Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 271

Thread: Urasc nedreptatea!

  1. #43
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Parerea mea : poate nota la bara a fost corecta. exercitiul a fost foarte bun....dar la sarituri..americanul merita sub 9 ! a cazut, a iesit din saltea....etc. clar sub 9 !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #44
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Ai nostrii stau prost cu pregatirea psihica. S-a vazut la intrecerea pe echipe, la ultima rotatie cand erau pe primul loc (chiar si la penultima) si cand si-au dat seama ca pot sa castige s-au "taiat".
    Ar mai trebui lucrat aici, un pic.

    Pana acuma Dragulescu e o dezamagire pt. mine. Ma asteptam sa se bate la titlul individual, dar ... pauza.

  3. #45
    incepator Nosferatul's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    Calmati-va oameni buni. De ce nu recunoasteti evidenta: Hamm prin evolutia generala dar mai ales in urma celor de la paralele si bara venite tocmai in urma ratarii de la sarituri a demonstrat fara dubiu ca este cel mai bun gimnast la ora actuala si la momentul intrecerii. Nici macar nu am auzit de Hamm pina la Olimpiada de la Atena dar urmarind evolutiile de la faza pe echipe deja l-am remarcat ca fiind cel mai sigur si mai spectaculos gimnast. Romānii au fost o surpriza excelenta si merituasa dar ratarea de la bara a redus din sclipirea metalului. Asta e.

    La individual coreenii au fost buni dar nu mai buni decit Hamm cu toata cazatura lui. Ceea ce nu pricep este cum de nici un japonez, daca bine am costatat, nici macar nu si-au aratat nasul desi au cucerit aurul pe echipe. Mi-am spus ca or fi tras o betie dupa performanta obtinuta. Asta e gimnastica.

    Lasati politica in afara sportului pentru ca acesta este spiritul olimpic de fapt. Arbitrii sint din diferite tari, multe europene daca nu in majoritate, care sint sigur ca nu ii au mai la suflet pe americani ca si cei de aici, deci "partinismul" lor nu are baza. Anti-americanismul acesta stupid vine din neputinta si din invidie. In loc sa-i admiram si sa incercam sa fim ca ei ii urim ceea ce denota caracter slab si micime. Fiti rezonabili.

    Nu sint vreun fanatic pro-american dar incerc sa fiu realist.

    Hai Romānia!

  4. #46
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nosferatul, eu nu vad nimic sa admiri la americani. Nici istorie, nici cultura, nici frumusetea popurului. In afara de NBA Scuza-ma, eu nu pot la momentul acesta sa ii admir pe americani, care in ultimul an au facut cele mai mari razboaie din lume si intretin conflicte in toata lumea. Ei si cei aflati in spatele lor, la nivel inalt.

  5. #47
    Over the top junior's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Acolo unde se face cea mai bună pălincă din lume !!!
    Posts
    891
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    cum era de asteptat americanii nu au putut suporta umilintza de la concursul feminin pe echipe si au facut tot ce le-a stat īn putintza (si din pacate au suficiente mijloace) pentru a cāstiga. Hamm (ce zicetzi de chestia ca dupa ratarea la sarituri sa fi facut schimb cu fratele geaman?) este bun, dar note de 9,837 (chiar 2) prea au fost mari si la fixul, fixului (interesanta exprimare)
    depasind pe corean cu 12 sutimi. mare potriveala.
    cred ca merita americanii si arbitri pentru mare mārsavia pe care au facut-o.

  6. #48
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Nu am avut sansa decit pe american sal vad la televizor,,,,sint in Canada acum iar aici nu se transminte decit despre ei.Frumos din parte lor mai ales ca se bat cu pumnul in piept ca sint o tara multi culturala.Infine asta nu conteaza cit conteaza faptul ca pe toate poasturile care transmit olimpiada aici,au recunoscut ca americanul nu a luat nota pe drept si nici medalia,,,,De ce putem sa facem daca la ora aceasta sprtul este politica si politica o fac americani si cit de curind chinezi.

  7. #49
    special! ;P
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    florida, usa (formerly: Arad, Romania)
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Am vazut ieri reluarea la tv(pt ca bineinteles nu exista transmisiune directa) Si trebuie sa spun ca am considerat nota lui suciu la paralele Mare dar comentatorii americani au fost atat de indignati ziceau cum se poate asa ceva nota este prea mare! dat bineinteles nu au zis nimic dupa nota lui Hamm totusi trebuie sa admit ca a facut un exercitiu excelentnu stiu daca ar fi meritat nota! cat despre sarituri: 0.500 pentru atingerea solului cu fundul cateva zecimi pt pasi si pt iesirea din zona de aterizare pe langa astea nu stiu daca nota de plecare nu a fost din 9.90 si sa va spun drept si comentatorii americani au fost putin uimiti dar fara sa spuna nimic!

    Atata timp cat se arbitreaza corect nu ma intereseaza cine castiga. Sa castige cel mai bun!

  8. #50
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Ia inverseaza tu comentatorii....crezi ca daca un romin primea o nota usor exagerata ar fi zis comentatorii ca nu e corect si ca nota e prea mare?
    Sa fim seriosi....sunt oameni...iar reactiile astea sunt normale..
    parerea mea.....

  9. #51
    incepator Nosferatul's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Nosferatul, eu nu vad nimic sa admiri la americani. Nici istorie, nici cultura, nici frumusetea popurului. In afara de NBA
    Vadime, istoria, cultura si frumusetea unui popor(!?) nu se achizitioneaza la kilogram ca si cartofii. Orice popor are cultura, istorie, calitati si defecte pe scurt acestea sint ceea ce il caracterizeaza pe unul in comparatie cu altele. Aceste notiuni nu se pot compara ci doar constata.

    Cind e vorba de a-i admira pe americani ma refer in primul rind la realizari atit ca natiune pentru ei insisi si modelul oferit pentru altii cit si ca putere mondiala. Din acest punct de vedere sint in top. Cum or fi cum n-or fi au salvat "poponetzul" zbīrcit al batrinului continent, Europa ,in vreo trei rinduri de a fi sodomizat de unii sau altii sau chiar de europeni insisi. Ceea ce eu personal admir cel mai mult la ei dpdv istoric si politic este ca dupa ce au invins nu au exploatat si ocupat pur si simplu ci i-au ajutat pe invinsi sa se puna pe picioare, vezi Germania, Japonia, Koreea de Sud atit cu bani cit si cu "know how". Aste este realitatea care o ignora multi azi. La fel se va intimpla si cu Iraq. Vietnamezii au ajut ghinionul sa cistige si se vede rezultatul. Cit ii priveste pe romāni, din '44 incoace viseaza sa "vina americanii" iar acum ii hulesc cit ii tin baierele. Asta este unul din motivele serioase pentru care nu sintem luati in serios ca natiune: inconsecventa, nehotarirea. Nu te poti baza pe unul care nu stie cu cine "tzine".

  10. #52
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Omul de pe strada nu are de ce sa ii astepte pe americani. Treaba cu "vin americanii" a fost indusa abil, mani****re... Fiecare om trebuie sa isi vada de ale lui, la nivel mare altii trag fraiele si noi nu putem sa ne uitam si sa ii comentam pro sau contra.

  11. #53
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Vadime, eu ii admir pe americani. Daca nu debarcau ei in Normandia...cine stie ce faceam noi acum ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  12. #54
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Castigam al doilea razboi mondial! Sieg Heil!
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    RUSINOS!!! SCANDALOS!!! PENIBIL!!!
    Inca o medalie furata de americani...la inot. Incredibil ce se intampla in continuare la olimpiada asta cu americanii. Pai daca o data se stabileste ca a gresit ala intoarcerea...de ce nu a ramas asa? Chiar se vrea ca america sa castige 100 de medalii. Bine ca nu vor sa fie si de aur toate 100.
    RUSINE!

  14. #56
    junior OilersFan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Canada
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ
    Castigam al doilea razboi mondial! Sieg Heil!

    Neah! Ocupau rusii toata Europa.....

  15. #57
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Oficialii au afirmat ca motivul revenirii asupra deciziei in cursa lui Florea a fost ca arbitrul care a constatat neregula nu a scris raportul intr-o limba de circulatie internationala!

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Hai da-le naibii de treburi...o fi scris in romaneste ala raportu...Da in prima faza s-a inteles ca s-au corectat toate clasamentele.
    Oricum...penibil si jenant!

  17. #59
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nosferatul si Dlgicu, hai sa va aud acum ce mai ziceti!

  18. #60
    junior OilersFan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Canada
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Oficialii au afirmat ca motivul revenirii asupra deciziei in cursa lui Florea a fost ca arbitrul care a constatat neregula nu a scris raportul intr-o limba de circulatie internationala!
    Nu cred ca asta e motivul.......

    http://www.nbcolympics.com/swimming/5043853/detail.html

  19. #61
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Oilersfan, ce vezi tu acolo, regula 6.4 spune clar ca ala a gresit! Merci de link, asta stiam si eu.

  20. #62
    junior OilersFan's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Canada
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Oilersfan, ce vezi tu acolo, regula 6.4 spune clar ca ala a gresit! Merci de link, asta stiam si eu.
    N-am contestat ca a gresit, de fapt nu pot sa ma pronunt pentru ca nu am vazut cursa. Mi se pare insa ridicol motivul de pe Onlinesport cum ca "raportul nu a fost scris intr-o limba de circulatie internationala". Ai vreun website/link care sa coroboreze aceasta afirmatie? Daca intradevar asta este motivul atunci e de rasul curcilor.....

  21. #63
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Am agentii de presa, nu iti pot da link.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •