View Poll Results: Ce echipe sustineti in cupele europene?

Voters
40. You may not vote on this poll
  • Exclusiv pe Steaua

    5 12.50%
  • Exclusiv pe Rapid

    4 10.00%
  • Exclusiv pe Dinamo

    2 5.00%
  • Indiferent de parerea mea despre ele, le sustin pe toate

    27 67.50%
  • Imi este indiferent ce rezultate vor obtine

    1 2.50%
  • Imi doresc sa piarda toate

    1 2.50%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 39 of 39

Thread: Sustinem echipele romanesti ce participa in cupele europene?

  1. #22
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Sustin in primul rind Steaua, si sustin pe Dinamo si pe Rapid cind joaca afara. Ce nu pot sa suport sunt mascaricii care nu au o echipa preferata, sau chiar daca sustin ca o au, sunt de fapt anti-adversari decit pro-echipa favorita. Adica una e sa-ti sustii echipa si alta e sa faci comentarii, numai de dragul de a te baga in seama, la adresa altei echipe.
    Eu n-am nimic de impartit cu fanii altor echipe atita timp cit isi vad de treaba lor. Dar in momentul in care cineva provoaca la scandal numai pentru ca el e anti-Steaua, anti-Rapid sau anti-Dinamo, cred ca acela pur si simplu nu trebuie luat in seama. Cu cit ii este data mai multa importanta cu atit se crede mai special, mai dotat, mai viril, mai inteligent ca altii.
    Oricum, tin pumnii lui Dinamo si Rapid pe miine, si sper ca rezultatele sa ne fie favorabile.

  2. #23
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    hai romania si bafta tuturor echipelor de club romanesti in europa.
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

  3. #24
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Rapid si Dinamo trebuie sa faca puncte pentru Romania in grupele UEFA.
    Steaua o sa li se alature in UEFA putin mai incolo, pentru puncte.
    E bine pentru fotbalul romanesc ca sa mergem cu toate trei cat mai departe.

    Bafta Steaua, bafta Dinamo, bafta Rapid.

  4. #25
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Eu le sustin pe toate si mi se pare normal asa...
    Dar sigur eu nu traiesc in Romania si nu sunt in contact cu tensiunile de acolo inter-cluburi.
    Cel mult pot spune ca s-ar vedea mai frumos de aici o solidaritate nationala in ceea ce priveste sustinerea cluburilor oricare ar fi ele cind e vorba sa ne "luptam" cu marii din Europa. Sa nu uitam ca in alte parti toti sunt solidari ... exemple ar fi chiar acum cu Lyon unde nu e francez sa nu sustina echipa asta mai ales ca joaca in deplasare ...
    f. bine spus sunt de aceasi parere.

  5. #26
    RapidPerSempre Angel66's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Teatrul Viselor Giulesti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul View Post
    Rapid e cantitate neglijabila in ecuatia titlului si ar fi bine sa se califice (cel putin pt. puncte).
    crezi tu cantitate neglijabila..asa eram si anul trecut!si v-au tremurat chiloteii pana in ultima etapa,fugeati cu gentile cu bani dupa adversarii Rapidului...si dupa ai steleiasa ca usurel cu afirmatiile!!
    on topic:sustin Rapidul!as vrea ca dinamo sa ajunga mai departe ptr puncte(dar nu mai departe ca Rapid)...si steaua imi este indiferenta(nu plang cand ia bataie),ptr ca nu si-au castigat corect locul,acolo unde sunt...
    [SIZE="2"][FONT="Arial Black"][COLOR="DarkRed"]"Mă îndoiesc, deci cuget. Cuget, deci exist. Exist, deci sunt rapidist!"[/COLOR][/FONT][/SIZE]

  6. #27
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    Eu n-am nimic de impartit cu fanii altor echipe atita timp cit isi vad de treaba lor
    Si aopi citim semnatura ta, in care intr-adevar ai vrut sa dovedesti ceva care iti contrazice fragrant afirmatia de mai sus, ca sa nu mai zic de faptul ca dai dovada de exact termenul pe care l-ai colorat. Spune-mi prin ce esti tu mai superior, mai destept, mai orice altceva decat un dinamovist, decat un polist sau decat un tractorist daca vrei.

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tuxie View Post
    Spune-mi prin ce esti tu mai superior, mai destept, mai orice altceva decat un dinamovist, decat un polist sau decat un tractorist daca vrei.
    nu exista in limba romana MAI SUPERIOR!SUPERIOR nu are grad de comparatie,si pina la urma lasa-i pina miine sa vedem daca Rapid sau Dinamo merg mai departe.sa vedem daca meritau sa joace in CL SAU DOAR SE AMAGESC,ar trbui sa-l cloneze pe Moldovan,ca in rest,au vreo 7 atacanti care nu dau goluri.

  8. #29
    RapidPerSempre Angel66's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Teatrul Viselor Giulesti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by suporterita View Post
    nu exista in limba romana MAI SUPERIOR!SUPERIOR nu are grad de comparatie,si pina la urma lasa-i pina miine sa vedem daca Rapid sau Dinamo merg mai departe.sa vedem daca meritau sa joace in CL SAU DOAR SE AMAGESC,ar trbui sa-l cloneze pe Moldovan,ca in rest,au vreo 7 atacanti care nu dau goluri.
    ..si dupa parerea ta steaua merita sa joace in CL? de ce?au fost imaculati in sezonul trecut!saracii,au murit pe teren!nu ne mai purtati voi de grija...cine da gol sau nu!noi dam...nu luam cate 3!
    [SIZE="2"][FONT="Arial Black"][COLOR="DarkRed"]"Mă îndoiesc, deci cuget. Cuget, deci exist. Exist, deci sunt rapidist!"[/COLOR][/FONT][/SIZE]

  9. #30
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sweet_angel_66 View Post
    noi dam...nu luam cate 3!
    ucl nu'i uefa
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    sper ca Rapid sa se califice in grupe,mai sper sa faca o figura la fel de frumoasa ca anul trecut cind noi v-am eliminat si nu uita CL nu se compara cu UEFA.voi ati fi luat 5 de la Lyon,fara urma de ranchiuna iti spun,e vorba de mentalitate la romani,s-a vazut marti seara insa Rapid nu face presing si nu are clasa de CL,asta e realitatea in sezonul 2008-2009,daca acum vor aduna puncte si daca diseara Rapid se califica,depasim portugalia si avem 2 echipe direct in grupe si una in turul 3,pina atunci caliti-va in batalii.

  11. #32
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Bine ca joaca Steaua mai bine ca Rapid .. s-a vazut in meciu` direct.. care a fost treaba.. dar ptr tine nu conteaza asta .. tot pe a ta o tii..
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  12. #33
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    pai da, v-am egalat cu un om in minus
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  13. #34
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Si asta e motiv de lauda ? Insa uiti faptul ca am avut bara , si iar bara.. si iar bara.. asta ai uitat-o
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  14. #35
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    Buey fratilor, pana si pe topicul asta in care trebuie sa strangem cat de cat randurile in jurul echipelor romanesti ce ne reprezinta in UEFA, ne certam ca la usa cortului ... sunt alte topicuri in care va puteti ataca reciproc.

    Sau asta e deja reflex la unii?

    Lupta Steaua! Lupta Rapid! Lupta si Dinamo!
    Luptati, mai oameni buni, URA si la gara!

  15. #36
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Daca nu am sustine echipele romanesti ce joaca in cupele europene am deveni cu totii niste borcea.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  16. #37
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by starsteel View Post
    Daca nu am sustine echipele romanesti ce joaca in cupele europene am deveni cu totii niste borcea.
    starsteel, daca Borcea e termen de comparatie, inseamna ca rasa borceasca prinde amploare - culmea, in randul stelistilor cel mai mult.

    MariusTR: de ce URA si la gara? Vrei sa-i faci rapidisti pe toti? Sau are nea Copos planuri sa cumpere pe Dinamo si Steaua si sa le schimbe numele in Personalul si Acceleratul, iar peste un an sa le cumpere pe toate pe o societate noua de actiuni intitulata AFC InterCity Bucuresti (oricum ar drege-o, pana la TGV mai are ). Ar mai lipsi lolo sa vina sa propuna un nume gen Personalu'05 Vagonu

  17. #38
    Banned MariusTR's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    7,199
    Reputatie
    0
    N-ai inteles si nu ma stresez din aceasta cauza
    Deci, frate de la Timisoara cu publicul cel mai feminin din Europa , care sunteti fruncea si trageti la titlu' ca magaru la caruta cu morcovi ... am zis aici ca ar fi mai frumos sa ne intelegem in sensul ca sa nu ne mai atacam.

    Avem 3 echipe in Europa? Avem. Romania are nevoie de puncte in clasamentul UEFA? Are. Rost are sa ne(va) dati la figura cu ce va cade la mana?
    O sa-ti intre si Poli in UEFA anul asta, asa ca stai tu calm ca lupta Steaua , Rapidul si Dinamo si pentru tine. Bucura-te romane!
    Ca daca nu-ti fac cele 3 echipe puncte in UEFA, o sa stati voi (tu si POLI a ta ) pe curu vostru si vedeti UEFA acasa cand o sa-mi vad eu ceafa.
    Last edited by MariusTR; 28th September 2006 at 18:12.

  18. #39
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tuxie View Post
    Si aopi citim semnatura ta, in care intr-adevar ai vrut sa dovedesti ceva care iti contrazice fragrant afirmatia de mai sus, ca sa nu mai zic de faptul ca dai dovada de exact termenul pe care l-ai colorat. Spune-mi prin ce esti tu mai superior, mai destept, mai orice altceva decat un dinamovist, decat un polist sau decat un tractorist daca vrei.
    Nu vad ce legatura are semnatura mea cu ceea ce am zis. Daca te-ai simtit vizat, imi cer scuze. Nu am avut aceasta intentie. Este doar un proverb care-mi place. Si atit.
    Nici nu am sustinut ca sunt mai desteapta sau superioara altuia. Insa, dupa cum ziceam si mai inainte, sunt persoane care agata la scandal, doar asa ca sa se bage in seama, fara a avea un fundament real pentru gestul lor.
    Ca dau dovada ca sunt proasta, ca sa traduc ce voiai tu sa zici, este parerea ta pe care eu si altii nu o impartasesc. Dar, fie cum zici tu. Poate tu esti "mai superior" decit mine, n-am de unde sa stiu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •