View Poll Results: Efectuati plati online prin intermediul cardului?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Da, in mod uzual

    3 37.50%
  • Da, uneori

    4 50.00%
  • Nu, nu am incredere in aceste metode

    0 0%
  • Nu, nu detin un card

    1 12.50%
Results 1 to 6 of 6

Thread: Plati electronice online

  1. #1
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1

    Post Plati electronice online

    Voi folositi platile electronice online (as in 'cumparaturi pe internet cu cardul')?
    Sunt in primul rand curios cam cata lume foloseste astfel de modalitati de plata si, nu in ultimul rand, cu ce banci lucrati si cam cat sunteti de multumiti de ele.

  2. #2
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Visa Electron de la ING e cel mai bun card pentru plati online

  3. #3
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Subscriu; de asemeni un mare plus pentru ING comparativ cu alte banci si la operabilitate (da, chiar esti sunat inapoi repede in cazul in care ai raportat vreo situatie), tehnica (selfbank, multimats) si nu in ultimul rand, homebank (momentan are votul de cea mai rapida aplicatie de tip i-banking, desi la facilitati nu pot sa zic ca rupe gura targului). Plus ca-ti poti plati majoritatea facturilor de pe card sau homebank fara sa alergi si/sau sa stai la rand la ghiseele diversilor. Overdraft-ul iarasi e in conditii foarte bune. Minusuri (ce am gasit eu pana acum): nu proceseaza file cec internationale, nu poti sa faci licitatie valutara de pe homebank, nu poti face plati externe de unul singur.

  4. #4
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Eu cumpar online tot timpul, dar nu cred ca te pot ajuta in privinta bancilor si a modalitatilor de plata deoarece nu sunt in Romania.

  5. #5
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 97SiR View Post
    Eu cumpar online tot timpul, dar nu cred ca te pot ajuta in privinta bancilor si a modalitatilor de plata deoarece nu sunt in Romania.
    Nu e mare diferenta, ba chiar are tenta de a inlocui mersul la cumparaturi pentru anumite categorii de produse. Si culmea, observ ca exista si promptitudine la comerciantii online. Astept cu nerabdare sa-si puna bomba de langa bloc internet, sa pot face comanda de bere fara sa ma deplasez

  6. #6
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    La Toronto exista un magazin online (www.grocerygateway.com) de unde poti cumpara tot felul de produse de mancare, dar nu stiu daca au si bere. Daca ar avea ar fi chiar super.

  7. 16th March 2009, 16:11

    Reason
    reclama

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •