Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 119 of 119

Thread: Cine va fi noul antrenor la Farul??

  1. #106
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    Tavi Grigore, noul principal la Farul

    FARUL Octavian Grigore va fi numit în aceasta saptamâna în functia de principal al Farului. “Am discutat cu cei de la malul marii si din punctul meu de vedere totul este în regula. Mi-am dat acceptul sa antrenez Farul si daca si cei de la Constanta sunt de acord cu termenii contractuali, atunci voi fi noul antrenor principal al acestei echipe”, a declarat Octavian Grigore.
    prosport


    el vrea, poate clubul s-o fi razgandit...

  2. #107
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    nu s-a razgandit.. el va fi din pacate

  3. #108
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    sigur? in cugetul de azi nu scrie nimic......doar pe prosport si pe ONLS....

  4. #109
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Thumbs up Bosânceanu îl vrea pe Basarab Panduru

    FARUL Desi instalarea lui Tavi Grigore în functia de antrenor principal al “marinarilor” parea batuta în cuie, lucrurile au luat ieri o alta turnura. Aflat în strainatate, patronul Gheorghe Bosânceanu l-a contactat pe directorul tehnic al constantenilor, Ion Marin, si i-a transmis ca îl prefera pe Basarab Panduru în locul lui Tavi Grigore! In aceste conditii, “Sapaliga” a negociat aseara cu fostul tehnician al Timisoarei, dar în vizorul dobrogenilor se mai afla si Gabi Balint.

    ProSport

    Bila alba de la mine pentru Bosanceanu!
    Ai grija de ea domnule armator, ca alta nu mai primesti curand.

  5. #110
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    96
    Reputatie
    1
    Chiar dacă au ajuns la un acord cu Octavian Grigore, oficialii Farului au continuat să negocieze şi cu alţi antrenori. Ultimul pe listă, Basarab Panduru, care s-a întîlnit aseară cu directorul executiv Florentin Chiforeanu şi directorul tehnic Ion Marin. Cele două părţi au discutat eventuala venire a fostului antrenor al formaţiei Poli Timişoara la Constanţa, dar şansele să ajungă la un acord sînt destul de mici. Panduru doreşte să aducă propriul staff tehnic, condiţie refuzată din start de constănţeni. În plus, se pare că nici conducătorii grupării de pe litoral nu s-au înţeles între ei în privinţa noului antrenor, unii dorindu-l pe Grigore, alţii pe Panduru.

    telegraf

  6. #111
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    mai bine sa vina panduru,cu propriu lui staf....panduru impune respect la echipa,tavy asta,nu stiu cat respect impune...
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  7. #112
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Panduru. Bun ar fii la noi un antrenor rau, da rau de tot. Mai asteptam, ca prea multe nume s-au vehiculat in ultima vreme.

  8. #113
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    nu mai asteptati. e panduru. o sa il anunte la conferinta de presa de la 11:30.

  9. #114
    manager
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    E antrenorul de care avem nevoie .

  10. #115
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    e bun Panduru... sa scoata untul din ei

  11. #116
    manager bahaus_84's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    gata e oficial Panduru e la Farul,sa dea Dumnezeu sa redevenim echipa aia de anul trecut!Dar trebuie rabdare,si asa in campionat nu mai contam,Cupa e primordiala acum,Forttza Farul!!

  12. #117
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    In principiu ar cam trebui sa iasa bine.Dar la noi totul e posibil.Eu unul as vrea sa astept si sa vad ce se intampla.Sper sa iasa bine.

    FORZA FARUL-TE VOM IUBI MEREU

  13. #118
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    e bun Panduru... sa scoata untul din ei
    Perfect de acord ! Cineva, acolo sus, ne asculta ! Panduru are reputatia ca este exigent. Sa vedem. Oricum, bine ca avem, in sfarsit, antrenor.
    Succes d-nule Panduru !

  14. #119
    sport legend trotica's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Sezonul s-a incheiat, dar la Farul domneste incertitudinea
    Cristian Tentu, Ziua de Constanța
    25 mai 2007

    Gheorghe Bosanceanu a afirmat ca, pentru postul de antrenor, exista mai multe variante, una fiind chiar Razvan Lucescu, dar ca nu este exclus si ca Basarab Panduru sa continue.

    Panduru e demis, Panduru nu mai e demis. Dar totusi, nu se stie daca va continua. Sansele sunt de 50-50%. Situatia din acest moment de la Farul provoaca ameteli oricarui om, mai putin celor din interior, care incearca din rasputeri sa gaseasca linia de plutire pentru o echipa care, parca mai ieri, "tragea" pentru cupele europene.

    Cortina s-a tras si peste acest sezon al Ligii I de fotbal, iar Romania si-a stabilit reprezentantele in Europa, dar si formatiile care vor juca in esalonul secund. Aici, situatia este ceva mai complicata, pentru ca s-ar putea sa vedem din nou pe prima scena echipe precum Ceahlaul sau FC Arges. Ele vor putea profita probabil de faptul ca nou promovatele nu indeplinesc conditiile de acordare a licentei, pentru a juca in Liga I.

    Una dintre acestea ar putea fi chiar Delta Tulcea, de numele ei fiind legata si situatia viitoare a Farului. Cum postul de antrenor al constantenilor ramane sub semnul intrebarii, este posibil sa il vedem pe tehnicianul tulcenilor, Constantin Gache, pregatindu-i pe "marinari" in sezonul urmator. Aceasta este insa doar o supozitie, pentru ca la clubul de pe litoral domneste in continuare incertitudinea.

    Ieri, presedintele CA al FC Farul, Gheorghe Bosanceanu, a facut o afirmatie socanta, anuntand ca este posibil ca Basarab Panduru sa continue ca antrenor la echipa. "Nu ne lipsesc tehnicienii care ar dori sa antreneze la Farul. Au existat unele discutii si vom vedea pe cine vom convinge, dar si cine ne va convinge. Eu nu l-am demis pe Panduru. Are contract pana la 30 iunie, doar i-am spus ca nu face deplasarea la Cluj. Ma voi gandi. Exista sanse de a continua", a spus Bosanceanu.

    Tehnicianul Basarab Panduru a fost demis, duminica seara, din functia de antrenor principal al echipei Farul Constanta, in urma unei sedinte a Consiliului de Administratie, iar presedintele executiv Florentin Chiforeanu a anuntat, luni, ca antrenorul secund Cristian Camui va asigura interimatul pe banca tehnica, ajutat de directorul tehnic Ion Marin.

    Un alt nume vehiculat de conducerea Farului, este cel al lui Razvan Lucescu, fiind posibil ca acesta sa nu mai continue sa antreneze Rapidul. "Poate ca voi discuta si cu Razvan Lucescu sau poate ma va contacta el daca va fi interesat. Nu era corect sa discut cu un antrenor inainte de finalul campionatului, iar el mai are si finala Cupei Romaniei si nu cred ca ar fi dorit sa se gandeasca la altceva. Evaluam si posibilitatea unui antrenor strain", a precizat Bosanceanu.

    Oficialul constantean a mai declarat ca nu vrea sa scape de niciun jucator. "In privinta jucatorilor care au spus ca vor sa se transfere, sa aiba bun simt sa ma lase in pace. Eu ma implic in transferuri pentru ca sunt cel care a facut echipa ce se ocupa de acest sector. Sunt fotbalisti care nu au dat satisfactie in acest campionat, dar nu am jucatori de care sa vreau sa scap. Pentru campionatul viitor, ne propunem promovarea unor jucatori tineri si formarea unei echipe competitive", a concluzionat Bosanceanu.
    Panduru, always on my heart!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •