Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 33 of 33

Thread: A incetat din viata Doina Stanescu

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Am facut deja niste poze...dar nu prea multe. Stai sa incerc sa vi le trimit dar mai intai sa le descarc in calculator.

  2. #23
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Andrutza Stii Ca Eu Voi Fi Mereu Alaturi De Tine Si De Razvi ! Va Iubesc Mult De Tot

  3. #24
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    in ziua de 23 ianuarie s-a nascut DOAMNA TENISULUI " DOINA STANESCU " ! trebuie sa ne aducem aminte in fiecare clipa de aceasta mare FIINTA ! O S-A PASTRAM MEREU IN SUFLETELE NOASTRE CA PE O ICOANA SFANTA!

  4. #25
    senior a_ndrada's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    brasov
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    doina stanescu a fost cea mai buna comentatoare de tenis si tot timpul aveam o placere deosebita sa vizionez meciurile la care ea comenta.imi pare f rau ca a murit dar noi toti sunt sigura ca nu o vom uita niciodata

  5. #26
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Vreau sa aduc si eu un omagiu acestei Doamne a presei sportive romanesti care a fost DOINA STANESCU.Vocea sa era inconfundabila, parca facea parte din jocul de tenis.Tenisul fara ea este mai sarac. Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

  6. #27
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Andrei Pavel si Victor Hanescu au primit premiul “Doina Stănescu”, în memoria regretatei jurnaliste sportive, pentru românii care au ajuns cel mai departe în turneu.

  7. #28
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Doina Stanescu a fost o comentatoare deosebita a tenisului. Imi aduc aminte ca in momentul in care am auzit vestea ca a incetat din viata am ramas socat. Mi-a placut mult la ea modul in care comenta,cum intuia ascensiunea unor jucatoare.

    In opinia mea cred ca Doina Stanescu a fost cea mai buna comentatoare de tenis pe care a avut-o Romania. Imi aduc aminte ca i-am ascultat pentru prima data comentariile la Campionatele Mondiale de Patinaj Artistic,si am fost placut surprins de modul in care aceasta comenta alaturi de fosti patinatori romani.
    Dupa aceea i-am auzit inconfundabila voce si la tenis si mi-a placut mult modul in care comenta meciurile de tenis. Din spusele ei am intuit ca ii placea de Martina Hingis,Patty Schnyder iar in ultima parte de Anastacia Myskina.
    Nu voi uita niciodata comentariile ei in timpul turneului de la Roland Garros se simtea pe vocea ei ca ii place enorm acest turneu.
    Si acum imi suna in minte comentariile ei dea dreptul exceptionale,cel mai mult mi-a placut cum a comentat avancronica de la Turneul Campioanelor din 2002.In momentul cand facea retrospectiva de la Australian Open ea spunea cam asa ceva:
    "Cu sora sa iesita din competitie,Venus Williams trebuia sa treaca de Monica Seles in sferturi si de Martina Hingis in semifinala,pentru a juca finala. Dar nu ajunsese inca la jumatatea drumului cand au inceput problemele. A avut nevoie de 3 seturi pentru a trece de tanara de doar 18 ani Daniela Hantuchova.
    In sferturi,cu genunchiul accidentat Venus a intalnit-o pe Monica Seles. Seles se afla pentru a sasea oara in sferturi in timp ce Venus disputa pentru a patra oara aceasta faza in tot atatea participari.
    Si avea atata ritm si acuratete in lovituri incat Venus nu a mai putut raspunde,practic ea a adunat doar 5 game-uri in urmatoarele 2 seturi. 6/7 6/2 6/3 Seles se califica pentru a sasea oara in semifinale la Melbourne." Cam acesta este unul dintre comentariile care mi-au placut enorm.
    Din modul in care vorbea despre anumite jucatoare iti puteai da seama ca este o adevarata profesionista,si ca intuieste foarte bine ascensiune viitoarelor mari campioane.
    Imi pare rau ca nu a reusit sa o vada pe Mary Pierce in acest an,sau pe Davenport despre care intuia in 2004 la finala de la Amelia Island ca ea este una dintre pretendentele la numarul 1 mondial,asa a si fost. Pentru Clijsters cu sigurana ca s-ar fi bucurat sa o vada cu un titlu de Mare Slem in palmares.Ma bucur ca a reusit sa o vada pe Sharapova triumfand la Wimbledon in fata Serenei,despre Maria spunea in timpul turneului de la Berlin 2004 ca ea are sanse reale la un titlu de Mare Slem iata ca asa a si fost.
    Impreuna cu Sever Dron forma un cuplu ideal pentru un comentariu de tenis de cea mai inalta calitate. Nu voi uita niciodata modul in care a comentat semifinala de la Roland Garros 2003 dintre Henin si Serena Williams sau ultima sa finala,pe care a comentat-o,dintre Clijsters si Henin.
    Fiind un fan al tenisului mi-am inregistrat pe casete video majoritatea meciurilor din 2001 pana in prezent,iar pe unele dintre aceste casete se poate auzi comentariul acesteia. Intr-adevar a fost o figura marcanta a sportului romanesc,cu siguranta ca acolo unde este,priveste modul in care tenisul feminin a evoluat.
    Cel mai mare regret al meu este acela ca nu a putut sa comenteze evolutia lui Mary Pierce din acest sezon dar sunt sigur ca de acolo de sus ea este incantata de evolutia frantuzoaicei.
    Nu am sa o uit niciodata pe aceasta mare comentatoare de tenis.
    Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
    Last edited by Ady; 16th November 2005 at 18:35. Reason: consecutive

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    adin, te-as ruga frumos daca poti sa ne intalnim intr-o zi sa imi dai si mie casetele pe care le ai, sa fac si eu o copie ca sa pot auzi comentariul mamei...imi este tare dor de vocea ei. poti sa imi scrii pe andrei_stanescu2003@yahoo.com
    Multumesc

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andreistanescu
    adin, te-as ruga frumos daca poti sa ne intalnim intr-o zi sa imi dai si mie casetele pe care le ai, sa fac si eu o copie ca sa pot auzi comentariul mamei...imi este tare dor de vocea ei. poti sa imi scrii pe andrei_stanescu2003@yahoo.com
    Multumesc
    Iti ofer aceste casete cu cea mai mare placere. Trimite-mi mesaje pe adresa adin@flash.ro pentru a vedea cum o pot face. Nu locuiesc in Bucuresti dar asta nu conteaza atat timp cat sunt dispus sa-ti fac o bucurie!

    posted 28.11.2005 :

    Chiar azi am inceput sa-ti inregistrez o caseta de 240 de minute pe care se aude comentariul inconfundabilei Doina Stanescu. Iti trimit caseta imediat ce imi vei da informatiile de care am nevoie si anume adresa ta. Ti-am trimis niste mail-uri in care ti-am dat mai multe informatii. Fii sigur ca dorinta ta va deveni realitate!
    Cele mai frumoase ganduri de la Adin.
    Last edited by Ady; 28th November 2005 at 19:13. Reason: consecutive

  10. 29th November 2005, 18:20

  11. #31
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Azi 29.11.2005 am terminat de inregistrat prima caseta cu comentariul Doinei Stanescu.

  12. #32
    incepator
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Dacă nu greșesc, mâine ar fi împlinit 53 de ani. Încă îmi mai lipsește. Mi-a schimbat viața.

  13. #33
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Poti sa ne dai mai multe detalii ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •