View Poll Results: Jucatorii vor 4-4-2, Vukotic vrea 4-3-2-1. Tu ce sistem vrei?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • 4-4-2 (Grigoras)

    3 27.27%
  • 4-3-2-1 (Vukotic)

    0 0%
  • 4-2-3-1

    0 0%
  • 4-3-3

    7 63.64%
  • 3-5-2

    1 9.09%
  • Altul

    0 0%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 68

Thread: Ce sistem de joc vrem la Farul?

  1. #1
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Question Ce sistem de joc vrem la Farul?

    GSP de azi spune ca jucatorii vor 4-4-2 iar Vukotic vrea 4-3-2-1. A aparut chiar un conflict pe tema asta. Noi ce sistem votam, si de ce?
    Last edited by tchibos; 18th December 2006 at 23:38.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Trebuie sa jucam 3-5-2 pt.ca asta au jucat toata viata Schiopu si Barbu pina la revolutia lui Grigoras,nu avem fundasi de banda Florea si Farmache sunt foarte slabi.In acest sistem Todoran ar avea mai multa libertate de miscare, am putea aglomera mai usor centrul terenului protejind apararea si ferind-o de posibilitatea sa mai greseasca atit de copilareste.Trebuie sa mai avem un virf linga L.Mihai pentru ca sunt momente cind avem mingea in lateral dar nu avem cui sa centram in careu[T.Moldovan]

  3. #3
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    curca
    gheara barbu schiopu pascovici
    (Farmache)
    lungu
    gurita voiculet

    todoran
    tibi moldovan liviu mihai
    Lungu retras mijlocas la inchdere, Todoran putin mai in spate intre cele 2 varfuri.

    Cu schimb de locuri intre Liviu Mihai si Tibor Moldovan si intre Gurita si Todoran
    Singura problema este pe partea dreapta a apararii unde nu am scapat inca de Farmache. Inca nu l-am vazut jucand pe Decebal Gheara si nu stiu daca poate juca fundas drepta
    Asa vad eu asezarea noastra cu 2 varfuri impinse. Adversarul este obligat sa tina cel putin 3 fundasi retrasi.
    Fiecare suporter este antrenor!!!

  4. #4
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    eu as vrea un 4-3-3 dar sa fie cu cap si putin flexibil nu rigid cum se practica in acest moment... as vrea ca fundasii laterali (chiar si farmache) sa poata urca in atac cand cred ca e necesar pentru a putea ajuta la constructie si a strica marcajul advers. Mai vreau ca Gurita sa fie putin mai liber si sa fie folosit asa cum i se potriveste... sa vina din exterior in interior nu invers cum tot incearca fara succes sarbul, iar senin sa fie mai retras, ca o avea el pe spate numarul 10 dar fata si tehnica de numarul asta nu are deloc

  5. #5
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    4 3 3 parerea mea daca vrem sa ne numim rechinii si sa fim cineva in div a !
    gheara barbu schiopu pascovici - todoran senin lungu - gurita tibor l mihai
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  6. #6
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rechinul Ucigas
    4 3 3 parerea mea daca vrem sa ne numim rechinii
    pai dac o sa continuam in stilul asta o sa ne numim struti

  7. #7
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    ce struti ma potai cu coada intre picioare ne e aparam ca niste fricosi
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  8. #8
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Echipa probabila in meciul de cupa cu FC National: 1-4-3-2-1
    G. Curcă - Farmache, Barbu (cpt), Şchiopu, Paşcovici - Lungu, Voiculeţ, L. Florea - Guriţă, Todoran - L. Mihai

  9. #9
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Post

    Am votat 4-4-2 pentru ca mi se pare important atat sa ai doi atacanti pur-sange in teren cat si sa ai doi mijlocasi de banda, care sa desfaca apararea pe margini.

    Acest 4-3-2-1 cred ca aglomereaza jocul in centru, ceea ce este bine pentru aparare, mai ales cu Farmache care are doua picioare stangi, dar rau pentru atac.

    3-5-2 si 4-3-3 mi se par prea optimiste pentru componenta actuala a echipei Farul.

    4-2-3-1 cred ca este interesant, cu Lungu si Florea in fata apararii, iar Gurita, Todoran si Senin/Voiculet/Carlos in spatele varfului.
    Last edited by Klingon; 23rd March 2006 at 00:35.

  10. #10
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Ma uitam pe treadurile mai vechi si mi-a sarit asta in fata. Cred ca acum cu toate pataniile care au avut loc la Farul, cu schimbarile care s-au facut si care se vor mai face este normal sa se schimbe si sistemul de joc, motiv pentru care am bagat un "lipicios" pentru a mai comenta sistemul de joc care va fi in antiteza cu cel dorit si propus de noi

  11. #11
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Mda parca anunta Cugetul de azi ca se schimba sistemul de joc cu Pandurii, pentru a se adapta la componenta actuala a lotului Farului. Si l-am tot auzit pe Marinof zicand ca am pierdut cu Rapidul din cauza unei greseli. Iar la golul doi al Rapidului, marcat din dreapta apararii, l-am vazut pe Schiopu (parca) dand din maini de nervi - mi s-a parut si mie ca Bacila si-a scapat omul. Iar la ultimul meci cu Dinamo l-am auzit pe Ion Marin (pe atunci la Dinamo) vorbind de vulnerabilitatea flancului drept la Farul.

    Date fiind toate astea, eu cred ca Ion Marin s-a lamurit ca nu avem fundasi de banda, asa ca una din doua: sau le baga ajutoare, adica vine cu un sistem defensiv de genul 5-3-2, sau ii scoate complet din schema si intareste mijlocul, adica un 3-5-2. Unde cei 3 aparatori ar fi Barbu, Gheara si Schiopu. Eu prefer a doua varianta. Sau poate vine cu alta idee. Oricum, cred ca schimbarea vizeaza banda dreapta. Acolo e gaura din pantalonii nostri.

  12. #12
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    cred ca un sistem 3-5-2 ar fi foarte bun..... sunt curios sa vad la meciul de azi ce sistem se va adopta....Marinof a zis ca vom avea o surpiza...sa vedem...

  13. #13
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Ion Marin va adopta un sistem 4-4-2 Vlas - Băcilă, Gheară, Şchiopu (cpt), L. Florea - Voiculeţ, Lungu, Todoran, Maxim - Disney, Guriţă

    Cred ca ar putea incepe si cu Moldovan intr-un sistem 4-3-2-1

  14. #14
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    nu conteaza sistemul, toti in atac, toti in aparare, numai sa castigam .....

  15. #15
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    96
    Reputatie
    1
    ori la bal ori la spital

  16. #16
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Deci 4-3-3

    Umbla zvonul ca am jucat 4-3-3. Cu Moldovan, Disney si Gurita in atac.

    Interesant primul gol cu Pandurii: patrunde Gurita, sut, respinge portarul, ajunge la Moldovan, sut, respinge un aparator, ajunge la Disney, sut si gol! In ziua de azi, ai nevoie de 3 atacanti sa dai un gol. Am observat ca Gurita si Moldovan au sutat cam anemic, cu exteriorul. Nu erau in unghi bun pentru piciorul drept. Noroc cu sutul sanatos al lui Disney, cu stangul parca.

    Al doilea gol a fost opera lui Nae. Un gol clasic: sut de langa fundas, din stanga, cu stangul la coltul lung. Asa da. Pe stanga trebuie un jucator de picior stang, nu Gurita. Si unde naiba e Todoran?? Cu Rapid a intrat pe teren, iar acum nici rezerva? Asta o fi fost surpriza promisa de Marinof...

  17. #17
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    3-4-3 e mai modern cam asa joaca echipele mari.
    anti Dinamo, anti oier

  18. #18
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Parerea mea ca 4-3-3 este destul de indraznet si poate fi aplicat fara probleme la Farul.

  19. #19
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    De ce spui asta corco? Crezi ca avem 3 jucatori la mijloc capabili sa suporte un atac format din 3 oameni? Si sa alerge cand in atac cand in aparare?

    Teoretic da...dar daca isi dau silinta putem schimba sistemul de o mie de ori ca tot la fel joaca
    Never Die Easy

  20. #20
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Mi-am dat si eu cu parerea. Asta mi-ar fi placut sa vad la Farul. In plus 4-3-3 este suplu si se transforma in 4-4-2 functie de joc destul de usor. In rest ai dreptate Seahawk, oricum ei joaca ce vor.

  21. #21
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    orice sistem nu mai sa castigam

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •