Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 66

Thread: Iordanescu...

  1. #1
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1

    Iordanescu...

    vreau in acest subiect mesaje in legatura cu antrenorul echipei noastre nationale....ce face bine....cu ce greseste...
    FORTZA DINAMO!!!

  2. #2
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    e bine zic eu ca isi doreste cu adevarat sa faca treaba buna...
    cu ce a gresit...la meciul cu Bosnia a facut o mare greseala prin faptul ca retras echipa pe final de meci....nu asa procedeaza marii campioni.....
    si mai sunt si alte erori in ceea ce priveste selectia si felul in care i motiveaza pe jucatori!s-a vazut ca au intrat cu mare frica pe gazonul din Craiova!
    ...sper ca Iordanescu sa isi schimbe felul de abordare a meciurilor importante!daca nu....
    FORTZA DINAMO!!!

  3. #3
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    daca nu, mai bine isi vede de treaba lui si ne lasa in pace....!!!
    FORTZA DINAMO!!!

  4. #4
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Parerea mea sincera este ca Iordanescu nu are ce cauta la nationala. Ma bazez pe rezultatele lui ca antrnor ca in afara de sferturile de finala la CM94 a fost dat afara de peste tot inclusiv Rapid. Am fii putut sa-l luam pe Boloni inapoi insa asta a semnat cu Rennes. Parerea mea este ca ar trebuii pus un antrenor tanar ca antrenor principal, gen Lacatus, Rednic(in nici un caz Nae Manea care isi bate efectiv joc de tineret si vad ca nimeni nu zice nimic), si un director tehnic straini gen Nevio Scala sau Klaus Topmüller. In felul asta am avea asigurata o banca tehnica experimentata si entuziasta. Criteriile de convocare ar fii clare si nu lear pune nimeni la indoiala. Cu tot respectul Soava este rezerva l aRapid si joaca in echipa nationala? De Bundea nu am auzit nici de rau si nici de bine de cand sa intors si joaca la Nationala? Pe Ciubotariu nu il ia desi e titular acolo in Belgia si capitan de echipa desi se plange ca nu are fundasi. Iordanescu nu este capabil sa fie antrenor la nationla. Hai Romania

  5. #5
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Ieppy ya right iar la CM94 nu el a condus echipa ci la lasat pe Hagi sa faca ce a trebuit in teren, nici Boloni nu merge ca forteaza intinerirea prea mult si merge la forta fizica nu la technica pina la urma sintem romani nu suedezi.......singurul care ar fi trebuit sa fie la Nationala e Lucescu cel putin un an doi sa o formeze sa ia pe cine trebuie in Nationala nu balarii ca Iordanescu ca genul lu ala care ia dat golul de 3-2 lui Tomasson in meciul cu Danezii.....parca nu sar gasi un fundas stinga masiv si bun in tot campionatul nostru il tot forteaza pe altii sa joace fundasi stinga si se mira de ce tot pierde.
    anti Dinamo, anti oier

  6. #6
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    dupa parerea mea iordanescu nu are ce acuta la nationala. perioada lui de aur a fost construita de lucescu care i-a lasat totul pe tava. acuma echipa tre schimbata si iordanescu nu stie asa ceva lucru evidentiat si de convocarile pe care le face. acum "orice" jucator care-si da silinta putin poate ajunge la nationala pe cand inainte de 90 cine era convocat la nationala era un fel de mana cereasca si in plus punea si mult suflet pe cand acuma sunt jucatori care vin ca sa-si arata impresiile pe teren.
    cel mai bun ar fi lucescu dar acesta a declarat ca nu mai vine la nationala deoarece nu a fost luat in seama atunci cand era nevoie de antrenor, daci vinovatul nr.1=nea mircea.
    sincer acuma as dori ca la nationala sa fie lacatus. eu cred ca el poate aduce romania acolo sus unde-i este locul.
    Cu respect pt suporterii nationalei!!!
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  7. #7
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Fat Frumos imi da dreptate! Asta e una noua . Oricum sunt slabe sperante ca Iordanescu sa ne lase. Numai daca pierdem calificarea ar pleca un lucru pe care nu il doreste nimeni. Asa ca spre binele Romaniei trebuie sa il suportam si sa speram ca vom castiga la Oslo.

  8. #8
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Normal ca trebuie sa speram si sa suportam echipa nationala pentru ca este mindria noastra......cu jucatorii ramasi eu zic ca nu are incotro Iordanescu si o sa faca echipa cum trebuie (din greseala ....sper sa ne faca surpriza placuta sa ne luam punctele inapoi care ne cuvin.
    anti Dinamo, anti oier

  9. #9
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Impotriva...baschetbalistilor norvegieni (media de inaltime-1.86) as vrea sa vad o...ECHIPA si nu 11 vedete !
    "COBRA" instrimba, deja, din nas ! Si altii ca el !
    Apoi, sint de acord cu cei care sustin ca n-au vazut tactica in ERA IORDANESCU !
    Poate va avea noroc ! Gol si...aparam !
    Dar, nici apararea nu mai e cea fost !
    NOROCUL nostru e ca exista prea putine echipe de virf !
    Dar, cele mici vin cu siguranta !
    Am mai spus-o : in spate (vezi TINERETUL) nu VINE NIMIC !
    Din nimic, cu nimic...NIMIC NU FACI !
    In EUROPA, un antrenor de "valoarea" lui n-are ce cauta !
    Sau trebuia sa spun...UE ?!

    P.S. ASTA E...SCUZA LUI IORDANESCU !

  10. #10
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Sunt foarte de acord cu diablo in privinta echipei si iordanescu chiar nu are ce cauta la national.Sunt multi antrenori mai buni decat el rednic,lucescu si etc

  11. #11
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    IOrdanescu a reusit sa ne aduca inapou punctele care le meritam dar Arbitrul ceh sau slovac sau ce masa e ni le-a luat inapoi
    HA HA HA
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  12. #12
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    iordanescu out

  13. #13
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Cand o sa avem un antrenor care la 1-0 nu o sa se apere, atunci o sa speram mai mult. Deocamdata...

    Si inainte ne mai "ciupeau" abitrii, dar aveam echipa si nu se vedea asa.
    Daca faceam 2-0 (Ganea) putea sa dea arbitrul si 11m. si rosu lui Chivu ca tot ii bateam.
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  14. #14
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Iordanescu dupa parerea mea este un om care poate fi usor de manevrat, incapatinat, supraestimat, personalitatea lasa putin de dorit (isi da demisia, nu si-o da???), ca antrenor ce rezultate are? in afara de nationala unde seful era de fapt Hagi, sau la inceput cu Steaua. Unde a antrenat la Al Hilal sau Al Bundy, astea sint echipe?
    Habar nu are sa aseze o echipa in teren, vad ca mai nou are o tactica cu 4-2-4, unicat in care practic mijlocasii lipsesc cu desavirsire, poate nu cunoaste jucatorii, fiecare pe ce post joaca. Bine ca n-a jucat cu Ganea si Mutu fundasi si cu Iencsi atacant. Despre inlocuiri ce sa mai vorbim, totdeauna sint facute aiurea si totdeauna neinspirate.
    Eu cred ca vrea sa cistige 2 titluri in 2 secole diferite "cel mai bun antrenor al secolului" si "antrenorul care a distrus o generatie".
    Iordanescule esti slab, lasa-ne si ia-ti in serios cealalta meserie General, cel putin acolo ai un viitor, oricum intram in NATO.

  15. #15
    sport legend adbogdan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    444
    Reputatie
    1
    Iordanescu poate cel mult administra o echipa construita de altii. Atunci cand trebuie sa creeze ceva e clar ca Iordanescu e mult inferior unor antrenori de talia lui Lucescu sau Boloni. Poate si Rednic, dar mai are de invatat (a pierdut ambele meciuri cu Steaua pe greselile proprii, facand exact ce-a facut Iordanescu, adica retragandu-se atunci cand avea un rezultat favorabil pe tabela).

  16. #16
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ai dreptate, Iordanescu lucreaza bine cu echipe construite de altii.
    Lucescu e in primul rand un constructor de echipe (in ordine cronologica: Corvinul, Nationala, Dinamo, Brescia, Rapid, Galatasaray, Besiktas), un muncitor, dar si un pedagog si un parinte pentru jucatori (i-a crescut s-au i-a "reinventat" pe Boloni, Camataru, Lupescu, Lupu, Raducioiu, Nouma, Sergen, si multi altii...).
    Ar fi fost cel mai bun pentru Nationala Romaniei, aflata intr-o perioada de reconstructie. Aici si-ar fi putut demonstra cu adevarat calitatile de care aminteam mai devreme.
    Boloni si Rednic au preluat ceva din stilul maestrului, dar inca nu se ridica la inaltimea acestuia.
    Eu zic ca Iordanescu trebuie sa termine ceea ce a inceput. Daca se dorea reconstructia echipei, trebuia incercata aducerea lui Lucescu in 1998, 2000 sau 2002, cand au fost ocazii... dar nu s-a dorit lucrul acesta (Mircea Sandu stie de ce... 8) ). Sa vedem cum se va incheia campania actuala si apoi facem calcule si propuneri.

    Quote Originally Posted by adbogdan
    Iordanescu poate cel mult administra o echipa construita de altii. Atunci cand trebuie sa creeze ceva e clar ca Iordanescu e mult inferior unor antrenori de talia lui Lucescu sau Boloni. Poate si Rednic, dar mai are de invatat (a pierdut ambele meciuri cu Steaua pe greselile proprii, facand exact ce-a facut Iordanescu, adica retragandu-se atunci cand avea un rezultat favorabil pe tabela).

  17. #17
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Cine ?

    Daca tot aveti atatea sa-i reprosati lui Iordanescu, (acum cand calificarea e compromisa, si nu din cauza lui, zic eu), pe cine vedeti voi ca fiind in stare sa scoata rezultate mai bune in conditiile create de mafia din fotbalul romanesc ? Eu cred ca nu se va gasi nici un antrenor de talia lui Iordanescu care sa accepte asemenea conditii si tare ma tem ca nici Iordanescu nu va mai suporta mult ! /nope/
    (A)

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Iordanescu e cel mai tare antrenor. I-a fost data o echipa aflata in impas (dupa esecul de la calificarile pentru Cupa Mondiala, unde Hagi a fost antrenor -> cea mai tampita faza care am vazut-o vreodata in fotbal, nici Luxemburgul nu-si pun antrenorii direct la nationala). Acum au inceput sa mai miste si au jucat foarte bine in aceste doua meciuri si Romania se va califica in mod sigur la Europene, deoarece va castiga in Danemarca iar Bosnia va bate cu Norvegia sau/si va face egal cu Danemarca. ROMANIA SE VA CALIFICA!
    NE CALIFICAM LA CM 2006 SI AJUNGEM IN PRIMELE 8!!! Dar pana atunci mai sunt 3 ani...

  19. #19
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Sint de acord cu ideea ca Iordanescu nu ar trebui sa mai ramina mult la echipa nationala.Este complet rupt de ceea ce se intimpla in fotbalul zilelor noastre(de,in Arabia Saudita noutatile ajung mai greu!)ba uneori pare chiar rupt de realitate.
    Problema e alta si Albastreata a atins-o perfect:la nationala Romaniei nu trebuie un antrenor valoros ci trebuie unul care sa accepte regulile impuse de MAFIA care conduce totul in fotbal.Asa ca pina ce nu se va schimba ceva la nivelul conducerii fotbalului romanesc(si asta se va face doar cu o bomba sub casa fotbalului,caci metodele "democratice" vor avea acelasi rezultat:Mitica si Sandu alesi pe viata)degeaba ne obosim noi sa discutam despre tactici,scheme de joc,antrenori ,jucatori, etc.

  20. #20
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Cred ca am mai zis de 100 de ori... era Iordanescu s-a incheiat. Pe vremuri aveam nevoie de un antrenor care sa nu piarda un meci facand erori grave. Acum avem nevoie de un antrenor care sa castige o partida mai mult cu capul... cum ar fi Lucescu... sau Boloni.

    Nu sunt de acord ca Boloni se bazeaza pe fizic, chiar deloc. Asta e o prostie. Pai pe cine a promovat / sustinut el? Radoi, Niculae (astia doi chiar sunt puternici, ce e drept), Fl. Dumitru (un naparstoc, vorba aia, dar tehnic), Ad. Ilie (probabil cel mai tehnic jucator roman la ora actuala), Cernat (idem), chiar Mutu (la vremea aceea nu avea decat tehnica). Boloni STIE sa faca o echipa care sa aiba de toate... ar fi IDEAL pt nationala, DAR trebuie sa plece Sandu mai intai. Si va garantez ca o sa plece daca nu ne calificam, o sa il debarce puterea. Eu zic ca viitorul lui Boloni e tot la nationala. Poate o sa si divorteze

    Si mie imi place mult Lacatus, dar e cam defensiv totusi. Si e prea tanar... sa mai capete experienta. Rednic e doar o reflexie palida a lui Lucescu, nici nu intra in calcul. Hagi = dezastru. Si nu-l va depasi niciodata nici macar pe Hizo ca antrenor.

    Pt meciul cu Norvegia l-as pune pe Dinu ca eu zic ca un prim meci ar fi in stare sa castige. Macar ca ii va surprinde.

    Lucescu stie ca are prea mult de pierdut daca vine la nationala, asa ca nu o sa o faca... decat poate tot dupa ce pleaca Sandu. Sau daca o sa se duca in genunchi la el si o sa il implore alde Sandu.... poate atunci. Dar Lucescu e constient ca a imbatranit si a pierdut din stralucire, ce e drept castigand in siretenie... de ce ar pleca din Turcia unde toti ii manaca din palma si unde l-ar aplauda si daca ar pierde cu 20-0? Ei stiu ce e aia recunostinta, nu ca noi ingrati si invidiosi.

    Viitorul NU suna prea bine...

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15
    Reputatie
    1

    Iordanescu

    Departe de mine gandul de a-l apara pe generalul fara armata. Dar, ce sa-i faci, ma inghionteste dracusorul: cu exact aceleasi echipe si acelasi joc, dar fara ghinionul si greselile de arbitraj cunoscute, meciurile cu Norvegia ar fi fost castigate. Ba, indraznesc sa spun ca si cel cu Danemarca. Oricum, cum ar fi sunat cronicile (sau postarile noastre) cu - macar! - cinci puncte in plus? E un subiect de meditatie...
    7 MAI - ziua fotbalului romanesc!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •