Results 1 to 15 of 15

Thread: Norvegia - Romania :: 11.06.2003 - 20:30 (ora Romaniei)

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1

    Norvegia - Romania :: 11.06.2003 - 20:30 (ora Romaniei)

    Este bine ca am castigat meciul cu Bosnia, dar nu este la fel de bine ca a castigat si Danemarca impotriva Norvegiei, ceea ce ne obliga sa luam 4 puncte cel putin (pentru baraj) in meciurile cu Norvegia si Danemarca.
    Sa ne concentram putin asupra meciului de miercuri (11 iunie), pentru ca o victorie la Oslo este posibila, avand in vedere ca norvegienii vin dupa o infrangere iar noi dupa o frumoasa victorie. Echipa lor nu ne este superioara si baietii nostri se pot concentra si pe un stadion strain si neprimitor. O victorie cu Norvegia ne-ar propulsa in varful grupei si toti am sti ca un rezultat bun cu Danemarca, la toamna, ne-ar califica direct la campionatul european... Atunci sa vezi bere in Piata Constitutiei!
    Dumnezeu sa ne-ajute! Hai Romania!

  2. #2
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Norvegia este o echipa DE BATUT in acest moment. Asta nu inseamna insa ca o sa o si facem. Echipa noastra e destul de buna pentru asta, mi-e frica insa cu Iordanescu, n-o sa mai tina cu 4 atacanti in teren, asta e clar. Oricum, ne avantajeaza faptul ca norvegienii nu construiesc. Mi se par si cam greoi... Danemarca nu a avut probleme prea mari cu ei. Daca ii batem, avem sanse foarte mari sa ne calificam direct. Un egal la danezi e perfect posibil, mai ales daca chiar si o infrangere ne-ar duce la baraj. Vom vedea...

  3. #3
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Nu exista daca si cu parca trebuie sa isi ia punctele pierdute inapoi si asta ar insemna calificare directa.....acum ne mai trebuie si ajutorul Bosniei care ar trebui sa bata si pe danezi si pe norvegieni daca tot se cred asa de tari.
    anti Dinamo, anti oier

  4. #4
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Echipa e in formare. Are nevoie de timp si de...antrenor !
    Am vazut secvente din jocul DAN-NORV. Cam o ora.
    Norvegienii sint primii la minge.
    Au avut si destule faze de constructie. CAREW s-ar putea sa fie nasul nostru. Sper ca MUTU sa prinda o zi de exceptie la executarea loviturilor libere. Dar, pentru aceasta trebuie sa incercam CENTRAL sa intram in careul lor.
    Normal sint un optimist. Pentru jocurile cu NORV si DAN , patru puncte e mult.
    Daca am reusi o victorie la una dintre ele ar trebui sa ne ajute si BOSNIA : s-o invinga pe respectiva !
    GREU dar...nu imposibil !

  5. #5
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    am vazut meciul Danemarca-Nnorvegia si zic eu ca avem sanse mari sa invingem la Oslo!.....acu depinde de tactica pe care o va alege Iordanescu.....trebuie neaparat sa atacam ,sa ne dorim victoria!...si in cazul in care reusim sa marcam......nu ar trebui repetata periopada din meciul cu Bosnia in care au fost scoso oamenii de atac pt intari apararea!nu o sa mearga asa!
    asa ca...mare atentie domnu Iordanescu!
    FORTZA DINAMO!!!

  6. #6
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Meciul e de la 20:45. Daca privim obiectiv nu cred ca putem sa-i batem pe norvegieni la ei acasa, de danezi nici nu mai vorbesc. Daca cu Norvegia e f posibil sa facem un egal, la Copenhaga dc scoatem un egal ne putem considera norocosi.
    HAI ROMANIA!

  7. #7
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Am vazut meciul DAN-NORV si...nu cred in minuni !
    Cred ca luam 2-3 !

    Asa o echipa slaba n-am avut de vreo 15 ani !
    Daca ar avea si-un antrenor...

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    Hai ba ca-i batem, stati linistiti! O sa fie un meci greu si urat, dar se va termina 1-0 pentru noi!!!

    Mai e o zi...

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Norvegia ne-a batut in toamna si atunci aveam o echipe mai buna. Chiar daca acum joaca mai slab, nici noi nu jucam cine stie cum ... Sa nu uitam ca si sambata ne-am chinuit cu Bosnia. Ar fi un miracol daca i-am bate. Iar eu nu cred in acest gen de miracole...

  10. #10
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    stie cineva daca pot sa vad sau sa ascult meciul prin internet?
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  11. #11
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    136
    Reputatie
    1
    Da pe: diviza A.com (pe Radio Romania Actualitati)
    Mama te iubesc, dar nu ca pe UTA!!!

  12. #12
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Ma asteptam ca onlinesport.ro sa aiba comentarii in scris mai dese
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  13. #13
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    1-1 cu norvegia ma Baieti...cacanos....la revedere portugalia ca pe danezi nu-i batem.

    :x :o :x :x :x /fu/
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  14. #14
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Las'ca-i bun asha! Daca nu ne calificam nici la Euro, poate se trezesc ashtia din fotbalul romanesc shi se skimba lucrurile. Incepand cu sistemul competitzional.

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    26
    Reputatie
    1
    asa, ca sa nu fie 13, ca-i cu ghinion
    NE CALIFICAM LA CM 2006 SI AJUNGEM IN PRIMELE 8!!! Dar pana atunci mai sunt 3 ani...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •