Page 6 of 692 FirstFirst ... 456781656106506 ... LastLast
Results 106 to 126 of 14521

Thread: Filme pe care le-am vazut in ultima vreme

  1. #106
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    ice age
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  2. #107
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    ok, thx, i`ll try

  3. #108
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pai e o diferenta intre filemele animate si cele facute dupa un comic book. Oricum adevarul este ca cele dupa comic book-uri sunt foarte rar reusite. Batman I si II (astea sunt chiar reusite) si cu siguranta Dick Tracy, in asta totul seamana cu comic book-ul. Iar ele nu pot fii pentru copii mici, I mean, Pacino, Beatty si Madonna intr-un film pentru copii?

    Cat despre cele animate, am vazut Shark Tale sambata dar nu ma impresionat cine stie ce.

    Ieri am vazut si Ultimul Samurai, alt film care nu ma impresionat. Poate daca in locul lui Cruise ar fi fost altcineva....

  4. #109
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Pai nici eu nu am spus ca sunt filme pentru copii. Am zis ca si unora la 50 de ani se poate sa le placa Tu ce-mi recomanzi?

  5. #110
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Dick Tracy, neaparat, si Batman unu si doi. Celelalte Batmanuri au fost facute plecand de la niste idei gresite. Eu citesc comic-bookuri de la 7 ani, si daca as mai fi in Thailanda as mai citi(erau super ieftine acolo. ). Batman(Bruce wayne) nu e un playboy ca Val Kilmer sau Gerge Clooney. El e un psihopat ca Michael Keaton, care a vazut cum au murit parintii lui impuscati si care vaneaza pe criminali nu din dorinta de a face bine ci din dorinta de razbunare. El e in principiu la fel de rau ca cei 2rai". Si oricum in primele 2 batman-uri joaca numai super actori, Jack Nicholson, Kim Basinger(pe vremea cand arata mortal ), Cris Walken, Danny de Vito, Michelle Pffeifer. merita sa stii.


    Din astea noi nu pot sa recomand ceva pentru ca desi le-am vazut pe mai toate, am considerat ca e datoria mea de freak de a le vedea desi nu toate au fost reusite. Poate Spider-Man 2 sa fii fost mai rasarit in schimb poti sa le uiti pe celalate. Nu merita.

  6. #111
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Desdemona, incearca si niste animatii de la Studio Ghibli, sunt printre cei mai buni din lume. In special Spirited Away (premiul Oscar, locul 1 in topul IMDB al filmelor de animatie), Princess Mononoke sau Laputa: Castle in the Sky. Am scris mai mult despre ele aici: http://www.onlinesport.ro/forum/show...7&postcount=52

  7. #112
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    ieppy: care e batmanu ala in care joaca nicholson pe joker? ala e mortal. e filmu pe care are si prince melodia aia beton.

    aseara am vazut Michel Vailant. Mai stiti desenele? well, luc beson a tras un film dupa desenele alea. in afara de faptul ca se vorbeste in fraceza si storiul este de desene, filmul este bine realizat ca imagine, montaj, regie si muzica. regia artistica este impresionanta, filmarile cu masini de asemenea. so, daca il gasiti si va plac cursele nu ezitati. dar repet, nu trebuie luat prea in serios !
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  8. #113
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    grig, primul. E cel mai bun, urmat de aproape de 2.

  9. #114
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    grig: si mie nu-mi spui bre de filmul in cauza ca sunt curios
    by the way a vazut cineva collateral cu domnu cruise asasin platit?
    bog_tom:exagerezi e baza de film
    Last edited by Zebrone; 8th December 2004 at 16:40.
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  10. #115
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpi
    by the way a vazut cineva collateral cu domnu cruise asasin platit?
    da ... e de 2 lei ca sa nu zic altceva
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  11. #116
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Batman mi-a placut cat de cat. Su eu consider ca fiind cele mai frumoase primele parti, dar cel mai mult mi-a placut prima parte a seriei. La vremea aia era ceva cu totul nou. In schimb Spiderman nu mi-a placut absolut deloc. Poate si din cauza ca Toby Maguire nu mi-a placut deloc!! Are fata de copil idiot. Din cauza ca nu mi-au placut nici distributia, nici efectele speciale, l-am inclus in categorie. Cu Batman e alta poveste
    Facand o paralela intre Batman si Spiderman, si cu toate ca de atunci au trecut anii si au evoluat si efectele speciale, mi se par mult mai frumoase cele din Batman decat cele din Spiderman.

  12. #117
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    O analiza foarte buna a diferentelor dintre cele 2 filme. Batman capteaza si atmosfera din comic-book, pe cand la Spiderman nu prea e cazul. Singurul lucru care poate sa scoata Spiderman din "anonimat" este un "badguy" reusit si spun asta pentru ca Tobey Maguire, asa cum spui si tu, nu se potriveste rolului. Spiderman are destui bad-guys, dar aia cu adevarat misto vor fi foarte greu de reconstruit. Sa vedem ce se intampla mai departe.

    P.S: am uitat sa iti recomand seria Super Man. E veche insa e "mama" tutúror filmelor de acest gen. Iar Cristopher Reeves, Dumnezeu sa il ierte, e Super-man-ul perfect.
    Last edited by ieppy; 9th December 2004 at 10:02.

  13. #118
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Ah, da, exact Conteaza si distributia la un film. Maguire ala e Tobey, nu Toby? Sa fie sanatos, niciodata nu mi-a placut, dar as vrea sa stiu totusi, pt cultura mea generala De fapt, daca as compara Toby Maguire cu Tobey Maguire, parca ultima varianta imi suna mai bine Din ce am mai aruncat si eu ochii prin paginile de monden ale ziarelor :p Oricum, da-l draq, merita sa-i pocesc numele
    Am vazut cand eram mai mica Superman. De curand am vazut o reluare pe la tv, nu mai stiu exact ce si unde. Vechiutz-vechiutz, dar fainutz. Ei uite, cum m-am putut uita la el (cu indulgenta cu care te uiti la un film vechi).. si la Spiderman simteam ca ma urc pe pereti de plictiseala (trebuia sa ma uit, ca deh, compania... )?
    Last edited by desdemona; 9th December 2004 at 22:24.

  14. #119
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Kill Bill ... in prima faza mi-a placut, dupa aia, pe la jumatatea celui de-al doilea cd, am remarcat dorinta regizorului de a face doua filme din unu singur.

    "Man on the Moon" ... revazut ... de mare exceptie.

  15. #120
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    incercati eternal sunshine of the spotless mind, o sa fiti surprinsi, pe cuvant
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  16. #121
    junior notthespoon's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    killing me softly
    cu heather graham şi joseph fiennes parcă. sau ralph?
    foarte frumos film, heather graham arată foarte foarte bine şi în general e filmat foarte ok. nu e a work of art, subiectul nu e cine ştie ce de capul lui. m-am uitat la el cu senzaţia că simt şi eu, tactil, frânghia în jurul gâtului, apăsarea corpurilor, etc... cred că de asta m-a impresionat, dar poate eram şi într-o postură impresionabilă.
    Be cruel instantly!

  17. #122
    ANTI MANELE Cainele's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,163
    Reputatie
    1
    Helen of Troy...mi se pare mai adevarat decat Troia ...este prod 2003
    [B][COLOR="Red"]"DINAMO SUNTEM NOI!"[/COLOR][/B]

  18. #123
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    mama de cate filme vorbiti. imi aduc aminte de vremuri cand bagam 2,3 filme/seara (nu, alpi?). vedem mai tot ce iesea si recuperam ce am scapat. acuma daca vad un film pe saptamana sunt bucuros. incerc sa merg cat de mult pot la cinema, chiar daca uneori am filmul pe care o sa il vad si pe comp. sta hdd-ul plin cu ele si nu apuc sa vad mai nimic. si cand ma hotarasc sa vad unul intru sa imi aleg un film si am o lista cu 20 de filme in fata, nu am auzit de mai niciunul si pana sa ma hotarasc, mai dau drumu la tv, forum, chat etc si uite asa mai trece o seara si nu am apucat sa vad nimic.

    IMPART FILMELE CARE LE AM SI NU LE-AM VAZUT SPRE VIZIONARE LA CINE VREA cu condita sa imi faca un rezumat si sa imi zica care merita vazut !!!
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  19. #124
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    normal grig... mai lasa si tu chat-uiala si forum-uiala si culturalizeaza-te nitzel
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  20. #125
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    o sa bag niste Andrew Blake sa ma "culturalizez"... nu?
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  21. #126
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Va recomand Mulholland Drive! E putin ciudat dar merita...
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •