Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 204

Thread: Despre iubire

  1. #43
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Tylere, le stricam threadul?
    Am draci! Caut exorcist.

  2. #44
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Crezi ca-l stric daca-mi bag popicu-n el?
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  3. #45
    a dracu'!
    Join Date
    May 2007
    Location
    Budapest, Romania
    Posts
    2,777
    Reputatie
    1
    Popicu suna atata de firav. Intra cu tancul in el.
    Am draci! Caut exorcist.

  4. #46
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    n-are
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #47
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Popicul era un eufemism, cei care-l cunosc stiu ca i se spune buldozerul.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #48
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    wtf?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  7. #49
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    ie grele.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #50
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Threadul asta aduce putin a masina care consuma 40%
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  9. #51
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Doar atat ? ... atunci ies
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #52
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa se numeasca:masina consuma 40%...o femeie mult mai mult.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  11. #53
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    ... pentru restul exista mastercard
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  12. #54
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luluta View Post
    Pfoai, cat sirop, cate clisee... la mine se scorojesc peretii de plictiseala, la voi?
    Eu nu prea vad clisee. Exemplifica te rog.

    Celor care nu au sa spuna nimic, fara offtopic va rog.
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  13. #55
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    popicul
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3,548
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by angel_with_tail View Post

    Iubirea e compromis..de ambele parti si oarecum in balanta.

    Asa cum o inima nu poate fi perfect simetrica, asa si in iubire mereu e cineva ce iubeste mai mult, pentru ca suntem prin natura noastra diferiti, deci iubim la intensitate diferita.

    Asa cum am mai spus, consider ca nu exista persoana perfecta pe care sa o poti iubi. Trebuie ca, in viata, sa incerci sa iti imparti viata cu persoana ale carei defecte sa le poti accepta, care sa aiba defectele peste care sa poti trece fara a face un compromis dureros pentru tine.

    Iubirea e sentimentul ce ne face sa crestem, sa evoluam. In numele iubirii scriem poezii, compunem melodii, plangem in hohote si radem slavind acest vesnic sentiment minunat - IUBIREA.

    Se spune ca in viata iubesti cu adevarat de maxim 2 ori. Nu stiu daca sa cred in asta sau nu...stiu doar ca de fiecare data cand iubesti, e frumos sa te daruiesti complet, sa crezi in tine si mai ales sa crezi in iubire.

    Increderea...este un cuvant mare, este suflul fara de care orice relatie de iubire poate muri. Daca nu poti avea incredere in partener, cel mai important este sa ai INCREDERE IN TINE. Incredere ca poti iubi cu adevarat si, chiar daca esti dezamagit in dragoste, sa mergi mai departe mereu purtant in suflet speranta ca, undeva departe, e sufletul tau pereche ce te asteapta asa cum tu il astepti pe el. O dezamagire in dragoste nu trebuie sa te schimbe. Cum cineva spunea odata " don't worry about the people in your past - there is a reason why they didn't make it into your future".
    Ai scris foarte frumos, Angel. Bravo!

    In alta ordine de idei, cei care nu au nimic de-a face cu subiectul pot sa se desfasoare cu spor pe alte thread-uri specifice

  15. #57
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalin190389 View Post
    Ai scris foarte frumos, Angel. Bravo!

    In alta ordine de idei, cei care nu au nimic de-a face cu subiectul pot sa se desfasoare cu spor pe alte thread-uri specifice
    Multumesc.Eu am luat in serios topicul. Se pare insa ca am fost putini care am facut asta..din pacate.
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  16. #58
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Eu m-am multumit sa citesc

  17. #59
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by angel_with_tail View Post
    "Love,is like the wind...I can't see it, but I can feel it" - celebra replica din "A walk to remember", replica se spune atat de putine si totusi atat de multe despre acest sentiment - iubirea. Iubirea are intensitate diferita in functie de varsta la care iubim. Cred ca vorbesc in numele tuturor cand spun ca am iubit cu totii strengareste intr-o banca de scoala generala, apoi cu foc intr-o banca de liceu, arzator in timpul facultatii ai la fiecare varsta am simtit ca niciodata nu am iubit mai mult si mai frumos ca in prezent...

    Am descoperit ca iubirea are aceasta capacitate de a creste, de a evolua odata cu noi, de a ne aduce de fiecare data in fata unei noi minuni: din ce in ce mai intensa, mai frumoasa, mai complicata.

    IUBIREA este tot si nimic, este fericire si durere, este alb si negru, este suras inocent de copil si lacrima de adolescent..ce ne-am face fara ea? Fara iubire cred ca am fi obligati sa traim in van in acest univers gol..trist..

    Iubirea o gasim oriunde: in zambetul inocent din ochii bebeilor, in surasul stirb al unui copil, in zambetul strengar al adolescentilor, in rasetele maturitatii si intelepciunea din privirea batranilor.
    Iubirea e recunostinta..recunostinta ca oferi iubire. Daca vrei sa primesti iubire, indiscutabil trebuie sa oferi iubire.

    Iubirea e compromis..de ambele parti si oarecum in balanta.

    Asa cum o inima nu poate fi perfect simetrica, asa si in iubire mereu e cineva ce iubeste mai mult, pentru ca suntem prin natura noastra diferiti, deci iubim la intensitate diferita.

    Asa cum am mai spus, consider ca nu exista persoana perfecta pe care sa o poti iubi. Trebuie ca, in viata, sa incerci sa iti imparti viata cu persoana ale carei defecte sa le poti accepta, care sa aiba defectele peste care sa poti trece fara a face un compromis dureros pentru tine.

    Iubirea e sentimentul ce ne face sa crestem, sa evoluam. In numele iubirii scriem poezii, compunem melodii, plangem in hohote si radem slavind acest vesnic sentiment minunat - IUBIREA.

    Se spune ca in viata iubesti cu adevarat de maxim 2 ori. Nu stiu daca sa cred in asta sau nu...stiu doar ca de fiecare data cand iubesti, e frumos sa te daruiesti complet, sa crezi in tine si mai ales sa crezi in iubire.

    Increderea...este un cuvant mare, este suflul fara de care orice relatie de iubire poate muri. Daca nu poti avea incredere in partener, cel mai important este sa ai INCREDERE IN TINE. Incredere ca poti iubi cu adevarat si, chiar daca esti dezamagit in dragoste, sa mergi mai departe mereu purtant in suflet speranta ca, undeva departe, e sufletul tau pereche ce te asteapta asa cum tu il astepti pe el. O dezamagire in dragoste nu trebuie sa te schimbe. Cum cineva spunea odata " don't worry about the people in your past - there is a reason why they didn't make it into your future".

    Nu as schimba niciodata faptul ca am iubit si ca iubesc. Iubirea e indiscutabil suferinta, dar e si fericire. Si daca suferinta este pretul fericirii si daca pentru fiecare clipe de suferinta primesc 10 clipe de fericire, atunci...(o sa spuneti ca sunt usor masochista)sa vina si suferinta odata cu iubirea.

    O vorba ce imi da putere mereu atunci cand sufar: “Everything is ok in the end. If it’s not ok, then IT’S NOT THE END”.

    Si mai am incredere in ceva: CINEVA acolo SUS ma iubeste! E iubire neconditionata, ca iubirea de parinti...Iubire ce nu as schimba-o niciodata pe nici un alt sentiment!


    Iubesc si sunt iubita, nu e asta minunat?
    Foarte frumos si adevarat, Angel. Asa gandesc si eu.Felicitari!
    [B]Masculin[/B]:[B][COLOR="Red"]Rafa Nadal[/COLOR][/B],[COLOR="Magenta"][B]J.W.Tsonga[/B][/COLOR],[COLOR="SeaGreen"]Novak Djokovic[/COLOR],[COLOR="DarkOrchid"]Thomas Berdych[/COLOR], J.M.Del Potro , Mikhail Youzhny, Andy Roddick,Ernest Gulbis,Milos Raonic
    [B][I] Feminin:Simona Halep si...cam atat!


    Rafael Nadal No.1

  18. #60
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    Daca gandesti asa, felicitari si tie
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  19. #61
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by angel_with_tail View Post
    Se spune ca in viata iubesti cu adevarat de maxim 2 ori.
    Ce bine ar fi sa fie adevarat! In felul asta mai am o data si scap!
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #62
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Des Esseintes View Post
    Ce bine ar fi sa fie adevarat! In felul asta mai am o data si scap!
    Chiar atat de traumatizat esti de iubire, mai Tyler???
    [B]Masculin[/B]:[B][COLOR="Red"]Rafa Nadal[/COLOR][/B],[COLOR="Magenta"][B]J.W.Tsonga[/B][/COLOR],[COLOR="SeaGreen"]Novak Djokovic[/COLOR],[COLOR="DarkOrchid"]Thomas Berdych[/COLOR], J.M.Del Potro , Mikhail Youzhny, Andy Roddick,Ernest Gulbis,Milos Raonic
    [B][I] Feminin:Simona Halep si...cam atat!


    Rafael Nadal No.1

  21. #63
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Ah, sunt tânărul Werther născut in Berceni.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •