul asta ..

  18. #38
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    O intrebare la care e greu sa raspunzi. Depinde exclusiv de jucator/jucatoare.
    Daca e sa-l luam pe Ricardo Hocevar (nr. 200) si Dinara S, cred ca rusoaica ar avea castig de cauza. Eu l-am vazut o singura data jucand pe brazilian si nu mi s-a parut cine stie ce.
    Insa fara indoiala ca daca ar juca impotriva unui jucator din top 50, DS ar pierde, dar destul de strans.
    Bine a punctat cineva mai jos ca baietii la futures-uri se calesc si au alt nivel de joc la care trebuie sa se ridice.
    Totusi la ora actuala, sora lui Marat mi se pare cea mai in forma jucatoare a planetei, chit ca a cam dat cu bata-n balta la RG si W. Si Venus ar pune probleme f multor jucatori.
    Depinde si stilul de joc cu care esti obisnuit pt ca in WTA se joaca altfel.

    Chiar sunt curios sa vad cum ar decurge un meci Sharapova-Koellerrer. Oare cine ar tipa mai tare? Cred ca la inceput Shara, dar dupa vreun raget, doua ale austriacului, s-ar potoli instantaneu .
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  19. #39
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    poi daca ar juca Serena cu Crivoi tare ma tem ca nu i-a mai mult de 5 game-uri romanul

  20. #40
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raul2008 View Post
    poi daca ar juca Serena cu Crivoi tare ma tem ca nu i-a mai mult de 5 game-uri romanul
    Hai sa nu exageram...
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  21. 15th July 2009, 16:23

  22. #41
    junior RaydeN's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    98
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Rayden spune ca orice jucator indiferent de clasament ar putea sa bata nr. 1 WTA
    Cipri, pai si nu e asa ?
    [COLOR="RoyalBlue"][I]Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.[/I][/COLOR]

  23. #42
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    pe safina da, dar am luat asa un exemplu pe serena williams, care chiar cred ca poate sa invinga jucatori din circuitul masculin. ar fi foarte interesant de vazut un astfel de meci
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •