View Poll Results: Steaua - U Craiova?

Voters
74. You may not vote on this poll
  • 1

    21 28.38%
  • X

    13 17.57%
  • 2

    40 54.05%
Page 3 of 27 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 567

Thread: Etapa 33: Steaua - U Craiova 2-1

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    Sper sa batem,dar si cu un egal am fi 99% calificati.

  2. #44
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    Bate in lemn mai Yoyo. Ce, vrei sa delireze oligofrenul complet ? Si asa sare de pe sine de 10 ori pe zi. Daca batem cumva asta chiar ca o sa se creada antrenor.
    mai citeste o data ce am scris. Indiciu: pune accent pe ultima parte a mesajului

  3. #45
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    2 solist
    https://t.me/pump_upp

  4. #46
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,092
    Reputatie
    0
    Cred ca este ca lumina zilei Craiova in momentul aceasta este peste Steaua.

    Doar intamplarea ar putea face ca Steaua sa castige meciul acesta .
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #47
    junior
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Des Esseintes View Post
    As vrea sa ma insel, insa Craiova e genul de echipa care functioneaza dupa principiul una calda, alta rece.
    Sigur te inseli.
    Exista o astfel de echipa, dar ea nu se cheama Craiova.

  6. #48
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    in momentul de fata craiova este peste steaua.
    ca au si caderi asta este datorita lipsei de experienta a jucatorilor,fiind destul de tineri.

  7. 25th May 2009, 22:58

  8. #49
    sport legend Jus7M3's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,408
    Reputatie
    1
    on topic: meciul asta trebuie castigat deci 2 solist

    Quote Originally Posted by ChiLL View Post
    Bai, astia care ati pus 2 solist... Ce intelegeti prin cuvantul "solist"?
    ala care canta din gura intr-o formatie
    Last edited by Jus7M3; 25th May 2009 at 23:47.
    [COLOR="Blue"][B][SIZE="3"]SUSTINERE EXTREMA, PASIUNE ETERNA[/SIZE][/B][/COLOR]

  9. #50
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Batem pe astia aici
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #51
    PilotDeTractor Grecu_'s Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Langa Grant
    Posts
    2,745
    Reputatie
    1
    Steaua nu prea poate castiga meciul asta. Ramane doar sa nu-l piarda Craiova.

  11. #52
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Craiova nu face 2 meciuri la fel, si din cate am vazut , dupa ce castiga un meci important, pe urmatorul il pierd, nu au inca psihicul bun

  12. #53
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    Craiova nu face 2 meciuri la fel, si din cate am vazut , dupa ce castiga un meci important, pe urmatorul il pierd, nu au inca psihicul bun
    Nu e chiar asa. A avut cam cate 3-4 meciuri buna dupa care au urmat cate 3-4 meciuri slabe. Asta ar fi al doilea meci bun la rand, deci mizez pe un 2.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  13. #54
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    Craiova nu face 2 meciuri la fel, si din cate am vazut , dupa ce castiga un meci important, pe urmatorul il pierd, nu au inca psihicul bun
    Am spus-o..de asta mi-e frica....dar la un moment dat trebuie sa se termine si cu lipsa de concentrare so sa apara si constanta. Repet daca jucam ca si cu Rapid ..n-avem cum sa pierdem meciul.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  14. #55
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Am spus-o..de asta mi-e frica....dar la un moment dat trebuie sa se termine si cu lipsa de concentrare so sa apara si constanta. Repet daca jucam ca si cu Rapid ..n-avem cum sa pierdem meciul.
    Pai cu rapid ati avut un noroc chior. Au avut aia, 4-5 ocazii uriase inainte sa deschideti scorul. Daca inscriau marcar o daca, le mai dadeai gol la din parti. Norocul nu tine la infinit. Trebuie sa jucati mult mai bine decat cu rapid ca sa castigati. Sincer nu prea ma mai intereseaza acest meci. Asa ca, din partea mea sa se intample orice.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #56
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Pai cu rapid ati avut un noroc chior. Au avut aia, 4-5 ocazii uriase inainte sa deschideti scorul. Daca inscriau marcar o daca, le mai dadeai gol la din parti. Norocul nu tine la infinit. Trebuie sa jucati mult mai bine decat cu rapid ca sa castigati. Sincer nu prea ma mai intereseaza acest meci. Asa ca, din partea mea sa se intample orice.
    Nu prea am obiceiul sa intru in discutii contradictorii cu cei care vad doar ce le convine (tipik pentru majoritatea sustinatorilor stelei )... mda am avut un norok chior ..cu un penalty ratat..o bara..si inca 3 ocazii de gol la fel de mari ca cele ale rapidului...Sau se iau in calcul de cit cele 4-5 ocazii ale rapidului ??? ...

    Intai te uiti la un meci de la inceput la sfarsit si apoi dai sentinte...

    Rapid - Craiova a fost un meci mare..jucat in viteza, cu ocazii de gol mai multe decit a avut steaua in tot returul...

    Si chestiile astea cu daca si cu parca... Asa pot spune si eu ca daca inscriam din penalty bateam cu 5-0...

    Cu sau fara norok va spulberam.
    Last edited by Sezione; 26th May 2009 at 14:31.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  16. #57
    manager whiteLion's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Severin
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    1.am avut 2 meciuri fara spectatori in campionatul acesta pe care le-am castigat, cu poli iasi in etapa1 (2-0) si cu farul in etapa 3 (3-2) deci nu ar fi prima data cand jucam fara suporteri;
    2.Craiova, dupa cum se stie este o echipa de deplasare, a adus multe puncte de afara, 25 din 56;
    3.steaua este in deriva, craiova e pe val.....
    ...deci 2 solist.....

    Clasamentul pe punctele de afara:
    1.Urziceni - 32
    2.Craiova - 25
    3.Dinamo - 24
    4.FC Timisoara - 24
    5.CFR - 22
    6.Rapid - 22
    7.Steaua - 21
    Last edited by whiteLion; 26th May 2009 at 14:39.
    [COLOR="Blue"][SIZE="6"][FONT="Arial Black"][COLOR="Black"]S[/COLOR]untem [COLOR="Black"]E[/COLOR]xclusiv [COLOR="Black"]C[/COLOR]u [COLOR="Black"]S[/COLOR]tiinta[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  17. #58
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,491
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sezione View Post
    Am spus-o..de asta mi-e frica....dar la un moment dat trebuie sa se termine si cu lipsa de concentrare so sa apara si constanta. Repet daca jucam ca si cu Rapid ..n-avem cum sa pierdem meciul.
    Scorul dintre Rapid si Craiova a fost mincinos. Poate ca stiinta a jucat mai bine, insa daca Rapid deschidea prima scorul, nu cred ca mai optineati vreun punct in Giulesti.

    Cand castigi dupa minutul 80, e vorba si de noroc. Asa ca nu mai pune meciul ca stacheta pentru viitoarele voastre meciuri.

  18. #59
    manager whiteLion's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Severin
    Posts
    315
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Scorul dintre Rapid si Craiova a fost mincinos. Poate ca stiinta a jucat mai bine, insa daca Rapid deschidea prima scorul, nu cred ca mai optineati vreun punct in Giulesti.

    Cand castigi dupa minutul 80, e vorba si de noroc. Asa ca nu mai pune meciul ca stacheta pentru viitoarele voastre meciuri.
    pai si ratarile noastre nu le mai pui?
    stoica de 2 ori, njok de 2 ori costea.....astea asa la prima vedere
    [COLOR="Blue"][SIZE="6"][FONT="Arial Black"][COLOR="Black"]S[/COLOR]untem [COLOR="Black"]E[/COLOR]xclusiv [COLOR="Black"]C[/COLOR]u [COLOR="Black"]S[/COLOR]tiinta[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  19. #60
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Scorul dintre Rapid si Craiova a fost mincinos. Poate ca stiinta a jucat mai bine, insa daca Rapid deschidea prima scorul, nu cred ca mai optineati vreun punct in Giulesti.

    Cand castigi dupa minutul 80, e vorba si de noroc. Asa ca nu mai pune meciul ca stacheta pentru viitoarele voastre meciuri.
    Scorul a fost exagerat fara doar si poate , dar am castigat pe merit in fata unei echipe care a jucat FORTE BINE ... Eu ma uit la joc, nu la scor, scoeulrile sint mincinoase (ca de pilda victoria stealei la Craiova anul trecut..obtinuta in min 84...din OFFSIDE ) ...Craiova cind inscrie prima, castiga...iti repet ce i-am spus si lui Duba..: daca si cu parca... daca echipa rapidului inscria prima...daca ..daca/// Asa spun si eu.. daca marcam in minutul 12 din penalty ..bateam cu 5-0 ...La ora asta steau e sub Rapid.. Craiova a avut 3 ocazii imense , o bara , si un penalty ratat... Si vii imi vobesti de norocul nostru.... Daca jucam ca si in Giulesti va DISTRUGEM !!
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  20. #61
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whiteLion View Post
    pai si ratarile noastre nu le mai pui?
    stoica de 2 ori, njok de 2 ori costea.....astea asa la prima vedere
    Nu te chinui ....e stelist ..si cu asta am spus tot. Dupa meciul cu Timisoara nu am auzit decit ca steaua marita sa castige..cu 3 semi-ocazii de gol, ca au dominat meciul , ca au avut ghinion etc etc Dar noi am fost norocosi in giluesti ( CU 5 ocazii mari de gol si 3 goluri marcate ) Jalnici.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  21. #62
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,491
    Reputatie
    1
    Am inteles. Cu oltenii fierbinti nu trebuie sa te pui

    Ati jucat in Giulesti precum Milanul lui Gullit si van Basten. Poate totusi o sa aveti o surpriza in Ghencea. Ca tot plecati voi ca favoriti. Daca pierdeti e blat nu?


    PS: Sezione, ai o gandire un pic mai evoluata decat prazu

  22. #63
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Am inteles. Cu oltenii fierbinti nu trebuie sa te pui

    Ati jucat in Giulesti precum Milanul lui Gullit si van Basten. Poate totusi o sa aveti o surpriza in Ghencea. Ca tot plecati voi ca favoriti. Daca pierdeti e blat nu?
    Nu am jucat ca Milan..ca aia sint subtiri acum..am jucat ca si Inter
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •