View Poll Results: Sunteti de acord cu demersul vecinilor stadionului?

Voters
110. You may not vote on this poll
  • Da, un stadion nu are ce cauta intr-un cartier de locuinte

    37 33.64%
  • Nu, astia sunt nebuni si daca nu le convine ar trebui sa se mute

    38 34.55%
  • CFR ar trebui sa joace toate meciurile fara spectatori pana la lamurirea problemei

    8 7.27%
  • Stadionul ar trebui izolat fonic

    22 20.00%
  • Alta opinie (zic pe topic)

    5 4.55%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 80

Thread: 14 familii din Cluj cer demolarea stadionului CFR

  1. #43
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Foarte frumos... La exact un an de la ultima postare, se redeschide aceasta discutie
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  2. 17th July 2010, 17:50
    Reason
    spam

  3. #44
    fan pe fatza mihaiomc's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    306
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    Stadionul din Stefan cel Mare sau din Giulesti nu se afla in mijlocul unor cartiere locuite??

    ....sau bucurestenii or fi mai nesimtiti si nu-i deranjeaza galagia de la meciuri
    La cati spectatori vin pe dinamo, de unde sa se auda galagie ????
    [COLOR="Blue"]Slava tie STUDENTIE...[/COLOR]

  4. #45
    junior
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    54
    Reputatie
    1
    Si eu care ziceam sa construiasca peste strada peluza care lipseste (solutie adoptata si de Atletico Madrid, pe Estadio Vincente Calderon), iar masinile care trec pe strada sa treaca pe sub peluza, ca printr-un tunel. In alta ordine de idei, CFR Cluj n-are niciun motiv sa se mute din Gruia, stadionul e perfect pentru echipa.

  5. #46
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Nu pot construi peste strada. In cazul stadionului celor de la Atletico, pe cealalta parte a strazii curge un rau. In Gruia, vis-a-vis de stadion sunt case.

    In schimb, se putea aplica solutia asta in cazul Moina, daca aveau nevoie de mai mult spatiu.
    Am zis!

  6. #47
    senior Gombos's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    153
    Reputatie
    1
    de ce sa nu joace si CFR-ul pe arena Universitatii? sa joace pe un stadion adevarat. daca tot vrem infrastructura.

  7. #48
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    am citit si eu prima pagina, si am simtit nevoia sa intervin. vreau sa mentionez ca nu sunt in cluj decat de 2 ani, iar asta imi poate intari opinia (obiectivitate, nu am niciun interes sa apar o parte sau alta)sau dimpotriva (poate nu cunosc prea bine situatia)
    1.s`au facut comparatie cu stadioane din Anglia. Aia au parcari. aici, cand e meci, se parcheaza in coloana pe vreo 5-6 strazi din acel perimetru, chiar in fata portilor de intrare in curtile oamenilor. Daca X`ulescu vrea sa iasa cu masina sau are o urgenta, doamne fereste, ce faci?
    2. nici macar mijlocul de transport in comun din zona nu mai poate circula datorita aglomeratiei.
    3. lipsa civilizatiei. Acele strazi raman ca dupa zilele orasului (pline de mizerii si ambalaje)
    4.se creaza bariere si chiar daca locuiesti in zona tre sa prezinti buletin de identitate cu domiciliu in zona daca vrei sa patrunzi cu masina in zona. pentru unii poate ar fi un lucru normal, insa credeti`ma ca e destul de frustrant pentru cineva care locuieste de 50 de ani in zona, si de 2-3 ani ca s`a construit stadionul tre sa prezinte bulentin. Nenea ofiter nici nu era nascut cand domnul locuia pe strada respectiva
    5. dupa cum bine a mentionat cineva pe forum, nu poti demola un stadion, care e la urma urmei un loc de interes general, dar nu poti nici sa nu ii despagubesti pe cetateni.Nu trebuie neaparat sa le cumperi casele, dar 1-2 milioane pe luna de familie chiar nu ar strica, mai ales ca nimeni nu i`a intrebat nimic pe locatari si sunt convins ca legea spune clar ca trebuie sa ai acordul lor. Studiez urbanismul la facultate, si stiu sigur ca nu poti ridica o cladire mai inalta decat cele din jur, care ar fi umbrite, fara acordul acestora. vreti sa mergem pe la oameni sa vedem daca au fost intrebati?
    Last edited by Cneazul; 7th April 2011 at 00:56.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  8. #49
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    S-a mai spus odata, stadionul nu e construit de 2-3 ani, e acolo de zeci de ani, doar a fost extins in ultimii ani.
    De ce nu s-a facut scandal cand s-a remodernizat?Se face acum ca na, nu mai e clubul in C sau B e in A, mai joaca prin Europa si au bani.

  9. #50
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by snookerinfo View Post
    S-a mai spus odata, stadionul nu e construit de 2-3 ani, e acolo de zeci de ani, doar a fost extins in ultimii ani.
    De ce nu s-a facut scandal cand s-a remodernizat?Se face acum ca na, nu mai e clubul in C sau B e in A, mai joaca prin Europa si au bani.
    stiu ca e stadionul acolo de zeci de ani. pai cand s`a modernizat s`a facut scandal. threadul e deschis deja de 2 ani. litigiul e mai vechi. in plangerea inaintata de cetateni se precizeaza clar ca problemele au aparut odata cu inaltarea si extinderea stadionului
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  10. #51
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    stiu ca e stadionul acolo de zeci de ani. pai cand s`a modernizat s`a facut scandal. threadul e deschis deja de 2 ani. litigiul e mai vechi. in plangerea inaintata de cetateni se precizeaza clar ca problemele au aparut odata cu inaltarea si extinderea stadionului
    Asta nu stiam, nu sunt din Cluj, dar oricum nu cred ca se mai poate face ceva.

  11. #52
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gombos View Post
    de ce sa nu joace si CFR-ul pe arena Universitatii? sa joace pe un stadion adevarat. daca tot vrem infrastructura.
    Joaca deja pe un stadion adevarat.

    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    1.s`au facut comparatie cu stadioane din Anglia. Aia au parcari. aici, cand e meci, se parcheaza in coloana pe vreo 5-6 strazi din acel perimetru, chiar in fata portilor de intrare in curtile oamenilor. Daca X`ulescu vrea sa iasa cu masina sau are o urgenta, doamne fereste, ce faci?
    Stadioanele din Anglia cu care e comparat cel al CFR-ului (adica cele vechi, renovate si extinse in mai multe etape) au si ele probleme cu parcarile.

    3. lipsa civilizatiei. Acele strazi raman ca dupa zilele orasului (pline de mizerii si ambalaje)
    Lipsa civilizatiei nu e determinata de schimbarile suferite de stadionul din Gruia.
    Am zis!

  12. #53
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    stiu ca e stadionul acolo de zeci de ani. pai cand s`a modernizat s`a facut scandal. threadul e deschis deja de 2 ani. litigiul e mai vechi. in plangerea inaintata de cetateni se precizeaza clar ca problemele au aparut odata cu inaltarea si extinderea stadionului
    Se precizeaza pe pizma lu` masa. Daca CFR-ul n uar fi avut succes in ultimii ani nu era nicio problema... Asa, cu una dintre cele mai mari medii de spectatori din campionat in ultimii ani, evident ca ii deranjeaza. Nebuni sunt peste tot, e prost ala care-i baga in seama.

  13. #54
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    intervin aici doar pt a spune ca am votat izolarea fonica a stadionului
    JJ> tu ai facut poll-ul??? cum sa-l izolezi? sa le indesam spectatorilor vata de sticla in gura, sau punem stadionu' intr-un gigantic cofraj de oua??

    in rest, ce s-a aberat pe-aici, ramane cum am stabilit.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  14. #55
    Analfabetician
    Join Date
    May 2009
    Location
    intre venus si marte...
    Posts
    96
    Reputatie
    1
    Se pare ca au scapat de reclamanti, acestia au decedat acu ceva vreme!

  15. #56
    junior tomahok77's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Se precizeaza pe pizma lu` masa. Daca CFR-ul n uar fi avut succes in ultimii ani nu era nicio problema... Asa, cu una dintre cele mai mari medii de spectatori din campionat in ultimii ani, evident ca ii deranjeaza. Nebuni sunt peste tot, e prost ala care-i baga in seama.
    stii vorba aia: daca taceai filozof ramaneai..."una din cele mai mari medii de spectatori" la cfr? ..eu sincer n-am nimic contra voastra, dar va cereti singuri injuriile cu astfel de declaratii. spui asta aici unde nu stiu ceilalti din tara ca decand aveti stadionul nou n-ati umplut tribunele decat la meciul cu Chelsea, sau ca la fiecare meci oferiti bilete gratuite ( ia vedeti asta pe site la fcr 1907) pt. ca nu vine nimeni. Ne spui cumva si cate bilete ati vandut la meciurile din CL de anul trecut...cate 5000 au fost inregistrate la administratia financiara Cluj, ne spui si cum popa din Mociu si primarul din Baciu (2 comune de langa cluj) au facut liste cu doritorii de gratuitati care vroiau sa merga pe banii lui Paskani la finala cupei de la Iasi, ca n-avea cine sustine echipa ? ....eeee, las-o balta cu media de spectatori...bucurati-va de ce primiti gratis acolo de la Arpi si gata.
    Si apropo` de povestea cu vecinii, discutia asta e aici de 2 ani, in timpul asta n-a gasit nimeni o cheie de 16 sa-i ajute pe bietii oameni? Nu-i bai, joi merg studentii acolo, poate se rezolva
    [B][COLOR="Black"]Toata viata alb si negru ![/COLOR][/B]

  16. #57
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    293
    Reputatie
    0
    nu inteleg despre ce zgomot si calvar e vorba. Cei 2000-3000 de spectatori care mai merg la meciurile CFR-ului nu pot face mare zarva iar dupa meci in maxim 10 minute se imprastie pe strazi. Probabil si proprietarii respectivi sunt bucurosi ca cfr-ul nu mai este ce a fost si in ziua meciului e liniste la stadion.
    Last edited by dulcecalamaia; 26th June 2011 at 02:10.

  17. #58
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    871
    Reputatie
    0
    Tâmpenii made EvZ!


    Quote Originally Posted by Gombos View Post
    de ce sa nu joace si CFR-ul pe arena Universitatii? sa joace pe un stadion adevarat. daca tot vrem infrastructura.
    1. universitatea nu are stadion ci CJ își face stadion!!! Și universitate o să joace plătind chirie acolo...
    2. e un stadion adevărat atâta timp ct s-a putut juca meciuri din grupele UCL acolo! Știu altele din Clujunde nu se putea nici în B numai cu dispensă. Și cu chirie.
    3. Să vezi tu infrastructură în zona parcului.

    Quote Originally Posted by dulcecalamaia View Post
    nu inteleg despre ce zgomot si calvar e vorba. Cei 2000-3000 de spectatori care mai merg la meciurile CFR-ului nu pot face mare zarva iar dupa meci in maxim 10 minute se imprastie pe strazi. Probabil si proprietarii respectivi sunt bucurosi ca cfr-ul nu mai este ce a fost si in ziua meciului e liniste la stadion.
    Media spectatorilor în acest sezon, când am fost praf tot campionatul (până și cu voi am făcut egal acasă fără să ne dați gol) a fost de peste 6.000. Mai calculează o dată, da' vezi să nu-ți dea cu virgulă!

  18. #59
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    293
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ask View Post



    Media spectatorilor în acest sezon, când am fost praf tot campionatul (până și cu voi am făcut egal acasă fără să ne dați gol) a fost de peste 6.000. Mai calculează o dată, da' vezi să nu-ți dea cu virgulă!
    media aia de 6000 de care vorbesti se datoreaza meciurilor cu U Cluj, Steaua, Dinamo, Rapid si Timisoara... aici ati fost sa zic in jur de 10 000(cu eceptia meciului cu U Cluj unde am fost mai multi ca voi) si asa a urcat media. In rest la meciurile obisnuite in jur de 2000-3000 cum am zis. Sa nu mai zic ca Arpy oferea cateva mii de bilete gratis elevilor in speranta ca acestia vor veni de mana cu parintii la stadion si asa nu va fi chiar gol. Fara astfel de masuri ar fi dezastru la cfr.

  19. #60
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    wow ce gandire profunda.. Pai media de spectatori a oricarui club creste datorita meciurilor considerate derby

  20. #61
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    293
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by alwn View Post
    wow ce gandire profunda.. Pai media de spectatori a oricarui club creste datorita meciurilor considerate derby
    sa mori tu, probabil nu ai auzit de echipe care joaca mereu cu stadionul plin. gandire tipica de sudist.

  21. #62
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dulcecalamaia View Post
    sa mori tu, probabil nu ai auzit de echipe care joaca mereu cu stadionul plin. gandire tipica de sudist.
    in romania? nu prea. Sunt convins ca o sa-mi spui tu una

  22. #63
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dulcecalamaia View Post
    media aia de 6000 de care vorbesti se datoreaza meciurilor cu U Cluj, Steaua, Dinamo, Rapid si Timisoara... aici ati fost sa zic in jur de 10 000(cu eceptia meciului cu U Cluj unde am fost mai multi ca voi) si asa a urcat media. In rest la meciurile obisnuite in jur de 2000-3000 cum am zis. Sa nu mai zic ca Arpy oferea cateva mii de bilete gratis elevilor in speranta ca acestia vor veni de mana cu parintii la stadion si asa nu va fi chiar gol. Fara astfel de masuri ar fi dezastru la cfr.
    Wow, iti multumim tare mult ca te preocupi de CFR Cluj si de media de spectatori de pe stadionul nostru. Vad ca stii si ce face si zice Arpi mai bine decat noi, detectez o mica obsesie aici? Jucati pe stadion nou acum, aveti o echipa destul de buna, zic eu, ce-ar fi sa ne lasati in pace si sa mergeti in pbipla sa va vedeti de ai vostri? Sau nu reprezentati nimic in orasul asta decat daca va raportati la noi?
    Uite, mai fac si eu cate o glumita, desi nu prea cred ca am cu cine, tu parca erai ala care isi baga si scotea chestia (d)in mamele userilor, nu?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •