Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 119

Thread: Cine va fi noul antrenor la Farul??

  1. #22
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    am pierdut 3 mari antrenori:
    1. Dorinel Munteanu la FC Arges;
    2. Dan Petrescu la United Urziceni;
    3. Ilie Dumitrescu la CFR.

    conducerea Farului cred ca e cea mai proasta din Liga I. Ati vazut ce i-a zis Penescu lu` Dorinel: "iti dau ce vrei, numai vino la Arges".... foarte frumos, oare cand vreun sef de la Farul va face o asemenea declaratie, ei nu stiu altceva decat sa-i dea la o parte pe antrenorii buni (Grigoras) si sa aduca numai uscaturi (Vukotici; Sapaliga).
    sunt curios, acum sa vedem pe cine va mai propune "mai marele nostru om de la UEFA", domnul cipriot Lefkaritis, ( nu stiu daca am scris corect)....oare ce uscatura va mai veni, vreun tehnician care a antrenat, Malta sau Insulele Feroe....
    e clar, la Farul nu se vrea performanta; daca s-ar fi vrut le-ar fi facut o oferta unuia din cei 3 antrenori, care inca, nu sunt valorosi, dar au ambitie.

  2. #23
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    S-au dus si Dorinel si Dumitrescu. De B.Panduru mai stie cineva ceva. In situatia asta ar fii numai bun la noi. Mama ce ar mai avea de batut la ei, la toti, nu numai pe cei din teren , dar mai ales in afara lui, pe acolo pe la birourile clubului !

  3. #24
    manager bahaus_84's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    Dorryn tot respectul frate pt tine tot ce zici e super adevarat..pacat mare de echipa asta si de tot ce se intampla!

  4. #25
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by danny del corco View Post
    S-au dus si Dorinel si Dumitrescu. De B.Panduru mai stie cineva ceva. In situatia asta ar fii numai bun la noi. Mama ce ar mai avea de batut la ei, la toti, nu numai pe cei din teren , dar mai ales in afara lui, pe acolo pe la birourile clubului !

    chiar, unde o fi?

  5. #26
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Red face Nu e Dorinel, nici Dan Petrescu, nici Bergodi

    Va fi probabil un antrenor din cadrul clubului. Zice Chiforeanu, aceasta trompeta a bucuriei. Pregatiti-va asadar pentru re-promovarea lui Marinof sau, cine stie, Camui sau alt nume mare in antrenorat. Ion Marin ramane director tehnic. Eu nu mai zic nimic, ca n-am ce. Nu degeaba s-a asternut linistea pe forumul asta al Farului. Se aude cum creste iarba anonimatului si a mediocritatii. Hai sa ne stabilizam frumos pe locul 9, ca in vremurile bune.

  6. #27
    manager
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    doamne fereste sa ajungem sa-l regretam pe vukotici .

  7. #28
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Red face Saptamana asta aflam (iar?) antrenorul principal

    Spuse Marinof la conferinta de presa. El marturiseste ca in momentul de fata, in lipsa unui antrenor principal, nu raspunde nimeni pentru rezultatele Farului. Echipa este facuta impreuna de toti cei 3 sau 4 sau 18 antrenori secunzi si directori tehnici care este.

    Psst, stimati tovarasi conducatori de club, daca tot lucram fara antrenor principal, ce ziceti de ideea de a lucra si fara jucatori? Eu zic ca merita incercat. Farul: prima echipa fara antrenor si fara jucatori din istoria fotbalului romanesc.

    Dar Marinof ne spune ca saptamana asta se remediaza aceasta situatie paranormala. Vom avea in sfarsit antrenor principal! Ce bine am ajuns, altii se bucura ca au un antrenor valoros iar noi ne-am bucura sa avem unul, oricare ar fi el.

    Eu abia astept sa vad daca va fi Marinof sau Camui. Nu stiu care e diferenta, dar ce mai conteaza? O echipa de locul 10 ar putea fi antrenata chiar si de Marele Armator. Macar nu s-ar mai mira nimeni ca bagam vapoarele in poarta.

  8. #29
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Avem conducere de doi bani! Comunicate de presa in care de fapt nu se spune nimic, dau impresia ca trebuiesc date ca sa iasa la numar. Antrenor poate fii oricine, nu cred ca mai conteaza !

  9. #30
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    triiiiiing .. isi aminteste cineva ce postam eu legat de conducere ..inca pe vremea cand jucam finala de cupa si toata lumea era multumita aici pe forum si echipa inca mai mergea?bineinteles ca nimeni nu m-a bagat in seama cu exceptia moderatorilor care imi dadeau avertismente dupa avertismente si il protejau pe ratatul ala care cica lucreaza la departamentul de marketing care de fiecare data cand punea cineva punctul pe i nu mai raspundea cu saptamanile.si acolo s-a vazut cat interes e din partea lor...tot spunea ca multe din problemele de care ne plangem nu tin de departamentul de marketing.am inteles,clar ..DAR EL NU LUCRA IN CADRUL CLUBULUI? nu putea pur si simplu sa intre dintr-un birou in altul sa puna o intrebare sau sa vorbeasca cu cineva? nu .. a fost mai simplu sa stea linistit sa-si bea cafeaua sa-si ia salariul ala umflat si sa rada practic de noi cei care ne agitam aici..de suporterii "mereu nemultumiti" .pt mine atunci a fost clar ..dar foarte clar ca nu se vrea performanta si nu s-a vrut niciodata.si atunci cand a fost indepartat grig.cuvantul potrivit ar fi dezinteres.si am zis si m-am zbatut si am strigat ..am zis ca "performanetele" sezoanelor abia incheiate sunt doar un foc de paie,am zis ca prin tot ce fac gonesc spectatorii de la stadion(cati sunt acum?) si imi mentin parerea ca in mod intentionat.ar mai ramane intrebarea ''de ce" dar este foarte clar.din pacate declinul s-a produs mult mai repede decat ma asteptam.daca nu se intampla vreo minune curand lucrurile vor merge din ce in ce mai prost.doamne fereste sa pierdem cu jiul acum.vine clujul,in retur vin steaua,dinamo si rapid plus poli.......nu vreau sa zic mai mult dar acum ma tem ca echipele cu care ar fi trebuit..ba nu,am fi vrut sa ne batem la podium, ne pot baga in B.si pana la urma poate B-ul ar putea fi(mai bine nu) un moment 0,un inceput sa se schimbe lucrurile..dar daca parazitii astia care o conduc o vor lasa acolo ?ma mai uit pe forum aici si vad ca inca ne credem tari si ne miram ca jiul considera farul un adversar oarecare.pai nu-i asa?? e o echipa a nimanui.pe cine sa sperie? e o echipa in criza si au fost chiar draguti in declaratii cei de la jiul.deci degeaba ne agitam ca vrem antrenor ca deja klingon a dezvaluit marea enigma.ramane sa stim care dintre marinof si camui va fi principal si care secund........am putea umple un caiet cu cate ar fi de zis dar cine ne asculta ? fericiti cei ce nu suporta si nu inteleg fotbalul,ii invidiez!!!
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  10. #31
    junior
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    96
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dorryn View Post
    fericiti cei ce nu suporta si nu inteleg fotbalul,ii invidiez!!!
    adica cei de la club despre care vorbeai

    eu cred ca ramane Marin antrenor sezonul asta

  11. #32
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Gheorghe Bosânceanu a decis ca întreaga sarcina a numirii antrenorului sa îi revina directorului tehnic Ion Marin. “Acesta a cerut timp de gândire. Nici eu, nici presedintele Chiforeanu nu ne vom baga peste el”, a spus Bosânceanu. El a mai adaugat ca în iarna echipa se va întari cu trei-patru jucatori. “In acest moment, valoarea jucatorilor nu este la nivelul Cupei UEFA. Cei care nu corespund vor fi trecuti pe lista de transferuri”, a încheiat patronul.

  12. #33
    manager
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    bravo ma sa-i puna pe lista de transferuri dar sa aduca jucatori de valoare nu d-astia care au cazut acuma din bananier cum am auzit ca vrea sa aduca.

  13. #34
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Me thinks Bosanceanu fuge de raspundere ca de obicei. Daca echipa n-o sa mearga bine cu noul antrenor, lumea va da vina pe Ion Marin, ca doar el l-a ales.

    Camui sau Marinof a spus la un moment dat ca adevaratul antrenor acolo e Ion Marin, de la care secunzii mai au multe de invatat. Doar ca Ion Marin a refuzat, spune Telegraf, sa fie principalul Farului. Motivul nu se spune, dar cred ca e vorba de ceva scris pe aici mai demult: Ion Marin e un antrenor scump, iar Bosanceanu are alergie la asa ceva. Cred ca nu i-a oferit cat a cerut ci il tine ca director tehnic cu un salariu mai mic, el face o treaba pe masura salariului, iar raspunderea pentru rezultate va cadea pe ucenicul Marinof sau Camui, care va avea, desigur, un salar' de debutant. Doar stim ca Marinof a avut in interimatul sau post-Grigoras cel mai mic salariu dintre toti antrenorii din Divizia A. Visul Bosanceanului.

    Cine castiga din increngatura asta complicata dar ieftina? Jocul si valoarea Farului? Daaaaaa.....

    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    Gheorghe Bosânceanu a decis ca întreaga sarcina a numirii antrenorului sa îi revina directorului tehnic Ion Marin. “Acesta a cerut timp de gândire. Nici eu, nici presedintele Chiforeanu nu ne vom baga peste el”, a spus Bosânceanu. El a mai adaugat ca în iarna echipa se va întari cu trei-patru jucatori. “In acest moment, valoarea jucatorilor nu este la nivelul Cupei UEFA. Cei care nu corespund vor fi trecuti pe lista de transferuri”, a încheiat patronul.
    Last edited by Klingon; 20th October 2006 at 19:12.

  14. #35
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    nici Camui si nici Marinof nu vor rezista mult, asta presupunand ca unul din ei va fi numit antrenor principal

  15. #36
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    Gheorghe Bosânceanu a decis ca întreaga sarcina a numirii antrenorului sa îi revina directorului tehnic Ion Marin. “Acesta a cerut timp de gândire. Nici eu, nici presedintele Chiforeanu nu ne vom baga peste el.....
    sa nu ne aduca naibi vreo "javra" (un orac ceva...)

  16. #37
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Chiforeanu e bun ca vad ca se pricepe la multe promisiuni

  17. #38
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    pana cand nu scapam de acesti jucatori cheie, care nu vor sa joace, sau gresesc intentionat, niciun antrenor nu o sa fie bun de Farul!!!

  18. #39
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    pana nu scapam de aceasta conducere care permite acestor "jucatori cheie" sa-si faca de cap si sa-si bata joc de numele clubului nu facem nimic ..cu nici un antrenor
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  19. #40
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    singurul care s-a mai agitat astazi a fost Schiopu, sigur pe el ca intotdeauna!! in rest, toata echipa sub zero!!

  20. #41
    sport legend rechinul farist's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    594
    Reputatie
    1
    se pare ca antrenor din iarna va fi Marinof!!! vai de capul nostru!!! cred ca o sa ajungem sa-l regretam pe Vukotici!! :ras-plans:

  21. #42
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Talking

    Vai dar ce supriza placuta! Avem in sfarsit un antrenor de cupa UEFA. Sunt convins ca va avea un contract de minim 100.000/an si ca jucatorii il vor respecta la fel de mult ca prima data. Gurita nu va tipa niciodata la el ca nu vede jocul.

    Daca-i priponim si pe cei trei jucatori congo-bengalezi din ligile inferioare ale altor tari, cred ca ajungem chiar in primavara europeana...

    Quote Originally Posted by rechinu farist View Post
    se pare ca antrenor din iarna va fi Marinof!!! vai de capul nostru!!! cred ca o sa ajungem sa-l regretam pe Vukotici!! :ras-plans:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •