Page 669 of 669 FirstFirst ... 169569619659667668669
Results 14,029 to 14,030 of 14030

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Better call Saul!

Tocmai am vazut ep 8 din sez 5!
    Cat imi place! Besc Jimmy! Un om de om de om de om!

Daca am avea 1 milion de oameni din astia in realitate, lumea n-ar avea probleme! Le-ar rezolva el pe toate!

Jimmy sings: "7 million dollars of cash in the trunk! 7 million dollars of cash! Take one dollar, pass it a... roller, 6.999.... crappy service, 6.999.999 dollars of cash in the truuuuunk!"
    Last edited by Johnny D; Yesterday at 20:03.
    Daca as putea i-as da acces lui Paul sa se debaneze cand vrea!Nu mai am mult pana il las pe contul meu.Si ma doare-n pl de ratatii carora nu le convine!Doar ca Paul nu e genu care sa faca asta.El saracu sta acolo unde e surghiunit si nu foloseste numele altuia in locul lui vreodata!Un om adevarat!

simplu Utilizator's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Nu stiu la ce sa ma uit.
    Nu am capacitatea sa ma uit la chestii serioase .... dar daca aveti idei de filme/seriale bine facute dar din categorie light, as aprecia.
    am uitat de mini-serialele mai vechi:
    American crime story: primul sezon despre procesul lui O J Simpson si al doilea despre asasinarea lui Gianni Versace, ambele foarte bune si cu distributie excelenta.
    Black mirror - fiecare episod este o poveste despre posibile provocari sociale viitoare datorita tehnologiei/IT , foarte misto
    Mindhunt: Unabomber, pe baza unui caz real, despre un profiler FBI pe urmele unui teorist ce trimitea bombe prin posta.
    The Kominski method - umor la varsta a treia cu Allan Arkin si M Douglas, foarte misto
    After life - cu Ricky Gervais, se incalzeste mai greu dar are un umor sec fantastic

E bun si Better call Saul cel prezentat de Johnny mai sus.

la filme, The Highwaymen cred ca e unul dintre cele mai reusite filme Netflix, cu Woody Harlesson si Kevin Kostner, povestea Bonnie&Clyde vazuta din perspectiva celor de partea legii
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake