View Poll Results: FC Timisoara - Unirea Urziceni

Voters
85. You may not vote on this poll
  • 1

    25 29.41%
  • x

    15 17.65%
  • 2

    45 52.94%
Page 4 of 25 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 509

Thread: Etapa 33: FC Timisoara - Unirea Urziceni 1-2

  1. #64
    vesszen trianon malexoid's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Under a violet moon
    Posts
    2,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Daca nu isi primesc punctele inapoi, timisorenii nu au alta solutie decenta decat sa se lase batuti. Adica, come on! De cate ori in viata ai ocazia sa te razbuni pe cine urasti mai mult? In cazul nefericit in care ar conduce Poli (in situatia in care nu primeste puncte inapoi), ma astept ca suporterii Politehnicii sa rupa gardurile si sa sara in teren sa agreseze vreun arbitru, ca sa piarda cu 0-3 la masa verde
    solutie decenta se numeste probabil la voi ori in alta parte, pe DP se joaca fotbal!
    avem si oarece revansa pt urziceni...ne-au tras 4 iar bucur& co nu stiau sa marce nici dupa a 3-a repetare a penalty-ului...
    Last edited by malexoid; 25th May 2009 at 19:52.
    [B][COLOR="Purple"]Poli, such a beautiful disease...[/COLOR][/B]

  2. #65
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    Echipa care joaca in Timisoara ne va face Campioni

    cum? habar n-am dar stiu sigur ca Iancu iubeste Dinamo
    eventual la sah
    https://t.me/pump_upp

  3. #66
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Eu unul nu-l pot intelege pe Iancu...Afirma tare si raspicat ca primim cele 6 puncte, lucru care ne pune CLAR in avantajul de a castiga campionatul...

    Calcule clare: 61 de puncte actuale + 6 puncte = 67 de puncte. Dinamo are 65, Urziceni are 66. Victoria Urziceniului ne-a pus in pozitia de a castiga campionatul lejer. Daca batem Urziceni si Dinamo castiga cu FC Brasov: Poli 70 puncte, Dinamo 68 puncte. Apoi totul se decide in ultima etapa cand jucam la Brasov si Dinamo la Arges...Teoretic, daca Dinamo pierde la Arges si Urziceni bate Steaua, clasamentul final va fi: 1. Poli 73p 2. Urziceni 68p 3. Dinamo 68p...Deci cine-mi poate explica de ce doreste domnul Iancu sa pierdem cu Urziceni cand putem castiga NOI campionatul?!?!?!?
    Retards...Retards everywhere...

  4. #67
    dog repellent barbarella's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    1,015
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uimirea View Post
    Forta Poli.Ce va mai gudurati ......doar,doar
    Stai calm, e transparenta rau, toata lumea i-a citit. Ai vazut tu vreun dinamvist care sa zica "Forza Poli" pana acum? Nici macar nu ne spuneau Poli ci "AEK", "Rocar", "Bragadiru" sau "echipa care joaca la Timisoara". Poli nu va ajuta niciodata dinamo, asta e o certitudine absoluta!!!!
    [COLOR="Indigo"][B][SIZE="4"]POLI ÜBER ALLES!![/SIZE][/B][/COLOR]
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="3"]GALATA[/SIZE][/B][/COLOR] [B][SIZE="3"][COLOR="DarkOrange"]RULES!!![/COLOR][/SIZE][/B]
    [B][SIZE="1"]F.C. DINAMO: UN HIBRID INTRE CIOCANUL BUCURESTI SI UNIREA TRICOLOR[/SIZE][/B]

  5. #68
    vesszen trianon malexoid's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Under a violet moon
    Posts
    2,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Eu unul nu-l pot intelege pe Iancu...Afirma tare si raspicat ca primim cele 6 puncte, lucru care ne pune CLAR in avantajul de a castiga campionatul...

    Calcule clare: 61 de puncte actuale + 6 puncte = 67 de puncte. Dinamo are 65, Urziceni are 66. Victoria Urziceniului ne-a pus in pozitia de a castiga campionatul lejer. Daca batem Urziceni si Dinamo castiga cu FC Brasov: Poli 70 puncte, Dinamo 68 puncte. Apoi totul se decide in ultima etapa cand jucam la Brasov si Dinamo la Arges...Teoretic, daca Dinamo pierde la Arges si Urziceni bate Steaua, clasamentul final va fi: 1. Poli 73p 2. Urziceni 68p 3. Dinamo 68p...Deci cine-mi poate explica de ce doreste domnul Iancu sa pierdem cu Urziceni cand putem castiga NOI campionatul?!?!?!?
    da-i un bip la Grinco, te va invata el...Poli 1921 nu vinde nimic, nu ajuta pe nimeni! campioana + cupa anu asta!!!
    scrie clar si deasupra postului meu (barbarella)...doar 006 nu e foarte hotarat, dar il torn cumva face to face si il arunc in Bega!
    Last edited by malexoid; 25th May 2009 at 20:03.
    [B][COLOR="Purple"]Poli, such a beautiful disease...[/COLOR][/B]

  6. #69
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Eu unul nu-l pot intelege pe Iancu...Afirma tare si raspicat ca primim cele 6 puncte, lucru care ne pune CLAR in avantajul de a castiga campionatul...

    Calcule clare: 61 de puncte actuale + 6 puncte = 67 de puncte. Dinamo are 65, Urziceni are 66. Victoria Urziceniului ne-a pus in pozitia de a castiga campionatul lejer. Daca batem Urziceni si Dinamo castiga cu FC Brasov: Poli 70 puncte, Dinamo 68 puncte. Apoi totul se decide in ultima etapa cand jucam la Brasov si Dinamo la Arges...Teoretic, daca Dinamo pierde la Arges si Urziceni bate Steaua, clasamentul final va fi: 1. Poli 73p 2. Urziceni 68p 3. Dinamo 68p...Deci cine-mi poate explica de ce doreste domnul Iancu sa pierdem cu Urziceni cand putem castiga NOI campionatul?!?!?!?
    Pai e vrajeala tot ce zice Iancu. Lasa ca e bine daca baga adversarii botul
    Corect Malexoid. Batem in ultimele 2 etape si POLI va fi campioana pentru toti fanii, indiferent de decizia TAS
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  7. #70
    vesszen trianon malexoid's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Under a violet moon
    Posts
    2,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    Oricare dintre cele doua castiga acest campionat, va face romanii fericiti!
    rectifica...banateni fericiti!
    [B][COLOR="Purple"]Poli, such a beautiful disease...[/COLOR][/B]

  8. #71
    dog repellent barbarella's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    1,015
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Eu unul nu-l pot intelege pe Iancu...Afirma tare si raspicat ca primim cele 6 puncte, lucru care ne pune CLAR in avantajul de a castiga campionatul...

    Calcule clare: 61 de puncte actuale + 6 puncte = 67 de puncte. Dinamo are 65, Urziceni are 66. Victoria Urziceniului ne-a pus in pozitia de a castiga campionatul lejer. Daca batem Urziceni si Dinamo castiga cu FC Brasov: Poli 70 puncte, Dinamo 68 puncte. Apoi totul se decide in ultima etapa cand jucam la Brasov si Dinamo la Arges...Teoretic, daca Dinamo pierde la Arges si Urziceni bate Steaua, clasamentul final va fi: 1. Poli 73p 2. Urziceni 68p 3. Dinamo 68p...Deci cine-mi poate explica de ce doreste domnul Iancu sa pierdem cu Urziceni cand putem castiga NOI campionatul?!?!?!?
    Iti explic eu clar: hartia aia prin care frf cere mentinerea depunctarii si pe care nimeni din federetie nu si-o revendica, cantareste totusi enorm in ochii TAS. Fara hartia aia, erau obligati sa ne dea inapoi punctele, pe cand avand-o, se pot crampona tocmai de hartia aia pentru a mentine depunctarea. Cum crezi tu ca a ajuns hartia aia la TAS, altfel decat la dorinta lui borcea, ajutat de dinamovistii din federatie? Si culmea coincidentei, de ce crezi ca verdictul definitiv a fost amanat pana dupa meciul Unirea-dinamo, meci dupa care dinamovistii calculasera ca vor fi deja campioni, dar nu stiau inca cu cate puncte in fata Timisoarei? Acum exista 3 variante:
    1. ne luam punctele, ca sa luptam pe bune cu Unirea, ultima speranta a lui borcea fiind ca meciul s-ar putea termina egal.
    2. nu ne luam punctele, pentru ca lucrurile ar putea merge prost in continuare, iar dinamo cu un egal in fata Brsovului (are 5 jucatori suspendati) poate termina pe locul 3.
    3. se amana din nou decizia finala, pentru ca noi, nestiind daca punctele vin sau nu, sa luptam cu Unirea si sa asteptam in continuare niste puncte care nu vor mai veni, daca reusim performanta de a aduce pe dinamo iarasi pe locul 1.
    Tu care din variante crezi ca se va concretiza? Eu cred ca a 3-a, numai ca noi chiar nu suntem tampiti si nu vom ajuta pe dinamo. Daca Iancu vede ca se amana din nou decizia, nu va mai avea nici un dubiu si va actiona in consecinta, adica 3 puncte pentru Urziceni in meciul cu Poli. Si categoric nu sufar de scenarita, ceea ce am scris e cat se poate de real, indiferent de sansele procentuale trambitate la stirile sportive ca cele 6 puncte sa ni se restituie.
    [COLOR="Indigo"][B][SIZE="4"]POLI ÜBER ALLES!![/SIZE][/B][/COLOR]
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="3"]GALATA[/SIZE][/B][/COLOR] [B][SIZE="3"][COLOR="DarkOrange"]RULES!!![/COLOR][/SIZE][/B]
    [B][SIZE="1"]F.C. DINAMO: UN HIBRID INTRE CIOCANUL BUCURESTI SI UNIREA TRICOLOR[/SIZE][/B]

  9. #72
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by malexoid View Post
    ...doar 006 nu e foarte hotarat, dar il torn cumva face to face si il arunc in Bega!
    pana joi incontinuare doresc margarina unirea de joi incolo se schimba placa 4-1
    https://t.me/pump_upp

  10. #73
    dog repellent barbarella's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    1,015
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BBB View Post
    Oricum sunteti cu sufletul indoit si cu onoarea stirbita, de multi ani in coace. Nu e momentul pentru a brava in cel mai stupid mod cu putinta, doar din aroganta banateana. Nu imi spune ca vei dormi linistit noaptea stiind ca i-ati facut campioni pe dinamo, nu te voi crede. Tortionarii sufletelor voastre au ajuns la mana voastra, a venit vremea razbunarii. Scopul scuza mijloacele
    Exact, nici mie nu-mi vine sa cred ca unii sunt dispusi sa ignore faptul ca ajutam, chiar si pentru un scop nobil, pe dinamo, care sunt singurii vinovati ca cele 6 puncte nu s-au intors deja si, posibil, nu se vor intoarce niciodata. Isi inchipuie ca borcea are constiinta, ca vreun scrupul moral il va impiedica sa se bucure si sa spuna "mama ce fraieri timisorenii astia, cu onoarea lor cu tot"? Nici vorba, cineva l-a intrebat deja cu cateva saptamani in urma daca l-ar deranja sa castige campionatul la mai putin de 6 puncte distanta de Poli (in conditiile in care nu ni se restituie punctele) si a rapuns "Sa-mi cante mie muzica din Chamions League (a se traduce sa-mi intre mie banii in buzunar) si sa vedeti dupa aia daca ma deranjeaza."
    In conditiile in care nici macar noi, suporterii, nu ne putem pune de acord, tot ce imi mai ramane de sperat e ca Unirea sa ne bata pe bune. Altfel suntem in situatia unuia care, dupa ce un hot i-a furat portofelul, el vrea sa-i mai dea niste bani pe langa cei furati ca sa-l ajute ca poate e sarac omul daca a ajuns sa fure.
    [COLOR="Indigo"][B][SIZE="4"]POLI ÜBER ALLES!![/SIZE][/B][/COLOR]
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="3"]GALATA[/SIZE][/B][/COLOR] [B][SIZE="3"][COLOR="DarkOrange"]RULES!!![/COLOR][/SIZE][/B]
    [B][SIZE="1"]F.C. DINAMO: UN HIBRID INTRE CIOCANUL BUCURESTI SI UNIREA TRICOLOR[/SIZE][/B]

  11. #74
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by barbarella View Post
    3. se amana din nou decizia finala, pentru ca noi, nestiind daca punctele vin sau nu, sa luptam cu Unirea si sa asteptam in continuare niste puncte care nu vor mai veni, daca reusim performanta de a aduce pe dinamo iarasi pe locul 1.
    Tu care din variante crezi ca se va concretiza? Eu cred ca a 3-a, numai ca noi chiar nu suntem tampiti si nu vom ajuta pe dinamo. Daca Iancu vede ca se amana din nou decizia, nu va mai avea nici un dubiu si va actiona in consecinta, adica 3 puncte pentru Urziceni in meciul cu Poli. Si categoric nu sufar de scenarita, ceea ce am scris e cat se poate de real, indiferent de sansele procentuale trambitate la stirile sportive ca cele 6 puncte sa ni se restituie.
    Nu prea cred ca se amana iar decizia. Desi ar fi super tare sa se amane, sa ia aia campionatul la 5 puncte in fata noastra si sa se dea o decizie favorabila noua prin august, dupa ce au sarbatorit aia degeaba
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  12. #75
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Imi place cum gandeste barbarella asta. Baiat destept!

    Borcea face toata Liga I pe la spate cu arbitrii, comisii, Liga, Federatie etc, si voi va ganditi sa fiti oameni de baza? O fi cazul?

    Daca primiti punctele inapoi va intelege toata Romania dorinta de victorie, altfel... stiti voi.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  13. #76
    dog repellent barbarella's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    1,015
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Nu prea cred ca se amana iar decizia. Desi ar fi super tare sa se amane, sa ia aia campionatul la 5 puncte in fata noastra si sa se dea o decizie favorabila noua prin august, dupa ce au sarbatorit aia degeaba
    Ti-am mai spus ca esti visator. Daca dinamo e matematic campioana, in 5 minute vine si decizia TAS, ajustata in functie de matematica lui dinamo. Eu nu vreau sa-ti diminuez cu nimic starea asta de euforie, optimismul e foarte sanatos, dar putin realism nu n-ar strica. Suntem pe punctul de a ne lasa trasi pe sfoara de borcea si de a o scoate pe dinamo campioana. Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca pierdem respectul tuturor si ne vom bucura, cel putin pana la plecarea lui Iancu, de statutul "sclavii lui dinamo", sau eventual "fraierii lui borcea", daca-ti place mai mult. Crezi ca aia de la TAS nu sunt si ei oameni, nu actioneaza si ei in functie de interese sau obligatii?
    [COLOR="Indigo"][B][SIZE="4"]POLI ÜBER ALLES!![/SIZE][/B][/COLOR]
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="3"]GALATA[/SIZE][/B][/COLOR] [B][SIZE="3"][COLOR="DarkOrange"]RULES!!![/COLOR][/SIZE][/B]
    [B][SIZE="1"]F.C. DINAMO: UN HIBRID INTRE CIOCANUL BUCURESTI SI UNIREA TRICOLOR[/SIZE][/B]

  14. #77
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    De ce,Doamne...de ce ne pui sa alegem
    Noi suporterii Timisoreni NICIODATA pe lumea asta nu am accepta un meci() pt unul sau altul de ce noi si acum 2 ani si acum un an trebuie sa alegem de ce nu jucam cu Iasu' sau Pandurii de ce Doamne,de ce .....
    ps:indiferent de rezultatul Tas-ului castigam cu unirea,cu parere de rau....(Doamne iarta-MA)
    https://t.me/pump_upp

  15. #78
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Pai si e mai bine sa fim sclavii lui Mimi? Sau mai rau...daca se adeveresc zvonurile alea cu fuziunea dintre Unirea si Steaua? Si asa imi sta pe creier de 4 ani meciul ala din ultima etapa din Ghencea cand puteam sa le luam titlul alora in ultima etapa si a comis-o Oli. Daca e pana acolo, Mimi mi-e la fel de antipatic ca Borcea...
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  16. #79
    dog repellent barbarella's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    1,015
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Pai si e mai bine sa fim sclavii lui Mimi? Sau mai rau...daca se adeveresc zvonurile alea cu fuziunea dintre Unirea si Steaua? Si asa imi sta pe creier de 4 ani meciul ala din ultima etapa din Ghencea cand puteam sa le luam titlul alora in ultima etapa si a comis-o Oli. Daca e pana acolo, Mimi mi-e la fel de antipatic ca Borcea...
    L-ai auzit pe Mimi vreodata sa spuna ca ii trebuie o lupa ca sa se uite in jos in clasament s-o vada pe Timisoara? Nici eu nu-l am la inima, dar intre cele doua rele il aleg pe cel mai mic. Fuziunea nu se va intampla niciodata (nu e nici posibila - Unirea are deja licenta pentru urmatorul sezon, nici necesara - cu banii din CL, Bucsaru ii da datoria lui Gigi si mai ramane cu bani), e doar o duma de-a lui Gigi ca sa-l puna pe borcea pe excedent de pastile, dupa ce a spus ca nu vrea Steaua in Europa. In schimb borcea leganandu-si soldurile slaninoase si crezandu-se Shakira, e un tablou pe care ar urma sa-l desavarsim chiar noi duminica.
    [COLOR="Indigo"][B][SIZE="4"]POLI ÜBER ALLES!![/SIZE][/B][/COLOR]
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="3"]GALATA[/SIZE][/B][/COLOR] [B][SIZE="3"][COLOR="DarkOrange"]RULES!!![/COLOR][/SIZE][/B]
    [B][SIZE="1"]F.C. DINAMO: UN HIBRID INTRE CIOCANUL BUCURESTI SI UNIREA TRICOLOR[/SIZE][/B]

  17. #80
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Ce atata discutie? Luam joi punctele, ii batem pe aia, Razvan ii arata Puriului cine e mai bun si duminica seara suntem in Piata Operei Hai sa mergem pe ideea asta, sa nu ne mai intereseze de alte echipe
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  18. #81
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nr.zece View Post
    dilema lui iancu: sa stea capra ca sa nu ajunga dinamo in liga?
    sa bata ca sa ajute dinamo ca altfel suna telefonul rosu?
    sa bata si cu punctele de la tas sa mearga in liga?

    ce le mai multe sanse le are varianta 2 cred eu
    punctele sunt pa...tas-ul nu e vreo comisie de la frf sa se suceasca asa peste noapte...sa fiti siguri ca atunci cand s-a dat verdictul aveau aia o tona de doasre pe mese.....iancu nu vrea oricum liga campionilor(ii este prea frica de dinamo si de politie & comp.)

  19. #82
    dog repellent barbarella's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    1,015
    Reputatie
    1
    Pana joi toata lumea va merge pe idea asta, e imposibil sa nu crezi in dreptate totusi, iar noi avem dreptate cu alea 6 puncte. Dar, daca ele nu vin joi, inseamna ca borcea iarasi a triumfat asupra dreptatii si trebuie pedepsit duminica. FORZA POLI!!! Sa vina punctele de la TAS si sa le dublam numarul pe teren in ultimele 2 etape!!!
    [COLOR="Indigo"][B][SIZE="4"]POLI ÜBER ALLES!![/SIZE][/B][/COLOR]
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="3"]GALATA[/SIZE][/B][/COLOR] [B][SIZE="3"][COLOR="DarkOrange"]RULES!!![/COLOR][/SIZE][/B]
    [B][SIZE="1"]F.C. DINAMO: UN HIBRID INTRE CIOCANUL BUCURESTI SI UNIREA TRICOLOR[/SIZE][/B]

  20. #83
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Cel mai fain ar fi asa: batem im ambele etape, Urziceni face egal cu Steaua, Dinamo ia maxim un punct in ultimele 2 meciuri si ne bagam picioarele in ele de puncte
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  21. #84
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by barbarella View Post
    Pana joi toata lumea va merge pe idea asta, e imposibil sa nu crezi in dreptate totusi, iar noi avem dreptate cu alea 6 puncte. Dar, daca ele nu vin joi, inseamna ca borcea iarasi a triumfat asupra dreptatii si trebuie pedepsit duminica. FORZA POLI!!! Sa vina punctele de la TAS si sa le dublam numarul pe teren in ultimele 2 etape!!!
    in romania cuvantul dreptate a fost scos de mult din dictionar

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •