View Poll Results: Cine credeti ca va antrena pe Milan din sezonul viitor?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Luciano Spaletti

    3 17.65%
  • Marco van Basten

    2 11.76%
  • Leonardo

    0 0%
  • Tassotti

    0 0%
  • Frank Reijkaard

    5 29.41%
  • Massimiliano Allegri(de la Cagliari)

    2 11.76%
  • ramane Ancelotti

    4 23.53%
  • altul(specificati pe thread)

    1 5.88%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 28

Thread: Ancelotti va semna cu Chelsea. Pe cine vreti inlocuitor?

  1. #1
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1

    Arrow Ancelotti va semna cu Chelsea. Pe cine vreti inlocuitor?

    Majoritatea ziarelor scriu ca Ancelotti va semna cu echipa lui Abramovic pentru 4 ani. Anuntul se va face pe 30 mai, cand se va termina si campionatul in Serie A.

    Sunt mai multe nume pe lista lui Berlusconi. Pe cine ati dori in locul lui Carletto?

  2. #2
    milanista tafu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    808
    Reputatie
    1
    in fine...a venit si ziua asta ....multumim Carleto pentru tot ce ai facut..dar aveam nevoie de "sange proaspat"

    eu unul , l-as prefera pe rijkaard sau donadonni ...si nu l-as vrea pe van basten , care nu a facut mare lucru la Olanda si Ajax....oricum , sunt sigur ca noul antrenor va fi un om de-al casei
    [SIZE="4"][COLOR="Black"]i've got a [/COLOR][COLOR="Red"]devil in me [/COLOR][/SIZE]

  3. #3
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    eu vreau unul care joaca cu 2 atacanti plus kaka in spatele lor.
    m-am saturat de pomul de craciun.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  4. #4
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    ba sa va tineti antrenorul

  5. #5
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    eu vreau unul care joaca cu 2 atacanti plus kaka in spatele lor
    nu stiu ce se aude prin italia ... insa in spania kaka deja este ca si jucator al realului ... cel putin daca o sa castige florentino perez alegerile (mai mult ca sigur) ... cica va costa in jur de 60 milioane €.


    Cat despre noul vostru antrenor, cred ca Rijkaard ar face treaba buna la voi
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  6. #6
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Parca vad ca ramane Carlo
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  7. #7
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Nu cred ca pleaca Ancelotti.Este in relatii bune cu Berlusconi si este un antrenor bun cred ca va mai sta minim 3 ani acolo,se potriveste de minune cu Milan

  8. #8
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Eu nu inteleg un lucrui: Celso, parca echipa rusnacului vroia UCL... nu-i asa?... Ancellotti e omul perfect pentru asta.

    Nu cred ca va risca Berlusca sa il puna pe Leonardo pe banca. A mai incercat la un moment dat cu Cesare Maldini, nu prea a mers, si a ramas in staff. Mi-ar placea sa vina Marco van Basten sau Reijkaard. Tafu, Donadoni e la Napoli si are un proiect de dus la bun sfarsit acolo.


    Cat despre Ricky... ramane doar la latitudinea lui Il Presidente. Ce-i drept singura echipa unde poate pleca este Real Madrid.

  9. #9
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,975
    Reputatie
    1
    Pe Lucescu il vreti ?

    Apropos vedeti ca Le Guen e liber

    ... va trebuie bani, nu antrenor
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #10
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Parisiene... nu prea au loc minoritatile la Milan In 2001 venise Fatih Terim dupa ce reusise sa castige cupa Uefa cu Galata. Era primit en fanfare. O data cu el a venit si Umit Davala. Stii cat a rezistat pe banca Milanului? Fix 7 etape daca nu ma insel, in care a pierdut un meci si a facut vreo 4 egaluri.

    Cu siguranta va veni tot un antrenor din marea familie AC Milan. Si slava Domnului sunt destui...

  11. #11
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,975
    Reputatie
    1
    Desigur aveti multi candidati si solutii cat cuprinde ... dar eu repet ... ce face ala noul antrenor fara buget dublu la anu' ? ... la jucatori va ganditi ?
    Mai e nitzel si ajungeti la buget pe sezon egal cu ala de la PSG ... vai de capul vostru cu antrenor cu tot

    Apropos, Gourcuff ramane la Bordeaux si asta din surse sigure !!!
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #12
    incepator Ario's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Cel mai bun ar fi WENGER !

  13. #13
    milanista tafu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    808
    Reputatie
    1
    n-aveam noi nevoie de Gourcuff ..e bunicel..dar nu s-a adaptat in fotbalul italian Milan...
    avem nevoie de vreo 2-3 fundasi + 1 mijlocas tanar promitator + 1 atacant gen adebayor
    [SIZE="4"][COLOR="Black"]i've got a [/COLOR][COLOR="Red"]devil in me [/COLOR][/SIZE]

  14. #14
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,975
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tafu View Post
    n-aveam noi nevoie de Gourcuff ..


    Dardar vezi ca omul asta te injura
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #15
    #65 Tazz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,574
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    ba sa va tineti antrenorul
    Ba luati-l voi ca noi ne-am saturat

  16. #16
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Paolo Maldini pe banca si treaba e rezolvata

  17. #17
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Nu merge resita cu Maldini. Maldini are locul lui in cadrul Milanului. El nu poate pleca in alta parte, precum van Basten, Reijkaard. Trebuie sa aiba grija de Cristian Maldini... El e URMASU'...


    parisiene... pe bune ca nu vine mah inapoi?... ... In cazul asta... ALLEZ O.M.!!!!!... OOOOO....

  18. #18
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,975
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post

    parisiene... pe bune ca nu vine mah inapoi?...
    Seriso ... am vorbit azi/ieri cu unii din care au "antena" la club acolo si asigura ca Bordeaux au platit clauza pentru Gourcuff ... se pare ca pustiul ramane titular in Franta mai bine decat rezerva in Italia
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #19
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Parisiene... spune-le pupalash ca din vara pleaca Ricky si Carletto si se gaseste loc si pentru el in echipa... In fine, daca nu vine Gourcuff, poate vine Juninho... El le-a adus titlul bordeaux-ezilor...

  20. #20
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,975
    Reputatie
    1
    haoleu ... Dardar vezi ca le amesteci la ora asta ca la mamaliga ... Juninho e la Lyon apoi cred ca vorbesti de Chamakh ala e bun de tot ... viitor la Barcelona sau la MAnU etc ... ... asta pleaca la anu' fie vorba intre noi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #21
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,487
    Reputatie
    1
    Stiu mah ca e la Lyon... insa nu el le-a bagat mortu in casa celor de la Marseille... deci a adus practic titlul lui Bordeaux... Ce gandire de sahist am:ras-plans:... plus ca s-ar potrivi la varsta cu ce avem in lot... ...

    Dar sa vedem cine va fi pe banca pentru noul sezon. Fantamercato are multe file de scris vara asta... sunt nume precum: Adebayor, Mexes, Sergio Ramos, Agger, Ivanovic.... hehe...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •