View Poll Results: pronostic

Voters
80. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    43 53.75%
  • Manchester

    37 46.25%
Page 1 of 23 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 472

Thread: Finala 2009: Barcelona - Manchester 2-0

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1

    Finala 2009: Barcelona - Manchester 2-0

    Miercuri 27 mai, ora 20h45
    Roma

    discutii inainte si dupa meci
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    O finala demult asteptata, va fi cu siguranta mai frumoasa decat cea de anul trecut
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  3. #3
    senior mes_que_un_club's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    galati
    Posts
    245
    Reputatie
    1
    prefer sa ma bata united in finala cu 4-0 decat sa ma elimine o caricatura de echipa care a facut numai antijoc (ceea ce poate face orice echipa de 2 lei) in semifinale.
    sper sa fie o finala frumoasa, abia astept duelul messi - cristinel , cine castiga finala ia si balonul de aur.
    M..E GIGI augh augh augh

  4. #4
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Meciul anului ... parerea mea
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #5
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Hai sa nu exageram baieti aici cu anti-jocul...Chelsea a jucat la rezultat cum a facut si Man Utd anul trecut...si in fata Barcelonei Steaua daca face anti-joc ia 10...oricum intreb fanii Barca...cand revin Marquez cu Puyol...ca nu prea aveti aparare...Alves, Abidal suspendati...si aia accidentati...o fi Gelatu mai slab ca Messi da eu zic ca singur cu Valdez da vreo 4 goluri...oricum nu stiu cat o sa fie de spectaculoasa...singurul vis a lui Ferguson il vedeti in semnatura mea...deci va face orice sa castige trofeul inclusiv anti-joc...Milan l-a luat de 2 3 ori asa in ultimul timp
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  6. #6
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    eu cu cine sa tin?


    oricum, sper sa fie un meci frumos.
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  7. #7
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    cu gelatu cu gelatu...hai ca e mai frumos decat Messi
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  8. #8
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    ah pai am recunoscut ca l-as lasa sa-mi arate cum se joaca fotbal


    dar cu barcelona chiar tin
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  9. #9
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Barca , fara dubii !

  10. #10
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    MU mi se pare usor favorita, parca executiile fenomenale ale lui Ronaldo apar mai des decat ale lui Messi, iar echipa are o eficienta crunta pe contraatac. Plus ca lipseste Dani Alves.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  11. #11
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    A, am uitat, MU are handicapul psihologic ca nimeni n-a castigat CL de 2 ori la rand.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    A incercat Steaua dar a pierdut in primul tur in sezonul ulterior
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Va fi altceva. Ambele echipe vor juca deschis pentru asta stiu sa faca.

    Dupa ce au aratat in semifinale, Manchester United are prima sansa, chiar daca spectacolul oferit de Barcelona in acest sezon poate aduce orice. Fie ca sa castige cel mai bun.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  14. #14
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    A incercat Steaua dar a pierdut in primul tur in sezonul ulterior
    Din cate imi amintesc, sunt multi ani de atunci, a fost singura echipa ce a avut ocazia (echipa romaneasca).
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  15. #15
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Nu sunt asha sigur despre spectacolul finalei...Ferguson va juca la rezultat...in fine eu zic ca fara Abidal Alves si Iniesta va fi faorte greu pentru Barca, iar daca joaca Rooney pe flancu stang ca ieri nu prea il vad bine pe Messi
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  16. #16
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Iniesta va juca, nu este suspendat

    Oricum, va fi rau de tot pentru noi in aparare s-a vazut si azi ca Touré e depasit de situatie pe postul de fundas central, iar cel mai probabil va juca din nou pe acest post impreuna cu Pique, Silvinho fundas stanga si Puyol fundas dreapta

    Prima sansa o are clar Manchester, insa sper sa joace frumos, sa iasa la joc, si sa nu imite antijocul facut de Chelsea, ar fi pacat pentru o finala intre echipele care practica cel mai frumos joc din Europa.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  17. #17
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,354
    Reputatie
    0
    desi nu sunt fan ManU sper sa le dea vreo 3 la ''descultii'' astia de la Barca care numai fotbal nu joaca.Cum de cum cu arbitrii,cu noroc au ajuns in finala desi nu meritau.

  18. #18
    sport legend dragos99's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Pitesti/Paris
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Barca fara discutii

  19. #19
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Chiar nu am favorita. Sper intr-un joc frumos.

  20. #20
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Manchester fara probleme, sper sa ii lase si arbitrul...ca la ce sfori se trag pt a nu mai castiga o echipa din Anglia

  21. #21
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Eu chiar prefer sa venim din postura de underdog in finala asta...oricum toti pe forumuri au procentaje de genu 66% barca 33 % manchester...
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •