View Poll Results: E nevoie de Petrolul si de suporteri precum cei ai Petrolului in prima liga ?

Voters
66. You may not vote on this poll
  • Da, Petrolul si suporterii Petrolului merita sa fie in prima liga a tarii.

    61 92.42%
  • Nu, nu e nevoie de Petrolul, nu e nevoie de suporteri precum cei ai Petrolului.

    5 7.58%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 81

Thread: E nevoie de Petrolul si de suporteri precum cei ai Petrolului in prima liga ?

  1. #1
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1

    E nevoie de Petrolul si de suporteri precum cei ai Petrolului in prima liga ?

    Intr-o tara in care "sclavia" e la putere si in care suporterii au uitat sa sprijine echipa locala, m-am gandit k ar fi bine venit un astfel de poll in conditiile in care orasul pe care il reprezint (Ploiesti) este unul din putinele in care suporterii echipelor din capitala nu si-au facut de cap pe strazile orasului . Incercati sa fiti obiectivi asupra poll-ului , sunt curios sa vad parerea microbistului roman legat de acest poll .
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  2. #2
    Banned King of Hell's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,854
    Reputatie
    0
    Apai normal ca e nevoie la fel cum nu e nevoie de cfristi, bistriteni, panduristi sau mai stiu io care .

  3. #3
    1964 STEELMAN's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    P II
    Posts
    1,504
    Reputatie
    1
    intradevar avem nevoie de echipa cu suporteri in prima liga.intr-o liga cu suporteri ai echipelor gen urziceni,bistrita si mai sunt cateva de mana a 3-a cu siguranta altfel ar arata scena ultra din romania daca ar promova petrolul si u cluj
    Frontul de Est-Galati

  4. #4
    Sir Ballack Ballack_29's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,650
    Reputatie
    1
    public exista,fani exista, echipa in Liga 1 sa existe si o sa fie

  5. #5
    incepator drops22's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Ploiesti
    Posts
    23
    Reputatie
    1
    public exista,fani exista, echipa in Liga 1 sa existe si o sa fie
    Degeaba exista toate astea,daca omizile alea de conducatori stau sus si isi bat joc.Cum au stricat echipa si au adus-o in starea din prezent....asa sa se implice si sa duca unde a fost odata PETROLUL.
    Petrolul este al Ploiestiului si asa va ramane indiferent in ce liga va juca...insa parca te doare sufletul stiind ca echipa asta a castigat odata Cupa Romaniei,Campionatul si acum nimeni nu o mai recunoaste.
    Sper sa se faca ceva in aceasta privinta pentru ca locul nostru este in liga lu Mitica.
    Cu un caracter de fier,as fii ruginit pana acum....

  6. #6
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    cineva spunea odata "Nu conteaza felul in care promovezi, important e sa-ti vezi echipa in prima liga"........frumoase vorbe insa nu e de ajuns sa ajungem in prima liga atat timp cat avem soarta Craiovei care din pacate pentru ei se fac de rusine in prima liga......
    e regretabil k s-a ajuns k in prima liga a tarii sa fie echipe precum urziceni si tg jiu......atat timp cat orase mult mai potente si cu o traditie de invidiat se "zbat" in liga secunda.....
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  7. #7
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1

    la Ploiesti ehotie prea mare pt liga 1

    numele de PETROLUL este facut pt liga 1......suporterii PETROLULUI stie o tara intreaga ca sunt capabili si pt cupele uefa nu numai pt liga 1...dar pana nu scapam de hotii din conducere nu avem nici o sansa pt liga 1...asa ca intre timp ne luptam cu ei in liga 2....

  8. #8
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    ce thread tare ati facut...
    poate pierdeti

  9. #9
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    ce thread tare ati facut...
    poate pierdeti
    eram curios sa vad reactia microbistilor la un astfel de poll, tocmai de aceea l-am si facut....
    daca esti realist, sincer si iti place ceea ce vezi in galben si albastru n-ai cum sa nu spui DA !
    Bafta !
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  10. #10
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    parerea mea este ca DA!!!!avem nevoie de suporteri adevarati,de mentalitate,de culoare in peluza....cfr,pandurii,gloria,ceahlaul,jiul,ce dreaq cauta astia??
    ....independenta face diferenta...

  11. #11
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lolo_grupa_c View Post
    ....cfr,pandurii,gloria,ceahlaul,jiul,ce dreaq cauta astia??
    ai uitat urziceniul
    nush ce cauta insa e dureros sa vezi echipe aparute din senin, fara palmares, traditie, suporteri si echipe precum Petrolul si U Cluj de ex in esalonul inferior....
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  12. #12
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    ...asa e...trist....dar speranta moare ultima...asa ca eu unul va astept in liga 1 ("u" si petrolul)

  13. #13
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    da lolo, abea astept momentul asta !
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  14. #14
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    in felul asta vom avea parte de 2 peluze adevarate ....

  15. #15
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    Doamne cat tanjesc dupa un Petrolul - steaua pe Ilie Oana, o peluza plina, colorata in galben-albastru , aporximativ 3.500-4000 de suporteri strigand "Aduceti jerbe si o coroana
    Ca vine steaua pe "Ilie Oana`"
    Sa curga sange,
    Neincetat
    Sa curga sange de stelist spurcat
    Sa moara steaua
    Sa moara steaua
    Sa moara steaua bucuresti
    Sa le dam ****
    Sa-i omoram
    Sa curga sange la Ploiesti!"
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  16. #16
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Intr-adevar si mie imi este dor de vremurile cand Petrolul batea Steaua cu 5-1!Atunci nu am putut sa merg la meci si se auzeau de acasa de la mine toate scandarile!

  17. #17
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    In '93 am parasit Romania. In '94 Petrolul castiga cupa. Nu as fi avut idea ca a facut-o daca ai mei nu ar fi avut 'inspiratia' sa-mi trimita un pachet in care se aflau si cateva ziare de dupa ziua Finalei. Plangeam de bucurie dar si de necaz - bucurie ca au castigat, necaz ca nu am fost acolo sa-i vad. Se pare ca Dumnezeu m-a vazut asa ca....am avut sansa sa-i vad in primul meci cu Wrexham. O echipa galeza de duzina dar ce conta...am avut sansa sa vad Petrolul.
    Prin 96-98 cautam cu disperare pe internet site-uri romanesti despre fotbal si ma uitam la clasament ca vitelul la poarta noua - ROCAR, Astra etc.....WTF!!! ma uit unde trebuie sau.....Cand am aflat ce oras reprezenta echipa Astra IN DIVIZIA A sa pic pe spate. Ploiestiul cu DOUA echipe in Div.A!!! De la departare de casa se parea ca schimbarile in romania erau radicale!
    2003...prima data acasa dupa 10 ani! trec pe langa stadionul Petrolul si vad un cavou. Un cavou al batai de joc in care au fost ingropate laolalta mandria unui oras si a unei echipe de fotbal care a fost candva un renume.[Am fost 25 de ani vecin de curte cu Ulrich Gheorge...cine stie Petrolul stie despre cine vorbesc. Inca mai am de la domnia sa invitatiile de onoare pe care clubul Petrolul le primea la diferite turnee..de la Malaezia pana la germania si anglia.]
    2003...Ploiestiul mai are doar a echipa in div. A si aia pe moarte... un cavou pe post de stadion...in schimb a ramas aceiasi mafie, hotie si coruptie. Mandria de "gazar" s-a transormat in agonie de "gazat".
    Daca Ploiestiul merita echipa in Div.A? Pe unde umblu eu acum este o vorba - Lumea te trateaza asa cum ii lasi TU sa te trateze. Si vorba aceasta se potriveste de minune si in relatia club - suporteri. Deci ( cu durere in suflet) spun ca Ploiestiul are ce merita si merita ce are.
    Last edited by MagicTouch; 3rd October 2006 at 04:02. Reason: corectie

  18. #18
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    foarte frumos ai vorbit, chiar m-ai impresionat la un moment dat....
    ma bucur k mai sunt astefel de oameni k si tine care oricat de dureros ar fi undeva in adancul inimii nu si-au uitat dragostea pentru culorile galben-albastre.....
    incerc sa moderez cu toate stirile de noutate legate de Petrolul k suporterii, simpatizantii si microbistii sa afle ceea ce se intampla la ora actuala la Petrolul si ceea ce se are de gand....
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

  19. #19
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MagicTouch View Post
    In '93 am parasit Romania. In '94 Petrolul castiga cupa. Nu as fi avut idea ca a facut-o daca ai mei nu ar fi avut 'inspiratia' sa-mi trimita un pachet in care se aflau si cateva ziare de dupa ziua Finalei. Plangeam de bucurie dar si de necaz - bucurie ca au castigat, necaz ca nu am fost acolo sa-i vad. Se pare ca Dumnezeu m-a vazut asa ca....am avut sansa sa-i vad in primul meci cu Wrexham. O echipa galeza de duzina dar ce conta...am avut sansa sa vad Petrolul.
    Prin 96-98 cautam cu disperare pe internet site-uri romanesti despre fotbal si ma uitam la clasament ca vitelul la poarta noua - ROCAR, Astra etc.....WTF!!! ma uit unde trebuie sau.....Cand am aflat ce oras reprezenta echipa Astra IN DIVIZIA A sa pic pe spate. Ploiestiul cu DOUA echipe in Div.A!!! De la departare de casa se parea ca schimbarile in romania erau radicale!
    2003...prima data acasa dupa 10 ani! trec pe langa stadionul Petrolul si vad un cavou. Un cavou al batai de joc in care au fost ingropate laolalta mandria unui oras si a unei echipe de fotbal care a fost candva un renume.[Am fost 25 de ani vecin de curte cu Ulrich Gheorge...cine stie Petrolul stie despre cine vorbesc. Inca mai am de la domnia sa invitatiile de onoare pe care clubul Petrolul le primea la diferite turnee..de la Malaezia pana la germania si anglia.]
    2003...Ploiestiul mai are doar a echipa in div. A si aia pe moarte... un cavou pe post de stadion...in schimb a ramas aceiasi mafie, hotie si coruptie. Mandria de "gazar" s-a transormat in agonie de "gazat".
    Daca Ploiestiul merita echipa in Div.A? Pe unde umblu eu acum este o vorba - Lumea te trateaza asa cum ii lasi TU sa te trateze. Si vorba aceasta se potriveste de minune si in relatia club - suporteri. Deci ( cu durere in suflet) spun ca Ploiestiul are ce merita si merita ce are.
    daca treceai mai de curand prin centrul Ploiestiului ai fi vazut ca suporteri nu stau de geaba si ar fi fost chiar imposibil sa nu te opreasca un suporter al PETROLULUI si sa te roage sa semnezi ceva pt PETROLUL...ceva ce ne va ajuta sa scapam de hotii din interiorul clubului....pe 12 luna aceasta o sa ne aflam intrun miting in fata primariei vino si u si ai sa vezi ca nu stam degeaba si facem cu totii cea ce putem...ca noi nu avem valoare dar avem mandrie...

  20. #20
    sport legend MagicTouch's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Londoin SW4
    Posts
    1,243
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CHITU View Post
    daca treceai mai de curand prin centrul Ploiestiului ai fi vazut ca suporteri nu stau de geaba si ar fi fost chiar imposibil sa nu te opreasca un suporter al PETROLULUI si sa te roage sa semnezi ceva pt PETROLUL...ceva ce ne va ajuta sa scapam de hotii din interiorul clubului....pe 12 luna aceasta o sa ne aflam intrun miting in fata primariei vino si u si ai sa vezi ca nu stam degeaba si facem cu totii cea ce putem...ca noi nu avem valoare dar avem mandrie...
    Ce minunat ar fi sa puteti rezolva ceva, desi mie teama ca va fii DOAR un alt caz de "lupii urla, ursul merge". In plus de asta chiar daca veti rezolva ceva, CINE va mai sponsoriza echipa stiind ca suporterii au puterea de ai inlatura de la putere? Avantajul ar fii ca, atunci NUMAI cineva cu ganduri curate si iubire de echipa va mai fii nebun sa isi bage banii in echipa. Cineva cu bani si ganduri curate ?? Utopie curata, nu crezi? In special in romania si in special in Ploiesti!
    Va mai curge ceva apa pe Dambul pana le va creste si romanilor acel bun simt si vor renunta la scaun cand vor vedea ca nu mai sunt doriti. Dar cum unii ar renunta mai degraba la viata decat la "sfantul scaun"..... Oricum datoria voastra e sa incercati si sa visati . Succes si mult noroc.
    You gonna need it.

  21. #21
    sport legend Lup_Galben's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Patria Hotilor
    Posts
    680
    Reputatie
    1
    ai adresat vorbe frumoase la adresa Petrolului, se prea vede k odata candva iubeai culorile galben-abastre, se vede k ai fost si poate esti un iubitor de Petrolul insa sunt curios sa aflu originile tale, esti nascut in Ploiesti ? Prahova ? sau esti pur si simplu un roman care a fost candva fermecat de echipa de altadata a Petrolului.....?
    [B] PETROLUL PLOIESTI : O PASIUNE IMPINSA PANA LA EXTREME ![/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •