Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 204

Thread: Despre iubire

  1. #85
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Aici nu se pune problema banilor. Ma lupt cu criza lafel ca si cei din romania. Tu ar trebui sa stii ca si tu tot din sua esti Sau poate tu o duci mai bine ca mine. Singurul lucru care ne leaga este exact in titlul acestui thread....nu banii, nu nimik altceva....

    Am vrut doar sa impartaesc si povestioara mea, caci este una deosebita.....nu cer nimanui sa creada ca e fata fidela...eu stiu foarte bine ce fel este ea...Eu si cu soacramea o cunoastem cel mai bine!

    Am mai multe povestioare despre noi doi, dar voi scrie cand am mai mult timp...acum trebuie sa plec la biserica.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  2. #86
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    la biserică ? faci teologia în S.U.A ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #87
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    He he, trebuie sa arate comunitatii ca se integreaza si ca merita sa fie acolo Numai el stie cate gratare cu burtosi libidinosi, iesiri fortate la iarba verde sau meciuri de baschet nedorite (activitati sociale, la dracu) a trebuit sa inghita pana acum..

    nu Rave? integrarea in societatea lor se cu eforturi.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  4. #88
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Nu-i adevarat...merg pentru mine la biserica, si ca-mi place sa-l ascult pe preot. De mic am fost invatat sa fiu credincios. S-a facut un singur gratar de cand sunt eu in Atlanta, si o singura data s-a iesit la fotbal. La gratar am ramas de placere, si lafel si la fotbal...imi era dor sa joc. Iar de integrat nu mi-a fost greu. Sunt o persoana sociabila.

    Oricum....suntem offtopic.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  5. #89
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Eu stiu o versiune mai nasoala de prin california, omu-i este de 5 ani acolo (casa, famelie, copchil, caine...) iar vecinii inca mai dau rapoarte despre el Asa este, suntem clar offtopic deci inchidem subiectul.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #90
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution View Post
    Hai sa va zic si poveste mea:


    O cunosc pe iubita mea din Februarie 2007, dar din cauza distantei abea in vara ne-am vazut pentru prima oara. Totul a inceput de pe Hi5. O intreb pe varmea (Geanina): "cine e fata aia frumoasa, Geana, din topul tau de Hi5?" Era vecina colegei ei de banca. I-am cerut ID-ul ei de messenger...I-am dat add, dar abea dupa vreo 2 zile intra ea pe mine si zice: "Buna!" eu "hey"...si atat, crezand ca e varmea...(pe varmea o am trecuta Geany...Geana-Geany...foarte asemanator).....si cand aflu ca era fata aia frumoasa din topul topul lu varmea sa-mi bag unghia in gat nu altceva!!!!!!: Mi-am cerut frumos scuze....i am inceput sa vorbim....nu-mi venea sa cred la inceput ca si ei ii place de mine...

    In fine...vorbeam zilnic cate 2-3 ore pe mess.....prin luna Mai ii spun ca vin abea prin August acasa, si ca o voi cauta pana o voi gasi si-o voi lua in brate indiferent de vreme, daca e cutremur, sau orice obstacol.....ea a raspuns pozitiv, spunand ca e dispusa sa astepte pana in luna August...

    Eu am vrut sa-i fac o surpriza, asa ca am venit in luna Iunie acasa, dar nu vroiam sa stie...ajung in Galati, ploua torential de cateva zile...il intreb pe un amic de-al ei daca stie unde e...ea era la mall-ul de la Casa Rosie cica, la o promotie de produse cosmetice.......in ploaia care era ma duc la mall pe la ora 12 dupamiaza....o caut de sus pana jos.....nu-i.....ma duc la celalalt mall situat in cealalta parte a Galatiului (in "Modern") si acolo o caut de sus pana jos, fiecare metru patrat.....nu-i.......eram fleasca de-acum..........il sun din nou pe amicul ei......cica era la mall, dar la nivelul de subpamant de care eu habar naveam......ma duc din nou la acel mall de la Casa Rosie..era in jur de 14.30 ..... inima-mi mai rapid ca locomotiva unui accelerat....cobor scarile si o vad!!!!!!

    Nu mai puteam de fericire sa o vad! si am luat-o in brate si i-am soptit: "ti-am zis ca te voi gasi indiferent ca-i ploaie, sau cutremur" (apropo...in acea zi a fost si un cutremur si se luase curentul din mall pentru vreo 30 de minute)

    in fine.....vorbim acolo.....vine si ora 15.00 si poate sa plece acasa....ne luam de mana.....si cand iesim afara iese si soarele dintre nori pentru prima oara dupa 3 zile! Bineinteles nu puteau fi decat zambete pe fetele noastre....parca special pentru noi iesise soarele!

    Foarte foarte frumos Imi pare bine ca ti-ai gasit si tu Jumatatea

    Eu in august 2007 am cunoscut-o,eram la biblioteca,unde aveam un job,imprumutam cartile de la biblioteca universitatii.In fine,si ma uitam pe net,si caut pe langa ca eram pe forum aici,cateva carti pentru studiu,si ma duc sa caut cartea.

    Cand sa urc treptele.Poc.Ii cad unei fete cartile.Ma duc la ea,si o ajut.Nici nu ma uitasem la fata ei.Imi multumeste,si da cu ochii de mine,si raman perplex.
    Ce sa fac,nu prea ma gaseam cuvinte,si apoi..zambesc.Era cea mai tare chestie posibila.

    Faza e ca am cunoscut-o mai inainte,la o petrecere,si m-am uitat insistent la ea,insa nu am avut curajul sa vobesc cu ea.Si atunci imi luasem doar o bere si aveam cativa prieteni buni,si sa vezi cum o gasesti la biblioteca Imi si reprosam ca nu am vorbit atunci cu ea.Se poate spune ca am primit o a doua sansa.

    Am invitat-o la cafea si i-am zis de petrecere,si am gasit multe subiecte de dicutie,mai ales filme,filozofie,mult am ras,eu de obicei ironizez cam toata societatea,si a ras mult.Ne-am simtit super.

    Ne-am dat unul celuilalt numarul de telefon,si a fost super faza,ne-am ciocnit de capete la a doua intalnire nu am mai putut sa ne potolim de atunci e cu mine,si sunt foarte fericit.Apropo,e rusoaica,si foarte eleganta,si mai ales desteapta.
    Last edited by Q-Djyni; 19th July 2009 at 20:44.
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

  7. #91
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Draguta si povestioara ta. Si mie mi-a placut la prietena mea ca la varsta ei este foarte matura. Avea 17 ani atunci, si era mai matura ca mine care aveam 19 ani. Are mentalitatea mai matura si decat un adult de 22-23 de ani. Multe fete la 17 ani sunt foarte copilaroase, dar ea e copilaroasa doar atunci cand trebuie, nu non stop. In fiecare an a terminat anul scolar cu peste 9.30, iar media la capacitate a fost de 9.60 parca..apoi media din liceu cam lafel: 9.60. Este foarte desteapta, si e cu capul pe umeri. Eu sunt o fire ambitioasa, si calma. Ne potrivim perfect la caracter....asa zic multi.

    O intamplare draguta a fost cand am venit pentru prima oara cu ea la bunica mea (mama lu mama). De fiecare data cand am venit cu o alta prietena la bunica mea...ba stramba din nas..ba zicea ca nu-i de mine..sau ca nu ne potrivim.. Dar cand am venit cu geana.. dupa vreo 5 minute plecase ubi la baie, si numai in 5 minute si-a dat bunica mea seama si mi-a zis: "Denis, fata asta te iubeste!!" Am avut un zambet atat de larg, cred ca pana la urechi. Mi-am dat si eu seama ca tine foarte mult la mine, si o iubeam de mult, dar asteptam sa simte si ea acelasi lucru, si apoi sa-i zic ce simt.. Oricum, cred ca stia si ea ca o iubesc.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  8. #92
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Hermano, dar nu chiar nici macar o urma vaga de simt al ridicolului???!!!

  9. #93
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Nu vad nimic ridicol in fi indragostit si fericit
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

  10. #94
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Sa nu confundam amorezarea, cu povestile de dragoste afisate pe forumuri...De fapt Uni tu n-ai cum sa intelegi asta, nu vreau sa te jignesti, dar si tu esti de o indelicatete incredibila...Imi aduc aminte cand ne narai tot felul de povesti de budor acum ceva vreme.

  11. #95
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Am iesit din faza asta,omul mai trebuie sa bage si la cap.In fine,subiect incheiat

    Tu n-ai pretena,asa-i? Daca da,mi scuzi senor
    Last edited by Q-Djyni; 19th July 2009 at 21:08.
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

  12. #96
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,139
    Reputatie
    1
    Tu crezi ca eu doresc sa va arat ca puteti cadea in penibil facand confidente de genul ala unor necunoscuti dintr-un soi de frustrare erotica?!

  13. #97
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Ok ok m-a lamurit raspunsul tau

    Be cool
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

  14. #98
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,626
    Reputatie
    0
    la mn a fost în felul următor....

    s-a întâmplat acum vreo 3 ani : m-am dus cu băieții la o bere într-un local și acolo era o tipă bună și zice unu : „Nu te ține să te duci la aia să-i ceri nr. de telefon ” La care eu „mă ține ” . M-am dus , am făcut schimb de numere de telefon și de atunci suntem împreună ....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #99
    Killin Nazis Q-Djyni's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    4,877
    Reputatie
    1
    Poza cu ea si te cred
    I hate Nazis.I kill Nazis.

    [B]Ho ho,Merry Christmas motherf..ers and a Happy New Year.[/B]

  16. #100
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    Nu cred ca ii place ei sa faca poze.
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  17. 20th July 2009, 14:42

  18. #101
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rave_o_Lution View Post
    Draguta si povestioara ta. Si mie mi-a placut la prietena mea ca la varsta ei este foarte matura. Avea 17 ani atunci, si era mai matura ca mine care aveam 19 ani. Are mentalitatea mai matura si decat un adult de 22-23 de ani. Multe fete la 17 ani sunt foarte copilaroase, dar ea e copilaroasa doar atunci cand trebuie, nu non stop. In fiecare an a terminat anul scolar cu peste 9.30, iar media la capacitate a fost de 9.60 parca..apoi media din liceu cam lafel: 9.60. Este foarte desteapta, si e cu capul pe umeri. Eu sunt o fire ambitioasa, si calma. Ne potrivim perfect la caracter....asa zic multi.
    TOATE femeile sunt cu 2-3 ani mai mature decat barbatii de aceeasi varsta.

    Notele de la scoala nu sunt o dovada a desteptaciunii ci mai degraba o dovada a constinciozitatii si a placerii de a studia. In scoala nu e nimeni prost sau destept.... e "bine pregatit", "mai putin pregatit" sau "deloc pregatit".

    Ma bucur ca esti o persoana fericita. Sa ai grija ca mereu sa o pretuiesti pe EA si relatia voastra cel putin asa cum le pretuiesti acum!
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  19. #102
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by angel_with_tail View Post
    TOATE femeile sunt cu 2-3 ani mai mature decat barbatii de aceeasi varsta.




    Stiu, sunt dau dovada de imaturitate prin raspunsu asta, nu ?

  20. #103
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    Nu. De REALISM...
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  21. #104
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    la mn a fost în felul următor....

    s-a întâmplat acum vreo 3 ani : m-am dus cu băieții la o bere într-un local și acolo era o tipă bună și zice unu : „Nu te ține să te duci la aia să-i ceri nr. de telefon ” La care eu „mă ține ” . M-am dus , am făcut schimb de numere de telefon și de atunci suntem împreună ....
    Asta e aia care a disparut de la tine din cartier?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  22. #105
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    Lordul traieste intr-o lume numai a lui ... Sa-i dam voie macar sa viseze ...
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •