View Poll Results: pronostic

Voters
80. You may not vote on this poll
  • Barcelona

    43 53.75%
  • Manchester

    37 46.25%
Page 5 of 23 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 472

Thread: Finala 2009: Barcelona - Manchester 2-0

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Nu inteleg de ce tot insistati pe calitatile individuale ale lui C. Ronaldo si Messi. Nu m-am uitat decat putin la Barcelona sezonul asta, dar Man U. a aratat in ultimele etape ca poate juca foarte bine si fara C. Ronaldo si Rooney. Ferguson are poate mai mult ca niciodata un lot extrem de bine dublat cu care ataca obiective multiple cu succes. Despre Barca, insa, nu se poate spune acelasi lucru.

    In primul rand din punct de vedere defensiv Barcelona in momentul de fata este decimata. Marquez out, Abidal si Daniel Alves suspendati. Puyol in ultimul timp nu a prea convins nici el deci e serioasa rau problema. Sunt curios ce tineri o sa scoata Guardiola de la naftalina sa le tina piept lui Cr. Ronaldo, Rooney si posibil Tevez sau Berbatov.

    La mijloc, presupunand ca se recupereaza Iniesta, o sa fie intr-adevar o batalie apriga, pe care Barcelona are sanse sa o castige desi si Man U. se descurca destul de bine acolo cu ajutorul pendularii lui Rooney si Ronaldo si cu proprii ei jucatori de travaliu precum Park.

    In atac Henry fie ca va fi prezent sau nu nu va juca cine stie ce. Asta e o parere personala, despre Henry s-a spus intotdeauna ca are o mare carenta, anume ca niciodata nu straluceste impotriva adversarilor puternici si anul acesta nu mi-a dat motive sa ma indoiesc de asta in CL. Eto'o si Henry in lipsa de forma (sau un baietas de-alde Bojan) vor trebui sa duca piept cu defensiva lui Manchester care e intr-o forma foarte buna (in Anglia este a 2-a, cu 24 goluri primite fata de 22 primite de Chelsea).

    Avand in vedere modul greoi si norocos in care au reusit sa dea gol in dubla cu Chelsea si dezastrul din apararea Barcei, precum si faptul ca Man U. are un atac mai bun decat Chelsea (dupa cifre) ma face sa cred ca Barca nu are cum sa castige aceasta finala.

  2. #86
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    Catalane era vorba de atac gen eto'o henry...eu comparam mijlocul lui Man UTd cu XIM anderson - carrick - ronaldo - park cu xavi iniesta messi(aici aveti avantaj)...dar cu park va foarte greu ala distruge ca un caine atacurile adverse si e si bun in faza ofensiva...
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  3. #87
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    E clar faptul ca va fi un meci intre o echipa echilibrata in toate compartimentele (Manchester) si o echipa decimata de accidentari si absente in defensiva (Barcelona). Barcelonei pe langa faptul ca ii lipsesc cateva piese in aparare mai are o problema si asta s-a vazut in meciul cu Chelsea: in cazul in care o echipa se apara aglomerat ii lipseste un jucator care sa suteze bine de la 20-25 de m. Acum la prima vedere Manchester pare favorita, dar in fotbal se poate intampla orice. Eu unul merg pe inventivitatea mijlocului Barcelonei, dar daca va lipsi Iniesta nici de acest lucru nu mai pot fi asa sigur. Sa asistam la un meci frumos si sa castige cel mai bun.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  4. #88
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Feanoro View Post
    In atac Henry fie ca va fi prezent sau nu nu va juca cine stie ce. Asta e o parere personala, despre Henry s-a spus intotdeauna ca are o mare carenta, anume ca niciodata nu straluceste impotriva adversarilor puternici si anul acesta nu mi-a dat motive sa ma indoiesc de asta in CL.
    Nu stiu de unde ti-ai format parerea asta , dar e gresita. Henry e unul din jucatorii care poseda o inima mare si reuseste meciuri exceptionale atunci cand echipa are nevoie de el . Nu pot sa uit ce sezon a facut la Arsenal (2005-2006 daca nu ma insel) in care practic de unul singur a tras echipa dupa el si a calificat-o in finala CL , lasand in urma echipe de traditie ca Real sau Juve. Si asta bineinteles cu coechipieri foarte tineri sau cu experimente tipice de-ale lui Wenger.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  5. #89
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Effect. Nu te-ai lamurit inca? N-a urmarit echipa anul asta, dar stie exact cum vor juca cei de la Barcelona.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  6. #90
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, Eto'o si Henry sunt nu sunt in forma, in total cei doi jucatori impreuna au marcat 'doar' 57 de goluri in toate competitiile disputate.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  7. #91
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Iar Bojan nu le are cu fotbalul, asa ca Manchester este deja campioana.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  8. #92
    Mancunian Iaco's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Kronstadt
    Posts
    4,542
    Reputatie
    1
    NU mai comparati apararile din PL cu cele din Spania...nu se compara...
    "My greatest challenge is not what's happening at the moment, my greatest challenge was knocking Liverpool right off their f*****g perch. And you can print that!" - Sir Alex Ferguson

    "In 1969 I gave up women and alcohol; it was the worst 20 minutes of my life." - George Best

  9. #93
    sport legend iuli_vl's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Hala madrid
    Posts
    719
    Reputatie
    1
    castiga brcelona!!pur si simplu este mai buna ca man.utd,si este net superioara la toate capitolele,ma rog aproape toate.

  10. #94
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Henry si Iniesta, recuperati / Barcelona ii va putea folosi in finala Champions League
    de Adrian Ilincescu HotNews.ro
    Marți, 19 mai 2009, 17:22 Sport | Fotbal



    FC Barcelona a anuntat, in cursul zilei de marti, ca a reusit sa-i recupereze pe Thierry Henry si pe Andres Iniesta, fotbalisti care devenisera incerti pentru finala Champions League cu Manchester United, sustine Marca.

    Staff-ul medical al catalanilor au facut eforturi mari pentru ca cei doi titulari sa fie prezenti pe gazon in data de 27 mai, atunci cand Barcelona incearca tripla (castigarea campionatului, a cupei si a Ligii Campionilor).

    "Vor fi refacuti pana la ziua meciului. In cazul lui Henry s-ar putea ca recuperarea sa decurga putin mai greoi, deoarece problemele sale sunt la articulatii. Cu toate acestea, Thierry va merge la Roma", au declarat medicii iberici ai campioanei Spaniei.

    Iniesta s-a accidentat in timpul partidei cu Villarreal, din etapa cu numarul XXXV din Primera Division, in timp ce Henry a acuzat probleme la genunchi dupa victoria categorica, scor 6-2, din El Classico cu Real Madrid.

    Finala Manchester United - FC Barcelona va avea loc, miercuri, 27 mai, de la ora 21.45, pe Stadio Olimpico din Roma. De la catalani vor absenta Dani Alves si Eric Abidal (suspendati), in timp ce de la United va lipsi Darren Fletcher (suspendat).
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  11. #95
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    In El Mundo Deportivo scrie doar ca Henry a inceput antrenamentele si ca Iniesta ramane singura problema pentru Guardiola, deci nu e sigura treaba cu Iniesta.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  12. #96
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Iniesta face recuperare in sala, Henry a fost vazut ieri si azi pe terenu de joc, insa ambii vor ajunge la timp pt finala de la Roma.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  13. #97
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    nu prea vreau,dar pariez pe manchester...
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Cand am spus ca nu prea m-am uitat la echipa ma refeream la tot sezonul de la inceput, nu la ultima perioada in care m-am uitat.

    Ma bucur ca au revenit Henry si Iniesta, cu ei pe teren cred ca meciul va fi mai frumos. In acelasi timp cred si ca, similar cu meciul tur vs Chelsea, Henry nu prea va misca in fata defensivei lui Manchester. Sunt dispus sa fac si pariu pe lucrul asta, daca pierd si da Henry gol vs Manchester (poate chiar si decisiv) m-as bucura sincer fiindca rareori mi-a fost dat sa vad asa ceva

  15. #99
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Din cate stiu Henry e al treilea marcator din toate timpurile in Premier League. Deci e clar, nu va misca in fata defensivei lui Manchester.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  16. #100
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Supercupa Europei

    Sahtior-MU sau Sahtior-Barça ?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #101
    senior mes_que_un_club's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    galati
    Posts
    245
    Reputatie
    1
    Lucescu (edit) vrea Barca in finala supercupei. tare mi.as dori sa.l vad umilit la monaco de Barca, asta in caz ca o sa castigam LC .
    Last edited by Sorin Blaj; 21st May 2009 at 13:12. Reason: Atentie la limbaj.
    M..E GIGI augh augh augh

  18. #102
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Supercupa Europei

    Sahtior-MU sau Sahtior-Barça ?
    Manchester - Sahtior Cred ca va fi finala lui Berbatov. Sau de cenu, a tanarului Macheda.

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Glasgow.UK
    Posts
    1,025
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mes_que_un_club View Post
    Lucescu (edit) vrea Barca in finala supercupei. tare mi.as dori sa.l vad umilit la monaco de Barca, asta in caz ca o sa castigam LC .
    si de ce ti ai dori ca un roman in loc sa ne faca mandri prin performantele sale sa fie umilit??? inteleg ca esti fan barca dar sa ti doresti sa fie umilit spune multe despre tine.
    nu cred ca are sanse in fata lui MU sau barca dar macar sper sa moara frumos(1-0)

    iar pt tine:sper ca barca sa fie cea umilita in finala de la roma

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    hear hear!

  21. 22nd May 2009, 12:19
    Reason
    Ce zici de un mic ban pentru meditatii? Pe perioada finalei si dupa, macar vreo saptamana.

  22. #105
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •