View Poll Results: Care sunt genurile voastre muzicale preferate? (cate raspunsuri vreti)

Voters
50. You may not vote on this poll
  • Rock

    29 58.00%
  • Pop

    16 32.00%
  • Electronic (House)

    14 28.00%
  • Dance

    14 28.00%
  • Hip-Hop

    22 44.00%
  • R&B

    18 36.00%
  • Country

    6 12.00%
  • Blues

    11 22.00%
  • Jazz

    9 18.00%
  • Latino

    9 18.00%
  • Reggae

    10 20.00%
  • Manele

    3 6.00%
  • Lautareasca

    3 6.00%
  • Po****ra

    2 4.00%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 54

Thread: Genul de muzica preferat

  1. #22
    real champs Pepsi-Cola's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Alba-Iulia
    Posts
    790
    Reputatie
    1
    EU asc. toate genurile de muzica !!! but manele rullz !!
    [B]D Generation[/B] [SIZE="4"][COLOR="SeaGreen"][B]X[/B][/COLOR][/SIZE]

  2. #23
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1

    Talking

    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Si ca sa nu-i dezamagesc pe fanii manelelor, ascult asa ceva numai la un foc mare de tabara, cu vreo 5 corturi in spate, dar numai dupa o jumate de horinca (tuica).
    Manele la foc de tabara????
    Am trait s-o aud si pe asta!! Si eu care credeam ca se asculta folk si cantece de munte.

    Dar depinde despre ce foc de tabara este vorba. Si despre ce fel de corturi!

  3. #24
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by pink_me View Post
    eu nu prea sunt de acord cu genurile formulate pe=acolo, e mare diferenta intre electro si house, care de fapt e trance si mai stiu eu ce... adica mie imi place electro, da' nu pot sa votez ca nu-mi place lalaiala aia care cica e house si nu pot sa votez nici drum'n'bass dar sa zicem ca sunt "limitari tehnice" nu vad muzica clasica, unde e? ca vreau sa votez
    trebuie sa fiu total de acord cu tine .. paranteza de dupa Electro e ingrozitoare . practic se pune Hausul deasupra restului lumii electro .. total gresit .. si nici eu nu am putut sa votez din acleasi motiv ..

    ps . DNB parties rulzzz

  4. #25
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    pai daca o luam asa si manelele sunt de mai multe tipuri,si de aia nu am votat-o
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  5. #26
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    nu poti sa compari vocea lui adrian minune cu vocea baietilor de la akcent!
    Vai de mine ce voce are Adrian Minune , fenomenal , asta ar mai lipsi sa ne reprezinte Adrian Minune la Eurovision ca vezi doamne are voce , ii dam delete la Marcel Pavel pt ca minunea are o voce fenomenala.

    Apropo de Akcent , nu prea sunt talentati si totusi au un succes imens atat la noi cat si in Europa , dute Diablo cu un microfon dupa tine prin oras si intreaba oamenii , ce preferati , Akcent sau Adrian Minune cu vocea lui fenomenala.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  6. #27
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    daca ai sti unde locuieste diablo,ti-ai retrage sfatul dat
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  7. #28
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quittaro View Post
    Manele la foc de tabara????
    Am trait s-o aud si pe asta!! Si eu care credeam ca se asculta folk si cantece de munte.

    Dar depinde despre ce foc de tabara este vorba. Si despre ce fel de corturi!
    Eu observ ca tu urmaresti in ultimul timp sa ma provoci. Citeste tot ce am scris si incearca sa si intelegi ce spun. Am spus ca ascult asa ceva doar dupa o jumate de tuica, cind de fapt imi poate cinta orice ca oricum nu bag de seama.

  8. #29
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Invidia, dusmania....

    multi dintre cei care canta manele au scoli de muzica facute, pe cand cei din muzica romaneasca foarte foarte putini au asa ceva.

    nu poti sa compari vocea lui adrian minune cu vocea baietilor de la akcent!


    oare cati dintre cei care va dati antimanele ascultati la greu ??

    eu care nu prea ascult manele am votat ca ascult si manele..cei care asculta manele zic sa puneti in poll si muzica clasica
    industria muzicala romaneasca e la pamant. nu e f greu de observat cum orice "tanti" cu tzate si cu picioare pana in gat, care nu a cantat pe bune nici macar sub dus are videoclip si album pe piata. deci aici nu ai nimerit-o. In zilele astea poti sa iti iei jdemii de diplome fara sa dai pe la scoala. pana si jiji becali si dragomir au "facut" facultate dupa ce nu mai aveau ce face cu banii.

    poti sa te **** pe ea de voce daca te comporti, te imbraci, vorbesti ca un manelist.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Zabriskie; 9th October 2006 at 20:47.
    Both teams played hard.

  9. #30
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    vorbesti in nestiinta de cauza. ai incercat tu sa dai spaga la conservator ? cunosti pe cineva care a dat??? vorbesti ca sa nu taci.

    cat despre poza aia.

    ce ti-a facut ma guta ? a venit si ti-a cerut bani ? te-a obligat sa-l asculti ? te-a obligat sa-i cumperi cd-urile ?

    cand va vad...anti manele, pfuai de capu meu, anti razboaie nu sunteti ma..cand era razboiu in irak va durea undeva cu siguranta...cand erau inundatiile in romania..la fel!

    aveti voi o fixatie pe creier. hai sa fiu anti manele ca sa fiu "cul"


    acest mesaj vine de la cineva care nu e foarte impatimit al acestui gen!

  10. #31
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    dar pare...oricine asculta manele,te duci la un chef..ce faci ?pleci dupa juma de ora ca sarbatoritului ii place manelele?
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  11. #32
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    sa iti rezum de ce nu suport EU acest gen de "muzica". Pt ca majoritatea celor care il canta nu stiu sa vorbeasca corect romaneste, pt felul in care se imbraca, pt faptul ca nu au nimic de zis, pt faptul ca nu sunt in stare sa isi compuna niste melodii si trebuie sa plagieze pe altii, pt ca apar prea mult la televizor.
    Ar mai fi dar nu vreau sa iau ban :d.
    Astept un manelist inrait sa imi spuna de ce am asculta acest "gen de muzica".
    in final mai pun doua poze splendide.
    Attached Images Attached Images
    Both teams played hard.

  12. #33
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Multe dezacorduri sunt si in melodiile hip-hop ! Esti anti hip-hop ?

    Multe melodii rap, dance, pop sunt copiate ! Esti impotriva acestor genuri ?


    Stiti ce nu inteleg, fetele alea care n-au nicio treaba cu muzika si arata bine, nu-s bune, sunt degeaba in muzica..

    Manelistii astia care-i arati tu si arata ca draku nu-s buni...ca-s urati..

    Atunci cine ar trebui sa cante ?

    http://jaspal.wordpress.com/files/20...balCorpse1.jpg


    Zabriskie, tu vad ca faci parte din Converse generation...ia zi...porti tenesi, este?

    Poate astia sunt "shukari" rau de tot !

  13. #34
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    oricine asculta manele,te duci la un chef..ce faci ?pleci dupa juma de ora ca sarbatoritului ii place manelele?
    Sti ce faci ?.....vorbesti cu sarbatoritu , "ba sarbatoritule , vezi cum faci cu muzica , bagi toate genurile , daca bagi doar manele iti dau low kickuri si high kickuri asa de ziua ta"

    E nasol la un chef doar cu manele.........dar dupa ce bei cateva beri si vezi cum se misca fetele pe aceasta "muzica" atunci mai merge.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  14. #35
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Multe dezacorduri sunt si in melodiile hip-hop ! Esti anti hip-hop ?

    Multe melodii rap, dance, pop sunt copiate ! Esti impotriva acestor genuri ?


    Stiti ce nu inteleg, fetele alea care n-au nicio treaba cu muzika si arata bine, nu-s bune, sunt degeaba in muzica..

    Manelistii astia care-i arati tu si arata ca draku nu-s buni...ca-s urati..

    Atunci cine ar trebui sa cante ?

    Zabriskie, tu vad ca faci parte din Converse generation...ia zi...porti tenesi, este?

    Poata ca ar trebui sa asculti mai atent.

    In Romania sunt multi incapabili in muzica, multe fete din alea de care zici tu si multi oameni care canta excelent si nu isi fac loc.

    Daca esti urat faci tot posibilul sa arati mai acceptabil, nu sa te uratesti in asa hal...

    Nu ascult dance si pop romanesc, hip hop putin si el.

    Nu port tenisi, dar as i-as prefera oricand in locul pantofilor albi cu toc si bot de clovn.

    Atat am avut de zis.
    Both teams played hard.

  15. #36
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Eu observ ca tu urmaresti in ultimul timp sa ma provoci. Citeste tot ce am scris si incearca sa si intelegi ce spun. Am spus ca ascult asa ceva doar dupa o jumate de tuica, cind de fapt imi poate cinta orice ca oricum nu bag de seama.
    Am glumit si eu nu, am spus nimic cu rautate!
    Scuza-ma, daca te-am suparat!

  16. #37
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Quittaro View Post
    Am glumit si eu nu, am spus nimic cu rautate!
    Scuza-ma, daca te-am suparat!
    Daca e asa cum spui, te apreciez.
    Respect!

  17. #38
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Invidia, dusmania....

    multi dintre cei care canta manele au scoli de muzica facute, pe cand cei din muzica romaneasca foarte foarte putini au asa ceva.
    Hai sa fim seriosi!Astia sunt tigani care nu se tin de scoala,tatii lor(care sunt si ei lautari) ii iau de mici pe la nunti sa cante,se lasa de scoala,si deodata devin mari vedete.Nu zic ca si in muzica romaneasca nu exista asa ceva,insa cred ca foarte greu e sa gasesti un "interpret" de manele,cu Conservatorul facut.

  18. #39
    cynical asshole Lavinia's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UK
    Posts
    16,419
    Reputatie
    1
    rock(inclusiv psychedelic-pink floyd ptr cun),house,trance,rave,rap.r&b,etc... aaa..si nu asc manele...deloc
    [COLOR="SeaGreen"][FONT="Palatino Linotype"][COLOR="YellowGreen"][SIZE="3"]La vie faut la vivre donc je la vis ...[/SIZE][/COLOR][/FONT][/COLOR]

    ex-EnyeGizeMalaika

  19. #40
    Mada Mada Dane! Andreea's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Bahamas
    Posts
    397
    Reputatie
    1
    Rock,rap,r&b,pop si blues
    nu manele

  20. #41
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    drum'n'bass

  21. #42
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Schimba acolo la poll, ca nu se numeste muzica hip hop, ci cultura hip hop. Corect este muzica rap. Asta e genul meu preferat.

    Parazitii & 2Pac rulz
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •