Results 1 to 8 of 8

Thread: Staful tehnic

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1

    Staful tehnic

    Stiri, discutii despre antrenorii echipei CSM Rm. Valcea.

    Pana la Alin Artimon, CSM a avut antrenori pe Adrian Furnica, Costel Pana, Marian Bondrea, Dumitru Telespan, Nikola Ilievski (Macedonia), si acum Alin Artimon.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  2. #2
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Artimon, suspendat pentru nouă etape!

    Antrenorul echipei CSM Rm. Vâlcea, Alin Artimon a primit o sancțiune drastică, 9 jocuri suspendare plus 4.280 lei amendă, tehnicianul fiind acuzat de bruscarea arbitrului de rezervă și injurii aduse întregii brigăzi de arbitri a partidei cu UTA, din urmă cu două săptămâni(scor 0-3). Astfel, artimon va sta doar în tribună la meciul de sâmbătă, de la Mioveni.

    „Principalul” din Zăvoi și-a ispășit deja o etapă la partida din runda trecută, cu CFR Timișoara, el fiind nevoit să mai stea în tribună încă opt etape, urmând să rateze astfel și startul sezonului următor.

    „O să discut că oficialii clubului și apoi voi stabili dacă voi depune contestație la această decizie. Eu nu cunosc foarte bine regulamentele, mă voi consulta cu cei care le știu mai bine”, a explicat „principalul” CSM-ului.

    Decizia Comisiei de Disciplină pare a fi o răzbunare, după ce, în urmă cu o lună, clubul vâlcean a contestat hotărârea aceleiași comisii de a-l suspenda cu o singură etapă pe atacantul de la Internațional, S.Kone, deși acesta fusese eliminat direct cu cartonașul roșu. Deși au plătit taxa pentru a contesta dreptul de joc al lui Kone, vâlcenii nu au primit nici până azi un răspuns oficial de la Comisia de Disciplină.

    liga 2
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #3
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    ARTIMON A SEMNAT PE DOI ANI
    Artimon și-a prelungit azi contractul cu CSM

    Alin Artimon a ajuns azi primul la reunirea CSM-ului și semnat un contract valabil pe doi ani cu clubul vâlcean.

    „Sunt primul antrenor din Zăvoi din ultimul timp care trec de la un sezon la altul” a glumit Artimon. Altfel, tehnicianul a mărturisit că speră ca toți jucătorii aflați sub contract cu CSM să rămână la echipă, inclusiv Dobre, Perianu și Dinu, fotbaliști intrați în colimatorul directorului-general Florin Verigeanu, pentru că au cele mai mari salarii din lot.

    „Știu că se fac eforturi din partea clubului pentru a-i păstra, dar depinde și de ei. Proiectul nostru este de a întineri echipa, sper ca trecerea să fie una cât mai lină, deși e clar că vom avea și momente mai grele. Eu sper ca toți jucătorii din vechiul lot care vin la reunire să rămână la noi. Deja au plecat mulți jucători și dacă mai pleacă câțiva, practic înseamnă că luăm totul de la zero, atât din punct de vedere tactic, cât și al pregătirii fizice” a explicat Artimon

    Cum se cunoaște, deja au părăsit Zăvoiul opt jucători, aflați la final de contract: Mihuț, Roszel, Disney, Stromajer, Săceanu, Vătavu, Kutlacik și Orac.

    liga 2
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  4. #4
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Artimon a părăsit Vâlcea!

    Șoc în Zăvoi cu doar trei zile înaintea primului meci din actualul sezon al Ligii a II-a. Antrenorul Alin Artimon a demisionat azi de pe banca tehnică a CSM-ului și este deja în drum spre Timișoara.

    „Este o decizie care s-a acumulat în timp, nu acum, pe moment. Important nu este că pleacă Artimon, ci că echipa este pregătită pentru startul campionatului. Acum, jucătorii au nevoie de liniște. Mulțumesc conducerii CSM-ului că mi s-a oferit posibilitatea să antrenez Vâlcea” a declarat Artimon.

    Azi, la ora 14.00, conducerea CSM-ului organizează o conferință de presă în care va anunța ruptura de Artimon.

    La meciul de sâmbătă, din Zăvoi, cu Fortuna Covaci, primul oficial din actualul sezon, CSM va fi condusă de pe banca tehnică de Dumitru Teleșpan, care rămâne „interimar” până la numirea unui alt antrenor.

    liga 2
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #5
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    „Sunt dezamăgit de plecarea lui Artimon”

    Șefii clubului CSM Rm. Vâlcea au organizat azi o conferință de presă, pentru a anunța ruptura de antrenorul Alin Artimon. Conducătorii clubului au explicat despărțirea prin motive financiare.

    „Sunt foarte dezamăgit de plecarea lui Artimon, țin mult la el, dar asta este viața. Din acest sezon s-a introdus obligativitatea contractelor de muncă pentru antrenori, iar pentru a mai micșora din impozite, am vrut să-i dăm o parte din sumă pe contract, iar o parte din sponorizări. Dimineață, când Artimon mi-a spus că vrea să plece, i-am zis să mergem împreună la primar, dar nu a vrut, și-a făcut repede bagajul și a plecat. Dacă făceam contractul lui Artimon și secundului Ivan pe toată suma, ajungeam la sume astronomice, pe care clubul nu și le permite. Fanii trebuie să înțeleagă că criza ne-a lovit crunt, facem eforturi să nu ne desființăm și să continuăm la un nivel bun. Indiferent cine vine ca antrenor, obiectivul va fi clasarea pe locurile 1-8, sunt convins că vom fi în primele cinci echipe”, a spus directorul-general al CSM-ului, Florin Verigeanu.

    liga 2
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  6. #6
    senior Geog's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    170
    Reputatie
    0
    Alin Artimon nu mai este antrenorul echipei. Dumitru Telespan este in acest moment.

  7. #7
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    ANTRENORUL CSM-ULUI, DUMITRU TELEȘPAN ACUZĂ GAFELE JUCĂTORILOR SĂI
    Teleșpan: “Îmi e rușine să ies pe stradă”

    CSM a pierdut miercuri în Zăvoi, 2-4 cu U Cluj, deși conducea cu 2-1 în minutul 80 și vâlcenii încep să tremure serios pentru rămânerea în Liga a II-a. Plecarea antrenorului Alin Artimon se resimte din plin la echipa vâlceană, ajunsă la cel de-al treilea eșec consecutiv.

    "M-am săturat să avem parte de erori individuale grave la fiecare meci. Meciul se îndrepta clar spre victoria noastră, dar a venit gafa lui Rusandu. Până în acel moment, nu am ce să reproșez nimic nimănui, dar apoi nu am mai înțeles nimic. Nici nu avem rezerve de valoare, la Vâlcea, decât să faci schimbări, mai bine nu le faci. Îmi e și rușine să ies pe stradă, pe mine mă înjură lumea, jucători își fac valiza și pleacă. Trebuie să ne facem griji pentru retrogradare, dacă pierdem și la Turda, atunci chiar avem probleme mari" a spus Dumitru Teleșpan.

    liga 2
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  8. #8
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    La meciul din etapa a2a, 3-2 cu HC Bihor Oradea, pe banca de rezerve a stat antrenorul secund, Cornel Dobre. Antrenorul Claudiu Niculescu a fost suspendat dupa jocul de cupa cu Univ. Craiova.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •