View Poll Results: Cat fumati?

Voters
154. You may not vote on this poll
  • Nu am fumat NICIODATA!

    37 24.03%
  • Am incercat macar o data

    37 24.03%
  • Fumez ocazional

    14 9.09%
  • Fumez sub 10 tigari pe zi

    10 6.49%
  • Fumez in jur de un pachet pe zi

    29 18.83%
  • Fumez mai mult de un pachet pe zi

    12 7.79%
  • M-am lasat

    15 9.74%
Page 1 of 46 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 966

Thread: Sunteti fumator/fumatoare?

  1. #1
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1

    Question Sunteti fumator/fumatoare?

    O intrebare cat se poate de simpla.... Sunteti fumator/fumatoare?
    De ce fumati? Cat fumati? Va face placere sa fumati... Detestati sa fumati... etc
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  2. #2
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    hehe...fia, ai uitat o optiune in poll-ul tau. Cea din care fac parte si eu, adica "m-am lasat"
    ...always look on the bright side of life...

  3. #3
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    COrect
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  4. #4
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Nu stiu exact ce sa votez ... in general la lucru si acasa nu fumez asa de mult ... ajung la sub 10 / zi. In schimb daca ies seara in oras si beau mai mult de o bere ... ajung la un pachet lejer (ex: forum meetinguri ). Prefer sa votez totusi sub 10 tigari, cu riscul de a ma minti pe mine insumi
    Sa moara oaia vecinului.

  5. #5
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    @bapsy: sa inteleg ca o conditie necesara dar nu si suficienta ca sa te lasi de acest sport e sa nu mai vii la meeting-uri ?
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  6. #6
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Sau una necesara si suficienta ar fi sa stea numai la servici ai acasa...
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  7. #7
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    bog_tom, eu am fost fumator pasionat... dar care s-a lasat din motive de sanatate

    problema e ca, pe la meetinguri, nu ma pot abtzine shi ii mai fur cate o tzigara lui IlMILAN/sergio/Sir...
    ...in concluzie, Forum Meetingurile pot fi shi... daunatoare.

    Legat de subiectul discutziei, cred ca mai interesant ar fi sa facem un protret robot (profil) al fumatorului inrait. Intotdeauna am incercat sa gasesc "publicul tzinta" al industriei de tutun...

    Shi tot la fel de interesante ar fi shi 2 intrebari: 1. "de ce v-atzi apucat de fumat?" shi 2. "de ce continuatzi sa fumatzi?"

    Raspunsurile mele:
    1. pentru ca am considerat ca fumand, devin mai interesant, mai barbat, mai matur (desigur, asta se intampla cu multzi ani in urma)
    2. actually, am reushit sa ma las... chiar daca nu de tot
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  8. #8
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    1. Din tampenie m-am apucat. Aveam o prietena buna care s-a apucat si tot ma imbia si pe mine. Am refuzat pana intr-o zi cand am gasit eu un motiv, cred ca eram "deprimata" sau ceva de genul si am fumat prima tigara. Si de-atunci ... tot mai multe.
    2. La momentul actual ... nu pot explica foarte clar. M-am obisnuit cu pauze de tigara la lucru, fumat la cafea, fumat la bere ...
    Sa moara oaia vecinului.

  9. #9
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    1) la fel ca viole(n)t
    2) De ce continui ? De fraier... oricum ma bucur ca de 6 luni fumez mult mai putin.. in tara fumam spre un pachet pe zi , dar la 5 euro ( ) pachetul de tigari ... am invatzat sa "ma adaptez"....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #10
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bog_tom
    @bapsy: sa inteleg ca o conditie necesara dar nu si suficienta ca sa te lasi de acest sport e sa nu mai vii la meeting-uri ?
    uite ca nu mai fumez de trei zile si nici nu ma bate gindul sa merg la fm dar daca vine bapsy eu ce ma fac?

    p.s. de fumat de la 13 ani cind nu se poate spune cita minte ai in cap. asa era la noi in cartier, mai fumai la o posta, mai ciordeai, mai un cutit... vremuri apuse
    Last edited by vasile314tzurka; 23rd August 2004 at 12:52.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  11. #11
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu am incercat sa fumez la 6 ani prima oara, erau niste tigari cubaneze fara filtru pe care le adusese taica-meu de la TIB . Nu prea mi-a placut, am incercat nitel in liceu, mi-a placut si mai putin, iar cum faceam si sport cele doua activitati nu erau compatibile. Aveam multi prieteni si cunoscuti care au vrut sa imi dea sa fumez, dar demersurile lor nu au ajutat la nimic pentru ca in general nu sint influentabil, desi alti ar crede invers . Nici acum nu fumez si nici nu cred ca voi fuma vreodata.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    e o problema grea cu tigara,am 15 ani de activitate in domeniu si uneori imi vine sa-mi fac un loc de dat cu capul.nu stiu care ar putea fii punctul in care sa zic stop.a devenit o chestie de automatism.

  13. #13
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    asa cum spuneau si altii, inceputul e tare usor :p Vrei sa faci ceva sa-ti dovedesti ca esti altfel. Unii se opresc la fumat, altii nu Dupa ceva timp multi nu mai pot renunta, dependenta e prea mare. Pt. mine fumatul era o placere...

    ps. Vasile, la mai multe zile fara
    ...always look on the bright side of life...

  14. #14
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    e greu. nu e prima oara asa ca spun ca e incercare. cred ca aproape 35 de ani ajung. asta ar fi a patra oara. cel mai lung timp 8 luni.
    Last edited by vasile314tzurka; 23rd August 2004 at 13:27.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  15. #15
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    mda, e greu. Eu am incercat o singura data, dupa 15 ani de fumat. Si a mers (inca)
    ...always look on the bright side of life...

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporterita
    e o problema grea cu tigara,am 15 ani de activitate in domeniu si uneori imi vine sa-mi fac un loc de dat cu capul.nu stiu care ar putea fii punctul in care sa zic stop.a devenit o chestie de automatism.
    Suporterito, La Multi Ani . De fumat te lasi gradual, e singura sansa. Sau cind iti zice doctorul ca daca nu te lasi, e grav. Asta e de fapt mecanismul cel mai eficient, sa mergi la doctori sa iti explice, iar cind iti vine iar chef de fumat sa mergi din nou si din nou, pina ti se taie de tot.

  17. 23rd August 2004, 14:44

  18. #17
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    fumez peste un pachet/zi. eu cred ca de fumat te poti lasa doar dintr-o data. gradual am incercat si eu de vreo 65 de ori
    se pare ca doar eu si Iulian recunoastem ca fumam mai mult decat e cazul
    o sa fac si eu un thread asemanator legat de bere

  19. #18
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu te poti lasa dintr-o data. E contraindicat de medici. Corpul este obsinuit cu otrava si, daca nu i-o mai dai, nu e bine. Te lasi asa cum ai inceput. Gradual.

  20. #19
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Asadar fumez cam un pachet pe zi.....
    De lasat am tot incercat da nu am reusit.....probabil ca o sa imi iasa cind o sa imi spuna doctorul.....sau cind o sa gasesc la noi in farmacii plasturi cu nicotina.....
    Apropo....stie cineva daca se gaseste pe undeva asa ceva ?
    Si sa nu imi spuneti de nicorette ca am incercat si nu au dat nici un rezultat...
    parerea mea.....

  21. #20
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Nu te poti lasa dintr-o data. E contraindicat de medici. Corpul este obsinuit cu otrava si, daca nu i-o mai dai, nu e bine. Te lasi asa cum ai inceput. Gradual.
    Ba poti! Totul e sa vrei (cf unei reclame vechi ). Cat despre contraindicatii, vin ele oare de la medici fumatori? Singurul efect a fost ca am pus mai mult de 10 kg intr-o luna
    ...always look on the bright side of life...

  22. #21
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Eu fumez mai mult ocazional, cand sunt cu prietenii care fumeaza si ei. Cand sunt acasa sau ma uit la televizor nu simt nevoia, berea e mult mai buna...
    La meetinguri fumez ca sa rezist mai usor ineptiilor lui IlMilan...
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •