Page 660 of 692 FirstFirst ... 160560610650658659660661662670 ... LastLast
Results 13,840 to 13,860 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #13840
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Vikingii e kaka maka pe langa Game of Thrones, la tot ce vrei, pe orice capitol il baga-n straitza. Si seamana putin ca si model de lucru in batalii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #13841
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Vikingii mi-au placut pentru faptul ca au o legatura reala cu istoria si pentru ca personajele sunt chiar simpatice.
    In plus, lumea se uita la GoT sa vada urmatorul soft weiner.
    https://www.youtube.com/watch?v=qSXs-qafa5s
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  3. #13842
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Nu stiu ce legatura are link-ul ala cu GoT. dar ma rog.
    Nu te mai tot lua dupa ce zice lumea proasta, GoT e magnific. Punct.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #13843
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Cum ce legatura are? E genericul GoT transpus in versuri care descriu pe scurt mare parte din actiunea serialului.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  5. #13844
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Habar n-ai. Ala n-are legatura cu GoT, ceva parodie poate, dar n-am inteles-o si nu mi-a placut. Parodie slaba. Serialu asta e atat de bun, de nici nu-ti dau faze din el ca sunt spoilere si sunt cele mai misto faze din serial, si daca le stii dinainte e naspa rau, trebuie sa vezi actiunea cursiv.

    Ai zis ca e fantezie si d-aia nu te uiti, dar ce serial nu e fantezie? Toate sunt make-believe cu exceptia documentarelor. Fabulos esti si tu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #13845
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    ceva parodie poate, dar n-am inteles-o


    Multe faze tari ca atunci cand il mananca dragonii pe pitic.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  7. #13846
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Habar n-ai. Ala n-are legatura cu GoT, ceva parodie poate, dar n-am inteles-o si nu mi-a placut. Parodie slaba. Serialu asta e atat de bun, de nici nu-ti dau faze din el ca sunt spoilere si sunt cele mai misto faze din serial, si daca le stii dinainte e naspa rau, trebuie sa vezi actiunea cursiv.

    Ai zis ca e fantezie si d-aia nu te uiti, dar ce serial nu e fantezie? Toate sunt make-believe cu exceptia documentarelor. Fabulos esti si tu.
    Iar ai inteles pe dos.
    Am zis ca acea parte m-a atras la Vikingi, nu ca nu ma uit la altfel de seriale.
    Ca doar ai observat ca sunt fan Walking Dead.

    GoT nu m-a atras pentru ca personajele nu mi s-au parut interesante, nu ma pasioneaza subiectul "intrigi de palat", iar acum 3 ani eram lansat tare pe Walking Dead, Vikingii si Battlestar Galactica.
    Acum, din lipsa de timp, sunt in urma cu toate. Nici sa-mi placa n-as avea timp de GoT, asa cum am mai zis si asta.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #13847
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Am vazut WD, V si G toate 3-s bune. Dar toate 3 sunt sub GoT fara doar si poate, daca te-ai uita, ai intelege de ce.
    Peste tot e vorba de intrigi, cu cat sunt ele mai bune, cu-atat e serialul mai bun. Vikingii si el are intrigi, doar ca-s foarte seci.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #13848
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am vazut noul Robin Hood, cu Jamie Foxx si produs de di Caprio.
    O reinterpretare a mult uzatei legende, de data asta intr-o cheie moderna, respectiv cu apropouri la razboaiele din golf, tema emigrantilor, nationalism fals. Si cu modernisme inspicate ici si colo, de ex o petrecere cu muzica si tzoale mai degraba de azi decat de atunci, arcuri-mitraliera si alte chestii voit bombastice (unele starnesc rasul dar nu in sensul intentionat de catre creatori).
    Caca-maca, Robin Hood si lady Mariana nu sunt prea simpatici, adaptarea e pentru tinerii amatori de actiune.
    Lasa loc de continuare la final, semn ca trebuie sa ne asteptam cel putin la RH2 si RH3.

    Am mai vazut si Solo, spinoff-ul din Star wars.
    In opinia mea e primul din seria noua care se ridica la un nivel interesant.
    Asta daca mai digerati SW.

    Am vazut The Favourite, filmul cu trei nume grele in rolurile principale feminine care a pus de un Oscar si a avut o gramada de nominalizari importante.
    Mai mult, regizat de Yorgos Lanthimos, cel care a facut si The Lobster cu cativa ani in urma (un film straniu dar interesant), un regizor mai altfel si un fel de darling al cinematografiei de azi.
    Despre regina Anne a Marii Britanii, cea care a unit in fapt Anglia si Scotia sub acest nume si ultima din dinastia Stuart.
    Dar filmul nu prezinta decat o regina macinata de boala si dominata de favorita sa de la curte.
    Care favorita isi vede la un moment dat pozitia in pericol din cauza altei gagici ambitioase.
    Si filmul se roteste in jurul povestii asteia, bine ancorat in epoca dpdv al decorurilor si costumelor dar cu atingeri moderniste pe ici si colo.
    Are cinematografie frumoasa, Colman in special dar si Stone si Weisz joaca bine, insa scenariul si filmul mi s-au parut neinteresante.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #13849
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Si am mai vazut Last Knights cu Clive Owen si Morgan Freeman, reguzat de un japonez cu ceva filme la activ.
    Un film proiectat a fi hit, cu actiunea intr-un imperiu trecut abstract, cu imparar, ministri corupti, nobili obedienti puterii si altii, putini, cu un cod al onoarei, cavaleri slujindu-si nobilul in stil samurai. Coruptia ucide, imparatul pedepseste nedrept, cavalerii cresc la foc mocnit razbunarea, finalul...final ca altfel e spoiler.
    Din toate astea a iesit un film lent si extrem de previzibil, cu muzica eroica la tot pasul si cu momente voit monumentale dintre care multe ilare involuntar prin excesul de importanta.cinematografia e ok.
    Per total o dezamagire, am vazut in timp multe japonezarii adaptate pentru occidentali cu mult peste productia asta scumpa degeaba.

    O supriza placuta a fost Polar, in special pentru amatorii de adaptari dupa cartoane. Nu e The Crow si nici V dar merge.
    Cu Mads Mikkelsen in rolul unui asasin batran ce s-ar retrage din business insa compania ce-l angaja pofteste la pensia omului si i-ar cam retrage de tot din lumea asta. Clar ca al batran mi ti-i ia rashpanghel insa finalul e de nepovestit din cauza de spoiler.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #13850
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Hotel Artemis - 8/10
    Un film destul de multa actiune si relativ suspans, cu un rol interesant al actritei Jodie Foster.
    Subiectul a fost chiar interesant iar cealalta prezenta feminina principala a facut filmul chiar agreabil.
    Merge vazut daca vrei un film simplu de actiune, dar care nu emite pretentii de blockbuster.

    Hellboy 3 - 6/10
    Daca nu era Milla, ii dadeam nota mai mica.
    Toata actiunea filmului pregateste finalul care devine cam penibil, sec si previzibil.
    Mai mult, actorul principal nu e nici pe departe la fel de carismatic ca Perlman.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #13851
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post

    Hellboy 3 - 6/10
    Daca nu era Milla, ii dadeam nota mai mica.
    Toata actiunea filmului pregateste finalul care devine cam penibil, sec si previzibil.
    Mai mult, actorul principal nu e nici pe departe la fel de carismatic ca Perlman.
    Prima data cand am vrut sa ies din sala de cinema in timpul unui film. Unul dintre cele mai proaste filme care le-am vazut in viata mea, o mizerie. Nu merita nici nota 1.

  13. #13852
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    P.S. Nu urmaresc GoT.
    Chiar ma minunam cum GoT nu l-am vazut decat o data si l-am inceput din nou. Dupa 2 episoade, la fel de bun!
    Ma gasii revazand Boston Legal a 3-a oara si GoT nici macar a 2-a?! WTF man imi zisesem!
    Ce e cool e ca unele scene le-am si uitat de-cu mai bine de 5 ani de cand le-am vazut.
    Parca ma uit la un film nou ce pare exceptional, asa putin. Misto rau!
    Cum i-o da Khal Drogo lu biata, inocenta, cu par impletit de mica printzesa de Daenerys! Mi-am amintit cat de mila mi-a fost de ea la inceput, si uitasem de cand i se spunea "khaleesi", adica daca te fute doar un cal pe zi, scapi easy! Biata fata, o fute ala cu pwla de cal, si pe vrute, si pe nevrute, si pe lacrimi, si pe ploaie, si pe vant, zici ca e papusa gonflabila atata consideratie are fata de ea! Ce sa si faci... daca n-ai de ales... ai de khalees!
      Spoiler: {option} 
    Dupa astfel de evenimente, majoritatea fetelor reactioneaza prin taindu-i pwla jos la prima ocazie, cum dealtfel mi se pare si normal, dar ce e normal in serialul asta? Aici e fix pe dos, dupa ce a inceput sa-l si iubeasca pe nenorocit..., sincer, mi-a cazut toata mila pe jos.
    Sa ma contrazica Sevilla, daca n-am dreptate.


    N-ai auzit de GoT!? Altfel nu-mi explic cum cineva ar refuza asa o superbitate de film.
    Last edited by Johnny D; 3rd May 2019 at 07:37.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #13853
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Se vede ca te uiti prea mult la desene soft si inca mai crezi ca femeile vor flori si barbati sensibili care lacrimeaza cand le cade o geana.
    De ce crezi ca africanii au atata succes la albe in Europa si USA?
    Pentru ca ei le dau tare cu scule de cal, in timp ce barbatii albi au trecut pe pantaloni mulati scurti sa li se vada glezna proaspat epilata, coafat de barbi, lac de unghii si programari la manichiura.
    In incercarea de a parea mai macho cu barbile moderne, barbatii petrec la coafor mai mult timp decat femeile si cheltuie mai multi bani pe produse de ingrijire. Ca sa nu mai vorbim ca se epileaza pe picioare si pe piept mai des decat femeile.
    Last edited by Doctor_Satan; 3rd May 2019 at 10:27.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #13854
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    in minivacanta asta am dat iama in "librarie" pe oldies but goldies si pe cateva mai noi descarcate:

    seven brides for seven brothers - 9/10
    unul din musical masterpiece-urile din anii "60. fiica-mea iubeste filmul asta.

    the Doors - 9.5/10
    l-am vazut de 10 ori si de 10 ori mi s-a parut putin "fusherit" finalul lui lizard king. un film superb de-altfel.

    the day of the jackal - 7/10
    din pacate si aici de gaulle scapa

    midnight run - 7/10
    un film usurel de duminica dupa-masa pe care-l recomand

    si astea mai noi, fara prea multe comentarii:
    the tale - 6/10
    solo- 8/10
    aquaman - 3/10
    rampage - 3/10
    nostalgia - 7/10
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  16. #13855
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Deci ti-a placut Solo ala vechi!
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    manichiura.
    Tu taci acolo cu manichiura si uita-te la serial, ca l-am inceput a 2-a oara si tot tare e!
    Deja-s tot la episodu 3, dar din sezonul 2!




    PS: E vorba de Solo asta nou? Pai e mai lung titlul! Si mai prost filmul!
    Last edited by Johnny D; 5th May 2019 at 19:30.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #13856
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Ti-am zis ca n-am cum sa-l vad. Inca sunt in urma la TWD si mai am vreo 3 episoade din Galactica si sanse mici sa recuperez prea curand.
    Plus ca multe filme de lung metraj le-am ratat.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  18. #13857
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Treaba ta, am ajuns deja la ep 7 din sezonu 3 la revizionare. E prea bun, putine filme artistice mai bune!
    Daca as fi in locul tau, as pune pe pauza TWD, nici nu se compara cu GoT. Nici pe departe. Intreaba pe cine vrei.
    Eu de exemplu cum am vazut 24, am inceput alt serial cu Kiefer Sutherland, si am ramas la episodu 19 din sezonu 2 al Designated Survivor, deja m-am cam plictisit de el, revizionarea GoT e de 5 ori mai buna, cel putin! O prima vizionare ar fi cam de 15, clar!


    LE: Da Uti, The Lobster a fost un film misto, ce trebuie vazut.
    Last edited by Johnny D; 8th May 2019 at 09:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #13858
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,760
    Reputatie
    0
    Rampage 2018 6.5/10 - Another Dwayne Johnson cataclysm movie. But it was fun to watch, 3 superbeasts destroying Chicago! Why not? Hehe... And.... funny the last joke. Gross but perfect for a building sized monkey!

    Arctic 2018 6.5/10 - Good job here for Mads Mikkelsen. Well done, worth to watch movie, his hardships felt very realistic.

    Polar 2019 7/10 - I liked it, especially the last 30-35 minutes. Mads Mikkelsen delivers again. The fuck scene was perfectly woven into the story.

    The Circle 2017 5.5/10 - Meh, whatevs. Nope, the internet is not bad - only those who use it wrongly! Like anything else! So FUCK YOU!

    The Post 2017 6/10 - Not bad but quite boring. The supreme justice court call at the end saved it a bit "In the First Amendment, the Founding Fathers gave the free press the protection it must have to fulfill its essential role in our democracy. The press was to serve the governed, not the governors." Oh-Yes, Oh-Yes, Oh-Yes.
    Last edited by Johnny D; 14th May 2019 at 07:58.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #13859
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Suicide squad - 5/10
    Mi s-a parut ca l-au fact doar de dragul de a mai face un film si din seria DC.
    Ca sa consideri actiunea plauzibila iti trebuie foarte multa toleranta. In mai putin de cateva zile deja uiti despre ce a fost vorba.

    Dark Tower - 7/10
    Trece bine drept un film de actiune fara prea multe pretentii.

    The man with the iron heart - 9/10
    Un film foarte reusit, cu un actor care pana de curand n-a prins nici un rol mare in afara de cel de John Connor in ameteala aia de continuare la Terminator.
    Dar in 2 ani a prin 2 roluri pe care le-a interpretat chiar bine.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  21. #13860
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    am vazut aseara Brexit:The Uncivil War, o poveste centrata pe strategul campaniei Brexit' Dominic Cummings.
    Cu Benedict Cumberbatch in rolul strategului sociopat.
    Respectiv cel care a produs sloganul principal "take back control", a dat directia campaniei si a utilizat mesaje tintite pe social media pentru a convinge electoratul nehotarat.
    Un tip cu biografie interesanta, absolvent de istorie (!?!), cu o aventura de vreo 3 ani in Rusia imediat dupa absolvire, unde a incercat sa puna pe roate o mica companie aviatica.
    Un film bun despre cum se face campanie profesionala online si despre rolul crucial al social media in comunicarea politica si mani****rea in masa a intentiei de vot.

    As spune ca tipul a fost genial daca treaba asta nu ar fi fost facuta si de altii.
    Inspaimantator in toate astea este faptul ca o campanie "contra", distructiva, are enorm de mari sanse de reusita cu noile metode pentru ca se poate plia pe un limbaj simplu pe intelesul maselor.
    In schimb mai este mult de invatat pentru a realiza prin aceleasi mijloace o campanie "pro", de promovare a rezultatelor obtinute si de a convinge electoratul ca merita sa continue pe aceiasi directie.
    Asta pentru ca numarul nemultumitilor va fi aproape intotdeauna mai mare sau egal fata de cei multumiti sau capabili sa judece date concrete.
    Si pentru ca social media a pus semnul de egalitate intre experti si plebe. Vorba lui Umberto Eco, de cand cu aparitia social media prostul satului a devenit lider de opinie online.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •