Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 66

Thread: Iordanescu...

  1. #22
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Daca aveam 5 puncte in plus nu se lua nimeni de Iordanescu. Insa nu avem 5 puncte in plus asa ca nu avem de ce sa meditam. Eu am fost de la inceput impotriva lui Iordanescu. De cand la inlocuit pe Hagi. Iordanescu trebuia sa stea la arabi ca acolo nu deranja pe nimeni. Insa sa intors si uite ce a facut. Suntem la mana bosniecilor si asta nu este niciodata un lucru bun.

  2. #23
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Sincer sa fiu cred ca Iordanescu sta pentru un ascendent moral si o traditie victoriasa .Efect psihologic pozitiv . Si nimeni nu se supara(pe bune...) sau sperie de el...Asa ca baietii joaca destul de relaxati . Si nu e rau . Dar altfel nu prea mult de adaugat .Ca nu a putut fii la conferinta de presa de dupa meci e o mare slabiciune consider eu .N-ar strica cineva mai ferm si care sa mobilizeze echipa si sa terorizeze un pic adversarii si jurnalistii cu comentarii sanatoase ....! Dorin

  3. #24
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    in primul rand ar trebui sa le fie rusine celoc care spun ca iordanescu nu e un mare antrenor.Performantele din 94 se datoresc in mare masura si lui hagi dar cred ca antrenorul este cel ce trebuie sa ia meritele.Nu e vina lui ca a avut un jucator atat de bun in echipa ca Hagi.Intradevar nu a facut prea bine ca l-a bagat pe Adi Ilie in teren si ca l-a duc pe pancu la dracu unde nu a jucat niciodata dar in rest cred ca a fost o asezare f buna.Inca o data sa va fie rusine:ati uitat cand tipam cu totii pe strada in 94 cand am batut argentina.Mi-e sila de cainii care te ling daca le dai mancare si te musca daca nu le dai nik.Ganditiva si la echipa tanara pe care tre sa o puna pe picioare si la stadioanele infecte pe care am jucat in romania(sa-i dau **** tampitului aluia de mircea sandu).In fine ...io zic ca bosnia o sa bata norvegia ptr ca mai are sansa de caliuficare...bate tot si se califica de pe locul 2.Bosnia e o echipa care a aratat un fotbal de calitate fata de Norvegia.Si nu mai dati vina pe antrenor atat timp cat arbitrii ne mananca meciul.pa

  4. #25
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    ?

    Vad ca mai toti il considera pe Iordanescu slab, dar singura propunere in locul sau ar fi Dinu (!?!). Pai macar prin prisma rezultatelor obtinute si nu exista grad de comparatie! In rest se pare ca e clar: Lucescu sau Boloni au contracte pe bani multi pe care federatia nu i-ar plati in veci, generatia tanara, (Hagi, Rednic, Lacatus, Cirtu, etc.), este mult prea neexperimentata pentru corvoada de a conduce Nationala Romaniei sub presiunea publicului si a pretentiilor impuse de rezultatele anterioare, pe de o parte si de "strategiile" celor care conduc de fapt fotbalul romanesc, pe de alta parte. De adus un antrenor din afara nu se pune problema, ca sar in aer "afacerile" ! Ar mai fi Jenei, dar care cred ca la varsta lui nu mai accepta. Asa ca Iordanescu la aceasta ora este singura solutie (si nu vad bine Nationala daca, Doamne-fereste, zice si el "PAS"!), asa cum zicea rvemis, macar pentru ceea ce a facut pana acum ca antrenor la Nationala si pentru asta merita tot respectul !
    (A)

  5. #26
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0

    Re: ?

    Quote Originally Posted by Albastreata
    Vad ca mai toti il considera pe Iordanescu slab, dar singura propunere in locul sau ar fi Dinu (!?!). Pai macar prin prisma rezultatelor obtinute si nu exista grad de comparatie! In rest se pare ca e clar: Lucescu sau Boloni au contracte pe bani multi pe care federatia nu i-ar plati in veci, generatia tanara, (Hagi, Rednic, Lacatus, Cirtu, etc.), este mult prea neexperimentata pentru corvoada de a conduce Nationala Romaniei sub presiunea publicului si a pretentiilor impuse de rezultatele anterioare, pe de o parte si de "strategiile" celor care conduc de fapt fotbalul romanesc, pe de alta parte. De adus un antrenor din afara nu se pune problema, ca sar in aer "afacerile" ! Ar mai fi Jenei, dar care cred ca la varsta lui nu mai accepta. Asa ca Iordanescu la aceasta ora este singura solutie (si nu vad bine Nationala daca, Doamne-fereste, zice si el "PAS"!), asa cum zicea rvemis, macar pentru ceea ce a facut pana acum ca antrenor la Nationala si pentru asta merita tot respectul !
    totusi , cand vezi ca acel antrenor repeta la nesfarsit niste greseli , si ma refer la lipsa de curaj , la clasica temporizare , parca iti vine sa-i spui "la revedere".......
    Schumi? the only one!

  6. #27
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    De ce nu i s-ar mai da o shansa lui Piturca?
    Iar despre Dinu, shtiu ca la un moment dat, Dinamo avea cel mai spectaculos joc in Romania - in 2000 parca, atunci cand a realizat eventul. Corectatzi-ma daca greshesc.
    De curiozitate, daca nu ne calificam, pe cine vedetzi la carma (ce limba de lemn! ) natzionalei? Imi inkipui ca Iordanescu o sa-shi dea demisia daca ratam calificarea.

  7. #28
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Eu as vrea sa vad orice antrnor tanar din Romania la nationala(Lacatus, Rednic...). Insa pentru cel putin doi ani trebuie sa fie si un director tehnic straini. Un om de valoare de genul lui Nevio Scala sau Klaus Topmüller. In asa fel compensam lipsa de experienta a eventualui antrenor tanar cu experienta unor antrenori straini cunoscuti. Insa momentul cand Sandu va da doua salarii pentru nationala este momentul cand Dinamo, Steaua sau Rapid castiga Liga Campionilor.

  8. #29
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Sandu nu e prost sa dea banii care si-ii pune in buzunar......tare lacomi pot fi nu lea ajunge ce au trebuie sa fure pina la nesfirsit.
    anti Dinamo, anti oier

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    despre un Iordanescu

    eternii Iordanesti din vadul romanesc si eternii idiosincratici din vadul romanesc.
    la fotbal, la politica, si la tot, romanul etern se pricepe. cum se spune, o tara cu 22 de milioane de antrenori.
    de n-ar fi fost mana exotica, acum era pe val. lasati omul sa-si faca treaba. nici Roma nu s-a construit peste, dar de distrus s-a distrus asa de repede.
    e ca intr-o casnicie. e greu sa sti cand trebuie sa o rupi, sau sa mai lasi o sansa.
    dar trebuie lasat sa-si duca mandatul. din orice directie inclini, tot sunt bani in joc. dar fotbalul mai ramane ceva hrana de spirit la un popor mintit pana si de el insusi.

  10. #31
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Frumos spus Sebi i think i'm gonna cry......
    anti Dinamo, anti oier

  11. #32
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    A fost necesara folosirea dictzionarului dupa citirea postului lui Sebi. A mai mancat shi nishte cuvinte, dar e intr-adevar impresionant postul.
    FatFrumos, vrei o batistutza ceva? A, vad ca tzi-ai skimbat avatarul. Sa-tzi traiasca!

  12. #33
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Daca Iordanescu este lasat sa duca mandatul la capat cum zici tu Sebi atunci avem ocazia sa vedem Bosnia luandune in clasament. Este posibil atata timp cat noi pierdem la Danezi. Am citit azi un interviu cu Boloni. Omului asta ias da (daca as avea) un milion de para pe an numai sa vina la nationala. Un om inteligent care se pricepe la fotbal si nu numai la antrenat ci se gandeste si la viitor. Este cea mai buna optiune as spune chiar mai buna decat Lucescu. Daca nu atunci antrenor roman tanar si director tehnic strain.

  13. #34
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Edgar doesnt that piss you off cind avem oameni destepti in tara si ne lasam condusi de *******i cu 3 clase ca Dragomir?.....just a thought.
    anti Dinamo, anti oier

  14. #35
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Draga FatFrumos, nu-s fotbalist ca sa fiu condus de Dragomir. Deci nu ma oftic. Daca decanul de la facultatea la care sunt ar avea 3 clase, poate ash avea ceva de spus. Plus ca Dragomir e la nush'ce facultate privata. E o zicala care spune ceva de genu': fiecare popor are conducerea pe care o merita. Aplicand asta fotbalului romanesc, vezi unde ajungi. Dragomir o sa ramana mult shi bine in fruntea LPF, cel putzin atat timp cat preshedintzii de club sunt multzumitzi de el. Noi ca suporteri ce putem face?

  15. #36
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Draga Edgar nu cred ca acest popor merita aceasta soarta considerind prin ce a trecut acest popor in doua decenii.
    anti Dinamo, anti oier

  16. #37
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Totul e relativ. Vad ca deviem de la subiect. Sa revenim la oile noastre. Adica la Iordanescu.

  17. #38
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Daca Iordanescu este lasat sa duca mandatul la capat cum zici tu Sebi atunci avem ocazia sa vedem Bosnia luandune in clasament. Este posibil atata timp cat noi pierdem la Danezi. Am citit azi un interviu cu Boloni. Omului asta ias da (daca as avea) un milion de para pe an numai sa vina la nationala. Un om inteligent care se pricepe la fotbal si nu numai la antrenat ci se gandeste si la viitor. Este cea mai buna optiune as spune chiar mai buna decat Lucescu. Daca nu atunci antrenor roman tanar si director tehnic strain.
    De acord 100%. Merita toti banii...

    Iordanescu e depasit. Si si-a epuizat norocul.

  18. #39
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    29
    Reputatie
    1

    FINISH

    Domnilor,

    Cred ca Iordanescu trebuie lasat sa-si faca treaba pana la capat /mai sunt doar 2 meciuri pana la final/ si abia apoi tragem linie si vedem. Credeti ca daca-l schimbam acum, ne poate garanta eventualul inlocuitor ca vom lua 6 puncte in urmatoarele meciuri??? /si chiar daca le vom lua, este posibil sa nu ne foloseasca/. Oricum, daca ratam calificarea /lucru foarte probabil/, cel mai de bun simt gest al lui Iordanescu este, evident, demisia!!!! :?

  19. #40
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Meseriasule pai linia poti sa o tragi deacum ca nu se mai duce nicaieri...meciul cu Luxemburg e un joke iei orice echipa din divizia A si iei cele trei puncte.....dar meciul cu danezii nici vorba....
    anti Dinamo, anti oier

  20. #41
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Problema cu un antrenor la nationala este ca toti au opinie si fiecare trebuie sa aiba dreptate . Ma refer la cei din jurul echipei , federatie , ziaristi si suporteri . Cum isi poate cineva tine capul limpede ??!! Ca Iordanescu e bun sau nu nu are asa mare importanta cind nu avem un inlocuitor capabil si respectat . Chiar daca Lucescu si Boloni au succese tnem minte ca si ei au trecut pe acolo si ca au plecat mai departe umiliti si necajiti. Problema este peste tot. De exemplu : Nu are Anglia antrenori de valoare ? Si iata ca la nationala au un suedez Erikssson exact pentru a gasii o fire neutrala si greu de modificat si impresionat Dorin

  21. #42
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    o intrebare de baraj: arunca cineva din fotbalul romanesc macar o privire pe forumul asta, sau pe altele asemanatoare?

    Oricum, eu sunt de parere ca Iordanescu are acum nevoie de liniste, sprijin si un lot pe masura ca sa reuseasca ceva(calificarea). Oricare antrenor al nationalei ar avea nevoie de asta, nu?

    Privitor la meciul cu Norvegia, no comment. Mai au si altii arbitri spurcati si hoti nemernici. :x /fu/

    Singura "greseala" a lui Iordanescu a fost "ordonarea" retragerii, si pe fondul asta punctele s-au dus pe apa sambetei. Norvegia nu a aratat nimic in meciul asta, cu tot cu numele lor de peste hotare, nu merita punctul.

    Totusi sanse mai sunt inca, si echipa are potentialul necesar sa bata Danemarca la ei acasa.

    Hai Romania si doamne ajuta sa isi revina Dorinel Munteanu, e atata nevoie de el acolo !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •