Page 587 of 692 FirstFirst ... 87487537577585586587588589597637687 ... LastLast
Results 12,307 to 12,327 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #12307
    sport legend smiLey.'s Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    831
    Reputatie
    1
    The curious case of Benjamin Button (2008) , daca nu l-ati vazut, go for it.

  2. #12308
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Vrei sa zici Comisarul Moldovan, nu?
    Nici Sergiu nu mai stia exact

    vazut: Transformers: Revenge of the Fallen(2009)
    http://www.imdb.com/title/tt1055369/

    Nota mea: 5/10

    Daca Transformers (2007) mi-a placut, un film amuzat, super bun pentru copilasii de 4-10 ani, drept dovada abundenta de jucarii transformers vandute peste tot, asta din 2009 mi s-a parut foarte prost, deja nu mai e un SF, ci e un horror cu accente, sau personaje SF. Nu ma mir ca are nota proasta online, e total diferit fata de ce ma asteptam ca fiind un film pentru copii.
    beleafer

  3. #12309
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Borat e cea mai proasta comedie facuta vreodata. Nu stiu cum ar putea sa-ti placa asa ceva. Ar trebui sa ai un simt al umorului foarte ciudat. :|
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  4. #12310
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Ciudat, atat de ciudat incat l-am vazut pe tot. Recomand.

    http://iv1.lisimg.com/image/1366658/...mmo-poster.jpg

    Asta in schimb nu prea mi-a placut, nu stiu, ma asteptam la altceva. RIP Robbin Williams!

    http://static.tvtropes.org/pmwiki/pu...photo_9321.jpg
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  5. #12311
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    Borat e cea mai proasta comedie facuta vreodata. Nu stiu cum ar putea sa-ti placa asa ceva. Ar trebui sa ai un simt al umorului foarte ciudat. :|
    Nu neaparat, si eu cred ca a avut un umor f tare!
    Apeleaza la dezvoltarea civica sensibila din tine, tu probabil esti mai rebel de fel si de aia n-ai inteles umorul grobian excelent!
    Sau poate esti la celelalte extreme, suprasensibil, supraestetic, etc. Oamenii astia au probleme mari in a intelege ironia civica.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #12312
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Tu esti si mai ciudat, dar asta stiam deja. =)))))))))
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  7. #12313
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    vazut: Transformers: Revenge of the Fallen(2009)
    http://www.imdb.com/title/tt1055369/

    Nota mea: 5/10

    Daca Transformers (2007) mi-a placut, un film amuzat, super bun pentru copilasii de 4-10 ani, drept dovada abundenta de jucarii transformers vandute peste tot, asta din 2009 mi s-a parut foarte prost, deja nu mai e un SF, ci e un horror cu accente, sau personaje SF. Nu ma mir ca are nota proasta online, e total diferit fata de ce ma asteptam ca fiind un film pentru copii.
    Daca ai fi fost fan al seriei animate in copilarie, ti-ar fi placut. Mie mi-au placut mai toate ecranizarile dupa benzile desenate din anii '80-'90.

    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    Borat e cea mai proasta comedie facuta vreodata. Nu stiu cum ar putea sa-ti placa asa ceva. Ar trebui sa ai un simt al umorului foarte ciudat. :|
    E intr-o nota diferita fata de ultimele aparitii, iar unele faze au fost oarecum amuzante, mai mult datorita cretinitatii.
    Nota a fost ridicata destul de mult de glumele pe seama evreilor si a musulmanilor.
    Iar figura lui Cohen mi se pare amuzanta. I s-a potrivit rolul de imbecil.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  8. #12314
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Trainspotting - 8/10
    Film relaxant, fara scene inutile sau plictisitoare. Nu mi-a placut alegerea actorului care l-a interpretat pe Begbie, deoarece nu corespunde descrierii din carte (e drept ca am citit-o pe cea ce-a doua, care-i continuarea, dar nu cred ca autorul a schimbat personajele).
    O alta neconcordanta este descrierea din partea a doua a motivului pentru care Begbie a intrat la parnarie, dar nu este chiar atat de relevant.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  9. #12315
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Labour Pains (2009) 5/10 - it didn't completely suck! Desi nu-l recomand, nici pe departe, filmul cu cea mai naspa nota la care m-am uitat pana-n capat de cand ma tin minte!
    Das Boot (1981 U-boot=submarin) - 9.5/10 - o capodopera a genului, unul din cele mai buna filme de razboi facute vreodata si probabil cel mai bun in largul oceanelor! Ultimele 45 de minute nici n-am putut sta jos de suspans si incordare ce poti trai alaturi de personaje! Finalul e monstruos dar deosebit de realistic. Recomand cu mare incredere, evident!
    Hunger Games 1&2 7/10 - Au fost relativ ok, acuma va urma si partea a 3-a si a 4-a, merita vazute, dar nici nu pierzi mare lucru daca n-o faci.
    3 Idiots (2009) 7.5/10 - Cel mai bun film indian care l-am vazut pana acum, in fine au facut si astia ceva! Plangi, razi si inveti lucruri elementare despre viata alaturi de 3 studenti la inginerie intr-o facultate de renume din India. E chiar bun filmul, bravo.
    Ikiru (1952) 7.5/10 - Film de Akira Kurosawa bun si didactic. Asista din nou ideea perfect valabila conform careia omul ca fiinta e f confortabila pana in momentul in care realizeaza ca nu mai are mult de trait. Pe cam aceeasi idee e si aprecierea persoanelor de langa noi ce o realizam cel mai bine cand acestea nu mai sunt.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #12316
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si mai am 3 lucruri esentiale de zis despre acest film si am uitat:
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Das Boot (1981 U-boot=submarin) - 9.5/10 - o capodopera a genului, unul din cele mai buna filme de razboi facute vreodata si probabil cel mai bun in largul oceanelor! Ultimele 45 de minute nici n-am putut sta jos de suspans si incordare ce poti trai alaturi de personaje! Finalul e monstruos dar deosebit de realistic. Recomand cu mare incredere, evident!
    1. Filmul nici macar nu e american, e german si acum mi-e ciuda ca nu m-am uitat in varianta originala in germana doar pentru ca mi-a fost mai usor s-o gasesc pe cea dublata in engleza(actori cu accente germane pt realism), mai ales ca eu vorbesc germana.
    2. Cand treceau destroyer-ele americane peste ei, erai trimis in niste momente sublim de emotionante mai ales cand se auzea sonar-ul americanilor cum ii lovea si cum evident ricosa inapoi tradandu-le cu o precizie relativa pozitia si astfel americanii puteau sa-si lanseze bombele subacvatice cu activare de adancime prestabilita. Genial, ti se face inima cat un purice!
    Sonar (originally an acronym for SOund Navigation And Ranging) is a technique that uses sound propagation (usually underwater, as in submarine navigation) to navigate, communicate with or detect objects on or under the surface of the water, such as other vessels. Two types of technology share the name "sonar": passive sonar is essentially listening for the sound made by vessels; active sonar is emitting pulses of sounds and listening for echoes.
    3. Sonar-ul folosit de destroyer-ele americane era cel activ, cel menit sa descopere minunea de sub apa si s-o lichideze, pe cand cel pasiv folosit de germani pe submarin era menit sa-si auda pradatorii de deasupra si sa scape in timp util, superb duelull!
    Last edited by Johnny D; 5th September 2014 at 21:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #12317
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Zero Dark Thirty
    Nota: 6/10


    Am reusit sa-l vad si eu dupa ce initial am refuzat sa ma uit la el, acum 2 ani. N-a fost rau. Am incercat sa-l vad ac pe o poveste si atat fara sa ma gandesc la altele, oricum dpmdv nu era film de Oscar.

  12. #12318
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Das Boot (1981 U-boot=submarin) - 9.5/10 - o capodopera a genului, unul din cele mai buna filme de razboi facute vreodata si probabil cel mai bun in largul oceanelor! Ultimele 45 de minute nici n-am putut sta jos de suspans si incordare ce poti trai alaturi de personaje! Finalul e monstruos dar deosebit de realistic. Recomand cu mare incredere, evident!
    3 Idiots (2009) 7.5/10 - Cel mai bun film indian care l-am
    Das Boot am mai vorbit de el. L-am vazut chiar in varianta germana. E film foarte bun dar pe mine nu m-a emotionat. N-am reusit sa intru in pielea personajului. Cred ca asta era cel mai important la el. Nu m-a emotionat si m-a plictisit in cele din urma caci filmul este foarte monoton.

    3 Idiots e chiar ok desi e plin de clisee bollywoodiene. Titlul e insa inselator. De astepti la 3 idioti insa dai peste 3 indivizi cu probleme diferite. Protagonistul e chiar un geniu. Ma rog, se mai comporta ei ca niste idioti dar nu e asta actiunea principala a filmului.

  13. #12319
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    maleficient, pentru ca pur si simplu nu aveam ce face. a mers cat de cat pe noul led, in format full hd, altfel de era pe calculator cred ca renuntam la el dupa primele minute.

  14. #12320
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    The Other Woman (2014)
    http://www.imdb.com/title/tt2203939/?ref_=nm_flmg_act_4

    Nota mea: 6/10
    Slabut, nu ma asteptam la altceva de la un film cu rolul principal dat lui Cameron Diaz.
    ok, Kate Upton salveaza imaginea, nu si filmul
    beleafer

  15. #12321
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ultima serie Transformers: Age of Extinction, 8.5/10!
    Cea mai tare dintre toate cele 4 serii dupa mine, au adaugat astia si un pic de Godzilla in orientul indepartat, si n-a iesit rau!
    Dintre cele patru filme Transformers de pana acum “Dark of the Moon” mi s'a parut cel mai reusit. In timpul vizionarii filmului m'am simtit asemeni unui copil indragostit de jucariile care au prins viata devenind personaje de film, masinile mi'au clatit ochii iar efectele speciale mi'au placut la nebunie. M'am simtit ca si atunci cand am vazut pentru prima data filmul Terminator. Wooooow ce'i asta? De data asta totul la un alt nivel mult mai ridicat pentru ca tehnologia a evoluat enorm. Doamneee daca vedeam Dark of the Moon cand eram mic...cred ca vorbeam o luna despre el. Generatia asta retardata din ziua de azi nu mai stie sa aprecieze aceste filme la adevarata lor valoare din cauza faptului ca s'au nascut direct cu tableta in mana. Pentru ei e deja ceva normal acel robot din film care sta asa langa un om si care pare atat de real si plin de viata. Eu inca raman prost cand vad cat de reale pot sa fie aceste efecte speciale. Scena aia de pe sosea din Dark of the Moon e una dintre cele mai geniale din toata seria, coloana sonora si tot. A inceput asa usor filmul si ma intrebam unde'i frate actiunea...si dupa 60 de minute a inceput nebunul de Bay sa'ti dea la actiune non'stop fara niciun moment de respiro...eu am uitat sa mai si respir. Nu am mai vazut un film in care sa fie asa multe scene de actiune intr'un interval asa de scurt de timp...in ultimile 60 de minute e numai actiune. Daca te uiti in stanga sau in dreapta 5 secunde ai pierdut o faza de actiune si te trezesti ca il intrebi pe colegul de scaun ce a facut Optimus Prime in alea 5 secunde si asta iti zice ca s'a batut cu 4 roboti in timp ce tot exploda prin jurul lor. Nu'mi vine sa cred ca au existat oameni din astia mari critici de film care au fost atenti asa la fiecare dialog in parte si care au inceput sa zica ca e plin de clisee gen acel sarut in timp ce in spatele lor flutura steagul Statelor Unite...baaa esti prost? Tu de asta ai venit la Transformers? Ce plm credeai ca o sa vezi? Pulp Fiction? Nu tati, in Transformers toata actiunea e concentrata pe roboti...nu e logic? Tot povesti despre faptul ca scenariul e slab si plin de clisee. Pai baaa pepene, scrie tu (ala ce critici filmul) un altfel de scenariu...in care sa nu existe macar un cliseu...atatea comentarii despre clisee am auzit mai treziti'va..viata in realitate e plina de clisee..monotonie..banalitate, etc..sunt sute de mii de filme, nu prea mai ai cum sa faci un film fara sa existe clisee..numeste un film care sa nu contina o urma de cliseu, cat de mic..ce ai fi vrut sa faca tipul..altceva decat sa'si salveze iubita??? sa ii spuna: "descurca'te singura, draga"..normal ca oras nimicit..razboiul se poarta pe Terra, ei sunt mari, grei, plini de arme..ce ai vrea? Autobotii si Decepticonii sa joace sah? Pe vremea cand am vazut Terminator nu stiam ce'i ala cliseu...acum stiu dar incerc sa privesc aceste filme cu roboti si balauri prin ochii acelui copil care eram atunci. Inca nu mi'a disparut complet imaginatia. Cu cat ai mai putin cu atat apreciezi mai mult ceea ce ai si atunci aveam putin si din acest motiv apreciam mai mult acele momente decat le apreciaza unii sau altii acum. Dark of the Moon nu e film...e Entertainment 110% si exact asa trebuie sa fie privit din start si pana la final.

    "You may lose faith in us, but never in yourselves!"
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  16. #12322
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Doamneee daca vedeam Dark of the Moon cand eram mic...cred ca vorbeam o luna despre el.
    cand erai mic de 12 ani sau de 5 ani?
    beleafer

  17. #12323
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Tu la 5 ani te uitai la filme? Eu ma uitam la desene animate...la Turtles Ninja
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  18. #12324
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Edge of tomorrow - De-a dreptul superb. 9/10
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  19. #12325
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Million Dollar Arm
    http://www.imdb.com/title/tt1647668/reference
    Nota: 5.5/10

    Meh... Altceva nu stiu ce sa spun despre fiml.

  20. #12326
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Edge of tomorrow (2014) - 8,5/10

    Vazui acum cateva luni Twelve monkeys si ma intrebam de ce nu prea se mai fac astfel de SF-uri de actiune. Iata unu la intaltime si destul de asemanator din mult puncte de vedere cu fimul lui Terry Gilliam. E un straight action movie. 10 minute di introducere si se trece la treaba. Cateva clisee hollywoodiene prezente dar in rest e un film foarte bun. Nu o capodopera dar merita vazut.

  21. #12327
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Edge of Tomorrow --- 7/10 Lord of the Rings combinat cu Groundhog Day Destul de antrenant, daca il iei la puricat s-ar putea sa te doara capul, insa pt un film cu Tom Cruise e mai mult decit acceptabil. Un film de actiune/SF foarte reusit Cred ca am mai spus ca o iubesc pe Emily Blunt, nu o mai repet

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •