View Poll Results: pronostic

Voters
76. You may not vote on this poll
  • 1

    22 28.95%
  • x

    22 28.95%
  • 2

    32 42.11%
Page 2 of 29 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 601

Thread: Etapa 31: Steaua – Rapid 1-2

  1. #22
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    1 solist, batem fara probleme.

  2. #23
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Egal....
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  3. #24
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    un egal chinuit si plictisitor intre doua echipe la fel
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  4. #25
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    asta a fost la pandurii - iasi.

  5. #26
    manager maxx1923's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    256
    Reputatie
    1
    3 sfaturi pt.stelisti sa fie "la inaltime"in jocul cu Rapidul:
    1.sa nu dea la Rapidisti bilete mai mult de 1% din capacitatea stadionului,astfel suporterii stelei nu pot sa mai fie acoperiti fonic de cei 75 de Giulesteni.
    2.vorbiti cu cei de la televiziune sa nu mai dea imagini din tribune cu suporterii stelisti de la T1care se vede ca sunt locatari din zabrauti care si-au schimbat tricoul"free gigi" cu cel ros-albastru.
    3.invatati crainicul stadionului si ceva cantece care sa dea tonul la galerie ca nu stie decat "forta steaua".
    Toate aceste sfaturi s-ar putea sa dea un oarecare echilibru in ce priveste atmosfera din tribune ca pe gazon suntem net superiori.
    singuri impotriva tuturor

  6. #27
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Ho ho ho, am ras cu lacrimi. O sa fiti superiori ca in tur, cand ne anuntati cu batai in cheptul de arama ca ne dati de la 3 in sus si a iesit tot un 0-0 plicticos ca naiba ?

  7. #28
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Adevarul ca meciul tur ar putea concura ca ''frumusete'' doar cu ultimul Steaua-Dinamo.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #29
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Des Esseintes View Post
    Adevarul ca meciul tur ar putea concura ca ''frumusete'' doar cu ultimul Steaua-Dinamo.
    True. Si intrucat de atunci nu s-a schimbat mare lucru nici la Steaua nici la Rapid, iar Hizo nu e cunoscut drept vreun mare adept al ofensivei, zi-mi si mie de ce nu ar fi X-ul cel mai probabil rezultat ? In urma dupa un meci de doi lei vechi probabil.

  9. #30
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    E greu de stiut, Vladek. D'aia e frumos fotbalul, pentru ca e imprevizibil.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  10. #31
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Daca intra Andrei Ionescu le da lejer 2-3 boabe
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  11. #32
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Marius, nu stiu cum faci, dar reusesti mereu sa fii amuzant.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  12. #33
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Daca intra Andrei Ionescu le da lejer 2-3 boabe
    Mai Marius, lasa-ne si tu cu Ionescu asta al tau, ca de jucatori-minune care castiga meciul singuri sunt satul pana peste cap. Rand pe rand au fost inhamati la treaba asta Dica, Mendoza, Fl. Dumitru, Aliuta, samd. Acum a ajuns Dayro Moreno ( semi-petarda, gaseam un jucator asemanator prin Romania sau Balcani la jumatate din pretul lui Moreno ), iar tu vii sa-l propui pe Ionescu ala.

    Daca nu ai un antrenor bun ( si ultimii nostri antrenori buni au fost Protasov sau Zenga ) ramai sa te rogi de X sau Y sa "aiba o sclipire". Si cand nu merge ... obtii ce-a jucat Steaua in ultimele 3 sezoane. O echipa castiga cand SISTEMUL merge bine, nu cand are chef X sau Y. O echipa care joaca dupa un sistem castiga si fara sa aiba nevoie de minuni meci de meci.

  13. #34
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Mai Vladek, de Mendoza sa nu te iei

    Ala da jucator, dar daca tu-l iei atacant si-l joci extrema batatoare de cornere, ce vrei mai mult? Lucrul asta e valabil si-n cazul Dayro, adus golgheter (chiar si intr-un campionat slab ca al columbiei) si titular la Once, fosta castigatoare a Copei Libertadores. Dar cand tu-l iei pe ala cu 16 goluri in 20 de meciuri si-l faci pleimeicar sau extrema doar pentru ca asa a citit patronul in curul unei oi, inseamna ca ai o mare problema si nu poti antrena nici macar o grupa de copii.

    Lasati-ma cu jucatorii slabi, avem o panarama de antrenor. In toamna zicea ca Pantelis si Tiago sunt varza si o sa ii dea afara. A venit dorinel, i-a asezat in teren si acum... asta ne spune cu tupeu ca si intentiona sa-i foloseasca pe cei doi.

    Scuza-ma ca-ti spun, dar daca un semi-fotbalist impiedicat ca Stancu da 10 goluri la Steaua, eu sunt sigur ca un Dayro sau un A. Ionescu (cat o fi el de "tanara speranta") folositi corect ar fi dat cel putin acelasi randament.

    On-topic: Ii batem de nu se vad
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  14. #35
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Pe astia ii batem, le suntem superiori la toate capitolele, (in special la fotbal)

  15. #36
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    ne asiguram cel putin 2 meciuri in Europa League cu acest meci.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  16. #37
    senior romanul1945's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    228
    Reputatie
    1
    iar ne plictisesc bucurestenii cu un derby rasuflat...
    [SIZE="4"][COLOR="Blue"]IASULE, IASULE MANDRA CETATE...[/COLOR][/SIZE]

  17. #38
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Zarurile au fost aruncate . Castiga ,,campioana cupei campionilor o data candva ,,.

  18. #39
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Mai Vladek, de Mendoza sa nu te iei Ala da jucator, dar daca tu-l iei atacant si-l joci extrema batatoare de cornere, ce vrei mai mult?
    Unde m-am luat eu de Mendoza ? Il regret pe Mendoza la fiecare corner cand cum e batut de cizmele din teren. Peruanul le batea cu efect, puternic, si SPRE POARTA !! Nu plouat, lent, spre exterior, cum le bat restul din ziua de azi. Se tot manca rahat atunci cu "statura". Apa de ploaie statura. Nu cred ca Goian azi e mai mititel decat Goian de atunci, dar nu mai da goluri cu capul ... pentru ca nu mai are cine sa-i dea o centrare ca lumea. Parca-s turbati, nu stiu decat un fel de centrare, lenta, pe coltul lung, pe care si ultimul junior o poate bloca fara mari probleme.

    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Lucrul asta e valabil si-n cazul Dayro, adus golgheter (chiar si intr-un campionat slab ca al columbiei) si titular la Once, fosta castigatoare a Copei Libertadores. Dar cand tu-l iei pe ala cu 16 goluri in 20 de meciuri si-l faci pleimeicar sau extrema doar pentru ca asa a citit patronul in curul unei oi, inseamna ca ai o mare problema si nu poti antrena nici macar o grupa de copii.
    Lasa ca nici campionatul romanesc nu rupe gura targului ... Dayro a fost adus drept mare vedeta si asta l-a stricat. Plus ca in loc sa fie adus strict atacant s-a incercat punerea lui in locul lui Dica, pentru ca Steaua sa joace dupa metoda "da-o la Dayro" in loc de "da-o lui Dica". Dar si asa nu scapa chiar basma curata nenea pleata-n vant. Macar o centrare ca lumea pe meci ar trebui sa fie in stare sa ofere. Altfel ajungi exact unde am zis eu, ca un jucator care sa stea "la mamaliga" in fata asteptand sa i se dea pase care sa-l lase singur cu portarul gaseai la jumatate, daca nu mai putin, din suma data de Moreno. Steaua nu mai e demult o echipa care sa-si permita luxul asta de a-l tine pe X in teren iar restul sa munceasca pentru el.

    Ceea ce ne-a daunat enorm a fost obsesia asta de rahat pentru "eficienta" ( traducere : ne chinuim ca disperatii sa dam un gol pentru ca in liga lui mitica a ajuns mai important "sa incurcam echipa X" decat sa castigi. Dupa aia, curull in poarta ca disperatii, sa aparam cadoul nesperat ). Din aceeasi categorie de "obsesii de rahat" enumar "vrem puncte, nu spectacol" si , preferata mea, "meciurile sunt foarte tacticizate in ziua de azi". Asa e, sunt, de-aia am ajuns sa aud ca bagarea in teren a 6 jucatori defensivi e semn de mare antrenor. Pe vremuri asa ceva s-ar fi numit lipsa de ... si mentalitate de ..... . Dar azi, esti mare antrenor daca te bagi cu curul in poarta.

    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Lasati-ma cu jucatorii slabi, avem o panarama de antrenor. In toamna zicea ca Pantelis si Tiago sunt varza si o sa ii dea afara. A venit dorinel, i-a asezat in teren si acum... asta ne spune cu tupeu ca si intentiona sa-i foloseasca pe cei doi.
    Nimic de contestat aici. Laca, din pacate pentru el, n-a evoluat mai sus de nivelul de "pe ei pe mama lor", care merge prin divizia B sau echipe de sub locul 12.

    [QUOTE=Marius;2566867]
    Scuza-ma ca-ti spun, dar daca un semi-fotbalist impiedicat ca Stancu da 10 goluri la Steaua, eu sunt sigur ca un Dayro sau un A. Ionescu (cat o fi el de "tanara speranta") folositi corect ar fi dat cel putin acelasi randament.

    Maybe. Dar asa din gura si pe forumuri il scoti si pe Banel golgheter.

    Quote Originally Posted by Marius View Post
    On-topic: Ii batem de nu se vad
    La fel de on-topic : tare ma indoiesc.

  19. #40
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    egal intre 2 echipe slabe
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  20. #41
    manager maxx1923's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    256
    Reputatie
    1
    Ai dreptate nr.zece,voi sunteti cei mai buni...Voi o sa fiti cea mai buna echipa din liga 2 .
    singuri impotriva tuturor

  21. #42
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Daca Rapidul ar invata ceva din meciul steaua -Dinamo ce tocmai s-a jucat ar putea bate steaua. Si asta ar insemna dupa mine sa incerce sa joace pe contraatac dar sa si forteze pe atac de prin min.60. Cred ca ar putea sa castige meciul,...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •